[Corolla E12]Крушка на габарит/LED Mod/

Аватар
zi_zi_top
Мнения: 4201
Регистриран на: 09 Май 2008 22:57
Местоположение: София
Автомобил: CorollaCcross MyT 2023
Получена  благодарност: 11 пъти

Мнение от zi_zi_top » 28 Май 2012 23:57

Искам да те попитам относно LED габаритите. Някой имал ли е подобен проблем на Корола Е12?
Купих си Филипс Т10 6000К и ги монтирах.
http://luxima.bg/PHILIPS-SVETODIODI-T10-6000k.html
Светят перфектно, но фаровете станаха "музикални". laugh.gif
От фаровете се чува посвиркване и постоянно леко пощракват моторчетата за регулиране на фара. Като върнах крушките всичко утихва и при ново поставяне на диодите отново започват да "пеят". Според мен по някаква причина отива някакво ниско напрежение до моторчетата и те издават тези звуци.
Известната мъдрост учи да се избягва даването храна на троловете и да се устоява на изкушението да им се отговаря.
Войнстващата простащина е последната защитна линия на всяко неаргументирано становище, но тя не го прави по-аргументирано!

Аватар
Me4oKyX
Мнения: 2201
Регистриран на: 10 Яну 2007 14:16
Местоположение: Пловдив
Получена  благодарност: 1 път
Обратна връзка:

Мнение от Me4oKyX » 29 Май 2012 00:13

Зизи - не се заяждам, но защо реши, че това реално е Филипс ?? Луксима не са особено откровени към клиентите си като цяло, но това НЕ Е мое мнение, а на техни клиенти, които идват после да оправяме разни "пеещи" неща... wink.gif На какви ли не Тойоти съм слагал обикновени диодни габарити, примерно виж на autopro.bg - всички са доста сериозно здрави, особено тези от 9лв СМБ и другите подобни... Canbus-a също държат яко, но не светят много силно. Достатъчно според мен, но някои хора искат МАХ ... Та разгледай, но като цяло са много добри. Недоволни няма към момента мисля :thumbsup:

Аватар
zi_zi_top
Мнения: 4201
Регистриран на: 09 Май 2008 22:57
Местоположение: София
Автомобил: CorollaCcross MyT 2023
Получена  благодарност: 11 пъти

Мнение от zi_zi_top » 29 Май 2012 00:25

За оригинални са оригинални и са произведени във Франция. Няма значение как ще ги сложиш, винаги светват и дават много добра светлина. Мислех да ги ползвам за дневни светлини.

Да ама... като вкарах колата в гаража на тихо и се заслушах ... тя пее laugh.gif Сега пак съм си с Осрамките и си трае. wink.gif
Гледах на сайта има стоп-ерор кабел за да се изравни съпротивлението с това на обикновена крушка, но не съм убеден, че трябва да продължа да наливам пари в тази идея.

Ако някой не даде идея как да реша проблема без допълнителни инвестиции ще ги "боцна" на Корсата, която е по-простичка и няма разни електроники и реглажи. cool.gif
Известната мъдрост учи да се избягва даването храна на троловете и да се устоява на изкушението да им се отговаря.
Войнстващата простащина е последната защитна линия на всяко неаргументирано становище, но тя не го прави по-аргументирано!

Аватар
zi_zi_top
Мнения: 4201
Регистриран на: 09 Май 2008 22:57
Местоположение: София
Автомобил: CorollaCcross MyT 2023
Получена  благодарност: 11 пъти

Мнение от zi_zi_top » 30 Май 2012 23:13

Честно казано очаквах няколко човека /между които и diesel power/ да се включат по темата. smile.gif
Известната мъдрост учи да се избягва даването храна на троловете и да се устоява на изкушението да им се отговаря.
Войнстващата простащина е последната защитна линия на всяко неаргументирано становище, но тя не го прави по-аргументирано!

Аватар
zi_zi_top
Мнения: 4201
Регистриран на: 09 Май 2008 22:57
Местоположение: София
Автомобил: CorollaCcross MyT 2023
Получена  благодарност: 11 пъти

Мнение от zi_zi_top » 31 Май 2012 21:16

LED габаритите Филипс Т10 "лепнаха като шамар на буза" на Корсата. Ефектът е много добър и заради профилираното стъкло на фара.
Нейните фарове нямат никакви претенции и си траят. laugh.gif

На Королата днес пробвах едни най-обикновени "китайци" и няма проблеми с шумове и щракане на фаровете. Не ми стана ясно защо не понася Филипс!?! wacko.gif
Известната мъдрост учи да се избягва даването храна на троловете и да се устоява на изкушението да им се отговаря.
Войнстващата простащина е последната защитна линия на всяко неаргументирано становище, но тя не го прави по-аргументирано!

Аватар
Me4oKyX
Мнения: 2201
Регистриран на: 10 Яну 2007 14:16
Местоположение: Пловдив
Получена  благодарност: 1 път
Обратна връзка:

Мнение от Me4oKyX » 31 Май 2012 22:44

Защото са много умни Филиските .... то от умни работи по колите, само проблеми може да очакваш, така че какво ново tongue.gif Досега такива читави китайци съм слагал на какви ли не Тойоти и няма грижи, няма странични ефекти, няма лошо нищо.... Те така - Тойота са прости коли и сложни работи не им трябват.... поне до 2006-7ма година бяха по-простички :whistle:

NikX
Мнения: 49
Регистриран на: 22 Окт 2012 22:09

Re: [Corolla E12]Крушка на габарит/LED Mod/

Мнение от NikX » 04 Мар 2013 23:48

Привет.

Ето и модовете,които направих аз със габаритите,фаровете за мъгла(ползвам ги за дневни светлини),стоповете и третия стоп.
За задния номер съм използвал тези :http://www.ebay.co.uk/itm/121060355444? ... 1497.l2649.

За Стоп светлините:http://www.ebay.co.uk/itm/P21-5W-380-BA ... 35becacfd8.

За габаритите: http://www.ebay.co.uk/itm/Super-Bright- ... 3f22289df2.

За фаровете за мъгла:http://www.ebay.co.uk/itm/300820915069? ... 1497.l2649.

Сложил съм и на задните светлини 2 х бели,по подобие на стоповете,както и разбира се навсякъде в купето.

(проблема ми със третия стоп си стоии чака решение)

Eто какво се получи:

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Последно промяна от Akima на 23 Юни 2015 23:24, променено общо 1 път.
Причина: Оправени тагове [IMG].

Аватар
Akima
Мнения: 7100
Регистриран на: 09 Юни 2009 17:28
Местоположение: Варна
Автомобил: Altezza
Благодарил/а: 29 пъти
Получена  благодарност: 56 пъти

Re: [Corolla E12]Крушка на габарит/LED Mod/

Мнение от Akima » 23 Юни 2015 23:35

След 4 години вярна служба предните диодни габарити започнаха да горят/от 5 LED-та светят 3,а останалите премигват периодично/.

Това бяха старите:

Изображение

Новите LED от ново "ново поколение":

Изображение
Изображение

Старите габарити пенсионирах в багажника:
Преди:
Изображение
След:
Изображение
Изображение

Новите габарити инсталирани на фаровете - знам,че фаровете са зле - затова има водна шкурка в багажника: :whistle:

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.
Изображение
Непрочетените книги умеят да си отмъщават.
Особено добре това се отдава на "Наказателен кодекс" и "Ръководство за употреба на верижен трион".

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Re: [Corolla E12]Крушка на габарит/LED Mod/

Мнение от slowtraveler » 23 Юни 2015 23:56

Хм... Аз все още съм противник на този тип конверсия (след като за няколко месеца ми изгоря ЛЕД сложих оригиналните крушки и с тях карах още над 5 години)....
Лампите на нормална цена са доста некачествени...
Тъкмо преди малко приказвахме с приятел, който си взел за габаритите 4 крушки с по 9 диода...
Включил първия комплект. След 5 минути светодиодите стопили припоя и изпопадали от крушката worthy.gif guns.gif
Събрал светодиодчетата (едното така и не го намерил) и сложил втория комплект.
Втория комплект след 10 минути почнал да примигва... Гледа нашия човек - куплунга на едната ламБа разтопен от жегата...
Върнал ги на продавача...
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Аватар
Akima
Мнения: 7100
Регистриран на: 09 Юни 2009 17:28
Местоположение: Варна
Автомобил: Altezza
Благодарил/а: 29 пъти
Получена  благодарност: 56 пъти

Re: [Corolla E12]Крушка на габарит/LED Mod/

Мнение от Akima » 24 Юни 2015 00:20

Разбирам те,но пропускаш няколко неща:
  • старите изкараха гаранцията си като брой наработени часове - колите се карат постоянно на фарове - по-горе написах 4 години до първо изгаряне на диоден сегмент;
  • новите са с по-голяма площ и пак са 5W - не превишавам предписаното от производителя;
  • площта им е по-голяма и разсейват по-добре топлината;
  • по-нова технология са и съответно TDP-то им трябва да е по-малко от предните;
  • дори и крушките на Осрам/купувам ги от магазина,от който ти си вземаш акумулатори/ развиват прилична работна температура;
  • фарът преди фейслифта е с по-добро охлаждане/обем и се надявам да няма проблеми;
  • подбирам си покупките - не съм сигурен какво си е взел твоят приятел/колега.
Топлината им е най-големия враг.
И аз съм противник на LED телевизорите с пасивно охлаждане,но всички производители ги правят по-този начин - защо ли? :whistle:

Единственото ми опасение е да не падне габарит във фара/тежички са/ - просто дупките не са малко - дори и новоасфалтираните булеварди.
Забравих да ги претегля на електронната везна и да сравня старите с новите,но ще го преживея някак. tooth.gif
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.
Изображение
Непрочетените книги умеят да си отмъщават.
Особено добре това се отдава на "Наказателен кодекс" и "Ръководство за употреба на верижен трион".

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Re: [Corolla E12]Крушка на габарит/LED Mod/

Мнение от slowtraveler » 24 Юни 2015 07:47

При телевизорите работата е другояче - там всичко е сметнато и контролирано на всеки диод... Освен това охлаждането е на по-голяма площ...
Докато при автомобилите нещата не са съвсем точно така - диода е 'изпържен', така, че малък/евтин диод да свети поносимо...
Да, ама леко превишаване на тока съкращава драстично живота му...

Ако сложиш яки диоди, но ги държиш на 80% от мощността им, стават практически вечни.
Но яките диоди струват пари... Затова и слагаш малки/кекави и ги държиш на 110% - и горят по-често от крушка с нажежаема жичка (авенсиса доколкото си спомням го продадох на 7-8г предимно градско каране с оригиналните габарити, стопове, мигачи.. Само фаровете бяха изгорели)...
Когато към това добавиш неправилна конструкция с лошо охлаждане, нещата стават трагични...
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Аватар
Akima
Мнения: 7100
Регистриран на: 09 Юни 2009 17:28
Местоположение: Варна
Автомобил: Altezza
Благодарил/а: 29 пъти
Получена  благодарност: 56 пъти

Re: [Corolla E12]Крушка на габарит/LED Mod/

Мнение от Akima » 24 Юни 2015 12:31

Съгласен съм с казаното от теб.

При мен заводските габарити на всичките Toyot-и започнаха да горят на 5-тата година.

Диодите изкараха 4 до частично изгаряне.

Заради по-добрата осветеност съм готов веднъж на 4-ри години да си дера ръцете и да ги сменям.

Сега погледнах - новите диоди са със сервизен живот от 60 000 часа - ще видим колко ще изкарат.

http://www.cob-led.com/What-is-cob-LED- ... board.html.
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.
Изображение
Непрочетените книги умеят да си отмъщават.
Особено добре това се отдава на "Наказателен кодекс" и "Ръководство за употреба на верижен трион".

Аватар
alexsv_17
Мнения: 56
Регистриран на: 04 Май 2014 12:17
Местоположение: Русе

Re: [Corolla E12]Крушка на габарит/LED Mod/

Мнение от alexsv_17 » 30 Юли 2015 17:58

Здравейте,

Относно лед крушките един познат ми каза, че било препоръчително да са Canbus, дори и тези в купето (за платфона отпред например).

Аз доколкото видях от снимките някои колеги са слагали и обикновени лед крушки за габарити и не са споменали за грешки.

memorex

Re: [Corolla E12]Крушка на габарит/LED Mod/

Мнение от memorex » 30 Юли 2015 20:20

Като че ли тойотите не дават такъв вид грешки виж немските да.

Аватар
Akima
Мнения: 7100
Регистриран на: 09 Юни 2009 17:28
Местоположение: Варна
Автомобил: Altezza
Благодарил/а: 29 пъти
Получена  благодарност: 56 пъти

Re: [Corolla E12]Крушка на габарит/LED Mod/

Мнение от Akima » 30 Юли 2015 20:56

Да беше уточнил колата поне. dry.gif

Крушките са такива,каквито трябва да бъдат и засега светят по спецификация. :whistle:
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.
Изображение
Непрочетените книги умеят да си отмъщават.
Особено добре това се отдава на "Наказателен кодекс" и "Ръководство за употреба на верижен трион".

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 42 госта