Дневни светлини за Toyota - DRL модули,схеми,LED светлини...

Модератори: Georgimitrovich, zi_zi_top, Uncle Dido, Akima, slowtraveler, TATI, мехаННика

dimkaraganchev
Регистриран: 03 юни 2010 18:23

Мнениеот dimkaraganchev » 08 ное 2017 19:34

Колко странен да е доводът ми? Ти споделяш теория, аз практика. Нито ченгетата, нито в пунктовете за ГТП спазват тази заповед от 2011г. Между другото, скоро тези дни ми пристигат LED крушките и смятам да свържа DRL модулът да действа на 100% на късите. Така че и заповедта няма да ме лови. :D

Потребителски аватар
slowtraveler
Регистриран: 28 май 2006 21:44

Мнениеот slowtraveler » 08 ное 2017 19:47

Заповедта ще те лови, щото пак няма да си с халогенни светоизточници, за които е проектиран фара :)
А споделям 'теорията', защото по всяко време тя може да стане практика, щом е упомената в Закона. Служебно се сблъсквам постоянно с такива спорове... И наистина често се случва някой, който вчера е 'минавал метър' да започне да мрънка 'ама що така - нали вчера си минах безпроблемно'...
В практиката ми най-ярък пример бе с един чужденец - украинец... Моряк, дойде с кораб, на който бе натоварен личния му автомобил (бе някакъв дърт Фиат). Обяснявахме му няколко пъти, че според Законите няма право да го смъква на брега... Е - смъкна го и започна да се разхожда с него из Варна.. До момента в който му го откраднаха (или го продаде нелегално - не знам)..
Митницата счете това действие за нелегален внос. И съвсем законно глоби украинеца на Мито+ДДС, и 2.5 пъти стойността на автомобила (май общо излезе 5-7х.$)... Обясненията, 'че той доста пъти си карал безпроблемно из Варна, а и от съседния кораб също така си карали автомобила' не помогнаха да се намали 'присъдата'. 'Ама нямам пари' също не мина - корабът щеше да бъде задържан... Така, че всичко бе платено до стотинка..

Затова трябва да се знае 'теорията', а риска всеки си го носи сам.. Знанието спомага да не се правиш на 'герой' там, където трябва да си снишен за да успееш да минеш метър :)
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

dimkaraganchev

Мнениеот dimkaraganchev » 08 ное 2017 20:54

Да, колкото ме улови за толкова години. Фаровете ми са с лупи, така че не виждам никакви проблеми, било с ксенон, било с LED. Май, много почнах да се обяснявам. Я всеки да си кара, как си знае... :)

dimkaraganchev

Мнениеот dimkaraganchev » 10 ное 2017 00:20

Така-а. LED-лампите има още доста хляб да ядат. Връщам си ксеноните на късите и DRL на дългите.

gonzo
Регистриран: 21 ное 2017 11:10

Мнениеот gonzo » 21 ное 2017 11:34

Здравейте. ЛЕД лампите за късите във фарове с лупи стават ли за каране или са слаби? Някой пробвал ли е?

longoza
Регистриран: 03 юни 2016 09:40

Мнениеот longoza » 09 дек 2017 15:18

Здравейте колеги.Гледам тези лампи наскоро са пуснати в Конрад и общо взето на приемлива цена: http://www.stbbg.com/?page_id=21&record_id=12174

Потребителски аватар
peterhr
Регистриран: 31 яну 2007 12:24
Контакти:

Мнениеот peterhr » 09 дек 2017 18:32

Тези са над 30Вата и трябва да стават. Но по форумите пише, че на рефлекторен фар не може да отсечат линията добре и светят и над нея. На лупа е много добре и си струва.
Аз разпитвах на мокро как се представят, защото за мен на мокър асфалт е голямата разлика в осветяването между различните източници. Но няма категорични мнения, че светодиодите са по-добри от халогена на мокро.
Corolla E17, 2016г, 1.6 CVT

Върни се в “Електрическа система, навигация, музика”