Ксенон за Toyota Avensis

valhum
Мнения: 5
Регистриран на: 27 Яну 2012 15:47

Ксенон за Toyota Avensis

Мнение от valhum » 08 Юли 2012 20:27

Здравейте !
Нов съм във форума, понеже съм и от няколко месеца собственик на Toyota Avensis.
Моля за информация относно следното: Днес на връщане от морето забелязах че не ми свети предния ляв фар на късите светлини.
Не разбирам много, но : това са ксенони с лупа. Не знам какъв баласт имат не съм виждал такива крушки - разбирам че са по-особени но понеже не съм виждал такива не знам и какви да си купя и от къде.
От Ст. Загора съм, обадих се на дилъра на Toyota -той ми каза че можело да е от баласта, можело да е от самата крушка.
Въпросът ми е някой който се е занимавал, да ми подскаже- бих ли могъл да си я сменя сам, има ли някакъв бушон който да проверя или въобще какво мога да направя какво да търся на магазина и от този род неща
предварително благодаря!!!

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4898
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 150 пъти
Получена  благодарност: 139 пъти

Re: Ксенон за Toyota Avensis

Мнение от slowtraveler » 09 Юли 2012 12:41

Обикновено заводските ксенони са с крушки D2S / 4300К.
Както всяко друго нещо - можеш да го смениш ако знаеш как и ако ръцете ти не са и двете леви...
Така, че никой не може да ти каже дали ще можеш да си я смениш сам. По принцип не се различава от смяна на обикновена крушка, но на някои модели се налага демонтаж на фара. Напрежението там е високо (работно над 80V, а пусково - доста повече), така, че внимателно...
Крушки се продават на доста места за цени от 30 до 300лв.. Ако искаш да ти светят еднакъв цвят - смени и двете крушки.
Ако е баласта, то там нещата са по-сложни. В смисъл, че вариантите са ти да намериш втора ръка или да правиш модификация - да сложиш китайски баласт на друго място
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Аватар
Vesko
ЗАВИНАГИ С НАС.....
Мнения: 3835
Регистриран на: 27 Авг 2007 18:25
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Ксенон за Toyota Avensis

Мнение от Vesko » 09 Юли 2012 14:37

Не на всички фарове може да се сменя фабричният баласт. А сигурен ли си че колата ти е със ксенони? Това че има лупи не е гаранция
Преди: Авенсис 1.6 4АФЕ/1999г, Авенсис 1.8/2003г, Ярис 1.3 Авт/2004г, Авенсис 2.2Д4Д/2005г
Изображение

valhum
Мнения: 5
Регистриран на: 27 Яну 2012 15:47

Re: Ксенон за Toyota Avensis

Мнение от valhum » 09 Юли 2012 17:19

Да сигурен съм, че е със ксенони но сега като като попрочетох във книжката към нея пише, че ксеноновите фарове са D4s 35W, та затова навярно трябва да я сваля и да видя точно коква са ми сложили.
А друг въпрос има ли начин да се измери въпросната крушка с мултицет или не е гаранция че ще бъде здрава ??
http://alfa.kachi-snimka.info/viewer.ph ... 46417k.jpg

Аватар
Yuli
Мнения: 193
Регистриран на: 08 Яну 2009 10:51
Местоположение: Sofia
Получена  благодарност: 2 пъти

Re: Ксенон за Toyota Avensis

Мнение от Yuli » 09 Юли 2012 18:50

Ксеноновата крушка не може да се измери с мултицет. В нея няма нищо освен газ и 2 електрода. И здрава и изгоряла са еднакви, само дето в изгорялата не може да се запали волтовата дъга по различни причини. Размени крушките на двата фара, ако преместиш проблема си купи нова, ако ли не, тогава си за баласт.
Изображение
Изображение

Аватар
Me4oKyX
Мнения: 2201
Регистриран на: 10 Яну 2007 14:16
Местоположение: Пловдив
Получена  благодарност: 1 път
Обратна връзка:

Re: Ксенон за Toyota Avensis

Мнение от Me4oKyX » 09 Юли 2012 18:54

Колата ти е с D4S крушки - може да си 1000% сигурен. Крушката може да я мериш, ама смисъл никакъв. Баластата ако е умряла също може да се смени - гарантирано, защото съм сменял на чукурнайсе такива Авенсиса. Крушката нова е към 25-30лв. Баласта е към 50. Ако е крушка, не си прави проби -смени и двете, защото иначе ще светят безкрайно различно. Ако пък е умрял баласт, моя съвет е да си вземеш направо един 55Вт комплект и да смениш ВСИЧКО! След това просто ще останеш без думи как можела да свети тази кола :thumbsup: Ако имаш някакви въпроси питай без да се прИтИсняваш biggrin.gif

Аватар
alligator
Мнения: 151
Регистриран на: 12 Яну 2012 15:46
Местоположение: Sofia

Re: Ксенон за Toyota Avensis

Мнение от alligator » 09 Юли 2012 19:36

Аз имам Авенсис и съм с крушки d2s. Не знам защо казваш че всички Авенсиси са с d4s!?
TOYOTA AVENSIS 2.0 VVT-I D4

valhum
Мнения: 5
Регистриран на: 27 Яну 2012 15:47

Re: Ксенон за Toyota Avensis

Мнение от valhum » 09 Юли 2012 20:18

Благодаря за светкавичните отговори - моята е тази от картинката
http://alfa.kachi-snimka.info/viewer.ph ... 54635f.jpg
Сега видях че я водят Avensis IV начало на производство - 2009г
http://www.auto-data.info/Toyota/Avensi ... -(126-Hp)/
Засега ще попрочета това онова, за да не съм голословен когато задавам въпроси - благодаря на всички!!
Последно промяна от valhum на 11 Юли 2012 14:51, променено общо 1 път.

Аватар
Me4oKyX
Мнения: 2201
Регистриран на: 10 Яну 2007 14:16
Местоположение: Пловдив
Получена  благодарност: 1 път
Обратна връзка:

Re: Ксенон за Toyota Avensis

Мнение от Me4oKyX » 10 Юли 2012 01:53

alligator-e щом си казал добре. Не че не може да се паснат и D2S, просто разликата е прекалено малка, ако знае майстора в сервиза и ги е сменил, нищо чудно. Защото рядко слагат пак точно като заводските, особено ако си минал през оторизиран сервиз на Тойота, че не обичат да държат неща на склад. А за Авенсис 4 - надали са си направили труда да сменят. Дори да са сменили и да са D2S - всичко останало, което ти написах пак си важи.

П.П. А като пускате запитвания, ще е много по-удобно, за нас драскащите за помощ на вас питащите, ако упоменете за КОЙ авенсис, година, дори мотор за ей така. За да не се пишат по 3-4-5 мнения след всяко леко допълване с информация. След малко да не се установи, че той току виж, не бил реално със заводски ксенон, ами като си я купил от Тойота са монтирали ксеноните ?! Защото няма да си първия, нито последния де laugh.gif

Аватар
Vesko
ЗАВИНАГИ С НАС.....
Мнения: 3835
Регистриран на: 27 Авг 2007 18:25
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Ксенон за Toyota Avensis

Мнение от Vesko » 10 Юли 2012 10:08

valhum написа:Благодаря за светкавичните отговори - моята е тази от картинката
http://alfa.kachi-snimka.info/viewer.ph ... 54635f.jpg
Сега видях че я водят Avensis IV начало на производство - 2009г
Засега ще попрочета това онова, за да не съм голословен когато задавам въпроси - благодаря на всички!!
2009... Не е ли още в гаранция, не че знам дали гаранцията покрива баласта. Ама би трябвало wink.gif
Преди: Авенсис 1.6 4АФЕ/1999г, Авенсис 1.8/2003г, Ярис 1.3 Авт/2004г, Авенсис 2.2Д4Д/2005г
Изображение

Аватар
alligator
Мнения: 151
Регистриран на: 12 Яну 2012 15:46
Местоположение: Sofia

Re: Ксенон за Toyota Avensis

Мнение от alligator » 11 Юли 2012 12:49

Между другото МечоКух е прав донякъде. Имам принтирана книжка на български за Авенсис 2003-2007 където пише че крушката за ксенон е D4S. Като си отворих обаче моята книжка която пак е на български пише че крушката за моята кола е D2S. Излиза така че за една и съща кола в различни момента са слагали различни крушки. Имайте предвид че D4S си е доста скъпичка (не че D2S е за без пари wink.gif ).
TOYOTA AVENSIS 2.0 VVT-I D4

valhum
Мнения: 5
Регистриран на: 27 Яну 2012 15:47

Re: Ксенон за Toyota Avensis

Мнение от valhum » 11 Юли 2012 14:34

Здравейте отново - вчера ходих в оторизирания сервиз на Toyota в града.
Не знам какво са ми сложили в колата - заводско или псевдо изпълнение, но след 30 - минутна диагностика, от там ми казаха, че не била изгоряла крушката а баласта, който бил завит някъде на гредата( т.е. е външен-извън фара ) и че ще го поръчат днес и евентуално утре ще го сменят. Колата е в гаранция - купена е на 12.01.2012г. но нищо от това което ще сменят не се покривало от гаранцията-така ми обясниха.
Аз все пак си задавам въпроса - какво тогава означава "5г. пълна гаранция"- лепенка, която така добре е залепена на задното стъкло!???, но това е въпрос на друга тема!
Цялата работа с труда на човека от сервиза ще ми коства около 80-90лв.
Поздрави
p.s. Между другото ако представлява интерес за някого, аз също имам файл *.pdf - книжка за въпросния модел на BG, но не знам как и къде да го кача!!?

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4898
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 150 пъти
Получена  благодарност: 139 пъти

Re: Ксенон за Toyota Avensis

Мнение от slowtraveler » 11 Юли 2012 15:32

Хм. Нещата ми приличат на 'местен' ксенон....
Иначе не биха отказали гаранция. На твое място бих си търсил правата - да ти го сменят по гаранция, защото това не е износваема част.
Дори и да не е оригинален ксенон, но са ти го монтирали те, като за оригинален...
Освен ако си искал допълнително да ти монтират ксенон (нашенски), на който гаранцията му е да кажем 1г....
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

nikipeev
Мнения: 3
Регистриран на: 02 Фев 2011 18:35
Местоположение: varna

Re: Ксенон за Toyota Avensis

Мнение от nikipeev » 12 Юли 2012 00:36

Даа ами то Авенсис 2.0 Д4Д няма оригинален ксенон. Значи са сложили много читав щом е изгорял- вероятно се е намокрил или се е изпържил щом е сложен на гредата близо до радиатора. guns.gif worthy.gif

valhum
Мнения: 5
Регистриран на: 27 Яну 2012 15:47

Re: Ксенон за Toyota Avensis

Мнение от valhum » 13 Юли 2012 09:35

Здравейте отново - от снощи вече си светя по пътя!
Равносметката - 87лв.-няма гаранция, в цената има включен и труд-0,8h на майстора т.е. 24 лв. Останалото е за баласта.
Дадоха ми уж изгорелия баласт ( казвам уж, защото не знам дали е свален от моята кола ), който не ми изглежда да е някакъв оригинален-Японски, по-скоро-откровенно Китайски.
Казаха ми, че комплект 2бр. подобни баласти с 2 бр. крушки към тях стрували около 100-120 лв.
Те това е - от цялата работа разбрах, че когато в бъдеще имам някакъв проблем, отивам при тях и като диагностицират и кажат - това не го покрива гаранцията, си го правя сам или с помоща на някой приятел със сервиз и ще излезе далеч по евтино!
Толкова от мен - поздрави на всички съфорумници и благодаря за насоките които ми дадохте!!!

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 38 госта