Ключове & имобилайзери

Публикувай отговор
mimo19
Мнения: 11
Регистриран на: 29 Яну 2013 16:47

Re: Ключове & имобилайзери

Мнение от mimo19 » 19 Ное 2014 09:57

Пуснах нова тема, а то имало вече. Накратко, повреди се бутона за отключване на оригиналния ключ на тойота ярис 2007 г. Понякога работи, понякога не работи и трябва да отключвам от ключалката. Ключа е такъв -http://www.klu4ar.com/images/uploads/pr ... 04393665_0$(KGrHqZ,!jgE1uYT6qBnBNh3Ul8(uQ~~_35.jpg. В Тойота ми искат 180 лв за нов ключ. Има ли някакви други решения? Бутона за заключване работи и колата пали. Благодаря предварително на отзовалите се.

vladi_1979
Мнения: 2
Регистриран на: 06 Дек 2014 12:10

Re: Ключове & имобилайзери

Мнение от vladi_1979 » 06 Дек 2014 13:23

Здравейте, наскоро се сдобих с Toyota Yaris 2005та 1.0 VVti, проблема е,че колата е с един ключ като този - http://www.klu4ar.com/images/uploads/pr ... 04393665_0$(KGrHqZ,!jgE1uYT6qBnBNh3Ul8(uQ~~_35.jpg и не отключва и заключва натискайки бутоните а само механично през ключалката, лампичката му свети при натискане и нищо,смених батерията с нова и пак не става. Какви са решенията според вас ?
Предварително благодаря !

Аватар
ss_mitko
Мнения: 448
Регистриран на: 25 Яну 2009 14:48
Местоположение: София

Re: Ключове & имобилайзери

Мнение от ss_mitko » 06 Дек 2014 15:04

vladi_1979 написа:Здравейте, наскоро се сдобих с Toyota Yaris 2005та 1.0 VVti, проблема е,че колата е с един ключ като този - http://www.klu4ar.com/images/uploads/pr ... 04393665_0$(KGrHqZ,!jgE1uYT6qBnBNh3Ul8(uQ~~_35.jpg и не отключва и заключва натискайки бутоните а само механично през ключалката, лампичката му свети при натискане и нищо,смених батерията с нова и пак не става. Какви са решенията според вас ?
Предварително благодаря !
Алармата не работи а от там и централното заключване.

vladi_1979
Мнения: 2
Регистриран на: 06 Дек 2014 12:10

Re: Ключове & имобилайзери

Мнение от vladi_1979 » 11 Дек 2014 16:35

Здравей,благодаря за инфото. Алармата предполагам е заводска,на къде да се насоча за проблема според теб ? В смисъл нещо дребно ли е,да ходя по алармаджии или само в Toyota.
Благодаря

Аватар
ss_mitko
Мнения: 448
Регистриран на: 25 Яну 2009 14:48
Местоположение: София

Re: Ключове & имобилайзери

Мнение от ss_mitko » 12 Дек 2014 08:20

vladi_1979 написа:Здравей,благодаря за инфото. Алармата предполагам е заводска,на къде да се насоча за проблема според теб ? В смисъл нещо дребно ли е,да ходя по алармаджии или само в Toyota.
Благодаря
Алармата не е заводска е а слагана някъде допълнително.
Отиди в сервиз в който поставят аларми и там ще ти решат проблема.

Георгиев
Мнения: 62
Регистриран на: 07 Юни 2012 07:48
Местоположение: Бургас

Re: Ключове & имобилайзери

Мнение от Георгиев » 15 Дек 2014 15:07

Здравейте! От известно време имам баналния проблем със липсата на реакция на стартера при опит за запалване(която при топло време зачестява, но сега когато е студено пак се проявява периодично и трябва да понатисна контактния ключ в крайно дясно положение, докато стартера реагира).Предполагам, че причината е в пластмасовата джаджа, която трябва да предаде усилието на ключа към запалителната система. Въпроса ми е, има ли някакви новости по решаването на този проблем, може ли той да доведе до запалване на таблото или други фрапиращи проблеми? Разгледах един немски сайт, откъдето е тази снимка и човека беше напъхал някаква метална пластинка в отвора (късата лява част на "Т" -то. Изображение. Изображение. Не съм сигурен дали е точно това моя проблем, но всички факти водят натам, искам преди да отида на майстор в общи линии да си изясня нещата, защото масовия съвет е да се слага някакво копче за запалване, а аз не искам.
Honda cr-v III I-CTDI, 2008 г., Avensis 1 Wagon (T22) 2.0 D-4D,2000 г.

Аватар
colyo
Мнения: 17
Регистриран на: 29 Апр 2014 19:51
Местоположение: Бургас

Re: Ключове & имобилайзери

Мнение от colyo » 02 Яну 2015 12:59

Преди да разглобя патрона бих пуснал едно кабелче от + на акумулатора към долната клема на смукателната бобина на стартера. Ако завърти, бих проверил и захранващата клема на въпросната бобина. Ако изхвърли и завърти ще търся проблема в стартерното реле или в клемореда от снимката.

warezbot
Мнения: 2
Регистриран на: 23 Апр 2014 10:34

Re: Ключове & имобилайзери

Мнение от warezbot » 13 Яну 2015 20:41

Здравейте. Имам проблем с централното заключване и отключване на toyota corolla verso dekemvri 2004 със старт стоп система, тоест безключово палене ако не се лъжа. Като вкарам ключа ако така се нарича в стартера колата си пали, обае нито мога да заключвам нито да отключвам. Един ключар пипа нещо , но нищо не направи... Има ли някъде ръководство как да обуча дистанционното за централното заключване или ако някой има идея какво да правя нека сподели. Благодаря.

Аватар
ss_mitko
Мнения: 448
Регистриран на: 25 Яну 2009 14:48
Местоположение: София

Re: Ключове & имобилайзери

Мнение от ss_mitko » 13 Яну 2015 21:02

warezbot написа:Здравейте. Имам проблем с централното заключване и отключване на toyota corolla verso dekemvri 2004 със старт стоп система, тоест безключово палене ако не се лъжа. Като вкарам ключа ако така се нарича в стартера колата си пали, обае нито мога да заключвам нито да отключвам. Един ключар пипа нещо , но нищо не направи... Има ли някъде ръководство как да обуча дистанционното за централното заключване или ако някой има идея какво да правя нека сподели. Благодаря.
Ако е сменяна батерията наскоро е загубило настройки. Трябва да се обучи наново, но при различните аларми е различно. Отиди при някой алармаджия.

warezbot
Мнения: 2
Регистриран на: 23 Апр 2014 10:34

Re: Ключове & имобилайзери

Мнение от warezbot » 14 Яну 2015 07:48

Да сменена е батерията наскоро. Забравих да добавя , че имам и друг ключ с дистанционно и с него си паля и заключвам и отключвам колата, тоест не е развалено нещо централното заключване. Няма ли ръководство за обучение някъде, не мога да намеря нищо в интернет , в между другото аз нямам аларма, само централното трябва да обуча?

kiketyo
Мнения: 22
Регистриран на: 04 Ное 2014 13:59
Местоположение: гр. София

Re: Ключове & имобилайзери

Мнение от kiketyo » 14 Яну 2015 08:09

За кутиики за ключове мога да Ви препоръчам един ключар който се намира на гр. София, бул. Арсеналски точно срещу Спартак, нито го познавам нито нищо, съвсем случайно го открих там смених и на моята тойотка (авенсис) и пежо (206) кутииките на ключовете и съм много доволен, бяха нещо от сорта на по 15-20 лв. Пасваха си идеално..

Аватар
ss_mitko
Мнения: 448
Регистриран на: 25 Яну 2009 14:48
Местоположение: София

Re: Ключове & имобилайзери

Мнение от ss_mitko » 14 Яну 2015 08:20

warezbot написа:Да сменена е батерията наскоро. Забравих да добавя , че имам и друг ключ с дистанционно и с него си паля и заключвам и отключвам колата, тоест не е развалено нещо централното заключване. Няма ли ръководство за обучение някъде, не мога да намеря нищо в интернет , в между другото аз нямам аларма, само централното трябва да обуча?
Незнам дали има ръководство за обучение, казах ти различно е. Имаш аларма и не се обучава централното а дистанционното.

Аватар
saszone
Мнения: 26
Регистриран на: 03 Ное 2012 18:20
Местоположение: Бургас

Re: Ключове & имобилайзери

Мнение от saszone » 09 Фев 2015 09:31

Здравейте колеги, реших и аз да пиша,понеже имам сходен проблем. Към Яриса (P1) имам 2 ключа - един мастер с копчета за LOCK и UNLOCK и още един обикновен , и с двата ключа колата пали,но дистанционното на мастер ключа не функционира . unsure.gif Уж батерията в мастер ключа е била подменена(CR1616),когато е закупувана колата, но то така и не е проработило, при натискане, лампичката му не свети.Тия дни ще сменя батерията за всеки случай и за да съм сигурен ,че не е проблема в нея все пак.Въпроса ми е : факта,че колата пали с мастер ключа ,означава ли,че проблема не е хардуерен т.е не е в ключа , а някъде по колата (било то сложена аларма, реле и т.н), понеже за мен няма логика колата да пали с ключа, а същевременно ,ако отида при някой ключар да ми иска 100+ лева,за да ми направи още един функциониращ ключ biggrin.gif И още един въпрос : когато батерията е в ред, трябва ли да свети лампичката на дистанционното при натискане на копче,дори да приемем ,че не взаимодейства с колата unsure.gif
Yaris 1.3 Luna 2001г.

Аватар
biro
Мнения: 2651
Регистриран на: 31 Мар 2013 11:21
Местоположение: Русе
Благодарил/а: 3 пъти
Получена  благодарност: 71 пъти

Re: Ключове & имобилайзери

Мнение от biro » 09 Фев 2015 12:35

Като натиснеш копче трябва да светка лампичката на дистанционното. Ако не светка имаш проблем с батерията или дистанционното.
C-HR 1.8 Hybrid 122к.с. 2ZR-FXE 2017 Classy LED

Аватар
saszone
Мнения: 26
Регистриран на: 03 Ное 2012 18:20
Местоположение: Бургас

Re: Ключове & имобилайзери

Мнение от saszone » 10 Фев 2015 16:00

Разбирам, просто исках някой да направи някакви предположения ,ако има опит със сходен проблем laugh.gif
Yaris 1.3 Luna 2001г.

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Bing [Bot] и 115 госта