Карина на газ,спря да пали на бензин. - РЕШЕН

Аватар
sha4ev
Мнения: 191
Регистриран на: 29 Яну 2013 12:12

Карина на газ,спря да пали на бензин. - РЕШЕН

Мнение от sha4ev » 21 Дек 2014 18:50

Здравейте колеги.Колата ми е с обикновена газова.Дюзите се прекъсват с емулатор,вътре копчето за прехвърляне е на брц.Когато паля винаги това се случва на бензин,когато загрее достатъчно я прехвърлям на газ на обароти.Днес си запали нормално,но прибирайки се,когато се опитах да запаля,отказа.Пробвах още веднъж и когато разбрах,че няма да стане,задържах копчето,което е вътре за превключване на газ-бензин продължително за да прехвърли само на газ и тогава запали.На бензин не иска да запали.Въпросът ми е,някой случвало ли му се е подобен проблем и евентуално,къде да търся проблема.Благодаря предварително на отзовалите се.
TOYOTA AVENSIS 1.8 129 PC

ceko26
Мнения: 488
Регистриран на: 16 Фев 2007 15:47
Местоположение: София

Re: Карина на газ,спря да пали на бензин.

Мнение от ceko26 » 21 Дек 2014 22:46

Започваш с бензиновата помпа , емулатора, релета и ключа на газовата.
Авенсис 3S-FE

Аватар
sha4ev
Мнения: 191
Регистриран на: 29 Яну 2013 12:12

Re: Карина на газ,спря да пали на бензин.

Мнение от sha4ev » 22 Дек 2014 07:36

ceko26 написа:Започваш с бензиновата помпа , емулатора, релета и ключа на газовата.
Благодаря колега.
TOYOTA AVENSIS 1.8 129 PC

Аватар
max-2
Мнения: 1788
Регистриран на: 08 Дек 2005 19:15
Местоположение: Пловдив
Благодарил/а: 18 пъти
Получена  благодарност: 44 пъти

Re: Карина на газ,спря да пали на бензин.

Мнение от max-2 » 22 Дек 2014 08:00

Интересно, при мен се случва понякога, но на следващото палене всичко е наред и не съм предприемал нищо за сега. Понякога означава 1 път на 2/3 месеца или на месец, преди известно време стана по-често, може би един път на седмица, но сега пак се стабилизира. Не го е правила на студена кола, т.е. първо палене за деня. Иначе, като не пали, това означава че въртя няколко пъти и ако не запали включвам на газ и тогава пали.Преди да сложа газта пак се е случвало да паля с повече въртене(нормално пали с показване на ключа). Винаги се пали на бензин, сложил съм реле, което превключва на газ веднага щом пусна ключа на стартера само при загряла кола, иначе като е студена превключвам ръчно на 20 градуса на изпарителя.. Ще ми е интересно каква е причината при теб, щом е отказала въобще да пали на бензин.
Carina E 4AFE LB 1992

Аватар
Akima
Мнения: 7123
Регистриран на: 09 Юни 2009 17:28
Местоположение: Варна
Автомобил: Altezza
Благодарил/а: 33 пъти
Получена  благодарност: 63 пъти

Re: Карина на газ,спря да пали на бензин.

Мнение от Akima » 22 Дек 2014 09:38

@sha4ev

Колега,
май си придобил навик да караш с ниско ниво на бензин в резервоара или дори на "лампа".
Възможен резултат е повреждането на бензиновата помпа.
Щом на газ пали и работи аз бих започнал от различните компоненти в двете горивни системи,а не от общите.

Къде ти монтираха уредбата и колко километра си минал с нея?
Марки,модели и т.н. - бъди подробен - имаме 2-3 колеги "газаджии",който биха дали добри насоки при коректно описан проблем.
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.
Изображение
Непрочетените книги умеят да си отмъщават.
Особено добре това се отдава на "Наказателен кодекс" и "Ръководство за употреба на верижен трион".

Аватар
sha4ev
Мнения: 191
Регистриран на: 29 Яну 2013 12:12

Re: Карина на газ,спря да пали на бензин.

Мнение от sha4ev » 22 Дек 2014 20:41

Akima написа:@sha4ev

Колега,
май си придобил навик да караш с ниско ниво на бензин в резервоара или дори на "лампа".
Възможен резултат е повреждането на бензиновата помпа.
Щом на газ пали и работи аз бих започнал от различните компоненти в двете горивни системи,а не от общите.

Къде ти монтираха уредбата и колко километра си минал с нея?
Марки,модели и т.н. - бъди подробен - имаме 2-3 колеги "газаджии",който биха дали добри насоки при коректно описан проблем.
Здрасти колега.Да нивото е ниско,но не оставям лампата да свети.При мен е закон,в колата трябва да има достатъчно гориво,за изминаване на минимум 100км.Другото правило,което съм си наложил е пролет,лято,есен,зима да паля на бензин,когато загрее колата тогава минавам на газ.Това ме задължава и да не оставям прекалено малко бензин в резервоара.Така за момента никога не съм имал проблем със дюзи и прочие.
Газовата е монтирана тук в гр.София,кв.Левски 'Г' в газ сервиз.Но сам си събрах компонентите,те само я монтираха.Които са-Изпарител-Ферони-нов,Газов клапан-ловато-нов,Бутилка-Българска-нова,Копче за прехвърляне БРЦ-използван,Дюзите се спират с емулатор на който не знам заглавието-използван.Но мисля,че това няма значение,защото на газ пали и върви.За момента съм изминал около 30-40хл.Днес говорих с един пичага,който работи в магазин за газови уредби и той изрази мнение,че не-може да е от емулатора или копчето,защото ако е от копчето няма да пали и на газ,а пък емулатора се връзвал така,че и дори да се преебе,колата трябва да си продължи да работи на бензин.Това е негово мнение.Той ме насочи към бензиновата част.
TOYOTA AVENSIS 1.8 129 PC

Аватар
sha4ev
Мнения: 191
Регистриран на: 29 Яну 2013 12:12

Re: Карина на газ,спря да пали на бензин.

Мнение от sha4ev » 23 Дек 2014 18:00

Здравейте колеги.Проблема се оказа в емулатора,въпреки,че с човека с който говорех обясни,че дори да се преебе емулатора трябва да продължи да работи на бензин.Да ама не.Или не е така,или в моя случай не е вързан така.Както и да е.Важното е,че се откри проблема бързо и безболезнено.Благодаря на всички отзовали се,весели празници на всички и Безаварийно посрещане на новата година.
TOYOTA AVENSIS 1.8 129 PC

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 88 госта