Навигация Тойота Ярис

Аватар
alexandargv
Мнения: 139
Регистриран на: 09 Апр 2008 19:33
Местоположение: София

Навигация Тойота Ярис

Мнение от alexandargv » 11 Апр 2013 09:39

Здравейте на всички,
Не се сдържах да не се похваля с какво се сдоби вчера моето Ярисче.
Много съм доволен от устройството до момента, монтажа го направиха в Тояга зад Вега хотела, много добра работа.
Първоначално исках да я монтират в Тойота, но ми отказаха...:)
Навигацията е igo8, предполагам повечето от вас са ползвали този софтуер.
Перфектно синхронизира навигацията, радиото, blutooth-та на телефона. Можеш да си слушаш радио или диск, докато е в режим на навигация.
Абе перфектно си е като за after market джаджа:)
Пасва идеално на таблото, цвета също съвпада напълно.
Управлението от волана се настройва много лесно, можеш да си определиш кой бутон какво да прави.
TV функцията не е активирана, защото тунера е аналогов и от септември няма да е активен, а и къртенето е доста, защото антените се слагали чак на задното стъкло.
Може да си вема една цифрова телевизийка, слагам чинията на тавана и ще предавам на живо...:)
Ако някой иска повече инфо за устройството да пише на ЛС, че да не излиза като реклама.
Ето и снимчица.
Прикачени файлове
Optimized-photo.jpg
Optimized-photo.jpg (175.7 KiB) Преглеждано 3370 пъти
Toyota Yaris 2008 1.3VVT-i LUNA

vodafon
Мнения: 135
Регистриран на: 30 Юни 2013 16:23

Re: Навигация Тойота Ярис

Мнение от vodafon » 08 Юли 2013 21:41

Колега колко ти стъпи тази джаджа, гледах подобни китайци в е-бей по около 230 паунда. Такава ли е ?

Аватар
alexandargv
Мнения: 139
Регистриран на: 09 Апр 2008 19:33
Местоположение: София

Re: Навигация Тойота Ярис

Мнение от alexandargv » 10 Юли 2013 11:16

Аз платих 1000 лв за джаджата, без монтаж.
Наскоро гледах в сайта, от който я купих, цената беше намалена на 830 лв.
Явно са искали да продадат една на висока цена и след това да я намалят, пак се прецаках... :)
Toyota Yaris 2008 1.3VVT-i LUNA

vodafon
Мнения: 135
Регистриран на: 30 Юни 2013 16:23

Re: Навигация Тойота Ярис

Мнение от vodafon » 10 Юли 2013 14:31

готина е, по-ми се връзва от фабричната на новия ярис

Аватар
lederman
Мнения: 544
Регистриран на: 20 Май 2010 14:25
Местоположение: София
Получена  благодарност: 1 път

Re: Навигация Тойота Ярис

Мнение от lederman » 10 Юли 2013 15:07

Как е качеството на звука, има ли разлика с оригиналното радио ?
Поздрави :thumbsup:
T25 2AD-FTV /2007
Началната грамотност, е овладяване на четенето и писането в едно с разбиране на смисъла на написаното.
В процеса на писане се цели оформяне на съдържанието за постигане на определена комуникативна цел.

Аватар
alexandargv
Мнения: 139
Регистриран на: 09 Апр 2008 19:33
Местоположение: София

Re: Навигация Тойота Ярис

Мнение от alexandargv » 13 Юли 2013 07:53

Значи звука е малко по-различен.
Има различни настройки на звука, готови настройки като pop, concert, classic и т.н., но има и ръчна настройка на високите и баса.
Разликата в звука от оригиналното CD е, че в момента вади доста повече бас от фабричните колони, който преди го нямаше, високите са същите, но малко се заглушават от високия бас.
Ръчна съм настроил високите на макс, а баса съм го сложил на 0 или 1 като скалата е от -7 до +7.
Така почти няма разлика от оригиналното CD.
Toyota Yaris 2008 1.3VVT-i LUNA

Аватар
alokin
Мнения: 73
Регистриран на: 12 Юли 2007 23:01
Местоположение: София

Навигация Тойота Ярис

Мнение от alokin » 31 Яну 2017 05:52

Имам въпрос към всеки от вас който си е закупил или има намерение да си закупи подобно устройство - бихте ли споделили кое ви накара да си вземете точно това което сте си закупили, какво ви хареса и къде търсихте в мрежата информация.
Аз от един месец ежедневно се ровя в мрежата, понеже твърдо съм решил да си взема подобна "играчка", и колкото повече чета , толкова повече неща научавам. Това ме кара да свивам броя на апаратите които бих си закупил.
Това което ми прави впечатление, че големите брандове / Alpine, Clarion, Blaupunkt и др./ въобще не слагат такива екстри като поддръжка на 3G/4G, NFC, EOBDII и подобни/ а наблягат на повишени аудио характеристики. Докато китайските производители на подобни устройства се надпреварват да изпъкнат с иновативните възможности на авторадиата си, като вграждат например слот за 4G SIM карта и дори такава глезотийка, която ти извежда на екрана налягането и температурата на гумите. А някои неща са си направо серийно вградени - Андроид 4.4.4 , 5.1 а вече и 6.0, извеждане на екрана това което се вижда на дисплея телефона ви, DAB+, DVBT, видео регистратор накратко DVR, включване към интернет чрез WI FI от вашия телефон , или самия апарат става WI FI точка за достъп до интернет, задна камера за удобство при паркиране и т.н.
От всичко което разрових забелязах, че по-сериозните като качество и иновация са 3 - 4 "китаеца" и в крайна сметка се спрях на две устройства : едното е отhttps://www.carjoying.com/ , а другото е отhttp://www.ownice.com/, имаше и още два производителя но по различни причини бяха отхвърлени.
Направи ми впечатление, че устройства на тези две фирми са сериозно обсъждани в доста известния сайт XDA-developers https://forum.xda-developers.com/androi ... head-units , където може да се намери информация за доста неща свързани с 2 DIN устройствата.
"Китайчетата" които харесах ще ми излезнат приблизително:
250 € +транспортни до UK /ако има/+ 8% за българската фирма която ще се заеме с доставката без мито, до склад в София+ 2€/кг транспортни за българската фирма.
В момента очаквам от българската фирма рамка за стандартен 2DIN. Тази рамка ще ми позволи да монтирам в Яриса стандартен 2 DIN (178 х 102 мм) на мястото на оригиналното радио.

Кокпитът в момента изглежда така:
Изображение

Рамкатакоято вече поръчах изглежда така, излезна ми 85 лв:
Изображение

........и накрая очаквам да се получи приблизително това:
Изображение

Има и такива апаратчета като наalexandergv (брагодарности от мен, че отвори тази тема тук)
Изображение
които са с готова рамка и само сменям оригиналното радио, но всичките са с много по слаби показатели, и по скъпи от тези които съм си харесал взети заедно с допълнителната рамка.

Ще съм благодарен ако и вие споделите свои наблюдения и опит, и така ще сме полезни един на друг. Готов съм да отговоря на въпроси - не смятам, че всичко от това което съм успял да натрупам като информация мога да споделя в кратък пост.
Да уважаваме чуждия опит - винаги спестява време, пари и нерви.

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 39 госта