Софтуер за диагностика на Toyota

Публикувай отговор
deqn86
Мнения: 130
Регистриран на: 07 Яну 2013 17:16
Местоположение: a1234

Re: Софтуер за диагностика на тойото

Мнение от deqn86 » 22 Фев 2013 10:55

JapCar написа:
gicho написа:XP MODE-a на 7-цата може и да стане, пробвайте (предполагам че Веско за него говори, понеже е легален).
Да, струва си да се опита, ако стане е най-добро решение. Сега видях от къде може да се изтегли, може и само XP mode без Virtual PC.
http://www.microsoft.com/windows/virtua ... nload.aspx
Когато ми дойде кабела след 2-3 седмици ще опитам. Ако някой го е правил нека сподели.

OFF Topic: В какви случаи би бил полезен Virtual PC, за какво главно се използва? Примери?
Virtual PC е все едно да инсталираш windows в windows-а. Полезно е в случаите когато искаш да пробваш дадена операционна система без да си развалящ текущата, да пробваш разни програми и други неща на виртуалната ОС така че ако нещо се скапе тя е независима от истинската ти и така нищо няма да изгубиш.

Аватар
Vesko
ЗАВИНАГИ С НАС.....
Мнения: 3835
Регистриран на: 27 Авг 2007 18:25
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Софтуер за диагностика на тойото

Мнение от Vesko » 22 Фев 2013 11:42

Az tezi dni se zamislih.... az probwah techstreama na moiata kola tochno na win7 64bin ;)
Преди: Авенсис 1.6 4АФЕ/1999г, Авенсис 1.8/2003г, Ярис 1.3 Авт/2004г, Авенсис 2.2Д4Д/2005г
Изображение

Аватар
JapCar
Мнения: 961
Регистриран на: 02 Май 2010 01:53
Местоположение: Bristol,UK и Плевен, БГ
Автомобил: Yaris 2010г., двг 1.33/1NR-FЕ
Благодарил/а: 7 пъти
Получена  благодарност: 1 път

Re: Софтуер за диагностика на тойото

Мнение от JapCar » 22 Фев 2013 13:15

Vesko написа:Az tezi dni se zamislih.... az probwah techstreama na moiata kola tochno na win7 64bin ;)
Е нали програмата си върви на 7-ца, но драйверите за кабела не...та за това трябваше XP?
Живей широко и художествено!
Yaris, 1,33, 2010

Аватар
Vesko
ЗАВИНАГИ С НАС.....
Мнения: 3835
Регистриран на: 27 Авг 2007 18:25
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Софтуер за диагностика на тойото

Мнение от Vesko » 22 Фев 2013 22:05

Vesko написа:Версията може спокойно да се свали от http://www.toyota-tech.eu

Въпреки, че май си си е 32бит на Вин7,64бит си работи много добре. До колкото моята кола е 100% CAN си бях подкарал диагностиката с този интерфейс:

http://www.cananalyser.co.uk/

До колкото се ориентирам за по-старите коли би трябвало да е възможно диагностиката на мотора да стане и с ЕЛМ интерфейс. Но с него само ограничен брой ECU-ta са протоколно съвместими. В WAG-овски KLine адаптер (който е само сериен до KLine) теоретично е възможно цялостна диагностика на колите без CAN.
Da driver-a na originalniat kabel ne stava moje bi za Win7/64. Ama v sluchaia kabela ne beshe originalen i sam si biah pisal driver.
Преди: Авенсис 1.6 4АФЕ/1999г, Авенсис 1.8/2003г, Ярис 1.3 Авт/2004г, Авенсис 2.2Д4Д/2005г
Изображение

Аватар
JapCar
Мнения: 961
Регистриран на: 02 Май 2010 01:53
Местоположение: Bristol,UK и Плевен, БГ
Автомобил: Yaris 2010г., двг 1.33/1NR-FЕ
Благодарил/а: 7 пъти
Получена  благодарност: 1 път

Re: Софтуер за диагностика на тойото

Мнение от JapCar » 22 Фев 2013 22:12

Vesko написа: Da driver-a na originalniat kabel ne stava moje bi za Win7/64. Ama v sluchaia kabela ne beshe originalen i sam si biah pisal driver.
Е, то това коренно променя нещата, говорехме за китайските Mini VCI. Като можеш напиши и за тях, подари го на нас, продай го на китайците biggrin.gif
Живей широко и художествено!
Yaris, 1,33, 2010

Аватар
JapCar
Мнения: 961
Регистриран на: 02 Май 2010 01:53
Местоположение: Bristol,UK и Плевен, БГ
Автомобил: Yaris 2010г., двг 1.33/1NR-FЕ
Благодарил/а: 7 пъти
Получена  благодарност: 1 път

Re: Софтуер за диагностика на тойото

Мнение от JapCar » 02 Мар 2013 12:47

Получих кабела, инсталирах всичко. Оказа се, че имам много удобно решение на въпроса с XP,вместо да купувам стар лаптоп с XP...На моя имаше празно гнездо за втори HDD. Поставих там един и инсталирах там XP. Когато искам XP, при стартирането влизам в биоса и указвам да стартира първо от съответния HDD...
Направих едно бързо включване- работи, но още не знам дали напълно, показва разни неща.Няма от къде да видя в какви граници трябва да са показваните параметри...В нета е пълно с ръководства за инсталация на кабела, софтуера, но липсва User Manual как да се използва софтуера.Това е разбираемо, защото Techstream е дилърска програма, не за масово ползване и се предполага, че работещите с нея са обучени в курсове...
Живей широко и художествено!
Yaris, 1,33, 2010

Аватар
labarone
Мнения: 69
Регистриран на: 18 Мар 2012 20:46
Местоположение: Града на Апостола

Re: Софтуер за диагностика на тойото

Мнение от labarone » 26 Мар 2013 12:18

JapCar написа:Получих кабела, инсталирах всичко. Оказа се, че имам много удобно решение на въпроса с XP,вместо да купувам стар лаптоп с XP...На моя имаше празно гнездо за втори HDD. Поставих там един и инсталирах там XP. Когато искам XP, при стартирането влизам в биоса и указвам да стартира първо от съответния HDD...
Направих едно бързо включване- работи, но още не знам дали напълно, показва разни неща.Няма от къде да видя в какви граници трябва да са показваните параметри...В нета е пълно с ръководства за инсталация на кабела, софтуера, но липсва User Manual как да се използва софтуера.Това е разбираемо, защото Techstream е дилърска програма, не за масово ползване и се предполага, че работещите с нея са обучени в курсове...
И аз търсих user manual за програма, но откривам само упътвания как да свържа кабела. Ако някой има, намери или знае от къде може да се намери, нека да сподели. Езика няма значение.

Аватар
JapCar
Мнения: 961
Регистриран на: 02 Май 2010 01:53
Местоположение: Bristol,UK и Плевен, БГ
Автомобил: Yaris 2010г., двг 1.33/1NR-FЕ
Благодарил/а: 7 пъти
Получена  благодарност: 1 път

Re: Софтуер за диагностика на тойото

Мнение от JapCar » 26 Мар 2013 20:21

labarone написа: И аз търсих user manual за програма, но откривам само упътвания как да свържа кабела. Ако някой има, намери или знае от къде може да се намери, нека да сподели. Езика няма значение.
Аз го инсталирах и на Win7 и си работи, може би някои кабели/драйвери не работят, но моя работи...
Ръководство едва ли ще се намери, но с известно ръчкане се научават основните неща.Това демо е единственото което съм намерил, но върши работа:
https://techinfo.toyota.com/techInfoPor ... erDemo.htm
За мен по-големият проблем е, че няма ръководство/данни за граничните/допустимите стойности и отклонения на живите параметри (които се гледат) за всеки модел или двигател. Гледам ги, но знам ли дали са ОК...? Та ако някой знае нещо за параметрите на Авенсис с двг. 1AD-FTV...нека сподели.
Живей широко и художествено!
Yaris, 1,33, 2010

Аватар
Toyo_driver
Мнения: 220
Регистриран на: 19 Ное 2011 10:21
Местоположение: Русе

Re: Софтуер за диагностика на тойото

Мнение от Toyo_driver » 17 Юни 2013 22:11

Предлагам да вдигнем малко темата с един торент на малко по-нова версия на Техстрийма 8.00.034 ;о)
http://rutracker.org/forum/viewtopic.php?t=4375096
А тук http://www.toyota-tech.eu/GTS/Wizard/St ... tware.aspx има и най-новата 8.11.006 ...ама няма ключ :о((

Аватар
JapCar
Мнения: 961
Регистриран на: 02 Май 2010 01:53
Местоположение: Bristol,UK и Плевен, БГ
Автомобил: Yaris 2010г., двг 1.33/1NR-FЕ
Благодарил/а: 7 пъти
Получена  благодарност: 1 път

Re: Софтуер за диагностика на тойото

Мнение от JapCar » 17 Юни 2013 22:46

Добре е да се вдигне темата, не знам защо не е много активна... Аз съм с версията ...00.034 и не знам какво е предимството на новата версия и дали тя или кабела е причина, че не всички функции са активни. Прави много неща разбира се, но опитах да намеря от къде да програмирам стъклата да се вдигат при заключване на колата с центр. закл. , но функцията Power window не беше активна.
Някой знае ли дали това може да се програмира по друг начин, без тази програма
Живей широко и художествено!
Yaris, 1,33, 2010

Аватар
TATI
Мнения: 2742
Регистриран на: 02 Авг 2005 11:54
Местоположение: София
Благодарил/а: 7 пъти
Получена  благодарност: 43 пъти
Обратна връзка:

Re: Софтуер за диагностика на тойото

Мнение от TATI » 17 Юни 2013 22:56

JapCar написа:Добре е да се вдигне темата, не знам защо не е много активна... Аз съм с версията ...00.034 и не знам какво е предимството на новата версия и дали тя или кабела е причина, че не всички функции са активни. Прави много неща разбира се, но опитах да намеря от къде да програмирам стъклата да се вдигат при заключване на колата с центр. закл. , но функцията Power window не беше активна.
Някой знае ли дали това може да се програмира по друг начин, без тази програма
Тази кола не може да я програмираш така. Просто няма "комфорт" модул и без такъв не можеш да правиш каквото и да било.
Прочетете правилата на форума!
Hi-Ace 1979, 2.2 D, manual
Corolla Sedan 1998, 1.6i, automatic Terra
Avensis Wagon 2005, 2.0, D-4D, manual Sol
Kia Cee'd 2007, 1.6 CVVT EX, automatic

Аватар
JapCar
Мнения: 961
Регистриран на: 02 Май 2010 01:53
Местоположение: Bristol,UK и Плевен, БГ
Автомобил: Yaris 2010г., двг 1.33/1NR-FЕ
Благодарил/а: 7 пъти
Получена  благодарност: 1 път

Re: Софтуер за диагностика на тойото

Мнение от JapCar » 17 Юни 2013 23:21

TATI написа: Тази кола не може да я програмираш така. Просто няма "комфорт" модул и без такъв не можеш да правиш каквото и да било.
Ами кофти, че няма, това е елементарно да се изпълни конструктивно, без да е екстра...
Това е теретото нещо което ме разочарова, освен големия радис на завой и трудното сменяне на крушки във фаровете...(за тях се сещам сега, може да има и повече)
Живей широко и художествено!
Yaris, 1,33, 2010

Аватар
speedking
Мнения: 127
Регистриран на: 09 Май 2008 19:25
Обратна връзка:

Re: Софтуер за диагностика на тойото

Мнение от speedking » 18 Юни 2013 10:35

Малко съм неук с тези софтуери за тойота. Чувал съм че компютрите им са заключени и нищо не може да се променя. Та въпросът ми е може ли с този софтуер, който ползвате да се променят картите на двигателя на 4A-FE, т.е. да се чипосва ?
Lexus IS 220d
Mazda MX5

Аватар
ss_mitko
Мнения: 448
Регистриран на: 25 Яну 2009 14:48
Местоположение: София

Re: Софтуер за диагностика на тойото

Мнение от ss_mitko » 18 Юни 2013 10:53

speedking написа:Малко съм неук с тези софтуери за тойота. Чувал съм че компютрите им са заключени и нищо не може да се променя. Та въпросът ми е може ли с този софтуер, който ползвате да се променят картите на двигателя на 4A-FE, т.е. да се чипосва ?
Интересен въпрос. Мисля, че няма да може, но трябва да се опита.

Аватар
speedking
Мнения: 127
Регистриран на: 09 Май 2008 19:25
Обратна връзка:

Re: Софтуер за диагностика на тойото

Мнение от speedking » 18 Юни 2013 11:03

Ами ако има някой колега от Пловдив с такава техника може да опитаме
Lexus IS 220d
Mazda MX5

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Bing [Bot] и 43 госта