Xenon Luxima поставeн от дилъра на нов Auris Е15 - мнения?

Публикувай отговор
Аватар
Me4oKyX
Мнения: 2201
Регистриран на: 10 Яну 2007 14:16
Местоположение: Пловдив
Получена  благодарност: 1 път
Обратна връзка:

Мнение от Me4oKyX » 08 Мар 2011 18:49

ZZ - тук не си прав - определено монтират НАЙ-дървения комплект, да не говорим, че Луксима са по-скъпи от моите, а с ТОЙОТА съм работил доставял съм им ксенони няколко години наред и знам, че за да го дадат на 250лв, значи не плащат повече от 80-100лв за комплекта! В това може да си убеден, да не говорим, че има комплекти от по 60-70лв......

Всичко идва от Китай, но там не питат колко бройки искаш, а колко пари даваш и се изпълнява! Мойте ходих до Китай да се уверя, че струват и наистина е така. Моите са 150лв комплекта, но съм слагал дори на S-класа нова и няма грижи...... Всичко е така - изглежда еднакво, ама няма нищо общо като качество от Китай... Когато Тойота взимаха моя ксенон на 150лв, го предлагаха на хората за 500-600лв, та направи си сметката сам, за 250лв щом го дават какво качество е...... Тойота 100лв не ги броят за пари бре хора! Един час труд е 96лв! Просто няма логика в тия думи и цени, които е дал колегата, не че държа аз да монтирам ксенони на всички Тойоти laugh.gif Липса на елементарна логика, след като съм работил достатъчно време с тях.... Тойота Пловдив в момента взимат комплекти за по 80лв бройката .... дали другите ще са по-различни !??!? :whistle:

Аватар
zi_zi_top
Мнения: 4202
Регистриран на: 09 Май 2008 22:57
Местоположение: София
Автомобил: CorollaCcross MyT 2023
Получена  благодарност: 11 пъти

Мнение от zi_zi_top » 08 Мар 2011 21:36

Аз избрах варианта с Осрам Найтбрейкър и съм много доволен. Да не говорим, че тази зима се нагледах на примигващи ксенони и ми се затвърди убедеността в правилния избор.
Известната мъдрост учи да се избягва даването храна на троловете и да се устоява на изкушението да им се отговаря.
Войнстващата простащина е последната защитна линия на всяко неаргументирано становище, но тя не го прави по-аргументирано!

nowyaris
Мнения: 4515
Регистриран на: 11 Фев 2009 16:17
Местоположение: ЛИНЦ/АТ
Получена  благодарност: 1 път

Мнение от nowyaris » 08 Мар 2011 21:45

Значи,аз казах,ако ще правя нещо по светлините-при Мечо в Пловдив.Дилъри,милъри-простотии.Щом в Русе го знаят.... .Колега,чуйте се с Мечо,разберете се,гаранцията не те интересува,на Ауриса това ще е най-малкия проблем :thumbsup:

Аватар
newmiro
Мнения: 1360
Регистриран на: 03 Апр 2006 21:59
Местоположение: Варна

Мнение от newmiro » 11 Мар 2011 12:30

на Мечо ксеноните са мно добри, и няма проблеми при минусови температури, както съм чувал за някои ксенони.
на Луксима също съм чувал добри мнения.
Най-добре покарай си с ориогналните фарове и по-нататък си сложи ксенони от Мечо.
Отнема не повече от 1час!
stay up and keep shining!!


slowtraveler каза: Срещу мен на около 150м имаше спрели фарове - един мерцедес с модните по него време (пък май и сега) борци, които на въпроса ми дали имат лопата отговориха, че имат само пистолети и бухалки tongue.gif

Аватар
Bass_Man
Мнения: 5557
Регистриран на: 15 Сеп 2007 20:38
Местоположение: София
Благодарил/а: 1 път
Получена  благодарност: 1 път

Мнение от Bass_Man » 11 Мар 2011 21:48

zi_zi_top написа:
Всичките са Made in PRC. От китовете, които предлага Луксима има различно качество на различна цена.
Предполагам, че щом ТМ Ауто поемат гаранция не монтират най-"дървените" модели.
Ама стига с тия предположения ве колеги дайте малко по-конкретно да си говорим .
zi_zi_top написа:Аз избрах варианта с Осрам Найтбрейкър и съм много доволен. Да не говорим, че тази зима се нагледах на примигващи ксенони и ми се затвърди убедеността в правилния избор.
Аз пък се нагледах на фарове , като свещи ( начело с моите ) ! И сега какво да забраним обикновенните фарове ли ? Защо започнахме да слагаме всичко под общ знаменател не ми стана ясно ?!?!? wacko.gif
Единия си налял нещо в мотора и се прецакал и край повече никакви добавки в света , а на другия някой му мигнал с фаровете и ще забранява ксеноните ?!?!?
SFINKS написа:ще ти светкат постоянно тия отсреща , свети прекалено силно с ксенони ...
А не е ли идеята да светят силно фаровете или аз нещо не съм разбрал ?

Uncle Dido
Почетен Администратор
Мнения: 3710
Регистриран на: 03 Юни 2008 16:42
Местоположение: София, но е от Бургас
Получена  благодарност: 1 път

Мнение от Uncle Dido » 11 Мар 2011 21:50

Bass_Man написа: А не е ли идеята да светят силно фаровете или аз нещо не съм разбрал ?
Ще светкат като си с обикновени рефлектори и не са регулирани фаровете.

Заслепяването е кофти - ами и аз им светкам!

firesnake
Мнения: 5
Регистриран на: 24 Окт 2009 03:09

Мнение от firesnake » 12 Мар 2011 10:09

А някой телефон на Me4oKyX?

Аватар
Me4oKyX
Мнения: 2201
Регистриран на: 10 Яну 2007 14:16
Местоположение: Пловдив
Получена  благодарност: 1 път
Обратна връзка:

Мнение от Me4oKyX » 12 Мар 2011 21:18

0899 868618 - Петър biggrin.gif Щом има доволни клиенти и аз съм доволен bow.gif happy.gif

todor87
Мнения: 188
Регистриран на: 04 Яну 2010 21:39
Местоположение: Пловдив

Мнение от todor87 » 14 Мар 2011 19:14

Колеги,преди 2години ми монтираха ксенони на Луксима в Тойота Тиксим Пловдив на Ауриса и от тогава вече са ми сменили 5 крушки,редуват се -лява,дясна и така.Когато ми изгоря първата се опитаха да ми минат с номера че крушките са консуматив и ми искаха 80лв.,но след малко разправия ми признаха 2годишната гаранция.Април ми изтича и незнам...

nowyaris
Мнения: 4515
Регистриран на: 11 Фев 2009 16:17
Местоположение: ЛИНЦ/АТ
Получена  благодарност: 1 път

Мнение от nowyaris » 14 Мар 2011 19:19

То като се обърне каруцата-пътища много.Поговори с някой от разбиращите в Форума.

Аватар
Akima
Мнения: 7123
Регистриран на: 09 Юни 2009 17:28
Местоположение: Варна
Автомобил: Altezza
Благодарил/а: 33 пъти
Получена  благодарност: 62 пъти

Мнение от Akima » 14 Мар 2011 21:49

Я кажи с какви баласти е тоя ксенон - май трябва да отидеш някой да ги погледне. wink.gif

Една ксенон-ова крушка изкарва поне 5-6к часа,а една халогенна и то хубава ~1-2к часа. :thumbsup:
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.
Изображение
Непрочетените книги умеят да си отмъщават.
Особено добре това се отдава на "Наказателен кодекс" и "Ръководство за употреба на верижен трион".

todor87
Мнения: 188
Регистриран на: 04 Яну 2010 21:39
Местоположение: Пловдив

Мнение от todor87 » 14 Мар 2011 22:31

Ето го ксенона http://luxima.bg/XENON-H9-H11-SLIM.html ако някой не ми вярва мога да му покажа гаранцията за да види колко крушки са ми сменили.Иначе на теория и аз знам колко живот имат крушките...И неразбирам какво означава някой да ми го погледне-то с гледане ако ставаше... :thumbsup:

Аватар
Vesko
ЗАВИНАГИ С НАС.....
Мнения: 3835
Регистриран на: 27 Авг 2007 18:25
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Vesko » 14 Мар 2011 23:07

todor87 написа:Ето го ксенона http://luxima.bg/XENON-H9-H11-SLIM.html ако някой не ми вярва мога да му покажа гаранцията за да види колко крушки са ми сменили.Иначе на теория и аз знам колко живот имат крушките...И неразбирам какво означава някой да ми го погледне-то с гледане ако ставаше... :thumbsup:
Дааа... ако гледаш данните енергоспестяващите крушки практически трябва да са вечни... но на практика вав всияка ена къща има изгоряла biggrin.gif

Аватар
Akima
Мнения: 7123
Регистриран на: 09 Юни 2009 17:28
Местоположение: Варна
Автомобил: Altezza
Благодарил/а: 33 пъти
Получена  благодарност: 62 пъти

Мнение от Akima » 15 Мар 2011 02:10

todor87 написа:И неразбирам какво означава някой да ми го погледне-то с гледане ако ставаше... :thumbsup:
Колега гледам,че си на 23-24 години - трябва да са ти свежи познанията по литература - "погледне" е в преносен смисъл. tongue.gif :whistle:

Трябва да се провери и замери ел.инсталацията и да се проверят баластите - да се види алтернатора дали зарежда добре,да няма утечки някъде и т.н. :thumbsup:

Ето ти малко за четене - http://xenon.bg/xenon.htm! :thumbsup: cool.gif

П.С.Да не вземеш да се обидиш! rolleyes.gif
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.
Изображение
Непрочетените книги умеят да си отмъщават.
Особено добре това се отдава на "Наказателен кодекс" и "Ръководство за употреба на верижен трион".

todor87
Мнения: 188
Регистриран на: 04 Яну 2010 21:39
Местоположение: Пловдив

Мнение от todor87 » 15 Мар 2011 19:11

Колега няма да се обидя,но защо "да търся под вола теле"-всичко по инсталацията на колата ми е перфектно.Просто крушките им са боклуци.Между другото,халогенните ми крушки на фаровете ми за мъгла светят постоянно с ксеноните и не са мраднали вече 2години!Така че за мен крушка от Луксима=китайски ментак от 15лв.Даже китайските имат гумено уплатнение на цокала което липсва при тези от Луксима.Не че е кой знае какво,но факт.

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 59 госта