Ключове & имобилайзери

Публикувай отговор
Аватар
Rudy
Мнения: 1347
Регистриран на: 14 Юни 2009 17:35
Местоположение: София
Получена  благодарност: 1 път

Ключове & имобилайзери

Мнение от Rudy » 18 Ное 2011 19:03

Понеже в последните няколко дни преобладават теми за ключове предлагам да направим една обща (най-добре важна) тема само за този проблем. Преди имаше такава, ама последното мнение е от 2009 (http://www.toyotabg.eu/viewtopic.php?t=9874 - ако иска някой модератор да ги обедини, но да разкара плявата).

Понеже имах само един ключ реших да си направя дубликат: купих подобен ключ (нарязан разбира се за друга ключалка) от Ebay:
Изображение
от него ползвам дистанционното и транспондера.

Взех и нова кутийка с ново острие (внимавайте като поръчвате защото Тойота ползва както Valeo, така и Denso - уверете се че поръчвате съвместимо с вашата ключалка), понеже нося ключа в джоба реших че сгъваем ключ ще е по-удобен:
Изображение
Изображение

Ключар наряза новото острие и започнах да програмирам чипа (транспондера): ето няколко вида инструкции:
Procedure FOR 2002+

1. Make sure all doors and windows are closed.
2. Insert master key into the ignition cylinder.
3. Cycle the ignition cylinder from ON to OFF 5 times.
4. Open and close the driver side door 6 times.
5. Remove the master key and insert the new duplicate key.
6. DO NOT TURN THE IGNITION CYLINDER ON
7. The new key will be registered after 60 seconds.
"Programming New keys"

STEPS:
1. Begin by sitting in the driver seat with all the doors shut.
2. Insert your working master (black) key in the ignition.
3. Very Quickly, turn the key from "LOCK" to "ON" 5 times. (You will end with the key in the "LOCK" position) [the 5 on-offs just need to be < 1 second each (you can hear something switching in the engine bay after 1 second switched to on - you've probably just got to beat that).]
4. Immediately, open and close the driver door 6 times very quickly. (End with the door closed)
5. Immediately, remove your working Master key and insert your new Master Key
6. Turn the key to the "ON" position and leave it there while you wait for 1 minute.
7. After the minute, if you want to program another key, just remove the first one and insert the next one, turning it to "ON" and leaving it in position for 1 minute.
8. When you are through programming keys, just take the last one out, open and then close the driver door to lock in the programming, and your done.
Programming Sub keys (Grey) is done the same way except you turn the master key 4 times before you open and close the door 5 times. Then insert the sub key, turn to the "ON" position, and wait your minute. Finish by removing the key and opening and closing the door 1 time as before.

Linking your key to car locks:

Better to start with confirmation mode first to know that how many keys are already programmed to it.
Here's the info (I have only tried and tested the "ADD" function) :

There are four different programming commands when setting up or verifying your remote transmitter, they are:
A. Add mode, used to add a remote to your Prius that is not currently registered.
B. Rewrite mode, used to erase all previously registered remotes and allow you to begin again the programming process.
C. Confirmation mode, used to verify the number of remotes that are already programmed in your Prius.
D. Prohibit mode, to prohibit all remotes from operating the door locks.

All four modes start with these instructions:
1) Make sure that the key is not in the ignition, the doors are unlocked, and the driver's door is open.
2) Very quickly, without turning, insert and remove key from the ignition twice. (leave key out)
3) Close and open the driver door twice. (leave door in open position)
4) Again, insert key into the ignition and remove it. This time only once. (leave key out)
5) Close and open the driver door twice, then close the door.
6) Insert key into the ignition and leave it in the LOCK position.

A. Add mode:
A1) Turn the key to "ON" for 1 second, then turn back to "LOCK".
A2) Remove the key.
A3) You’ll hear the doors "LOCK" and 1 second later "UNLOCK" (just listen)
A4) On your remote, press the lock and unlock buttons simultaneously for 1 to 1½ seconds, then let go.
A5) On your remote, IMMEDIATELY press unlock by itself.
A6) You’ll get one of three responses:
R1) You’ll hear the doors "LOCK", then "UNLOCK" once. The remote is accepted. If you want to program another remote, immediately proceed to step A4 with your second remote, otherwise open the driver’s door and the remote is registered.
R2) You’ll hear the doors "LOCK", then "UNLOCK" twice. Either you didn’t use the same remote in steps A4 and A5(not likely), or this remote was already registered.
The timing was off when you pressed the LOCK and UNLOCK buttons simultaneously and then UNLOCK by itself. Immediately press the two buttons together and the unlock by itself again. Keep trying until you get the locks to signal once that you have been successful. Then if you have another remote to program, quickly press its' buttons as before, until you hear the locks signal once. When you are finished, open and close the driver door to lock in the programming.
R3) If no response, go back to step 1 near the beginning of these instructions.

B. Rewrite mode:
B1) Turn the key to "ON" for 1 second, turn back to "LOCK" for 1 second, then back to "ON" for 1 second, and finally back to "LOCK" for 1 second
B2) Remove the key.
B3) You’ll hear the doors "LOCK", 1 second later "UNLOCK", 1 sec., "LOCK", 1 sec. "UNLOCK". (just listen)
B4) On your remote, press the lock and unlock buttons simultaneously for 1 to 1½ seconds, then let go.
B5) On your remote, IMMEDIATELY press unlock by itself.
B6) You’ll get one of three responses:
R1) You’ll hear the doors "LOCK", then "UNLOCK" once. The remote is accepted. If you want to program another remote, immediately proceed to step B4, otherwise open the driver’s door and the remote is registered.
R2) You’ll hear the doors "LOCK", then "UNLOCK" twice. You didn’t use the same remote in steps B4 and B5(not likely).
R3) If no response, go back to step 1 near the beginning of these instructions.

C. Confirmation mode:


C1) Turn the key in 1 to "ON" and back to "LOCK" in one second intervals for a total of 3 times.

C2) Remove the key.

C3) You’ll hear the doors "LOCK" and "UNLOCK" in 2 second intervals. (just listen and count each set)
1 Set = You have 1 remote registered
2 Sets = You have 2 remotes registered
3 Sets = You have 3 remotes registered
4 Sets = You have 4 remotes registered
5 Sets = You do NOT have any remotes registered

D. Prohibit mode:
D1) Turn the key to "ON" and back to "LOCK" in one second intervals a total of 5 times.
D2) Remove the key.
D3) You’ll hear the doors "LOCK", 1 second later "UNLOCK" 5 times. (just listen and count each set)
D4) This will erase all previously registered remotes and cancel the wireless door lock function.
Оказа се че, в Тойотите може да се запишат два master ключа и поне един сервизен и в случай, че наличния ключ е мастер, а новия транспондер също е мастер има вероятност да не се стане по инструкциите по-горе.

Тогава вече тичате при Владко (0898640815).
Изображение

vmalinov
Мнения: 8
Регистриран на: 07 Ное 2011 09:33

Транспондер

Мнение от vmalinov » 18 Ное 2011 23:07

Външно може ли да се разбере дали транспондера е мастер ?

Аватар
Rudy
Мнения: 1347
Регистриран на: 14 Юни 2009 17:35
Местоположение: София
Получена  благодарност: 1 път

Re: Транспондер

Мнение от Rudy » 19 Ное 2011 07:40

vmalinov написа:Външно може ли да се разбере дали транспондера е мастер ?
Външно не може да се разбере. То не може да се разбере има ли транспондер без да се разглоби (както се оказа от скорошна тема). Иначе има машинки, които като се постави ключа казват какъв тип е.
Изображение

desislav
Мнения: 35
Регистриран на: 28 Ное 2010 19:17
Местоположение: Бургас

ключове и транспордери

Мнение от desislav » 19 Ное 2011 21:20

Здравей RUDY. Интерисува ме от къде взе кутийката със сгъваемия ключ,или от каква кола или аларма е ,защото и на мен все ми къса джобовите оригиналния ключ и аз искам да си направя сгъваем.
ще ти бъда много благодарен ако ми отговориш.
позрави-Десислав :thumbsup:

Аватар
Rudy
Мнения: 1347
Регистриран на: 14 Юни 2009 17:35
Местоположение: София
Получена  благодарност: 1 път

Мнение от Rudy » 20 Ное 2011 19:42

Сгъваемия ключ (кутийката + острието) купих от ebay, както и дистанционното с транспондера, но те са втора употреба.
Изображение

desislav
Мнения: 35
Регистриран на: 28 Ное 2010 19:17
Местоположение: Бургас

транспордер с ключ

Мнение от desislav » 20 Ное 2011 22:43

Извинявай rudy,но може ли да ми кажеш,колко ти излезе с доставката сгъваемия ключ и за колко време ти го доставиха.
поздрави.

Аватар
Rudy
Мнения: 1347
Регистриран на: 14 Юни 2009 17:35
Местоположение: София
Получена  благодарност: 1 път

Re: транспордер с ключ

Мнение от Rudy » 20 Ное 2011 22:55

desislav написа:Извинявай rudy,но може ли да ми кажеш,колко ти излезе с доставката сгъваемия ключ и за колко време ти го доставиха.
поздрави.
Купих го на търг, с доставката - по-малко от 20$. За около 2седмици.
Изображение

desislav
Мнения: 35
Регистриран на: 28 Ное 2010 19:17
Местоположение: Бургас

транспордер с ключ

Мнение от desislav » 20 Ное 2011 23:09

искам да те попитам имаш ли възможност и на мен да поръчаш такъв ключ,ще ти дам 20$ и ще си поема доставката от теб до мен.

ivan_zlatanov
Мнения: 1
Регистриран на: 04 Ное 2011 15:32

Мнение от ivan_zlatanov » 24 Ное 2011 12:20

а случайни да знаете някои читави автоключари в София, че скоро ми се наложи да викам ключар, защото се беше развалила ключалката и не ме пускаше да вляза в колата и попаднах на едни квартални... не ми се говори. Ако знаете някои изпитани аварийни ключари моля да ми дадете координати, защото искам да си имам в телефона едно номерче на автоключар wink.gif
Последно промяна от ivan_zlatanov на 13 Дек 2011 09:36, променено общо 1 път.
Gerda- доказано най-добрата!

Аватар
Rudy
Мнения: 1347
Регистриран на: 14 Юни 2009 17:35
Местоположение: София
Получена  благодарност: 1 път

Мнение от Rudy » 24 Ное 2011 13:33

Виж телефона на Владко (в първия пост). Мнения за него потърсете във VW форума - явно там наистина има проблеми с ключовете и имобилайзерите. :thumbsup:
Изображение

lubooo
Мнения: 274
Регистриран на: 22 Фев 2010 23:08
Местоположение: Велико Търново

Re: Ключове & имобилайзери

Мнение от lubooo » 04 Юли 2012 13:40

а как стои въпроса с имобилайзера , защото при мен към ключа (на ключодържателя) има една пласмасова пишка с с метал накрая и не знам дали се прави добликат на него и колко излиза ? ако някои е правил нека сподели опит :thumbsup:
Toyota Corolla E12 2002 1.6 vvti
3ZZ-FE

Георгиев
Мнения: 62
Регистриран на: 07 Юни 2012 07:48
Местоположение: Бургас

Re: Ключове & имобилайзери

Мнение от Георгиев » 04 Юли 2012 14:18

И за да се включа-имам само един черен ключ с две копчета lock i unlock, и един сив с табелка и номер-става въпрос за авенсис д4д 2000г., sol .Не знам дали колата има имобилайзер и/или заводска аларма, ако някой знае, ще съм благодарен да ме светне.Освен това, за по-запознатите дали е удачно според вас да се прекъсва някъде по трасето горивния тръбопровод с тайно копче с ел.магн. клапан, или е рисковано и излишно.Не ми се занимава с аларми и пищялки, а колата колкото и да е стара си ми харесва и искам да имам някакво базово ниво на сигурност, най-малкото за лично успокоение.
Honda cr-v III I-CTDI, 2008 г., Avensis 1 Wagon (T22) 2.0 D-4D,2000 г.

neznaiko
Мнения: 124
Регистриран на: 24 Яну 2008 22:37
Местоположение: София

Re: Ключове & имобилайзери

Мнение от neznaiko » 07 Юли 2012 09:31

Георгиев написа:И за да се включа-имам само един черен ключ с две копчета lock i unlock, и един сив с табелка и номер-става въпрос за авенсис д4д 2000г., sol .Не знам дали колата има имобилайзер и/или заводска аларма, ако някой знае, ще съм благодарен да ме светне.Освен това, за по-запознатите дали е удачно според вас да се прекъсва някъде по трасето горивния тръбопровод с тайно копче с ел.магн. клапан, или е рисковано и излишно.Не ми се занимава с аларми и пищялки, а колата колкото и да е стара си ми харесва и искам да имам някакво базово ниво на сигурност, най-малкото за лично успокоение.

Би трябвало да имаш имобилайзер т.е. чип в ключа с копчетата и да нямаш заводска аларма, а само централно заключване с дистанционно в същия ключ. Поне при мен е така. Не ми дадоха втория ключ т.е. сивия, в който няма чип, доколкото знам, но не мога да го твърдя от опит. Ако икаш да провериш - пробвай да запалиш само със сивия, като другият е далеч от волана. Ако успееш, значи чип има и в него. За другото не мога да ти дам компетентен отговор, но таен ключ няма да спре някой злонамерен да ти обере автомобила, което според мен се случва доста по-често (недай боже) от кражба на цял автомобил, особено ако има и каско. Все пак ти си този, който да прецени, дали си заслужава играчката с таен ключ.

Между другото, ако ти потрябва резервен ключ с чип, в "краставицата" има един ключар, при който намерих най-ниска цена от всички места, на които питах в Сф и Бургас.
2001 Avensis D-4D, 2004 Avensis Verso D-4D

Георгиев
Мнения: 62
Регистриран на: 07 Юни 2012 07:48
Местоположение: Бургас

Re: Ключове & имобилайзери

Мнение от Георгиев » 07 Юли 2012 12:28

Сивия бил, т.нар. сервизен ключ, който има имобилайзер но няма дистанционно за централното.Иначе като сваля панела на кас'тофона светва и започва да мига едно диодче, под което пише security, та за него питах , ама карай. Ама е имало случаи на рязане на гуми пред болка, и аз съм "горял" мамка им мръсна - нищо не помага за такива.
Honda cr-v III I-CTDI, 2008 г., Avensis 1 Wagon (T22) 2.0 D-4D,2000 г.

Георгиев
Мнения: 62
Регистриран на: 07 Юни 2012 07:48
Местоположение: Бургас

Re: Ключове & имобилайзери

Мнение от Георгиев » 14 Юли 2012 13:56

Колеги, възможно ли е след сваляне на акумулатора да ми се прецака ключа за централното? В смисъл- колата само се заключва дистанционно, отключването (Unlock) бутона не работи.Четох чуждите форуми, но там повечето описани методи бяха различни, и ми приличаха на заклинания (отвори 2 пъти вратата), натисни Lock постоянно за 15 сек.,плюй си през лявото рамо и т.н, а мен ме е страх да не прецакам нещо.Ако има някой запознат, помагайте моля, че не ми се ходи на алармаджия за такива неща. worthy.gif
Honda cr-v III I-CTDI, 2008 г., Avensis 1 Wagon (T22) 2.0 D-4D,2000 г.

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 31 госта