Тонколони за Toyota Auris 1.33 Terra

Аватар
savov63
Мнения: 98
Регистриран на: 30 Ное 2009 16:08
Местоположение: Приморско

Мнение от savov63 » 18 Апр 2010 08:07

Колега щом си от Бургас отиди в Технополис там отвън има едни момчета които монтират на колите аудиотехника та може да ги попиташ поне за информация.Знам че са много точни. :thumbsup:
TOYOTA AURIS D4D

Аватар
LiakaDJ
Мнения: 276
Регистриран на: 17 Яну 2008 22:33
Местоположение: Pleven

Мнение от LiakaDJ » 18 Апр 2010 09:37

Колега ако имаш свободно време просто свали корите виж какъв диаметър говорители ти трябват и без да слагаш корите отиди до някой магазин купи си и ги монтирай . Би трабвало да не е сложно след като казваш , че има дупчици за такъв и същото ме навежда на мисълта, че имаш прекарани кабели до там и още едни дупчици на които да завиеш видите за да монтираш говорителя . Ако искаш да дадеш пари само за да ти свали някой кората и да завие 8 видии то тогава отиди на майстор ! Надявам се да съм ти бил полезен .

PEACE !
Изображение

Аватар
Dizzle
Мнения: 819
Регистриран на: 22 Дек 2009 15:58
Местоположение: София/Русе

Мнение от Dizzle » 18 Апр 2010 14:14

Определено си е "бюджетна марка" сравнена с Lexus,Infiniti,Mercedes,BMW,Audi,Jaguar та дори и с Хонда,Мазда,Пежо,Волво и т.н. Цените на Тойота са по-ниски, както и изпълнението през последните няколко години (поне на моделите,които се предлагат в БГ). Тук не говорим за надеждност,а за цена и качество на изпълнение,така че не се засягай biggrin.gif А пък за пластмасите на Ауриса само аз си знам кво е в купето като минавам по паветата wacko.gif wacko.gif wacko.gif biggrin.gif

Аватар
Dizzle
Мнения: 819
Регистриран на: 22 Дек 2009 15:58
Местоположение: София/Русе

Мнение от Dizzle » 18 Апр 2010 14:17

p.s. Сравни например Мазда 3 с Аурис отвътре. Нищо,че съм с Аурис - определено маздата е със светлинни години напред

Аватар
LEXUS
Мнения: 3718
Регистриран на: 01 Апр 2005 02:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 6 пъти

Мнение от LEXUS » 18 Апр 2010 21:36

Dizzle написа:Определено си е "бюджетна марка" сравнена с Lexus,Infiniti,Mercedes,BMW,Audi,Jaguar
То спрямо тия марки 80% от другите коли са бюджетни според теб. Бюджетна марка се нарича Дачия, Шкода, Лада, Кия/Даже Киа напоследък се отцепват с качествени интериори и солидни гаранции , екстри и т.н./ и др. от този род. Характерно за колите на бюджетните марки са осезателно по-ниски цени от другите в класа, в повечето случаи много по-малко екстри, по-ниски гаранции/примерно за корозия, а може и общата/, често по-ниски резултати в Crash tests. При бюджетните автомобили се залага само на най-наложителното, всяка екстра евентуално се доплаща- климатик и т.н.. При Шкода дори си доплащаш радиото, иначе без радио.

Тойота няма нищо общо с бюджетен автомобил-1-во защото не е спестила нито от сигурността/напротив Тойотите са с едно от най-добрите оборудвания за сигурност в колите си, отлични резултати и на Еуро-НКап/, нито е спестила екстри,а напротив-винаги се предлага с повече екстри от немските коли примерно. Тойота не е спестила и от модерни технологии-всички двигатели са модерни- Всеки Аурис излиза с Dual VVT-i и Valvematic и т.н. Цените на Тойота са в границите на цените в класовете. По-ниска цена може да се получи заради ефективността в производството,а не заради пестене на нещо. Високи гаранции и т.н..
TOYOTA/LEXUS--made in JAPAN

Аватар
LiakaDJ
Мнения: 276
Регистриран на: 17 Яну 2008 22:33
Местоположение: Pleven

Мнение от LiakaDJ » 18 Апр 2010 21:43

А уе хора тука не ставаше ли на въпрос за някви тонколони . Умазахте на човека темата . Просто пробвайте да помогнете .
Изображение

Аватар
Georgepetrov137
Мнения: 242
Регистриран на: 20 Мар 2010 12:45
Местоположение: Бургас

Мнение от Georgepetrov137 » 18 Апр 2010 21:49

Мисля че се отклонохме от темата за тонколоните! biggrin.gif
Силно се надявам да има окабеляване до задните колони защото иначе работата ще е спартанска да се окабели и сложат тонколони на задните врати.
А относно сравнението на корсата с тойотата - днес за пръв път минах по-сериозен пробег с последната и то по тесен път с доста завой и останах прекрасно изненадан от управлението и стабилността на колата! Нищо общо с опела! Много стабилна, без накланяне по завоите които се осмелявах да взимам с доста по-голяма скорост отпреди. Двигателя 1.33 не е с турбо дизел като 1.3 cdti на корсата и това се усещя добре при изпреварване и ми беше трудно да свикна от дизел да карам бензин, но като се свикне малко колата се усеща по-добре, има прилична мощност и се надявам да се "отвори" още повече с времето. Така че забравяме пластмасите :thumbsup: защото става въпрос за кола от съвсем друг клас и търсим някой колега шофьор който си е сложил колони отзад да сподели какви и къде ги е сложил!
Успех на всички

Аватар
LEXUS
Мнения: 3718
Регистриран на: 01 Апр 2005 02:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 6 пъти

Мнение от LEXUS » 18 Апр 2010 22:09

Dizzle написа:Определено си е "бюджетна марка" сравнена с Lexus,Infiniti,Mercedes,BMW,Audi,Jaguar та дори и с Хонда,Мазда,Пежо,Волво и т.н. Цените на Тойота са по-ниски, както и изпълнението през последните няколко години (поне на моделите,които се предлагат в БГ). Тук не говорим за надеждност,а за цена и качество на изпълнение,така че не се засягай biggrin.gif А пък за пластмасите на Ауриса само аз си знам кво е в купето като минавам по паветата wacko.gif wacko.gif wacko.gif biggrin.gif
Как намеси Пежо до Волво, това само ти можеш да обясниш? smile.gif Няма от какво да се засягам , а само ще ти кажа,че много работи, които пишеш тук, не са верни. Пежо има по-ниски цени от Тойота на някои от колите си. Пежо в повечето случаи е фрашкано с екстри и излиза много изгодно като цена, която е колкото за Тойота.. След 4-5 години половината екстри на Пежото не му работят, но това е отделен въпрос. Но Пежо не е Премиум продукт, та да го слагаш до Волво! Пежо е марка като Тойота, Фолксваген, Ситроен, Форд,Опел,Рено, Мазда,Митсубиши,Хюндай и т.н.


Лексус, Инфинити,Мерцедес,БМВ и т.н. са премиум марки,т.е. произвеждат луксозни коли в много по-висок ценови клас.
TOYOTA/LEXUS--made in JAPAN

Аватар
LEXUS
Мнения: 3718
Регистриран на: 01 Апр 2005 02:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 6 пъти

Мнение от LEXUS » 18 Апр 2010 22:29

Georgepetrov137 написа:Мисля че се отклонохме от темата за тонколоните! biggrin.gif
Сори biggrin.gif
Georgepetrov137 написа:Така че забравяме пластмасите :thumbsup:
И аз така предлагам.biggrin.gif
TOYOTA/LEXUS--made in JAPAN

sacho7803
Мнения: 345
Регистриран на: 27 Юли 2009 18:01
Местоположение: Русе

Мнение от sacho7803 » 18 Апр 2010 22:37

Georgepetrov137 написа:Мисля че се отклонохме от темата за тонколоните! biggrin.gif
Силно се надявам да има окабеляване до задните колони защото иначе работата ще е спартанска да се окабели и сложат тонколони на задните врати.
А относно сравнението на корсата с тойотата - днес за пръв път минах по-сериозен пробег с последната и то по тесен път с доста завой и останах прекрасно изненадан от управлението и стабилността на колата! Нищо общо с опела! Много стабилна, без накланяне по завоите които се осмелявах да взимам с доста по-голяма скорост отпреди. Двигателя 1.33 не е с турбо дизел като 1.3 cdti на корсата и това се усещя добре при изпреварване и ми беше трудно да свикна от дизел да карам бензин, но като се свикне малко колата се усеща по-добре, има прилична мощност и се надявам да се "отвори" още повече с времето. Така че забравяме пластмасите :thumbsup: защото става въпрос за кола от съвсем друг клас и търсим някой колега шофьор който си е сложил колони отзад да сподели какви и къде ги е сложил!
Успех на всички
да мнооого е трудно да свикнеш от турбиниран дизел на атмосферен бензин smile.gif и аз съм с 1.33мотора на ярис обаче.отначало имах чуство че седнах на мотопед---ниииква мощност.но сега така му свикнах че бмв 324--143 коня върви наравно с мен biggrin.gif това съвсем сериозно.на отсечка 1200метра неможе да ме одуха---вървим заедно.колкото до музиките---моята е оборудване луна и я дават че уж има плюс 2 колони--сигурно са отзад---незнам.мен не ме вълнуват музиките.но ако фабрично отзад няма говорители не ми се вярва да има и кабели за говорители.абе има хора дето се занимават с това---за 100-тина лева ша ти я напраят.....супер.ша са пазариш--криза е народа няма пари---даже за 50лв ша ти я направят
Toyota YARIS 1.33-100кс.2009..... Renault megan-Coatch 1.6-90кс-98г

Аватар
alexandargv
Мнения: 139
Регистриран на: 09 Апр 2008 19:33
Местоположение: София

Мнение от alexandargv » 18 Апр 2010 23:03

Предлагам на колегата с новия Аурис 1,33 Terra да си купи пак Опел! А вместо да се чудиш сега какви колони да слагаш да беше дал повече пари за ниво Luna и нямаше да имаш проблеми, марката не е виновна, просто политика. А в Luna със 6 колони звука е много як!
Toyota Yaris 2008 1.3VVT-i LUNA

Аватар
zi_zi_top
Мнения: 4202
Регистриран на: 09 Май 2008 22:57
Местоположение: София
Автомобил: CorollaCcross MyT 2023
Получена  благодарност: 11 пъти

Мнение от zi_zi_top » 18 Апр 2010 23:10

alexandargv написа:Предлагам на колегата с новия Аурис 1,33 Terra да си купи пак Опел! А вместо да се чудиш сега какви колони да слагаш да беше дал повече пари за ниво Luna и нямаше да имаш проблеми, марката не е виновна, просто политика. А в Luna със 6 колони звука е много як!
Не си съвсем прав! Новата Астра и Ауриса доста си приличат като качества, а дизайна на Астрата и отвътре и отвън е на много добро ниво! Има място за размисъл при избор ...
Известната мъдрост учи да се избягва даването храна на троловете и да се устоява на изкушението да им се отговаря.
Войнстващата простащина е последната защитна линия на всяко неаргументирано становище, но тя не го прави по-аргументирано!

Аватар
Dizzle
Мнения: 819
Регистриран на: 22 Дек 2009 15:58
Местоположение: София/Русе

Мнение от Dizzle » 19 Апр 2010 00:00

Наистина най-добре дай 100лв да ти сложат някакви говорители-не вярвам да има окабеляване. На ниво Luna музиката е доста добра предполагам ако сложиш едни обикновени среди ще стане същата. А по другата тема- откога Volvo e премиум марка? Това,че VW ,а дори и Шкодите вече са скъпи прави ли ги също премиум?!

Аватар
LEXUS
Мнения: 3718
Регистриран на: 01 Апр 2005 02:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 6 пъти

Мнение от LEXUS » 19 Апр 2010 01:48

Ами Волво винаги е била премиум марка, за разлика от Пежо примерно. wacko.gif

Шкода да е скъпа?? Коя Шкода е по-скъпа от конкурентите си в съответния клас?

Фолксвагените са скъпи, защото ги произвеждат недостатъчно ефективно. Но вече виждаме,че и те свалиха цените-Голф вече е по 30000лв., Тигуан е по-евтин от Рав4.

И една марка не става премиум само защото е с високи цени, без качествата на колите за премиум клас. Тогава тя просто фалира.
TOYOTA/LEXUS--made in JAPAN

Аватар
Владислав
Мнения: 670
Регистриран на: 23 Окт 2009 18:40
Местоположение: София,България

Мнение от Владислав » 19 Апр 2010 12:24

Темата е дискутирана по-рано.Трябва да ти е окабелен автомобила до централнатата колона.
Младежи,уважавайте старостта-тя е вашето бъдеще...

Toyota Corolla 2001 VVT-i 1.6

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 20 госта