Xenon Luxima поставeн от дилъра на нов Auris Е15 - мнения?

Публикувай отговор
Аватар
Akima
Мнения: 7100
Регистриран на: 09 Юни 2009 17:28
Местоположение: Варна
Автомобил: Altezza
Благодарил/а: 29 пъти
Получена  благодарност: 56 пъти

Мнение от Akima » 15 Мар 2011 19:20

Ами варианта ти тогава е да си купиш сам ксенонови крушки Филипс или Осрам като ти свърши гаранцията. :thumbsup:
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.
Изображение
Непрочетените книги умеят да си отмъщават.
Особено добре това се отдава на "Наказателен кодекс" и "Ръководство за употреба на верижен трион".

todor87
Мнения: 188
Регистриран на: 04 Яну 2010 21:39
Местоположение: Пловдив

Мнение от todor87 » 15 Мар 2011 19:32

Май така ще стане. :thumbsup:

Аватар
Me4oKyX
Мнения: 2201
Регистриран на: 10 Яну 2007 14:16
Местоположение: Пловдив
Получена  благодарност: 1 път
Обратна връзка:

Мнение от Me4oKyX » 15 Мар 2011 19:46

Днес ми се обади един приятел от форума с Аурис, който преди 4 години го монтирахме, та добре, че едната му крушка стана розова, преди да умре тотално, та се чухме, че се бяхме позабравили laugh.gif А защо си мислите, че каквито и да са крушки ще издържат по-дълго!? Не че не продават яко евтинджоси, но много зависи от баласта как и колко свети една крушка..... 2/3 от живота се крие в баласта, а 1/3 останала е как свети.... Много "майстори" дето слагат ми обесняваха, че нямало разлика от баласт до баласт, ама след като уточнихме, че само той си мисли, че има много опит, видя резултата и разликата сам rolleyes.gif

Иначе по вашата логика, защо оригиналните крушки ОСРАМ, Филипс и т.н. горят на 8-24 месеца, спрямо карането ?! Дали и те са толкова скапани ?! Не, просто баластите са направени да палят много бързо и ударно крушката и така се скъсява живота..... Човек с 530д 2006-та дойде за 2 години два пъти да сменяме крушките, като на втория път смени и баластите. Послуша ме, и вече от поне две години не съм му виждал очите, освен че прати няколко приятели да слагам и на тях :whistle:

П.П. На мен крушките ми държат по 2 години, като това при положение, че на ден паля колата с фаровете ПОНЕ по 4 пъти, като при по-натоварени дни се стига до 20.....

Аватар
Akima
Мнения: 7100
Регистриран на: 09 Юни 2009 17:28
Местоположение: Варна
Автомобил: Altezza
Благодарил/а: 29 пъти
Получена  благодарност: 56 пъти

Мнение от Akima » 15 Мар 2011 20:26

Няколко поста по-горе съм питал колегата с какви баласти е и го съветвам да ги прегледа,а най-добре е като изтече гаранцията да се замисли за смяна и на баласти. cool.gif
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.
Изображение
Непрочетените книги умеят да си отмъщават.
Особено добре това се отдава на "Наказателен кодекс" и "Ръководство за употреба на верижен трион".

Nixter
Мнения: 584
Регистриран на: 31 Окт 2007 18:39
Местоположение: Бургас

Мнение от Nixter » 15 Мар 2011 20:43

todor87, щом си караш 2 години нон-стоп с фарове за мъгла, значи има Господ, да те накаже с някоя изгоряла крушка от дъжд на вятър. Радвам се че всеки си получава заслуженото biggrin.gif
Toyota Avensis
T25 1,6 VVT-i
2007

Аватар
Akima
Мнения: 7100
Регистриран на: 09 Юни 2009 17:28
Местоположение: Варна
Автомобил: Altezza
Благодарил/а: 29 пъти
Получена  благодарност: 56 пъти

Мнение от Akima » 15 Мар 2011 21:16

Абе не знам Господ,ама някой КАТ-джия така ще го сюрпризира,че ще им извади бушона после. biggrin.gif
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.
Изображение
Непрочетените книги умеят да си отмъщават.
Особено добре това се отдава на "Наказателен кодекс" и "Ръководство за употреба на верижен трион".

Аватар
Vesko
ЗАВИНАГИ С НАС.....
Мнения: 3835
Регистриран на: 27 Авг 2007 18:25
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Vesko » 16 Мар 2011 07:56

Me4oKyX написа: Иначе по вашата логика, защо оригиналните крушки ОСРАМ, Филипс и т.н. горят на 8-24 месеца, спрямо карането ?! Дали и те са толкова скапани ?! Не, просто баластите са направени да палят много бързо и ударно крушката и така се скъсява живота..... Човек с 530д 2006-та дойде за 2 години два пъти да сменяме крушките, като на втория път смени и баластите. Послуша ме, и вече от поне две години не съм му виждал очите, освен че прати няколко приятели да слагам и на тях :whistle:

П.П. На мен крушките ми държат по 2 години, като това при положение, че на ден паля колата с фаровете ПОНЕ по 4 пъти, като при по-натоварени дни се стига до 20.....
Мечо, обикновено карам постояно с включени светлини и почти всеки ден. Авенисис-а ми е 08.2005 и все още си му светят оригиналните крушки. RX-a ми на 3г и 1/2 едната крушка започна да свети лилаво (другата престана да свети, но заради ПТП). Така че оригиналните си издаржат доста повече от 2г

Аватар
Me4oKyX
Мнения: 2201
Регистриран на: 10 Яну 2007 14:16
Местоположение: Пловдив
Получена  благодарност: 1 път
Обратна връзка:

Мнение от Me4oKyX » 16 Мар 2011 10:33

Това, че караш по цял ден на фарове няма общо с това, да пускаш и спираш 15-30 пъти дневно фаровете. Крушките се мъчат от паленията, не от постоянното светене. Още повече, че японците оригинално не ползват същите баласти, както евро колите. Надали си се заглеждал, но Лексус ксенона му пали доста по-спокойно от БМВ, Мерц .... Принципно разликите са дребни, но разликата в живот и светене доста по-големи.... ОСРАМ не правят само един тип баласти, но продават на клиентите си това, което им отърва като цена. Моите са технология на ОСРАМ за плавен старт и удължен живот на крушката, но това не значи, че всички заводско слагат това ниво на качество, защото при толкова масово произвидство, като автомобилното, всеки долар е от значение, нищо че те ти искат няколко хилки за тази дреболия rolleyes.gif

Аватар
Bass_Man
Мнения: 5557
Регистриран на: 15 Сеп 2007 20:38
Местоположение: София
Благодарил/а: 1 път
Получена  благодарност: 1 път

Мнение от Bass_Man » 16 Мар 2011 13:23

Мани , мани този Веско само проблеми с тия Лексуси tongue.gif :whistle: ............

Аватар
nikolov22
Мнения: 704
Регистриран на: 16 Дек 2008 00:34
Местоположение: Варна-Русе

Мнение от nikolov22 » 16 Мар 2011 22:58

колеги да ви ниформирам че вече официално са забранени ксеноните от даито донесоха нова наредба в пункта за технически преглед и ако не е оригинален и свети пледовече от колко беше там и не фокусира не минаваш преглед mad.gif mad.gif mad.gif но от една страна ми е писнало от голфове с ксенони от 60лвв насрешното
живей на скорост живота е кратък https://www.facebook.com/AnkarRuse?ref=hl

Аватар
Me4oKyX
Мнения: 2201
Регистриран на: 10 Яну 2007 14:16
Местоположение: Пловдив
Получена  благодарност: 1 път
Обратна връзка:

Мнение от Me4oKyX » 17 Мар 2011 00:11

УУУУУУУРРРРРРРРРРААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААА laugh.gif

baba_metca
Мнения: 587
Регистриран на: 28 Апр 2009 07:55
Местоположение: София и Пазарджик

Мнение от baba_metca » 20 Мар 2011 08:22

Ако това беше моят автомобил, бих си поставил техния ксенон, какъвто такъв. Има си гаранция на крушки и др компоненти, а и ако ги обвържеш с гаранцията на автомобила би трябвало да си изкараш целия период без да даваш допълнителни пари. Скъпо идва наистина, обаче си застрахован от гледна точка на допълнителни разходи, като автокаското малко.

Аватар
Vesko
ЗАВИНАГИ С НАС.....
Мнения: 3835
Регистриран на: 27 Авг 2007 18:25
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Vesko » 20 Мар 2011 12:01

nikolov22 написа:колеги да ви ниформирам че вече официално са забранени ксеноните от даито донесоха нова наредба в пункта за технически преглед и ако не е оригинален и свети пледовече от колко беше там и не фокусира не минаваш преглед mad.gif mad.gif mad.gif но от една страна ми е писнало от голфове с ксенони от 60лвв насрешното
А пунктовете имат ли апаратура за измерване или някой ще си бърка в носа и ще решава свети ли в норми или не?

iv_cho
Мнения: 15
Регистриран на: 03 Яну 2011 21:32
Местоположение: София

Мнение от iv_cho » 24 Мар 2011 17:54

baba_metca написа:Ако това беше моят автомобил, бих си поставил техния ксенон, какъвто такъв. Има си гаранция на крушки и др компоненти, а и ако ги обвържеш с гаранцията на автомобила би трябвало да си изкараш целия период без да даваш допълнителни пари. Скъпо идва наистина, обаче си застрахован от гледна точка на допълнителни разходи, като автокаското малко.
Колега,не си прав, че не е важно качеството щом ти дават гаранция!Как ще ти покрият изгубеното време,пък недай боже да ти гръмне по път в 03.00 часа и да нямаш резервна за смяна?На мен ми се случи миналата година,докато се прибера в София ме спряха 3 пъти и олекнах с 60лв...Аз лично предпочитам по-малка гаранция, но да не ми се налага да я ползвам изобщо.Една крушка за Луксима не вярвам да е повече от 30лв...

baba_metca
Мнения: 587
Регистриран на: 28 Апр 2009 07:55
Местоположение: София и Пазарджик

Мнение от baba_metca » 25 Мар 2011 08:24

iv_cho написа: Колега,не си прав, че не е важно качеството щом ти дават гаранция!Как ще ти покрият изгубеното време,пък недай боже да ти гръмне по път в 03.00 часа и да нямаш резервна за смяна?На мен ми се случи миналата година,докато се прибера в София ме спряха 3 пъти и олекнах с 60лв...Аз лично предпочитам по-малка гаранция, но да не ми се налага да я ползвам изобщо.Една крушка за Луксима не вярвам да е повече от 30лв...
Тук си прав, че не е приятно постоянното сервизиране. То затова и някои хора си купуват Тойота, други ... е нещо друго wink.gif. Но ако е за едната крушка само, по-добре да си сложиш 2 в багажника, но е и по добре ако стане нещо на фара, да е от техния ксенон, а не от някакъв друг. Защото е ясно, че колкото и да са здрави, сигурни, не чупливи някакви уреди (ксенон, автомобил Тойота :whistle: ....) все някой път излиза по една черна овца от фабриката и незнаеш дали няма да се падне на теб. И ако се пръсне и ти счупи лупата или само я нарани...., по-добре да е в гаранция. Тук не защитавам тея Луксима, те ако са толкова чупливи, на 3-тия път и да си взимат ксенона.

То в крайна сметка пък затова всеки си е у дома и накрая сам си взима решението. Както се чувства по-добре така. Аз бих треперил с различен от техния ксенон, че може би ще плащам фар после, друг ще трепери, че може би ще ходи често до сервиза с техния.

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 38 госта