Дневни светлини за Toyota - DRL модули,схеми,LED светлини...

Публикувай отговор
Аватар
lederman
Мнения: 544
Регистриран на: 20 Май 2010 14:25
Местоположение: София
Получена  благодарност: 1 път

Re: Дневни светлини

Мнение от lederman » 02 Юли 2013 15:02

ekodon написа:Здравейте,
Моля за Вашето мнение за "Модул за автоматично включване на фаровете" на "VELIKOV COMPUTERS" и приложимостта му за Тойота Корола D4D 2003г.
http://www.velikov-computers.com/day_lights.html
Съобщение от Google Chrome!!!

"На хоризонта се задава уебсайт със злонамерен софтуер!
Засега Google Chrome блокира достъпа до www.velikov-computers.com.
Дори в миналото да сте посещавали безпрепятствено този уебсайт, ако го отворите сега, е много вероятно да заразите компютъра си със злонамерен софтуер.
Злонамерен е софтуерът, който причинява неща като кражба на самоличността, финансови щети и необратимо изтриване на файлове. Научете повече
Назад Разширени
Откриването на злонамерен софтуер да се подобрява чрез изпращане на допълнителни данни до Google, когато попадна на предупреждения като това. Декларация за поверителност "
Поздрави :thumbsup:
T25 2AD-FTV /2007
Началната грамотност, е овладяване на четенето и писането в едно с разбиране на смисъла на написаното.
В процеса на писане се цели оформяне на съдържанието за постигане на определена комуникативна цел.

Аватар
Instruktor59@yahoo.com
Мнения: 233
Регистриран на: 18 Юли 2011 00:10
Местоположение: София

Re: Дневни светлини

Мнение от Instruktor59@yahoo.com » 03 Юли 2013 22:29

Вече 3 месеца карам "ръчно" монтиран модул за дневни светлини. Няколко секунди след пускане на двигателя, включва дългите светлини на Королата ми - на 30-40-50% - по желание на клиента. При стъмване управлявам дълги/къси/габарити по мое желание, както обикновено. Майсторът Сашо е надежден и е монтирал много такива модули.
Каквото сам си направя, никой не може...

todor87
Мнения: 188
Регистриран на: 04 Яну 2010 21:39
Местоположение: Пловдив

Re: Дневни светлини

Мнение от todor87 » 09 Авг 2013 19:09

Само да отбележа,че днес си монтирах модула HIDBG-01 и останах доволен.Всичко работи перфектно.Много благодаря на колегите Freedom и Lederman за подробните обяснения.

п.с. Само информативно да попитам дали и при вас загрява самия модул?При мен загрява до определено положение,но определено не мога да си задържа пръста върху него.Аз си мисля,че е нормално но все пак да питам...:)И на постоянния + на модула трябва ли да сложа бушон?
Auris 2.0 d-4d SOL 1AD-FTV 2009 - бивша
Skoda Superb Combi 2.0 TSI DSG 2016 - настояща
Nissan Pulsar 1.6 DIG-T 2016 - настояща

redivan
Мнения: 5
Регистриран на: 18 Дек 2009 15:26

Re: Дневни светлини

Мнение от redivan » 20 Авг 2013 09:12

Привет, бях за преглед в ТОЙОТА и коментирах модула за дневни светлини за AVENSIS T25 2008 с ксенонови къси светлини. Приятелският съвет, което не е официално становище, е да не продължавам да изпържвам ксеноновите фарове, а да потърся способен техник, който да инсталира "модул" за дълги "дневни" свълини с понижена мощност. Въпросът сигурно вече се повтаря в темата, за което се извинявам, но моля да препоръчате техник/монтаж за подобна реализация (София). Благодаря!
Avensis 2008 D4-D 2.2 T25

Аватар
biro
Мнения: 2651
Регистриран на: 31 Мар 2013 11:21
Местоположение: Русе
Благодарил/а: 3 пъти
Получена  благодарност: 71 пъти

Re: Дневни светлини

Мнение от biro » 20 Авг 2013 10:00

Аз съм с такъв модул и забравих за лостчето на фаровете. Монтажа е сравнително лесен и във всеки сервиз за авто електроника, аларми и т.н ще ти свършат работа.
C-HR 1.8 Hybrid 122к.с. 2ZR-FXE 2017 Classy LED

scorpion
Мнения: 1135
Регистриран на: 03 Юни 2009 15:02
Местоположение: София
Получена  благодарност: 1 път

Re: Дневни светлини

Мнение от scorpion » 20 Авг 2013 11:21

" Re: Дневни светлини
от redivan » Вто Авг 20, 2013 8:12 am

Привет, бях за преглед в ТОЙОТА и коментирах модула за дневни светлини за AVENSIS T25 2008 с ксенонови къси светлини. Приятелският съвет, което не е официално становище, е да не продължавам да изпържвам ксеноновите фарове, а да потърся способен техник, който да инсталира "модул" за дълги "дневни" свълини с понижена мощност. Въпросът сигурно вече се повтаря в темата, за което се извинявам, но моля да препоръчате техник/монтаж за подобна реализация (София). Благодаря! "

Колега, НЕ разбрах този приятелски съвет от ТМ ли е ?
Интересно как на мен в ТМ ми инсталираха именно модул за дневни светлини (казаха, че си бил оригинален модул на Тойота), който ми включва късите ксенонови светлини. И не споменаха нищо за изпържване на кс.фарове. ...

redivan
Мнения: 5
Регистриран на: 18 Дек 2009 15:26

Re: Дневни светлини

Мнение от redivan » 21 Авг 2013 20:22

scorpion написа:" Re: Дневни светлини
от redivan » Вто Авг 20, 2013 8:12 am

Привет... "
Колега, НЕ разбрах този приятелски съвет от ТМ ли е ?
Интересно как на мен в ТМ ми инсталираха именно модул за дневни светлини (казаха, че си бил оригинален модул на Тойота), който ми включва късите ксенонови светлини. И не споменаха нищо за изпържване на кс.фарове. ...
Да - на нашите коли дневните светлини са късите, НО ксеноните са минимум 200 и кусур лева единия, докато дългите са обикновени крушки. Ресурсът на ксенона е сигурно 5 години, но все пак...
Avensis 2008 D4-D 2.2 T25

redivan
Мнения: 5
Регистриран на: 18 Дек 2009 15:26

Re: Дневни светлини

Мнение от redivan » 29 Авг 2013 12:05

За колегите от София, които като мен търсеха някой да им монтира подходящ модул за "дневни светлини" през дългите светлини:
Монтажът (и купуването на самият модул) беше извършен от Yoda Auto (http://www.yodacorp.org/). Намират се в центъра (почти) - София, ул.Панайот Волов 28.
Телефоните са: 0888 445243 и 0899 811838. Хората монтират подобни модули (цялата гама на cardrl.eu) на всякакви японски коли. Замерват на място и се избира се модул за монтаж. В моят случай:
- добавени релета за дългте светлини;
- модул PROLight;

Резултатът е, че ползвам късите когато му е времето, таблото свети нормално (а не в "нощен режим"). "Auto" функцията на лоста за светлини работи, както преди (пали и гаси късите, когато трябва). Дългите светят на 35% и се гасят "дневния режим" когато сработят късите или габаритите, както и светват на 100% когат дръпнеш лоста за дълги.

В сервиза не ги мърззи и за това монтират на всякакви коли - Mazda, Mitsubishi, Subaru, Toyota и т.н.
Прикачени файлове
photo.JPG
photo.JPG (154.04 KiB) Преглеждано 3596 пъти
Avensis 2008 D4-D 2.2 T25

Аватар
vessonik
Мнения: 166
Регистриран на: 17 Фев 2009 12:59
Местоположение: София

Re: Дневни светлини

Мнение от vessonik » 22 Окт 2013 13:46

todor87 написа:Само да отбележа,че днес си монтирах модула HIDBG-01 и останах доволен.Всичко работи перфектно.Много благодаря на колегите Freedom и Lederman за подробните обяснения.

п.с. Само информативно да попитам дали и при вас загрява самия модул?При мен загрява до определено положение,но определено не мога да си задържа пръста върху него.Аз си мисля,че е нормално но все пак да питам...:)И на постоянния + на модула трябва ли да сложа бушон?
Поставиха модул HIDBG-01 вкутията за релетата над радиатора на 4-ти юни. Вчера се случи нещо крайно неприятно, което ако не знаеш къде е и не си в час, може да ти коства акумулатора и да не можеш да запалиш... При изгасване на двигателя, късите фарове останаха да светят и добре, че случайно ги видях. Изпробвах всички варианти за гасене на фаровете, без да откача акумулатора, но безуспешно. Наложи се да свалям капаците на двигателя, да отворя кутията с релета и да извадя модула. Тогава фаровете влязаха в нормален режим на работа. Ако се случи на незнаещ колега или на жена, да го имат предвид. Модула върнах в магазина и продавачката веднага и охотно си го прибра и ми върна парите. Трябва да си пазите и носите гаранционната карта!
Toyota Avensis T 25, 2.0 D4D, 1AD-FTV, 126 к.с.

todor87
Мнения: 188
Регистриран на: 04 Яну 2010 21:39
Местоположение: Пловдив

Re: Дневни светлини

Мнение от todor87 » 22 Окт 2013 20:43

Значи имам поне още два месеца : biggrin.gif Благодаря за информацията,ще го имам на предвид. :thumbsup:
Auris 2.0 d-4d SOL 1AD-FTV 2009 - бивша
Skoda Superb Combi 2.0 TSI DSG 2016 - настояща
Nissan Pulsar 1.6 DIG-T 2016 - настояща

Аватар
vessonik
Мнения: 166
Регистриран на: 17 Фев 2009 12:59
Местоположение: София

Re: Дневни светлини

Мнение от vessonik » 22 Окт 2013 23:27

Колеги, моля да споделите мнения за най-добър начин на монтаж на DRL от колегата Станков на Авенсис Т25. Излиза, че неговите работят най-безпроблемно до момента. В никой от форумите не прочетах отрицателни отзиви. Сервзите ги монтират по два начина: първият е в двигателния отсек в кутията на релетата над радиатора и отделяне на късите и дългите +допълнителни релета и втория - в кутията под волана.Твърдят, че има различни схеми на ел.инсталацията на този модел, вярно ли е?
Toyota Avensis T 25, 2.0 D4D, 1AD-FTV, 126 к.с.

Аватар
diesel_power
Мнения: 469
Регистриран на: 29 Май 2010 17:45
Местоположение: Бургас
Получена  благодарност: 1 път

Re: Дневни светлини

Мнение от diesel_power » 24 Окт 2013 12:53

Слага се едно реле и два бушона в кутията над радиатора.

Аватар
vessonik
Мнения: 166
Регистриран на: 17 Фев 2009 12:59
Местоположение: София

Re: Дневни светлини

Мнение от vessonik » 24 Окт 2013 13:28

diesel_power написа:Слага се едно реле и два бушона в кутията над радиатора.
А самият модул къде се слага? Препоръчай къде го правят добре, моля!
Toyota Avensis T 25, 2.0 D4D, 1AD-FTV, 126 к.с.

g5etrov
Мнения: 3
Регистриран на: 30 Сеп 2012 17:41

Re: Дневни светлини

Мнение от g5etrov » 26 Окт 2013 19:47

Здравейте колеги, днес си монтирах модула на колегата stankov без да се налага да режа нито един кабел а само донадградих инсталацията на дългите светлини със релета, единственно заголих кабела на габаритите за да свържа кабела за деактивация при включване на стандартните светлини. Вече и аз имам автоматични дневни светлини на AVENSIS Т25. Да ми е честито.

Аватар
vessonik
Мнения: 166
Регистриран на: 17 Фев 2009 12:59
Местоположение: София

Re: Дневни светлини

Мнение от vessonik » 26 Окт 2013 22:30

g5etrov написа:Здравейте колеги, днес си монтирах модула на колегата stankov без да се налага да режа нито един кабел а само донадградих инсталацията на дългите светлини със релета, единственно заголих кабела на габаритите за да свържа кабела за деактивация при включване на стандартните светлини. Вече и аз имам автоматични дневни светлини на AVENSIS Т25. Да ми е честито.
Колега, сам ли инсталира модула и рлетата? Моля за малко повече инормация и ако е възможно снимки или кажи кой може да го направи, моля!
Toyota Avensis T 25, 2.0 D4D, 1AD-FTV, 126 к.с.

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Semrush [Bot] и 116 госта