Ремонт и профилактика на централно заключване - [ОБЩА ТЕМА]

Аватар
spiridoncho
Мнения: 335
Регистриран на: 16 Юли 2016 12:07
Местоположение: София

Ремонт и профилактика на централно заключване - [ОБЩА ТЕМА]

Мнение от spiridoncho » 22 Окт 2017 13:04

Като взех Селиката, се оказа с неработещо централно на шофьорската врата, та колата заключвах и отключвах с ключ защото само пасажерсакта и багажника се заключваха с дистанционното. На база информазията която открих в www.newcelica.org разглобих механизма и се оказа, че мотора няма четки. Почистих всичко, понаместих четкодържачите да опират в ротора и сглобих всичко. Централното проработи, но знаех, че няма да изкара дълго. Работи около седмица и отказа по разбираеми причини. През това време бях поръчал Mabuchi FC 280PC 22125. При поръчка трябва да се внимава с дължината на оста и диаметъра, защото въпреки всичко може да има леки разлики при един и същи артикул.
Дойдоха моторчетата и започна разглобяването. Бях се престарал с лепенето, въпреки че пак ще го разглобявам, но слава богу отново успях безпроблемно да го разглобя(разлепя). Смених моторчето и сглобих всичко....... и изненадааааааа. Заключвам с дистанционното а шофьорската врата се отключва, отключвам а тя се заключва. Направо обелях. Разглобяване наново и пълен преглед да не съм объркал нещо. При проверката установих, че новото моторче е с обратна посока на въртене на ротора. Наложи се да разглобя новото моторче и да разменя полюсите в статора (смяна на местата на постоянните магнитчета). Отново сглобяване и тест. Слава богу всичко проработи както трябва. Та ако на някой му се случи подобно явление при ремонт да знае какво се прави. Втулката влизаща в червяка при мен се оказа метална, и при избиването тотално прецаках оригиналния мотор, но пък на новия набиването е по-лесно.
Иначе целия пластмасов корпус с плънката, успях да намеря в Амазон UK за 20 паунда. Има ги и в Ибей, но някои неща предпочитам да пазаря от Амазон-а.
Celica TS 2001@ Morel sound system!

Изображение Изображение

Miroslav
Мнения: 17
Регистриран на: 30 Май 2016 19:22
Местоположение: Плевен
Автомобил: Ярис версо

Ремонт и профилактика на централно заключване - [ОБЩА ТЕМА]

Мнение от Miroslav » 11 Яну 2018 08:04

Здравейте колеги,
На Ярис версо със ключа се отключват и заключват всички врати, но със дистанционното шофьорската няма и помен нито при заключване нито при отключване . Пръсках с WD 40 да не е клеясало, но не се оправи . Сигурно е изгоряла машинката
При смяна на машинката за централно заключване на шофьорската врата на Ярис версо трябва ли да се сваля водача но стъклото ?

lemonnn007
Мнения: 1
Регистриран на: 11 Апр 2018 23:52
Местоположение: Тойа

Ремонт и профилактика на централно заключване - [ОБЩА ТЕМА]

Мнение от lemonnn007 » 12 Апр 2018 00:03

Здравейте, имам подобен проблем. Наскоро смених дръжката на шофьорската врата, предишният собственик също я е сменял и централното заключване от дистанционното работи на всички останали врати, но не и на шофьорската... а когато използвам ключа всички врати се отключват и заключват. Какво мога да направя по въпроса?

toshetozaz
Мнения: 16
Регистриран на: 24 Ное 2014 17:53
Местоположение: София

Ремонт и профилактика на централно заключване - [ОБЩА ТЕМА]

Мнение от toshetozaz » 29 Юни 2018 12:19

Murphy написа: 14 Авг 2012 12:20 Забравил съм да кажа че като врътна с ключа за заключване, самата врата се заключва, но само тя.
При отключване се отварят всичките.
Здравейте,
Вдигам темата с молба да ме насочите от къде да започна да търся проблема.Проблема е сходен с този на колегата.
1.Копчето Lock не заключва.
2.Копчето Unlock отключва,ако съм ги заключил ръчно една по една.
3.Ключа в ключалка заключва само шофьорската.
4.Ключа в ключалката отключва всички.
5.Копчето на панела на врата отключва и заключва всички,което не си го обяснявам по никакъв начин.

Ако може да ме насочите ,къде да търся проблема релета ,модули централно и т.н
Става въпрос за колата от подписа.
Благодаря предварително.
Toyota Avensis Wagon T22/2.0 D4D

Аватар
max-2
Мнения: 1777
Регистриран на: 08 Дек 2005 19:15
Местоположение: Пловдив
Благодарил/а: 16 пъти
Получена  благодарност: 41 пъти

Ремонт и профилактика на централно заключване - [ОБЩА ТЕМА]

Мнение от max-2 » 01 Юли 2018 21:39

Машинката в шофьорската врата не дава сигнал на другите.
Carina E 4AFE LB 1992

ataveto@abv.bg
Мнения: 55
Регистриран на: 28 Фев 2011 16:33
Местоположение: пловдив

Ремонт и профилактика на централно заключване - [ОБЩА ТЕМА]

Мнение от ataveto@abv.bg » 03 Окт 2018 13:51

Miroslav написа: 11 Яну 2018 08:04 Здравейте колеги,
На Ярис версо със ключа се отключват и заключват всички врати, но със дистанционното шофьорската няма и помен нито при заключване нито при отключване . Пръсках с WD 40 да не е клеясало, но не се оправи . Сигурно е изгоряла машинката
При смяна на машинката за централно заключване на шофьорската врата на Ярис версо трябва ли да се сваля водача но стъклото ?
Здрасти колега реши ли си проблема аз имам същия проблем

Miroslav
Мнения: 17
Регистриран на: 30 Май 2016 19:22
Местоположение: Плевен
Автомобил: Ярис версо

Ремонт и профилактика на централно заключване - [ОБЩА ТЕМА]

Мнение от Miroslav » 03 Окт 2018 20:54

ataveto@abv.bg написа: 03 Окт 2018 13:51
Miroslav написа: 11 Яну 2018 08:04 Здравейте колеги,
На Ярис версо със ключа се отключват и заключват всички врати, но със дистанционното шофьорската няма и помен нито при заключване нито при отключване . Пръсках с WD 40 да не е клеясало, но не се оправи . Сигурно е изгоряла машинката
При смяна на машинката за централно заключване на шофьорската врата на Ярис версо трябва ли да се сваля водача но стъклото ?
Здрасти колега реши ли си проблема аз имам същия проблем
Не съм решил проблема .Доста трудно намерих машинка за централното и ще се опитам тези дни да го сменя.

ataveto@abv.bg
Мнения: 55
Регистриран на: 28 Фев 2011 16:33
Местоположение: пловдив

Ремонт и профилактика на централно заключване - [ОБЩА ТЕМА]

Мнение от ataveto@abv.bg » 04 Окт 2018 11:27

защо ще купуваш цяла машинка, те ще ти е продадат с бравата ,питах един случаен човек бяхме спрели на паркинг пред Кауфланд със същата Ярис Версо той е имал същия проблем свалил е бравата с механизма за централното той е хванат за него /пласмасова кутийка /която била залепена отворил е повреждало се само моторчето и се продавало отделно сменил го и всичко било точно,аз ще извърша тази процедура в събота или неделя ако времето позволява защото нямям гараж

Miroslav
Мнения: 17
Регистриран на: 30 Май 2016 19:22
Местоположение: Плевен
Автомобил: Ярис версо

Ремонт и профилактика на централно заключване - [ОБЩА ТЕМА]

Мнение от Miroslav » 04 Окт 2018 20:51

ataveto@abv.bg написа: 04 Окт 2018 11:27 защо ще купуваш цяла машинка, те ще ти е продадат с бравата ,питах един случаен човек бяхме спрели на паркинг пред Кауфланд със същата Ярис Версо той е имал същия проблем свалил е бравата с механизма за централното той е хванат за него /пласмасова кутийка /която била залепена отворил е повреждало се само моторчето и се продавало отделно сменил го и всичко било точно,аз ще извърша тази процедура в събота или неделя ако времето позволява защото нямям гараж
Купих само машинката /за около 25 лв./ без бравата. Разбира се ,че не е оригинално . Отварянето на старото е доста трудно.
Успех !

ataveto@abv.bg
Мнения: 55
Регистриран на: 28 Фев 2011 16:33
Местоположение: пловдив

Ремонт и профилактика на централно заключване - [ОБЩА ТЕМА]

Мнение от ataveto@abv.bg » 05 Окт 2018 09:16

доста трудно но не и невъзможно ,без да си поиграе човек не става

ataveto@abv.bg
Мнения: 55
Регистриран на: 28 Фев 2011 16:33
Местоположение: пловдив

Ремонт и профилактика на централно заключване - [ОБЩА ТЕМА]

Мнение от ataveto@abv.bg » 06 Окт 2018 10:12

колега старата машинка какво ще е правиш

Miroslav
Мнения: 17
Регистриран на: 30 Май 2016 19:22
Местоположение: Плевен
Автомобил: Ярис версо

Ремонт и профилактика на централно заключване - [ОБЩА ТЕМА]

Мнение от Miroslav » 08 Окт 2018 21:14

ataveto@abv.bg написа: 06 Окт 2018 10:12 колега старата машинка какво ще е правиш
Ще си я задържа .

ataveto@abv.bg
Мнения: 55
Регистриран на: 28 Фев 2011 16:33
Местоположение: пловдив

Ремонт и профилактика на централно заключване - [ОБЩА ТЕМА]

Мнение от ataveto@abv.bg » 12 Окт 2018 09:52

spiridoncho написа: 22 Окт 2017 13:04 Като взех Селиката, се оказа с неработещо централно на шофьорската врата, та колата заключвах и отключвах с ключ защото само пасажерсакта и багажника се заключваха с дистанционното. На база информазията която открих в www.newcelica.org разглобих механизма и се оказа, че мотора няма четки. Почистих всичко, понаместих четкодържачите да опират в ротора и сглобих всичко. Централното проработи, но знаех, че няма да изкара дълго. Работи около седмица и отказа по разбираеми причини. През това време бях поръчал Mabuchi FC 280PC 22125. При поръчка трябва да се внимава с дължината на оста и диаметъра, защото въпреки всичко може да има леки разлики при един и същи артикул.
Дойдоха моторчетата и започна разглобяването. Бях се престарал с лепенето, въпреки че пак ще го разглобявам, но слава богу отново успях безпроблемно да го разглобя(разлепя). Смених моторчето и сглобих всичко....... и изненадааааааа. Заключвам с дистанционното а шофьорската врата се отключва, отключвам а тя се заключва. Направо обелях. Разглобяване наново и пълен преглед да не съм объркал нещо. При проверката установих, че новото моторче е с обратна посока на въртене на ротора. Наложи се да разглобя новото моторче и да разменя полюсите в статора (смяна на местата на постоянните магнитчета). Отново сглобяване и тест. Слава богу всичко проработи както трябва. Та ако на някой му се случи подобно явление при ремонт да знае какво се прави. Втулката влизаща в червяка при мен се оказа метална, и при избиването тотално прецаках оригиналния мотор, но пък на новия набиването е по-лесно.
Иначе целия пластмасов корпус с плънката, успях да намеря в Амазон UK за 20 паунда. Има ги и в Ибей, но някои неща предпочитам да пазаря от Амазон-а.
Здрасти колега имам следният въпрос как успя да махнеш приводчето отрпед което е на моторчето че моторчетата и оригиналните и китаиските аналози идват без този привод изглежда ми като залепено опитах да го извадя но ме достраша да не го счупя

ataveto@abv.bg
Мнения: 55
Регистриран на: 28 Фев 2011 16:33
Местоположение: пловдив

Ремонт и профилактика на централно заключване - [ОБЩА ТЕМА]

Мнение от ataveto@abv.bg » 12 Окт 2018 10:00

ето това е въпросното моторче става въпрос за пласмасовото приводче отпред
Прикачени файлове
136EAADE7-61B3-4246-9C5F-5CD28A7EC0CA.jpeg
136EAADE7-61B3-4246-9C5F-5CD28A7EC0CA.jpeg (1.72 MiB) Преглеждано 4828 пъти
136EAADE7-61B3-4246-9C5F-5CD28A7EC0CA.jpeg
136EAADE7-61B3-4246-9C5F-5CD28A7EC0CA.jpeg (1.72 MiB) Преглеждано 4828 пъти

ataveto@abv.bg
Мнения: 55
Регистриран на: 28 Фев 2011 16:33
Местоположение: пловдив

Ремонт и профилактика на централно заключване - [ОБЩА ТЕМА]

Мнение от ataveto@abv.bg » 12 Окт 2018 15:12

-JonnS- написа: 13 Сеп 2017 23:45 Още две снимки
Здрасти колега искам да те попитам къде намери само четките с държачите и продават ли се отделно

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 40 госта