Дневни светлини за Toyota - DRL модули,схеми,LED светлини...

Публикувай отговор
Аватар
spiridoncho
Мнения: 335
Регистриран на: 16 Юли 2016 12:07
Местоположение: София

Дневни светлини за Toyota - DRL модули,схеми,LED светлини...

Мнение от spiridoncho » 22 Сеп 2016 13:57

Мерси Akima. В това се оссъмних и аз след като вчера не открих кутийката с 3-те релета за светлините характерни за Celica-та нито в двигателният отсег, нито под волана.Първоначално ме заблуди и ентусиазира наличието на предпазител за DRL и опроводен светлинен датчик на таблото. Модул за дългите не ми се слагаше, за да не вкара смущения случайно в инсталацията. Но по нататък ще го мисля като опция. Сложих на късите ксенон, така че вече живота на крушките не ме притеснява. По скоро е за притеснение дългосрочната служба на рефлекторите след продължително каране в горещи слънчеви дни. Във фирмата в която работя почти няма кола на повече от 5 години, на която рефлекторите да не са и поизпечени. Имахме и един Форд Мондео 2008-ма с фабричен ксенон, който през 2012-та беше ужасен за каране през нощта, а за дъждовна нощ да не говорим. Частните коли не достигат толкова бързо до такова състояние, но пък и не е редно да ходим преждевременно за рециклиране на рефлекторите. Просто колите без фабрични дневни светлини са в кофти положение.
Celica TS 2001@ Morel sound system!

Изображение Изображение

toshetozaz
Мнения: 16
Регистриран на: 24 Ное 2014 17:53
Местоположение: София

Дневни светлини за Toyota - DRL модули,схеми,LED светлини...

Мнение от toshetozaz » 05 Окт 2016 11:15

Здравейте,
Откъде мога да намеря такива схеми на релета и бушони за Авенсис 1 ,като на Freedom от страница 19 ?
Toyota Avensis Wagon T22/2.0 D4D

Аватар
IliaB
Мнения: 13
Регистриран на: 28 Яну 2015 16:03
Местоположение: Пловдив

Дневни светлини за Toyota - DRL модули,схеми,LED светлини...

Мнение от IliaB » 07 Ное 2016 14:47

Здравейте,
Май открих поне за мен най-удачния начин за дневни светлини. Автомобила ми е Авенсис T25 2007г. Замених предните мигачи с комбинирани лед светлини за дневни и мигачи. Когато запаля, предните мигачи светят като дневни светлини в момента който подам сигнал с мигач съответния мигач почва да мига в жълто. А фаровете съм оставил на автоматичния контрол. Ако някой проявява интерес ще му изпратя линк от къде си ги поръчах.
Toyota Avensis T25 2.2 d4d

homie
Мнения: 45
Регистриран на: 04 Май 2016 09:37
Местоположение: София
Автомобил: Toyota Avensis

Дневни светлини за Toyota - DRL модули,схеми,LED светлини...

Мнение от homie » 07 Ное 2016 14:59

@IliaB
Пипа ли се нещо по инсталацията и как така светват със запалването без да е преместен лоста на мигача?
Ако може и някоя реална снимка през деня. Също и линк, моля. Благодаря.
Toyota Avensis Estate T25, 2AD-FTV, 2008

memorex

Дневни светлини за Toyota - DRL модули,схеми,LED светлини...

Мнение от memorex » 07 Ное 2016 15:44

Дневните не трябваше ли по изискване да имат отстояние от габаритите навътре ?

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Дневни светлини за Toyota - DRL модули,схеми,LED светлини...

Мнение от slowtraveler » 07 Ное 2016 16:44

Доколкото си спомням няма такова правило... Имаше за височината от пътя и минимално разстояние между тях...
На джипа дневните са самите габарити :) Реално нямам габаритна светлина, а мигача е по-навътре дори и от фара...
Решението на Илиа като че ли е добро (въпреки, че не е законно)...
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

memorex

Дневни светлини за Toyota - DRL модули,схеми,LED светлини...

Мнение от memorex » 08 Ное 2016 06:44

Извинения,
Наистина ограниченията са във височината и разстоянието м/у двете светлини. blushing.gif

bobi1kenobi1
Мнения: 37
Регистриран на: 02 Сеп 2016 18:28
Местоположение: Приморско

Дневни светлини за Toyota - DRL модули,схеми,LED светлини...

Мнение от bobi1kenobi1 » 08 Ное 2016 23:42

Моето решение на въпроса с дневните светлини беше в комбинация с рециклиране на рефлекторите на късите. Изпратих ги до колега от форума в София. Освен рефлекторите ми постави ангелски очи на късите, които подвързах към габаритите. Нямам конкретна снимка, но се получи нещо подобно
Прикачени файлове
full_post_88463_127564000839.jpg
full_post_88463_127564000839.jpg (84.59 KiB) Преглеждано 3179 пъти
Avensis 2,2 Dcat 177hp. 2007

NEUSPEED
Мнения: 97
Регистриран на: 19 Юли 2015 13:03
Местоположение: Перник

Дневни светлини за Toyota - DRL модули,схеми,LED светлини...

Мнение от NEUSPEED » 23 Ное 2016 12:05

IliaB написа: Здравейте,
Май открих поне за мен най-удачния начин за дневни светлини. Автомобила ми е Авенсис T25 2007г. Замених предните мигачи с комбинирани лед светлини за дневни и мигачи. Когато запаля, предните мигачи светят като дневни светлини в момента който подам сигнал с мигач съответния мигач почва да мига в жълто. А фаровете съм оставил на автоматичния контрол. Ако някой проявява интерес ще му изпратя линк от къде си ги поръчах.
Колега може ли да дадеш линкчето да видя какво си купил и от къде? Модул слагал ли си допълнителен за да се включват автоматично дневните? И ако може една снимчица да пуснеш да видя как светят.
Toyota Avensis T25 2.2D4D

Аватар
IliaB
Мнения: 13
Регистриран на: 28 Яну 2015 16:03
Местоположение: Пловдив

Дневни светлини за Toyota - DRL модули,схеми,LED светлини...

Мнение от IliaB » 24 Ное 2016 12:36

Здравейте,
По инсталацията не съм пипал нищо освен че намерих къде идва ток след запалване на двигателя.
Това е линка на продавача, ако си поръчвате внимавайте за цокъла с който е вашия мигач!
На колата имам автоматично пускане на фаровете при затъмнение, пуснах го на автоматично и го забравих вече :).
IMG_20161124_121738.jpg
IMG_20161124_121738.jpg (1.01 MiB) Преглеждано 3092 пъти
IMG_20161124_121755.jpg
IMG_20161124_121755.jpg (1.2 MiB) Преглеждано 3092 пъти
IMG_20161124_121813.jpg
IMG_20161124_121813.jpg (1.25 MiB) Преглеждано 3092 пъти
Toyota Avensis T25 2.2 d4d

Аватар
spiridoncho
Мнения: 335
Регистриран на: 16 Юли 2016 12:07
Местоположение: София

Дневни светлини за Toyota - DRL модули,схеми,LED светлини...

Мнение от spiridoncho » 24 Ное 2016 18:06

Ей това вече е добро решение без допълнително дупчене и рязане. Остава наистина да се намери къде идва напрежение след запалване. Между другото, на алармата имам несвързан имобилайзер, че 2 нещо ми идват в повече, и релето му мога да го използвам за захранване на ледчетата. Супер решение, но за коли на които крушките са оцветени в жълто, защото някои самия мигач отвътре има цветно стъкло.

П.С. При мен крушката е разположена почти на 90 градуса спрямо посоката на пътя, и лупичката отпред на лед-а няма да е толкова ефективна.
IliaB написа: Здравейте,
По инсталацията не съм пипал нищо освен че намерих къде идва ток след запалване на двигателя.
Колега, би ли потвърдил дали само Лед-а с лупичката свети в daylight режим, или светят и други бели диодчета намиращи се около жълтите за мигача?

П.С.2 Поръчах си и аз такива и ще видя как ще ги връзвам. Нещо не ми се иска цокъла на крушката да седи безцелно в двигателния отсег. Може един ден да ми потрябва, а пластините вътре да са прецакани(кородирали) от влагата. Все пак цокъла принципно е вътре във фара и донякъде е защитен при нормална употреба.
@IliaB твоите както си ги свързал светят ли когато са пуснати късите? Че не знам какъв им е интензитета, дали няма да заслепяват вечер насрещното, или още по лошото е в мъгла да прави бяла пелена точно пред колата. Моите мисля да ги вържа да се пускат след запалване на двигателя, но с наличието на ръчно изключване, или пък с едно реле, да ги направя да изгасват при пуснати къси. Ще усложня малко инсталацията, но ще имам по голям контрол над светлините. Все пак вечер на паркинг при работещ двигател, не е нужно да светят светлинки.
Celica TS 2001@ Morel sound system!

Изображение Изображение

Аватар
IliaB
Мнения: 13
Регистриран на: 28 Яну 2015 16:03
Местоположение: Пловдив

Дневни светлини за Toyota - DRL модули,схеми,LED светлини...

Мнение от IliaB » 28 Ное 2016 10:41

Колега, би ли потвърдил дали само Лед-а с лупичката свети в daylight режим, или светят и други бели диодчета намиращи се около жълтите за мигача?
Не съм проверявал. Ще трябва да погледна.
твоите както си ги свързал светят ли когато са пуснати късите?
Да, остават да светят. Относно заслепяването за момента не са ми премигвали отсреща, надявам се да не заслепяват. Относно мъглата тези дни ще стане ясно. Има идея в твоите мисли да се изключват при включване на габаритите.
Мисля че едно реле би свършило работа.
Toyota Avensis T25 2.2 d4d

Аватар
spiridoncho
Мнения: 335
Регистриран на: 16 Юли 2016 12:07
Местоположение: София

Дневни светлини за Toyota - DRL модули,схеми,LED светлини...

Мнение от spiridoncho » 28 Ное 2016 15:09

IliaB написа: Има идея в твоите мисли да се изключват при включване на габаритите.
Мисля че едно реле би свършило работа.
Твоите се пускат след запалване на двигателя, или още с подаването на контакт. Ако е първото, то от кой "бушон" взе захранване. Иначе аз мисля, или да му сложа един бутон за ръчно пускане и спиране и през реле да го вържа да се спира при пускане на къси. И другият вариант е да си взема един модул за автоматизирано пускане и да го вържа. Така ще ги пуска със закъснение след старт на двигателя и ще ги спира при къси. Оскъпява се малко всичко, но пък си спестявам главоболията ако един ден решат да се заяждат за това, че дневните не се изключват при къси. Но пък гледам на новите автомобили Лед дневните светят през цялото време.
Хубаво е разбира се и да можеш да ги изключваш, защото не е нужно целият квартал да разбира когато учиш някоя мадама да сменя скоростите късно вечер blush.gif .
Celica TS 2001@ Morel sound system!

Изображение Изображение

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Дневни светлини за Toyota - DRL модули,схеми,LED светлини...

Мнение от slowtraveler » 28 Ное 2016 15:40

На новите автомобили ЛЕД по принцип свети с различен интензитет в дневен и нощен режим...
При мен дневните светлини са габарити в нощен режим (няма друга светлина за габарита), но разбира се със силно редуциран интензитет в нощен режим......
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Аватар
IliaB
Мнения: 13
Регистриран на: 28 Яну 2015 16:03
Местоположение: Пловдив

Дневни светлини за Toyota - DRL модули,схеми,LED светлини...

Мнение от IliaB » 28 Ное 2016 16:19

След като запаля се включват.
Виж за "Обучението" вечер не съм се замислял :whistle:
Toyota Avensis T25 2.2 d4d

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Bing [Bot] и 38 госта