Дневни светлини за Toyota - DRL модули,схеми,LED светлини...

Публикувай отговор
Аватар
iovkito
Мнения: 2831
Регистриран на: 24 Авг 2008 22:05
Местоположение: Добрич
Благодарил/а: 9 пъти
Получена  благодарност: 56 пъти

Дневни светлини за Toyota - DRL модули,схеми,LED светлини...

Мнение от iovkito » 28 Мар 2016 18:44

Днес един паркира пред мен и през цялото време ме заслепяваше с дневните си светлини , които бяха дългите на намален % . Кодирал съм дневни светлини на Skoda и там се намаля процента на късите светлини , а не на дългите (защо ли) . Колкото и слабо да светят , щом се ползват крушките на дългите , ще заслепяват.
Toyota Avensis T25 2.0 D4D 2007
Toyota RAV4 XA40 2.2 D4D 2014

Аватар
vessonik
Мнения: 166
Регистриран на: 17 Фев 2009 12:59
Местоположение: София

Дневни светлини за Toyota - DRL модули,схеми,LED светлини...

Мнение от vessonik » 28 Мар 2016 19:56

dil написа:
На мен лично не ми е приятно, да карам срещу някой който е на дълги, пък макар и намалени.
Когато са на дългите светлини и са на 25%, не са неприятни за насрещните и не заслепяват! Тази опция я имат фабрично и VW след 2005 г., но се настройва чрез компютъра biggrin.gif
Toyota Avensis T 25, 2.0 D4D, 1AD-FTV, 126 к.с.

Аватар
veso_hds
Мнения: 1429
Регистриран на: 13 Май 2012 12:06
Местоположение: Бургас
Благодарил/а: 19 пъти
Получена  благодарност: 26 пъти

Дневни светлини за Toyota - DRL модули,схеми,LED светлини...

Мнение от veso_hds » 28 Мар 2016 20:25

iovkito написа:.... Колкото и слабо да светят , щом се ползват крушките на дългите , ще заслепяват.
Йовко,не съм съгласен.Смятам себе си за коректен и етичен шофьор.За 32г.шофьорлък имам само една глоба за превишена скорост(от 40км./ч на 52км./ч.)през 1985г. и то с трабант.Дългите ми са на 25% и съм експерементирал с мои приятели дали заслепяват.Сменяли сме колите,като съм карал с друга срещу моята.Категорично твърдя,че не заслепявам насрещните шофьори.Дай боже някога да се срещнем за да го докажа!
Тойота РАВ 4 D4D-2002г.

Аватар
iovkito
Мнения: 2831
Регистриран на: 24 Авг 2008 22:05
Местоположение: Добрич
Благодарил/а: 9 пъти
Получена  благодарност: 56 пъти

Дневни светлини за Toyota - DRL модули,схеми,LED светлини...

Мнение от iovkito » 28 Мар 2016 21:08

Твоите може и да не заслепяват , но този днес беше с ауди а4 б7 и ме заслепи. Малко стана като в онзи виц , на кое трябва да вярваме? :)
Toyota Avensis T25 2.0 D4D 2007
Toyota RAV4 XA40 2.2 D4D 2014

Аватар
vessonik
Мнения: 166
Регистриран на: 17 Фев 2009 12:59
Местоположение: София

Дневни светлини за Toyota - DRL модули,схеми,LED светлини...

Мнение от vessonik » 28 Мар 2016 21:38

Йовко, преди да ги направят такива, много пъти съм гледал такава Тойота с включени ДРЛ на дългите светлини. Когато дългите светлини са на 25% не заслепяват, фаровете почти не осветяват напред, а изглеждат като осветени фарове, които не излъчват светлина... Всеки ден ги гледам на тъмно, отразени на стената пред мен в гаража ми и повярвай, нищо не осветяват... Следователно, неможе и да заслепяват.
И още, моят VW го купих с фабрично настроени дълги фарове. По мое желание промениха дневните светлини на късите фарове, но не защото заслепяваха, а за да си спестя евентуални заяждания с полицаите....
Toyota Avensis T 25, 2.0 D4D, 1AD-FTV, 126 к.с.

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4856
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Дневни светлини за Toyota - DRL модули,схеми,LED светлини...

Мнение от slowtraveler » 28 Мар 2016 21:49

При достатъчно нисък интензитет няма проблеми... Дневните светлини на Доблото изглеждат точно като дългите светлини, само дето ламБата не е точно във фокуса на рефлектора, и крушката е 10Вт (т.е. би трябвало настройката да е под 20% за да е що годе аналогично)...
Относно скриването на датчика - никакъв проблем няма, освен възможно влияние върху климатика при слънчево време...
На Кашкая (и на други автомобили) номера с 'дневните' ставаше като включа къси докато работи двигателя. При изваждане на ключа (или връщането в 'заключено положение', че при мен е с безключов старт) фаровете гаснат. И стартират отново след стартиране на двигателя. Ако се включат при изгасен двигател остават да светят до следващия цикъл...
Добре е да се види дали номера не става и при Тойотата - удобно нещо беше...

П.С. пак не мога да разбера защо трябва да се прави цирка с дългите, при условие, че в Закона ясно е посочено, че ако няма DRL се кара на КЪСИ светлини и няма проблеми с това...
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Аватар
vessonik
Мнения: 166
Регистриран на: 17 Фев 2009 12:59
Местоположение: София

Дневни светлини за Toyota - DRL модули,схеми,LED светлини...

Мнение от vessonik » 28 Мар 2016 21:55

slowtraveler написа:[post]
П.С. пак не мога да разбера защо трябва да се прави цирка с дългите
Напълно съм съгласен с теб и аз съм за спазване на правилата, но преди да ги направят на дългите, сменях по минимум два пъти в годината и двете къси крушки и то оригинални hella sad.gif
Toyota Avensis T 25, 2.0 D4D, 1AD-FTV, 126 к.с.

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4856
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Дневни светлини за Toyota - DRL модули,схеми,LED светлини...

Мнение от slowtraveler » 28 Мар 2016 22:20

Хм... Навярно си имал някакъв електрически проблем, или крушките са били калпави... Нямам спомен да съм горил толкова често крушки... Но от друга страна - изгори ли едната, сменям двете, защото и втората се очаква съвсем скоро :whistle:
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Аватар
iovkito
Мнения: 2831
Регистриран на: 24 Авг 2008 22:05
Местоположение: Добрич
Благодарил/а: 9 пъти
Получена  благодарност: 56 пъти

Дневни светлини за Toyota - DRL модули,схеми,LED светлини...

Мнение от iovkito » 28 Мар 2016 23:07

Колеги , имате ли представа дали авенсисите след фейслифта , които са с обикновени крушки , а не с ксенон , имат същия проблем като старите , а именно да изпадва покритието на рефлектора? Вчера се прибирах по никое време от София и очите ми изтекоха , със сигурност фаровете светят по-слабо от преди . Ако и при фейслифта са дефектни , поне да знам и да ги свалям за рециклиране.
Toyota Avensis T25 2.0 D4D 2007
Toyota RAV4 XA40 2.2 D4D 2014

Аватар
vessonik
Мнения: 166
Регистриран на: 17 Фев 2009 12:59
Местоположение: София

Дневни светлини за Toyota - DRL модули,схеми,LED светлини...

Мнение от vessonik » 29 Мар 2016 07:24

iovkito написа:[post]Колеги , имате ли представа дали авенсисите след фейслифта , които са с обикновени крушки...
Здравей колега, моят Авенсис е 04.2008г. и фаровете са като нови. Няма напуквания и корозия. През есента на 2008г., по гаранция, смениха двата стопа, защото кондензираше вода и от тогава няма проблеми.
Toyota Avensis T 25, 2.0 D4D, 1AD-FTV, 126 к.с.

Аватар
iovkito
Мнения: 2831
Регистриран на: 24 Авг 2008 22:05
Местоположение: Добрич
Благодарил/а: 9 пъти
Получена  благодарност: 56 пъти

Дневни светлини за Toyota - DRL модули,схеми,LED светлини...

Мнение от iovkito » 29 Мар 2016 10:04

Аз мисля , че това може да се установи само с отваряне на фаровете , ти правил ли си го?
Toyota Avensis T25 2.0 D4D 2007
Toyota RAV4 XA40 2.2 D4D 2014

Аватар
vessonik
Мнения: 166
Регистриран на: 17 Фев 2009 12:59
Местоположение: София

Дневни светлини за Toyota - DRL модули,схеми,LED светлини...

Мнение от vessonik » 29 Мар 2016 11:14

iovkito написа: Аз мисля , че това може да се установи само с отваряне на фаровете , ти правил ли си го?
Фаровете не съм разглобявал, но доста често сменях крушки и от там каквото се види и през стъклото. Забелязал съм, че има значение къде се съхранява колата - в гараж, на открито, на сянка най-вече. На всички съвременни автомобили, които се паркират на слънце, след време рефлекторите са потъмняли, а покритието започва да се люпи. Това е лично мнение и никого не задължавам с него...
Toyota Avensis T 25, 2.0 D4D, 1AD-FTV, 126 к.с.

rossenboy
Мнения: 73
Регистриран на: 13 Ное 2012 15:45
Местоположение: София

Дневни светлини за Toyota - DRL модули,схеми,LED светлини...

Мнение от rossenboy » 04 Апр 2016 12:15

Бърз отчет относно инсталиране на модул за DRL HIDBG-01 на Тойота Версо 2010 2.0 дизел, по схемата дадена от freedom (напълно заслужени две бири за него, дано имам късмета да го срещна на живо).
На снимката по-долу съм отбелязал кои релета са ни необходими, схемата на крачетата на релетата са на стр. 19 от темата с указанията на freedom за цветовете на кабелите и начина на свързване.
Как стана при мен - закупуване на реле и издаване на гаранция (на място от физическия магазин, приемат плащане с карта). Подскачане цяла седмица от нетърпение да монтирам нещото и най-накрая да си ползвам радиото и климатика като хората през деня (затъмняването на радиото и климатика с късите направо ме убива, нищо не се вижда, особено при слънчево време). Идва съботата, пия кафе, хващам чаветата и майка им (докато монтирам те да се забавляват) и се почва - заголвам кабели, махам кори и капаци, чесане по главата къде да боцна масата (най-накрая я вързах директно на минуса на акумулатора). Хеле разгеле намуших заголените кабели по дупките (пцуване като не влизат и разцъфтяват, ,,помошниците" само врънкат за нещо си и помагат да побелея и накрая момента на истината - въртя ключа, паля и о, чудо - късите светят, таблото не минава в нощен режим, всичко се вижда ясно. Викам си айде готова работата, сега остана да доизкусуря нещата. Пробвам да пусна късите - сичко си работи, пускам дългите и шок и ужас - късите работят заедно с дългите. Айдеее, отиде системата, трябва да пускам плюс от габаритите и т.н. тъкмо другата събота и неделя ще го монтирам като хората, бушонче ще му сложа и ше стане екстра. Цяла седмица пазарувам (бушончета , кабелни обувки, ала-бала) да стане като истинско да не се излагаме.
Идва новата събота, изкарвам домочадието да щъка около колата и да пречи (е сега, за десет минути връзвам всичко и отиваме на
разходка). Махам наново цялата система, слагам бушони, удължавам кабели, слагам кабелни обувки и ще монтирам вече културно. Намуших пак кабелите, почнах да търся някъде маса да хвана - нъцки. Аиде най-накрая викам си ще я хвана на болта за маса на минусния кабел - отвъртам, слагам и затягам. А да отвъртя и до тук - напъвам, напъвам, той се не поклаща. Мамка му и прасе. Айде ще го вържа на малкото ключе на алармата за отворен преден капак. Отвъртам завъртам, сичко ток и жица. Пробвам да видя дали работи - жицата тука, тока го няма - къси няма никакви - ни автоматични, ни от копчето. От лоста само габарити и дълги реагират. Викам си що ти трябва да пипаш като не разбираш. Изскубах всики кабеляци, боцнах си релетата на място, врът ключа - нъцки, нема къси, само габарити и дълги. Бърза справка с упътването за бушоните и последваща проверка - всички бушони ОК. Добрее, явно релето е заминало, следобяда ще се пише във форума за акъл и ще се издирват цени на реле. Модула за DRL отиде в жабката, а фамилията на разходка в парка (до парка с колата на дъги). Явно от някоя дупка е почнало нещо да работи, защото когато стигнахме в парка си имах и къси светлини(които за моя изненада работят нормално заедно с дългите). Радост вкъщи и плануване на нов монтаж.
Неделя сутрин - нов монтаж. Отваряне на кутии и махане на кори и капаци, опъване на кабели и т.н. т.н. Всички стъпки са ясни, мушене на кабели, боцкане на релета, търсене на маса... Време за проба - контакт, запалване, дневни светлини йок. Б*ф ма'аму. Пускам къси - има, пускам дълги - има. Викам си явно кабела за маса е тънък (червено черен за колонки-такъв имах). Махай термошлаухи, слагай по-дебел кабел, не, нема никой. Яснооо, изгорял е модула, в понеделник ще ходя да го връщам (нали имам гаранция). Товаря домочадието и отиваме на пазар (на къси). Докато се мотая и си правя сметка кога ще мога да се отбия до магазина да подменя модула се сещам, че трябва да му махна всичките екстри (бушони, удължени кабели). Викам си, така и така ще разглобявам, я да го пробвам пак както си е стоков модула- монтаж на паркинга на Кауфланд (да не се приема за реклама, на всеки друг произволно избран паркинг също става) за точно 3 минути. Врът ключа, цък светлините и пак си имам дневни светлини, само че вързани като на 15 годишно такси - кабели (масата само де) излизат от кутията с бушоните, защипан с капака на кутията, масата вързана на минуса на акумулатора, направо чудо и си работи на пушка. Викам си евал съм го, повече не пипам, имам си дневни светлини (и то на късите ), друго не ме интересува. така че в крайна сметка- успех, макар труден и грозен (но само под капака).
Снимката на кутията с бушоните и релетата с означения кое какво е.
Прикачени файлове
20160323_193816.jpg
20160323_193816.jpg (277.4 KiB) Преглеждано 3213 пъти

Аватар
batececo
Мнения: 573
Регистриран на: 24 Фев 2014 12:52
Местоположение: София
Благодарил/а: 180 пъти
Получена  благодарност: 2 пъти

Дневни светлини за Toyota - DRL модули,схеми,LED светлини...

Мнение от batececo » 14 Май 2016 22:52

tora написа:Едно питане и от мен. Не намерих във форума да е писано някъде, на кола, която не е с фабрични дневни има ли вариант за софтуерно активиране в сервиза им? За Аурис Е15 2009.
И аз това търсих 31 страници за същата кола.
Освен спам (30%) дали законово имаме право или не и информация и тук-там реклама на модули със ШИМ други не намерих. Бях с такъв 5 години на реното, със споменатия модул на Станков, добре беше модулчето, но ми вкарваше брум в музиката. Смених го след това с много по-добър модул на мой приятел и с него го продадох, имаше датчик за светлина, сам си сменяше къси на 100% или дълги на 40 (не ми се спори с хейтърите, не заслепява, а се вижда по-добре денем).

Не ми се слага ДРЛ с ШИМ повече. Бих сложил просто реле (не ща повече импулси по ел. Инсталацията, не ми се обясява, просто не искам за себе си), както и не ми се поставят допълнителни модули. А и трудно се пише от телефона :)

Давайте по същество, оставете законите и широчинно-импулсната модулация настрани и кажете как да се активира софтуерно, няма начин да не може. Или в краен случай реле, което да се управлява с плюс от алтернатора, примерно.

Аватар
dil
Мнения: 179
Регистриран на: 23 Мар 2007 21:27
Местоположение: София
Получена  благодарност: 2 пъти
Обратна връзка:

Дневни светлини за Toyota - DRL модули,схеми,LED светлини...

Мнение от dil » 31 Май 2016 23:08

Ето моето решение за дневни светлини:
1.jpg
1.jpg (91.99 KiB) Преглеждано 3058 пъти
2.jpg
2.jpg (140.08 KiB) Преглеждано 3058 пъти
3.jpg
3.jpg (599.56 KiB) Преглеждано 3058 пъти
4.jpg
4.jpg (218.14 KiB) Преглеждано 3058 пъти
Контролерчето се връзва директно за акумулатора и ако напрежението е над 13V пуска лампите.
При изгасване на двигателя, след 12 секунди гаси.
Жълтия проводник трябва да се върже на фаровете или габарити и когато са пуснати намалява интензитета на ЛЕД-а наполовина.

Цялото удоволствие ми излезе $20 и известно клечане пред колата докато ги монтирам.
Toyota Corolla Verso 1.8 1ZZ-FE 2008
Toyota Corolla E11 Wagon 1.3 4E-FE 1997
Renault Clio 1.3 1995
Полезни съвети за Corolla E11

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 34 госта