Дневни светлини за Toyota - DRL модули,схеми,LED светлини...

Публикувай отговор
Аватар
diesel_power
Мнения: 469
Регистриран на: 29 Май 2010 17:45
Местоположение: Бургас
Получена  благодарност: 1 път

Re: Дневни светлини

Мнение от diesel_power » 27 Окт 2013 16:19

g5etrov написа:Здравейте колеги, днес си монтирах модула на колегата stankov без да се налага да режа нито един кабел а само донадградих инсталацията на дългите светлини със релета, единственно заголих кабела на габаритите за да свържа кабела за деактивация при включване на стандартните светлини. Вече и аз имам автоматични дневни светлини на AVENSIS Т25. Да ми е честито.
Вече си го представих как изглежда.
Като 15 годишно такси ,с 100м допълнителни кабели.

g5etrov
Мнения: 3
Регистриран на: 30 Сеп 2012 17:41

Re: Дневни светлини

Мнение от g5etrov » 27 Окт 2013 16:37

И модула и релетата можеш да монтираш сам. аз реших за да не режа заводската инсталация да "донадградя" като извадиш буксата на дългите светлинии към неш да се навъжат релетата, което означава, че заводската инсталация може да се възстанови за секунди. Необходимо ти е да купиш две релета (от типа нормално затворено- нормално отворено) те са с по 5крачета. със номера на крачетата: 30,85, 86, 87 и 87а. Аз закупих и букса за крушка H7 но се оказа, че май щеше да е по-добре да е за H4. Буксата на дългите има два кабела включваш дългите и замерваш с пробна лампа кой е "+" и кой е "-" на + свързваш едновременно клемите на релето с номера 86 и 87 за да подадеш "+" на релето и на постоянно отворената верига а "-" го свързваш на клема 85 за да може после при включване на дългите от лостчето да сработи релето и да възстанови заводските ти дълги светлини. От новата букса за крушката на дългите единия кабел отива на маса "-" а другия отива на релето на букса 30. това се прави и за двата фара и с това 90% от работата е готова (аз съединих масата на двата фара и тази на модула с един общ кабел но може и да ги направиш по отделно). Следва свързването на самия модул аз използвам модула CarDRL®4S червения кабел отиде на постоянен "+" от бушона 73 (виж си книжката на сраница 442) за устройството за измиванена предните фарове (каквото нямам монтирано) и гнездото на бушона е празно, синия кабел "+" след контакт взех от едно от сивите релета в непосредственна близост до него (и двата кабела се свързват в кутията за бушоните в двигателния отсек до акумулатора) останалите кабели минават покрай дебелия бял кабел и излизат от кутията на бушоните. Аз използвах само единия канал затова използвах само единия жълт кабел който се сжързва на букса 87а на релетата за да подаде "+" на дългите от модула за дневните светлини. Сивия кабел се удължава за да се свърже на букса 85 на релето за да можеш да вкарваш модула в режим на програмиране. Белия кабел отива на кабела от габарита за да деактивира модула при включване на габарит и къси светлини. Черния кабел се свързва на маса. Самия модул остава на сухо в кутията на релетата кадето има достатъчно място. В общи линии е това, останалото е удовлетвореност от от това, което си направил. Успех! При мен вече работи и съм много доволен.

g5etrov
Мнения: 3
Регистриран на: 30 Сеп 2012 17:41

Re: Дневни светлини

Мнение от g5etrov » 27 Окт 2013 16:45

diesel_power написа:
g5etrov написа:Здравейте колеги, днес си монтирах модула на колегата stankov без да се налага да режа нито един кабел а само донадградих инсталацията на дългите светлини със релета, единственно заголих кабела на габаритите за да свържа кабела за деактивация при включване на стандартните светлини. Вече и аз имам автоматични дневни светлини на AVENSIS Т25. Да ми е честито.
Вече си го представих как изглежда.
Като 15 годишно такси ,с 100м допълнителни кабели.

Когато знаеш какво правиш и използваш правилните материали нещата могат да изглеждат по-добре от колкото можеш да си го представиш. Всички кабели са скрити в гофриран шлаух за кабели и не се виждат изобщо. А ако не можеш да го направиш красиво и прибрано по добре не се захващай за да не стане като 15годишно такси с 100м. допълнителни кабели
П.С. Кабелите са не повече от 4м. в съответните цветове на кабелите на модула а връзките са изпълнени с кабелини обувки.

Аватар
diesel_power
Мнения: 469
Регистриран на: 29 Май 2010 17:45
Местоположение: Бургас
Получена  благодарност: 1 път

Re: Дневни светлини

Мнение от diesel_power » 28 Окт 2013 00:00

Точно ,защото знам какво правя го правя с едно реле и два бушона в кутията над радиатора в свободните гнезда .
А в твоя случай биеш дори и такситата на по 15 години по допълнителни кабели свързани по най-невероятен начин.

Аватар
diesel_power
Мнения: 469
Регистриран на: 29 Май 2010 17:45
Местоположение: Бургас
Получена  благодарност: 1 път

Re: Дневни светлини

Мнение от diesel_power » 28 Окт 2013 00:17

vessonik написа:
diesel_power написа:Слага се едно реле и два бушона в кутията над радиатора.
А самият модул къде се слага? Препоръчай къде го правят добре, моля!
Аз съм от Бургас и нямам представа къде да отидеш в София .

Аватар
vessonik
Мнения: 166
Регистриран на: 17 Фев 2009 12:59
Местоположение: София

Re: Дневни светлини

Мнение от vessonik » 28 Окт 2013 06:46

diesel_power написа:Точно ,защото знам какво правя го правя с едно реле и два бушона в кутията над радиатора в свободните гнезда .
А в твоя случай биеш дори и такситата на по 15 години по допълнителни кабели свързани по най-невероятен начин.
Моля те, дай малко информация - схема и по възможност снимки. Тук правят всякакви свободни съчинения и рискувам колата да стане като в постовете по-горе sad.gif
Toyota Avensis T 25, 2.0 D4D, 1AD-FTV, 126 к.с.

Аватар
saho
Мнения: 379
Регистриран на: 19 Сеп 2010 07:45
Местоположение: гр. Петрич

Re: Дневни светлини

Мнение от saho » 28 Окт 2013 09:37

На Т25 става без преправяне, на късите с един кабел от модула до кутията с релето над радиатора. Исках да ми е в купето под волана за да се чува при вкл/изкл. При монтажа с нищо не наруших фабричната инсталация, няма и срязана жица. Вече година работи на 30%, а на королата ми Е12 е на дългите на 20% и малко заслепява в по мрачни дни.
Toyota Corolla E12 2006 1.4 vvti 2006 FOBOS
Toyota Avensis T25 1.8 vvti 2008

Аватар
vessonik
Мнения: 166
Регистриран на: 17 Фев 2009 12:59
Местоположение: София

Re: Дневни светлини

Мнение от vessonik » 28 Окт 2013 14:25

saho написа:На Т25 става без преправяне, на късите с един кабел от модула до кутията с релето над радиатора. Исках да ми е в купето под волана за да се чува при вкл/изкл. При монтажа с нищо не наруших фабричната инсталация, няма и срязана жица. Вече година работи на 30%, а на королата ми Е12 е на дългите на 20% и малко заслепява в по мрачни дни.
На късите са с лупи и 30% не е ли малко, как се вижда от околните? Във всеки случай и двата варианта,които си описал ще са интересни. Дай повече инфо, моля!
Toyota Avensis T 25, 2.0 D4D, 1AD-FTV, 126 к.с.

Аватар
saho
Мнения: 379
Регистриран на: 19 Сеп 2010 07:45
Местоположение: гр. Петрич

Re: Дневни светлини

Мнение от saho » 28 Окт 2013 18:08

Не е малко добре си е няма проблеми може и да се увеличи не мога да ти пиша кое къде е вързано, че не помня. Под волана има всички нужни връзки за модула, а само една жица трябва да се пусне от модула до релето над радиатора.
Toyota Corolla E12 2006 1.4 vvti 2006 FOBOS
Toyota Avensis T25 1.8 vvti 2008

Аватар
vessonik
Мнения: 166
Регистриран на: 17 Фев 2009 12:59
Местоположение: София

Re: Дневни светлини

Мнение от vessonik » 22 Ное 2013 22:22

biro написа:Аз съм с такъв модул и забравих за лостчето на фаровете. Монтажа е сравнително лесен и във всеки сервиз за авто електроника, аларми и т.н ще ти свършат работа.
Здравей, би ли споделил къде ти монтираха модула?
Toyota Avensis T 25, 2.0 D4D, 1AD-FTV, 126 к.с.

Аватар
biro
Мнения: 2642
Регистриран на: 31 Мар 2013 11:21
Местоположение: Русе
Благодарил/а: 3 пъти
Получена  благодарност: 67 пъти

Re: Дневни светлини

Мнение от biro » 23 Ное 2013 08:19

В Русе.
C-HR 1.8 Hybrid 122к.с. 2ZR-FXE 2017 Classy LED

Аватар
vessonik
Мнения: 166
Регистриран на: 17 Фев 2009 12:59
Местоположение: София

Re: Дневни светлини

Мнение от vessonik » 23 Ное 2013 08:30

biro написа:В Русе.
Може ли телефон или мейл на този, който го е направил. В София правят разни свободни съчинения и като видиш резултата да ти се приплаче bash.gif Висят релета и кабели...трагична работа....
Toyota Avensis T 25, 2.0 D4D, 1AD-FTV, 126 к.с.

Аватар
vessonik
Мнения: 166
Регистриран на: 17 Фев 2009 12:59
Местоположение: София

Re: Дневни светлини

Мнение от vessonik » 23 Ное 2013 08:38

Колеги, моля дайте контакти на човек, който поставя модул на Авенсис Т25 2008г. в София. Може ли някой да публикува схеми и да опише как се монтира. Не говоря за разните измишльотини с релета във фаровете, букси, други крушки и безброй кабели висящи по двигателя...
Toyota Avensis T 25, 2.0 D4D, 1AD-FTV, 126 к.с.

Аватар
vessonik
Мнения: 166
Регистриран на: 17 Фев 2009 12:59
Местоположение: София

Re: Дневни светлини

Мнение от vessonik » 23 Ное 2013 08:45

diesel_power написа:
vessonik написа:
diesel_power написа:Слага се едно реле и два бушона в кутията над радиатора.
А самият модул къде се слага? Препоръчай къде го правят добре, моля!
Аз съм от Бургас и нямам представа къде да отидеш в София .
Моля те, пусни схема, какъв е модула и ако може снимки. Нека да приключат тези драми за собствениците на Авенсис в София.
Toyota Avensis T 25, 2.0 D4D, 1AD-FTV, 126 к.с.

Аватар
biro
Мнения: 2642
Регистриран на: 31 Мар 2013 11:21
Местоположение: Русе
Благодарил/а: 3 пъти
Получена  благодарност: 67 пъти

Re: Дневни светлини

Мнение от biro » 23 Ное 2013 10:45

vessonik написа:
biro написа:В Русе.
Може ли телефон или мейл на този, който го е направил. В София правят разни свободни съчинения и като видиш резултата да ти се приплаче bash.gif Висят релета и кабели...трагична работа....
Сервиза се казва Електра, на старото разградско шосе. Не съм гледал как са го свързвали и не ме интересува щом работи.
Ако искаш да ти е направено перфектно отиди в Тойота. Не знам какъв ти е приоритета - цена или качество.
C-HR 1.8 Hybrid 122к.с. 2ZR-FXE 2017 Classy LED

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Ahrefs [Bot] и 27 госта