Toyota Techstream - програма за диагностика на Toyota

Модератори: Georgimitrovich, zi_zi_top, Uncle Dido, Akima, slowtraveler, TATI, мехаННика

Потребителски аватар
iovkito
Регистриран: 24 авг 2008 22:05

Re: Toyota Techstream - програма за диагностика на Toyota

Мнениеот iovkito » 22 юни 2015 23:14

На рав4-ката ми има някои неща за програмиране. Например след колко време да гасне плафонът на тавана , колко секунди да светят фаровете на опция изпрати ме до вкъщи и такива подобни. Също така на колите след 2010 год сигнализацията на коланите се гаси с techstream-a , а на по-старите от таблото.
Toyota Avensis T25 2.0 D4D 2007
Toyota RAV4 XA40 2.2 D4D 2014

Потребителски аватар
daz
Регистриран: 03 дек 2011 11:21

Мнениеот daz » 26 юни 2015 01:20

Да, наистина звука за колана се изключва от таблото. Ако някой незнае за в бъдеще, аз го направих по тази процедура:

1) Включва се на контакт (само контакт без да палите двигателя и без да е закопчан колана). След това се натиска копчето, което показва километрите на колата, trip A и trip B. Натиска се до тогава, докато на таблото се изпишат километрите на колата (тоест ODO meter) и след това се изключва от контакт.
2) Подсигурете се, че колана наистина не е щракнат
3) Включвате отново на контакт, но отново без да се пали двигателя. Задържате копчето за ODO meter за около 12 секунди.
4) Продължавате да държите копчето натиснато и в същото време закопчавате колана. На таблото би трябвало да ви изпише "b-off". Ако изпише "b-on" просто натиснете още един път същото копче и ще го промени на off.
5) След като всичко е направено успешно, когато тръгнете с колата звукът за колана вече няма да се чува, но лампичката, че не е закопчан ще продължават да мига.

Потребителски аватар
dido28
Регистриран: 22 юли 2008 10:33

Мнениеот dido28 » 16 ное 2015 11:19

Здравейте,има ли някой кoлега от Стара Загора и региона с програмата за една диагностика на Тoйoта Авенсис Т22 2.0 d4d
Toyota Avensis D4D Sol

AtanasHristov
Регистриран: 09 ное 2015 14:26

Мнениеот AtanasHristov » 23 ное 2015 09:53

Здравейте, Колеги,

Какъв кабел ще ми препоръчате да си взема? Има ли смисъл да се изръся повече пари?
Т.е. има ли разлика във функционалността и какво печеля ако си взема Xhorse?
Естествено, не коментираме качеството на използваните части в китайските варианти.

Така като гледам в ebay.com китайските изпълнения вървят до 40-50$, а xhorse около 80-90$

Какво бихте ме посъветвали?

Предварително благодаря! biggrin.gif

Потребителски аватар
iovkito
Регистриран: 24 авг 2008 22:05

Мнениеот iovkito » 23 ное 2015 10:03

Toyota Avensis T25 2.0 D4D 2007
Toyota RAV4 XA40 2.2 D4D 2014

AtanasHristov
Регистриран: 09 ное 2015 14:26

Мнениеот AtanasHristov » 23 ное 2015 13:44

iovkito написа:http://www.ebay.com/itm/MINI-VCI-FOR-TOYOTA-TIS-Techstream-V10-00-028-Single-Cable-J2345-obd2-MINI-VCI-/141707347927?hash=item20fe6a87d7:g:iaEAAOSw3ydVk1YJ&item=141707347927&vxp=mtr
Този е идеален.

iovkito написа:http://www.ebay.com/itm/MINI-VCI-FOR-TOYOTA-TIS-Techstream-V10-00-028-Single-Cable-J2345-obd2-MINI-VCI-/141707347927?hash=item20fe6a87d7:g:iaEAAOSw3ydVk1YJ&item=141707347927&vxp=mtr
Този е идеален.

Благодаря, Колега! :thumbsup:

Но това не обяснява каква е разликата между двата, ако има такава :)

Едва ли ще има осезаема разлика в бързодействието на различните видове кабели,
защото скоростта на комуникацията варира в определени граници и не може да е прекалено голяма.
При CAN например скоростта на предаване може да достигне до 1mbps (125 kilobytes)

Четох из разни теми тук, че има опасения относно бързодействието на китайските копия - т.е. че работят по-бавно.
На теория времето за комуникация между кабела и колата не може да варира кой знае колко, все пак протокола си има стандарт.
Няма да навлизам в подробности, но да речем че ако кабела изпраща съобщението си твърде бавно,
устройството с което комуникира може да прекрати комуникацията. Според мен, забавяне може да има в обработката на получения отговор и изпращането му до PC-то. Това може да се получи например, ако бързодействието на микроконтролера (чип-а), които обработва получената информация и я изпраща до компютъра е по-малко от бързодействието на микроконтролера на оригиналният кабел.

Та, въпросът ми по-скоро е какви предимства има оригинален xhorse пред китайския кабел.
Първото очевидно нещо е цената, но има ли някакви други разлики?

Например и с двата кабела ли се разпознават пълният набор от възможни инструкции, или китайския има някакви ограничения?

Потребителски аватар
Akima
Регистриран: 09 юни 2009 17:28

Мнениеот Akima » 23 ное 2015 14:08

Ето я разликата:

Изображение

Имах и 2-та.Продадох по-скъпия обратно в eBay и си оставих чайната.
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.
Изображение
Непрочетените книги умеят да си отмъщават.
Особено добре това се отдава на "Наказателен кодекс" и "Ръководство за употреба на верижен трион".

Потребителски аватар
Рошко
Регистриран: 09 ное 2008 14:41
Контакти:

Мнениеот Рошко » 07 дек 2015 20:53

Здравейте, колеги... Днес китайският клонинг на XHorse пристигна, инсталирах драйверите и Techstream 10.10.018 според указанията в тази инструкция. Update tool-a на XHorse разпознава кабела, така че явно драйверите са инсталирани успешно, но когато го закача към колата, ми излиза грешка "Unable to connect to VMI"... Пробвах и с инструкциятя Setup -> Techstram configuration -> Europe, но без успех... Моля ако някой има идеи, да сподели... drunk.gif

П.С. Забравих да уточня, че лаптопът е с Windows 8.1 x64
Изображение Toyota Auris HSD 2015 Facelift Powered by 豊田 佐吉 and 豊田喜一郎
Изображение

Потребителски аватар
Akima
Регистриран: 09 юни 2009 17:28

Мнениеот Akima » 07 дек 2015 21:44

От TS 10 избери VIM Xhorse.

Повече обяснения утре. :thumbsup:
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.
Изображение
Непрочетените книги умеят да си отмъщават.
Особено добре това се отдава на "Наказателен кодекс" и "Ръководство за употреба на верижен трион".

Потребителски аватар
Рошко
Контакти:

Мнениеот Рошко » 07 дек 2015 22:40

Он си бешИ избраТ... tooth.gif Проблемът беше друг (реших го drunk.gif ) Оказа се липсваща DLL-ка - MVCI32.dll в папка "C:\Program Files (x86)\XHorse Electronics\MVCI Driver for TOYOTA TIS" drunk.gif Благодаря за помоща, пиша и моето решение, в случай, че някой друг се сблъска със същия проблем...

Untitled.png
Нямате нужните права за да преглеждате прикачените към това мнение файлове.
Изображение

Потребителски аватар
jim_beam
Регистриран: 25 юли 2007 23:01

Мнениеот jim_beam » 24 яну 2016 17:50

1.6 VVT-i написа:Он си бешИ избраТ... tooth.gif Проблемът беше друг (реших го drunk.gif ) Оказа се липсваща DLL-ка - MVCI32.dll в папка "C:\Program Files (x86)\XHorse Electronics\MVCI Driver for TOYOTA TIS" drunk.gif Благодаря за помоща, пиша и моето решение, в случай, че някой друг се сблъска със същия проблем...

колега и при мен се появи същия проблем,май преди време антивируса беше изтрил нещо.виждам,че такъв dll липсва в горепосочената директория,откъде да го взема? sad.gif
аз пробвам с актуалната версия 10.20.030 с win7 x64,иначе прозореца за активация вече не излиза,но не се свързва с колата.
RAV4 D4D 2007 с кожен салон,фронт гард,ролбари,Вебасто,парктроник,CC,Blaupunkt,17''...

Изображение

Потребителски аватар
Рошко
Контакти:

Мнениеот Рошко » 24 яну 2016 23:58

jim_beam написа:колега и при мен се появи същия проблем,май преди време антивируса беше изтрил нещо.виждам,че такъв dll липсва в горепосочената директория,откъде да го взема? sad.gif
аз пробвам с актуалната версия 10.20.030 с win7 x64,иначе прозореца за активация вече не излиза,но не се свързва с колата.

DLL-ката я има в папка mvci след като разархивираш MVCI Driver for TOYOTA.msi файла. И при мен антивирусната го триеше... Спираш я временно, добавяш изключение в нея за цялата папка "C:\Program Files (x86)\XHorse Electronics\", за да предотвратиш по-нататъшното й изтриване и чак тогава активираш пак АВ.
Изображение

Потребителски аватар
jim_beam

Мнениеот jim_beam » 25 яну 2016 00:30

Благодаря,колега,
липсват ми тия файлове,ако ги имаш моля те прати ги на keleme@gmx.at.
Аз затова писах в другата сходна тема ако може да ги качи някой,че от преди няколко год. е първоначалния постинг.
Последна промяна от Akima на 25 яну 2016 16:55, променено общо 1 път.
Причина: jim
RAV4 D4D 2007 с кожен салон,фронт гард,ролбари,Вебасто,парктроник,CC,Blaupunkt,17''...

Изображение

Потребителски аватар
Рошко
Контакти:

Мнениеот Рошко » 25 яну 2016 00:59

Няколко поста по-нагоре дадох линк за файловете и инструкцията, които ползвах. Ето тук можеш да изтеглиш файла. Пратих ти и dll-ката на мейла.
Изображение

Потребителски аватар
jim_beam

Мнениеот jim_beam » 25 яну 2016 16:28

Благодаря ти много,колега,
довечера пак ще пробвам!
Последна промяна от Akima на 25 яну 2016 16:55, променено общо 1 път.
Причина: jim

Изображение

Върни се в “Електрическа система, навигация, музика”