Toyota Techstream - програма за диагностика на Toyota

Публикувай отговор
Миланов
Мнения: 96
Регистриран на: 04 Яну 2010 16:18
Местоположение: Ямбол Тойота Корола 1.6 VVT 2009г

Toyota Techstream - програма за диагностика на Toyota

Мнение от Миланов » 08 Мар 2010 17:13

Виждам ,че във форума има доста колеги,които искат сами да си правят диагностика на автомобилите си.За целта ви трябва само лаптоп,(че е по-удобно с него),програмата CarTester8000 for TOYOTA и кабел за връзка между компютъра на колата и лаптопа.Как се прави ,ще разберете в упътването на програмата.Тя работи с определени двигатели,не е като професионалните сканери,но според мен е нещо много добро.А ето от къде можете да си я изтеглите http://rocketman.by.ru/index8000.html Желая на всички успех. smile.gif

Аватар
kolio_spawn
Мнения: 64
Регистриран на: 28 Фев 2008 22:51

Мнение от kolio_spawn » 12 Мар 2010 13:49

Здр.Мерси много за приложението.

:help:

Може ли да попитам от къде може да се намери кабел в БГ и евентуално колко ще струва.
Благодаря предварително.

ПС,Колко струва принципно една професионалн диагностика.

Чиърс. :whistle:
Today,Tomorrow,TOYOTA

mafiota
Мнения: 618
Регистриран на: 07 Авг 2009 22:42
Местоположение: Бяла

Мнение от mafiota » 12 Мар 2010 15:35

тая програмка е доста хвалена от руснаците :whistle:

ето повече инфо:
http://www.carina-e.ru/viewtopic.php?t= ... 6ed5b9875c

http://pccar.ru/showthread.php?t=11362&page=2

DJordans
Мнения: 21
Регистриран на: 09 Сеп 2008 15:55
Местоположение: Dimitrovgrad

Мнение от DJordans » 13 Мар 2010 17:04

Гледам, че руснакът е описал направата на работещ кабел - доста елементарно е дори?
Изображение
Toyota Corolla AE111 1,6i 16V - 1998

Аватар
sepia3
Мнения: 185
Регистриран на: 30 Юни 2009 11:10
Местоположение: Стара Загора

Мнение от sepia3 » 13 Мар 2010 18:25

сега някой ако може да обясни как да си направя и аз, че аз на наще не им разбирам като почнат да пишат пък камоли на руснаците laugh.gif
Celica st202/GT t20
Не карам бързо, просто летя ниско до земята...
Изображение

Burning_Boy
Мнения: 67
Регистриран на: 06 Яну 2010 16:00

Мнение от Burning_Boy » 13 Мар 2010 18:52

Da няма дае зле някои да обясни на БГ ина4е аз сия сжалих дая разгледам и има ено място кадето се избира модела и там пишеше само Toyota Camry Gracia ili tovae dr

Миланов
Мнения: 96
Регистриран на: 04 Яну 2010 16:18
Местоположение: Ямбол Тойота Корола 1.6 VVT 2009г

Мнение от Миланов » 14 Мар 2010 17:54

Обяснявам на колегите,за които руския език е проблем, как да си направят кабела.Първо, изискването е да разполагате с компютър с процесор най-малко 1Ghz. и COM-порт.При отсъствие на COM порт може да се използва преходник COM-USB.За изработката на кабела са необходими два проводника,кондензатор с капацитет от 1.5 до 3.3 nF и щекер за COM -порта на компютъра тип "мама '',който можете да си купите от магазините за електронни компоненти.Първия проводник съединява контактите TE2 и Е1 в диагностичната букса на автомобила с пин 5 на COM порта.Втория проводник съединява контакт Vf1 в диагностичната букса на колата с пин 6 на COM порта. Между проводниците се запоява кондензатора.Желателно е проводниците да са екранирани ,за намаляване на смущенията.Ами това е изработката на кабела. smile.gif .ВНИМАНИЕ..... Ако използвате настолен компютър включен към 220 V мрежа,то той трябва да бъде заземен по всички правила за безопасност.Успех на всички. :thumbsup:

paco
Мнения: 47
Регистриран на: 08 Ное 2009 12:40

Мнение от paco » 17 Мар 2010 17:21

Имам Авенсис 98г ТДИ с тази програма мога ли да видя нещо,защото скоро я закачах на комп в един сервиз и от там нищо не можаха да прочетат ,казаха че тойотите не давали никаква информация което ме учуди( защо тогава има букса след като не може да се чете нищо)

Аватар
sepia3
Мнения: 185
Регистриран на: 30 Юни 2009 11:10
Местоположение: Стара Загора

Мнение от sepia3 » 18 Мар 2010 09:35

Миланов написа:Обяснявам на колегите,за които руския език е проблем, как да си направят кабела.Първо, изискването е да разполагате с компютър с процесор най-малко 1Ghz. и COM-порт.При отсъствие на COM порт може да се използва преходник COM-USB.За изработката на кабела са необходими два проводника,кондензатор с капацитет от 1.5 до 3.3 nF и щекер за COM -порта на компютъра тип "мама '',който можете да си купите от магазините за електронни компоненти.Първия проводник съединява контактите TE2 и Е1 в диагностичната букса на автомобила с пин 5 на COM порта.Втория проводник съединява контакт Vf1 в диагностичната букса на колата с пин 6 на COM порта. Между проводниците се запоява кондензатора.Желателно е проводниците да са екранирани ,за намаляване на смущенията.Ами това е изработката на кабела. smile.gif .ВНИМАНИЕ..... Ако използвате настолен компютър включен към 220 V мрежа,то той трябва да бъде заземен по всички правила за безопасност.Успех на всички. :thumbsup:
Мерси ще пробвам да го направя worthy.gif happy.gif
Celica st202/GT t20
Не карам бързо, просто летя ниско до земята...
Изображение

Аватар
djobonano
Мнения: 228
Регистриран на: 05 Авг 2009 10:07
Местоположение: София - TOYOTA AVENSIS 1 - T22 - 2000 г. - 2.0TD - 90 ps.

Мнение от djobonano » 18 Мар 2010 10:57

Колеги извинявайте за невежия въпрос но досега не съм се
сблъсквал с това а и незнам къде се намира буксата на Авенсис 1 2000 г.
Някой да ме насочи къде е и как да се добера до нея.
Мерси.

Аватар
Petar
Мнения: 2029
Регистриран на: 16 Юни 2007 21:20
Местоположение: Велико Търново

Мнение от Petar » 18 Мар 2010 11:16

Kogato otidoh dami praviat diagnostika v otorizirania serviz na toyota vyv V.Tyrnovo tyrsiha buksata v dvigatelnia otdel posle v jabkata mahaha i plastmasavote detaili do prednite vrati ineia nameriha i na kraia mi kazaha 4e niamalo takava buksa. Sled tova otidoh v edno garaj4e kydeto praviat diagnostiki i tam ia nameriha . Namirase ot liavata stana ot volana ima edna malka otvariahta se kutika za slagane na drebni predmeti mahase tazi kutiika i tam se namira buksata mislia 4e tam se i namiraha i niakoi ot predpazitelite

Аватар
djobonano
Мнения: 228
Регистриран на: 05 Авг 2009 10:07
Местоположение: София - TOYOTA AVENSIS 1 - T22 - 2000 г. - 2.0TD - 90 ps.

Мнение от djobonano » 18 Мар 2010 12:10

Колега аз съм я отварял тадзи кутия
да сменям бушони но несъм обърнал
внимание за букса. Ще проверя пак
да не би дасъя пропуснал.
Мерси.

Миланов
Мнения: 96
Регистриран на: 04 Яну 2010 16:18
Местоположение: Ямбол Тойота Корола 1.6 VVT 2009г

Мнение от Миланов » 18 Мар 2010 20:13

Колеги,като отворите програмата,кликнете върху " дополнително",после върху "настройки программы" и на отворилия се прозорец горе в ляво са описани двигателите с които работи тази програма.Още от начало ви казах ,че тя не е универсална, но на доста колеги ще свърши работа.Знам какво е самозвани майстори да ти пипат по колата.Заради такива си направих за предишната ми кола една VISA UNISCAN с която съм си помагал на себе си и на приятели.За съжаление тя работи с почти всички европейски марки до 2000г. но не и японските .Друг вариант за диагностика на TOYOTA подържаща OBD стандарт след 1996г. е с кабели, съдържащи чип ELM 327 и съответно програми като ScanMaster ELM, OBD SCAN TECH и други ,които работят с този чип. В интернет има много информация за тях.Но те са само за диагностика на двигателя.Но и цената им е поносима.За професионална апаратура цената е друга.Но все пак тук си пишат хора, които не си вадят хляба с това,поне повечето.Специално за Paco-изтегли си ако нямаш програмата AUTODATA и ще видиш ,че сам даже можеш да си правиш диагностика на колата си. smile.gif

Аватар
kolio_spawn
Мнения: 64
Регистриран на: 28 Фев 2008 22:51

Мнение от kolio_spawn » 19 Мар 2010 00:47

Мерси ще пробвам да го направя worthy.gif happy.gif[/quote]


Похвали се като го направиш biggrin.gif

Колко струва диагностиката в ТМ ауто София



Поздрави :thumbsup:
Today,Tomorrow,TOYOTA

Аватар
borracho
Мнения: 70
Регистриран на: 04 Апр 2009 17:39
Местоположение: Пловдив

Мнение от borracho » 09 Юни 2010 18:57

Колеги, зачетох се в темата и би било наистина полезно да можем сами да си проверяваме колите с такъв кабел. Порових се в ибея и това ми се стори добро като предложение:
http://cgi.ebay.com/USB-OBD-II-ELM327-D ... 4cefb04a60

кк мислите, дали ще сработи на моята корола? виждал съм такъв изход долу вляво под таблото.
Toyota Corolla D-4D 2000cm3 90hp 2004

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 53 госта