Проблеми след ремонт на алтернатор Avensis T25 2.2 d4d

nikolagadev
Мнения: 6
Регистриран на: 14 Ное 2013 11:15

Проблеми след ремонт на алтернатор Avensis T25 2.2 d4d

Мнение от nikolagadev » 04 Мар 2014 17:05

Здравейте,


Извинявам се ако има допусната техническа грешка не съм много компетентен и моля за мнения и препоръки.
Колата е Авенсис Т25 2.2 D4D 2006 150hp.

Случи се следното :
Тръгвам си от работа качвам се в колата запалвам без никакъв проблем но виждам че свети лампата на акумулатора. Прибирам се вкъщи което е на около 5км от работата. Вземам мултицет за да премеря и виждам, че акумулатора не се зарежда.
Казвам си ясно алтернатора е, на другата сутрин тръгвам към сервиза да да оправят зарежането, колата си пари без никакъв проблем. И като си карам започна да прекъсва и угасна явно тока на акумулатора свърши....както и да е стигнах до сервиза оправиха алтернатора на който беше избил един диод.

Сложиха ремонтираният алтернатор и след това се започнаха проблемите:
1. Колата палеше и гаснеше веднага след като се върне ключа.
- закачиха софтуер за диагностига и изписа грешка Р0200/Р200.
- оказа се че EDU(driver injector modul) е изгурял което се виждаше след като го отворихме.

2. Сменихме с нов модул от друг двигател със същите параметри.
- Колата сега пали но работи неравномерно, свети жълта лампа на таблото за проверка на двигатяля. Грешката си остава и след изчистването.
- На Всички дюзи са въведени наново параметрите.
- освен лампата за проверка на двигателя светят VSC и TRC.

Явно има още нещо което е проблемно.

Моля ви да ми препоръчате сервиз или човек който разбира от тези неща.
Понеже момчетата при които е колата правят само стартери, алтернатори и основна диагностика.

Извинявам се забравих да напиша че съм от София.

Благодаря предварително.
Последно промяна от nikolagadev на 04 Мар 2014 17:42, променено общо 1 път.

Аватар
veso_hds
Мнения: 1429
Регистриран на: 13 Май 2012 12:06
Местоположение: Бургас
Благодарил/а: 19 пъти
Получена  благодарност: 26 пъти

Re: Проблеми след ремонт на алтернатор Avensis T25 2.2 d4d

Мнение от veso_hds » 04 Мар 2014 17:35

Ми напиши от къде си! Аз знам човек,който ще ти свърши работа,но от Бургас.
Тойота РАВ 4 D4D-2002г.

Аватар
diesel_power
Мнения: 469
Регистриран на: 29 Май 2010 17:45
Местоположение: Бургас
Получена  благодарност: 1 път

Re: Проблеми след ремонт на алтернатор Avensis T25 2.2 d4d

Мнение от diesel_power » 04 Мар 2014 22:21

nikolagadev написа:Здравейте,


Извинявам се ако има допусната техническа грешка не съм много компетентен и моля за мнения и препоръки.
Колата е Авенсис Т25 2.2 D4D 2006 150hp.

Случи се следното :
Тръгвам си от работа качвам се в колата запалвам без никакъв проблем но виждам че свети лампата на акумулатора. Прибирам се вкъщи което е на около 5км от работата. Вземам мултицет за да премеря и виждам, че акумулатора не се зарежда.
Казвам си ясно алтернатора е, на другата сутрин тръгвам към сервиза да да оправят зарежането, колата си пари без никакъв проблем. И като си карам започна да прекъсва и угасна явно тока на акумулатора свърши....както и да е стигнах до сервиза ...

Какво се случи между (изгасна и успях да стигна до сервиза) ?

nikolagadev
Мнения: 6
Регистриран на: 14 Ное 2013 11:15

Re: Проблеми след ремонт на алтернатор Avensis T25 2.2 d4d

Мнение от nikolagadev » 05 Мар 2014 09:07

Избутах колата отстрани на пътя за да не пречи на движението и извиках пътна помощ. Така успях стигна до сервиза.

nikolagadev
Мнения: 6
Регистриран на: 14 Ное 2013 11:15

Re: Проблеми след ремонт на алтернатор Avensis T25 2.2 d4d

Мнение от nikolagadev » 06 Мар 2014 14:24

Проблема е отстранен.

Оказа се че дюзата на 4-ти цилиндър е дефектирала. След смяната и въвеждането на новата в компютъра колата работи без проблем както е било преди.
Все още не ми е известно как след каране само на акумулатор до неговото разреждане са ми изгорели 1 дюза и блока който ги управлява.

Имам още едно питане за старата дюза може ли да се рециклира ако може кажете къде.

Поздрави

Аватар
biro
Мнения: 2629
Регистриран на: 31 Мар 2013 11:21
Местоположение: Русе
Благодарил/а: 3 пъти
Получена  благодарност: 61 пъти

Re: Проблеми след ремонт на алтернатор Avensis T25 2.2 d4d

Мнение от biro » 06 Мар 2014 17:33

Колата колко време стоя в сервиза за ремонт на алтернатора? Ти беше ли там през цялото време?
C-HR 1.8 Hybrid 122к.с. 2ZR-FXE 2017 Classy LED

Аватар
saho
Мнения: 379
Регистриран на: 19 Сеп 2010 07:45
Местоположение: гр. Петрич

Re: Проблеми след ремонт на алтернатор Avensis T25 2.2 d4d

Мнение от saho » 06 Мар 2014 17:52

Нормално при падане на напрежението блока управляващ дюзите се товари повече и се награва от не достатъчния ток. Електрониката не обича ниско и високо напрежение. Ако беше стар дизел с маханични дюзи може да си го караш и без батерия. Пример със стартер. При силен акумулатор се развътра енергично и няма греене, но при слаб въртящ бавно, едва, едва генерира повече топлина, то си почти късо съединение
Това си е мое мнение, разбира се.
Toyota Corolla E12 2006 1.4 vvti 2006 FOBOS
Toyota Avensis T25 1.8 vvti 2008

Аватар
lederman
Мнения: 544
Регистриран на: 20 Май 2010 14:25
Местоположение: София
Получена  благодарност: 1 път

Re: Проблеми след ремонт на алтернатор Avensis T25 2.2 d4d

Мнение от lederman » 07 Мар 2014 11:16

Имаш изгорели 3 елемента, като всичките имат връзка. EDU-то се захранва от алтернатора а дюзата от EDU-то.
Най-вероятно ми изглежда причината да е от EDU-то, тоест късо там да е изгорило диода на захранването и съответната дюза която е управлявана в момента на късото.
Намерих ръководството, но не мога да прикача PDF. Прикачам снимка на елементите на дюзата:
ето частите на дюза
ето частите на дюза
densoIndjector.jpg (87.21 KiB) Преглеждано 5422 пъти
Ако се вземе работещ соленоид ми се струва, че е възможно да се смени. Въпроса е колко ще струва и дали си заслужава ?,
Подмяната също така не е съвсем елементарна. Трябва на стенд да се настрои работата на клапана, а именно при какво налягане да отваря (има едни калибровъчни пластинки и пръстени), количеството обратна нафта и др. И най-големият проблем е да се генерира код за въвеждане в EDU-то.
Проблема и вариантите за решение са следните:

CR injector correction coding is important and allows the CR system as a whole to compensate for mechanical and hydraulic tolerances within the injector. No two injectors will naturally flow the same and the vehicle ECU can compensate for this by altering the pulse width to individual injectors when the correction code given to the injector during manufacture is programmed into the ECU. We cannot produce this code with conventional all makes equipment. It requires a considerable investment and OEM backing to do so. One method of trying to limit the problem of our inability to produce an individual correction code is to ‘batch’ injectors. This method involves flow testing and adjusting the fuel delivery on injectors so that the differences between them are minimal. Say for instance we had around 30 injectors that were ‘repaired’ and flow tested. The batching concept assumes that out of those 30 injectors there would be ‘sets’ that would display similar flow and response characteristics. These injectors could then be further ‘fine tuned’ with minor adjustment to make them as similar to each other as possible. Sets of 4 or 6 injectors are then sold or fitted together to minimise any major differences in flow. Another concept is to build lengthy data base on the flow rates of differing new injectors from same part number family by recording their flow and response characteristics and the code on that particular injector. Over time a database can be built and any future injectors that displayed similar results to a previously recorded unit would be given the code from that similar flowing new injector. This would be a long and complicated process, but not impossible.

Предполагам, че можеш да намериш подходяща работилница да свършат работата, като не е ясен резултата, а и не зависи от майсторите заради проблема с кодирането, а цената предполагам ще е висока.
Последно промяна от lederman на 10 Мар 2014 10:38, променено общо 1 път.
Поздрави :thumbsup:
T25 2AD-FTV /2007
Началната грамотност, е овладяване на четенето и писането в едно с разбиране на смисъла на написаното.
В процеса на писане се цели оформяне на съдържанието за постигане на определена комуникативна цел.

nikolagadev
Мнения: 6
Регистриран на: 14 Ное 2013 11:15

Re: Проблеми след ремонт на алтернатор Avensis T25 2.2 d4d

Мнение от nikolagadev » 10 Мар 2014 10:30

Колеги благодаря за отговорите.
За сега съм решил да занеса старата дюза в Дизел център София имат стенд на Денсо и ще я закачат за да видят какво може да се направи.
Ще пиша след като имам резултат.

Аватар
lederman
Мнения: 544
Регистриран на: 20 Май 2010 14:25
Местоположение: София
Получена  благодарност: 1 път

Re: Проблеми след ремонт на алтернатор Avensis T25 2.2 d4d

Мнение от lederman » 10 Мар 2014 10:36

nikolagadev написа:Колеги благодаря за отговорите.
За сега съм решил да занеса старата дюза в Дизел център София имат стенд на Денсо и ще я закачат за да видят какво може да се направи.
Ще пиша след като имам резултат.
Това дизел сервиза, който се намира около "Хладилника" ли е ?
Поздрави :thumbsup:
T25 2AD-FTV /2007
Началната грамотност, е овладяване на четенето и писането в едно с разбиране на смисъла на написаното.
В процеса на писане се цели оформяне на съдържанието за постигане на определена комуникативна цел.

nikolagadev
Мнения: 6
Регистриран на: 14 Ное 2013 11:15

Re: Проблеми след ремонт на алтернатор Avensis T25 2.2 d4d

Мнение от nikolagadev » 13 Мар 2014 15:41

Колега,

За тази фирма става въпрос не знам колко са добри препоръча ми ги един познат:
http://sofia-diesel-center.com/

Аватар
lederman
Мнения: 544
Регистриран на: 20 Май 2010 14:25
Местоположение: София
Получена  благодарност: 1 път

Re: Проблеми след ремонт на алтернатор Avensis T25 2.2 d4d

Мнение от lederman » 13 Мар 2014 15:46

nikolagadev написа:Колега,

За тази фирма става въпрос не знам колко са добри препоръча ми ги един познат:
http://sofia-diesel-center.com/
Чул съм добри неща за тях, дано ти свършат работа. Сподели мнение като приключиш ремонта.
Поздрави :thumbsup:
T25 2AD-FTV /2007
Началната грамотност, е овладяване на четенето и писането в едно с разбиране на смисъла на написаното.
В процеса на писане се цели оформяне на съдържанието за постигане на определена комуникативна цел.

Аватар
iovkito
Мнения: 2831
Регистриран на: 24 Авг 2008 22:05
Местоположение: Добрич
Благодарил/а: 9 пъти
Получена  благодарност: 56 пъти

Re: Проблеми след ремонт на алтернатор Avensis T25 2.2 d4d

Мнение от iovkito » 13 Мар 2014 21:27

Купи нова дюза и не се занимавай с глупости.
Toyota Avensis T25 2.0 D4D 2007
Toyota RAV4 XA40 2.2 D4D 2014

Аватар
ffsolutions
Мнения: 261
Регистриран на: 07 Фев 2014 07:45
Местоположение: София

Re: Проблеми след ремонт на алтернатор Avensis T25 2.2 d4d

Мнение от ffsolutions » 14 Мар 2014 08:35

До колкото знам, колега, тези дюзи със соленоид не се ремонтират. Старият модел се рециклират. Но може и да греша. Както казаха колегите по-горе, сподели мнение за сервиза, за да знаем и ние как е. :thumbsup:
2005 Toyota Avensis T25 Estate - 2.0, 1CD-FTV powerplant
"Щастието ни зависи от нас самите."
- Аристотел

Константинтт
Мнения: 2
Регистриран на: 29 Фев 2016 08:44
Местоположение: Стара Загора

Постоянно включено ли е Динамото на авенсис т25

Мнение от Константинтт » 16 Май 2017 15:12

Здрсвейте колеги,
Вчера докато си замервах акумукатора установих че динамото ми зарежда 6 минути после спира за кратко около минута и пак започва да зарежда за минута и спира, колата работи на място.
Това упражнение го повторих 3 пъти и го измери с два различни уреда който показаха еднакви стойности.
На таблото всичко е нормално и нищо не свети.
Колата е авансис Т25 дизел 2005г.
Това нормално ли е или да търся помощ.
Из нета прочетох че динамото не е постоянно зацепило и се включва само когато имало нужда.
Благодаря за инф предварително.
Последно промяна от Akima на 16 Май 2017 18:15, променено общо 1 път.
Причина: Преместено мнение в правилната тема.Моля прочетете правилата и важните теми.Търсачката работи перфектно.Добре дошъл.

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 48 госта