Дневни светлини за Toyota - DRL модули,схеми,LED светлини...

Публикувай отговор
Аватар
stenly27
Мнения: 40
Регистриран на: 04 Фев 2012 09:04

Re: Дневни светлини

Мнение от stenly27 » 08 Авг 2012 16:27

Някой слагал ли е тези модули на Тойота http://www.daylamp.com/index.html , http://www.er-te.bg/drl и ако е, да сподели мнение моля. w00t.gif
Toyota Corolla 2.0 D4D 110hp Hatchback`03

Аватар
saho
Мнения: 379
Регистриран на: 19 Сеп 2010 07:45
Местоположение: гр. Петрич

Re: Дневни светлини

Мнение от saho » 08 Авг 2012 18:31

stenly27 написа:
saho написа:Трябва ми схема която да включва само късите при стартиране на мотора, даже и с намалена мощност... Някой ако я е измислил нека сподели. Дрл модула не става.
Здравей, защо ДРЛ модула да не става. Пробвал ли си? Питам защото имам същата Корола и обмислям как най-добре да я светна. поздрави

Мислех, че управлява само дългите, но става и за късите така че може и DRL - ще чакам човека от форума да ми даде напътствия и го слагам :thumbsup:
Toyota Corolla E12 2006 1.4 vvti 2006 FOBOS
Toyota Avensis T25 1.8 vvti 2008

neznaiko
Мнения: 124
Регистриран на: 24 Яну 2008 22:37
Местоположение: София

Re: Дневни светлини

Мнение от neznaiko » 09 Авг 2012 08:47

misho09 написа:
neznaiko написа:+1 :thumbsup: за DRL

П.С. За монтажа нищо не мога да кажа, направиха го в сервиз на Toyota.
В кой от сервизите на тойота? В ТМ не предлагат модул с процентно регулиране на светлините.
Колега, бях изчезнал за 10-ина дни, имаш отговор на ЛС. Ако друг се интересува, мога да постна и тук.
2001 Avensis D-4D, 2004 Avensis Verso D-4D

Аватар
saho
Мнения: 379
Регистриран на: 19 Сеп 2010 07:45
Местоположение: гр. Петрич

Re: Дневни светлини

Мнение от saho » 10 Авг 2012 20:33

В тойота мануалса има едини бушони и релета точно за дневни светлини но не ги намилам под капака. Има ли вече някой който ги е намерил, или е по наясно от мен?
Toyota Corolla E12 2006 1.4 vvti 2006 FOBOS
Toyota Avensis T25 1.8 vvti 2008

Аватар
desSs
Мнения: 3289
Регистриран на: 02 Окт 2007 23:11
Местоположение: Варна

Re: Дневни светлини

Мнение от desSs » 10 Авг 2012 21:07

аз си реших проблема - взех си от Карком DRL, голям е колкото кибритена кутия, прилича на еврожак, мушка се отдолу под волана в една букса, can bus ли нещо такова беше. 1 година гаранция, 136 лева, става на всички тойоти след 2006-та /които имат тоя кен бас/
общо взето това е. сори за обяснението, ама и аз толкоз разбирам хаха

Аватар
Rudy
Мнения: 1347
Регистриран на: 14 Юни 2009 17:35
Местоположение: София
Получена  благодарност: 1 път

Re: Дневни светлини

Мнение от Rudy » 10 Авг 2012 22:59

На Веско устройството се включва пак така - трябваше да ни послушаш ( нали зизи ти каза) да вземеш неговото. Сигурно е с доживотна (т.е. Да е жив и здрав Веско) гаранция.
Изображение

Аватар
zi_zi_top
Мнения: 4202
Регистриран на: 09 Май 2008 22:57
Местоположение: София
Автомобил: CorollaCcross MyT 2023
Получена  благодарност: 11 пъти

Re: Дневни светлини

Мнение от zi_zi_top » 11 Авг 2012 00:13

saho написа:В тойота мануалса има едини бушони и релета точно за дневни светлини но не ги намилам под капака. Има ли вече някой който ги е намерил, или е по наясно от мен?
На приложената картинка е показан къде се намира блока с релета за дневни светлини. Ако го имаш няма проблем да монтираш релетата.
Прикачени файлове
336.gif
336.gif (254.72 KiB) Преглеждано 7406 пъти
Известната мъдрост учи да се избягва даването храна на троловете и да се устоява на изкушението да им се отговаря.
Войнстващата простащина е последната защитна линия на всяко неаргументирано становище, но тя не го прави по-аргументирано!

Аватар
desSs
Мнения: 3289
Регистриран на: 02 Окт 2007 23:11
Местоположение: Варна

Re: Дневни светлини

Мнение от desSs » 11 Авг 2012 09:06

Rudy написа:На Веско устройството се включва пак така - трябваше да ни послушаш ( нали зизи ти каза) да вземеш неговото. Сигурно е с доживотна (т.е. Да е жив и здрав Веско) гаранция.
ами не видях картинка, а и никой не ми отговори за какво става въпрос, как точно се монтира /освен че било лесно/, а четох някъде за ДРЛ-и с кабелчета, релета и прочие. реших че монтажа е сложен с тия кабели, и второ че колата е в гаранция и не съм сигурна дали мога да бърникам. ако бях от София да се видя с Веско да ми обясни за какво иде реч, можеше и от него да взема. от къде да знам, че ще е чааак толкова просто - все едно пъхам щепсъла в контакта...
и понеже тая седмица колата беше една седмица в Карком за боядисване, питах ги, предложиха и готово. поне съм сигурна, че ако се прецака нещо по колата, ще я оправят, а няма да ми кажат - гаранцията ти не важи, сама си го сложила туй чудо

mafiota
Мнения: 618
Регистриран на: 07 Авг 2009 22:42
Местоположение: Бяла

Re: Дневни светлини

Мнение от mafiota » 11 Авг 2012 13:13

desSs написа:аз си реших проблема - взех си от Карком DRL, голям е колкото кибритена кутия, прилича на еврожак, мушка се отдолу под волана в една букса, can bus ли нещо такова беше. 1 година гаранция, 136 лева, става на всички тойоти след 2006-та /които имат тоя кен бас/
общо взето това е. сори за обяснението, ама и аз толкоз разбирам хаха

за тея 136 лв. колко модула ти сложиха unsure.gif wacko.gif

Аватар
Rudy
Мнения: 1347
Регистриран на: 14 Юни 2009 17:35
Местоположение: София
Получена  благодарност: 1 път

Re: Дневни светлини

Мнение от Rudy » 11 Авг 2012 13:41

desSs написа:
Rudy написа:На Веско устройството се включва пак така - трябваше да ни послушаш ( нали зизи ти каза) да вземеш неговото. Сигурно е с доживотна (т.е. Да е жив и здрав Веско) гаранция.
ами не видях картинка, а и никой не ми отговори за какво става въпрос, как точно се монтира /освен че било лесно/, а четох някъде за ДРЛ-и с кабелчета, релета и прочие. реших че монтажа е сложен с тия кабели, и второ че колата е в гаранция и не съм сигурна дали мога да бърникам. ако бях от София да се видя с Веско да ми обясни за какво иде реч, можеше и от него да взема. от къде да знам, че ще е чааак толкова просто - все едно пъхам щепсъла в контакта...
и понеже тая седмица колата беше една седмица в Карком за боядисване, питах ги, предложиха и готово. поне съм сигурна, че ако се прецака нещо по колата, ще я оправят, а няма да ми кажат - гаранцията ти не важи, сама си го сложила туй чудо
То туй чудо както го слагаш, така и го махаш, ако стане нещо го сваляш и гаранцията си важи. Иначе могат да ти откажат гаранция, ако си заредиш телефона от контакта на запалката.
zi_zi_top написа:Големият ти син може да ти го монтира, защото този модул се включва в ОБД буксата и... работи. rolleyes.gif
За теб вече е късно, ама ако някой друг с по-нова кола се интересува, тук във форума е човека дето ги измисли тези модули.
Изображение

Аватар
Georgepetrov137
Мнения: 242
Регистриран на: 20 Мар 2010 12:45
Местоположение: Бургас

Re: Дневни светлини

Мнение от Georgepetrov137 » 11 Авг 2012 14:02

За моя Аурис стават ли тези модули и ако не стават, какъв ДРЛ може да се сложи, че да не се наруши гаранцията
Toyota Auris 2010 1.33 ->Lexus - RX II - 300 4WD (204 Hp)

Аватар
desSs
Мнения: 3289
Регистриран на: 02 Окт 2007 23:11
Местоположение: Варна

Re: Дневни светлини

Мнение от desSs » 11 Авг 2012 18:31

Rudy написа:
zi_zi_top написа:Големият ти син може да ти го монтира, защото този модул се включва в ОБД буксата и... работи. rolleyes.gif
За теб вече е късно, ама ако някой друг с по-нова кола се интересува, тук във форума е човека дето ги измисли тези модули.
само че веднага след зизи:
neznaiko написа:DRL-a купих от Веско и съм много доволен - не ми е създавал никакви грижи и работи безотказно. Но специално той не се монтира в OBD, иначе щях да го поставя сам.
след това веско писа в темата и не пожела да уточни в крайна сметка какъв е модула и къде се включва? може и да не е видял постовете, не знам. реших, че не му се занимава, и не питах по-натам.
както и да е, взех го вече, не съжалявам. веско ако иска да пише по-подробно за тези, които търсят да купят

01
Мнения: 39
Регистриран на: 23 Фев 2008 19:24
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Дневни светлини

Мнение от 01 » 12 Авг 2012 08:58

Ще има много хора, които забравят включени светлините и изтощават акумулаторите!
http://store.emk-33.com/product/649269/ ... zakon.html
ето още един тип устройство - модул за включване на светлините:
http://store.emk-33.com/product/781583/ ... zakon.html
Прикачени файлове
УСТРОЙСТВО АВТОМАТИЧНО ВКЛЮЧВАНЕ НА СВЕТЛИНИТЕ .jpeg
УСТРОЙСТВО АВТОМАТИЧНО ВКЛЮЧВАНЕ НА СВЕТЛИНИТЕ .jpeg (3.22 KiB) Преглеждано 7326 пъти
Последно промяна от 01 на 15 Авг 2012 00:27, променено общо 1 път.
www.emk-33.com - електронен магазин амортисьори пета врата, багажник,заден капак

Аватар
CECO
Мнения: 61
Регистриран на: 04 Апр 2007 13:09
Местоположение: София

Re: Дневни светлини

Мнение от CECO » 12 Авг 2012 09:32

здравейте на всички,аз мисля също да слагам някакво устройство за дневните светлини обаче никъде не виждам някой който да го монтира ако някой знае нека предложи нещо,поздрави
TOYOTA AVENSIS T22 1.6 1999 & TOYOTA COROLLA E12 1.4 2005

dimpex_01
Мнения: 182
Регистриран на: 30 Дек 2009 20:40
Местоположение: София

Re: Дневни светлини

Мнение от dimpex_01 » 13 Авг 2012 09:36

Здравейте колеги,
А някой от Вас да е преработвал схемата на авесиса според картинките по-долу?
Открих в ръководствата, че има Авнсис с фабрични дневни светлини, но май е доста преработка. Няма да се получи с монтаж на едно реле?
Ако някой е дерзал да сподели, сега започвам и аз да мисля по въпроса.

[url=http://www.picvalley.net/v.php?p=u ... .JPG[/img][/url]

[url=http://www.picvalley.net/v.php?p=u ... .JPG[/img][/url]
Последно промяна от dimpex_01 на 14 Авг 2012 20:46, променено общо 1 път.
AVENSIS combi, D4D, 2001

Изображение

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 19 госта