Corolla Verso E121 2.0 1CD-FTV 90HP 2003 TERRA - Монтаж на OEM фарове за мъгла ?

NeverMind
Мнения: 18
Регистриран на: 17 Окт 2015 05:15
Местоположение: Велико Търново

Corolla Verso E121 2.0 1CD-FTV 90HP 2003 SOL - Монтаж на OEM фарове за мъгла ?

Мнение от NeverMind » 22 Юли 2016 20:48

iakrastev написа: Проблемът е че на снимката, която си направил това бяло капаче си го махнал, а при мен голям зор и не мога да го сваля. А като тръгна да снимам реално то ми пречи и не виждам какво се случва под него. За това ще съм ти благодарен, ако кажеш как точно се сваля, откачих единия край, но другия нещо не се получава вече 2-ри ден...
Снимката е от автора на темата, мисля че и той не споменава за никакво капаче, повтарям релето трябва да се сложи под еарбега, бърка се с ръка там. Ако не можеш да се справиш, на 09.08 ще се върна от Англия и ще кацна в София ще дойда да ти го направя по бързо ще стане отколкото да пиша тук!

Аватар
iakrastev
Мнения: 124
Регистриран на: 29 Апр 2016 14:48
Местоположение: София
Обратна връзка:

Corolla Verso E121 2.0 1CD-FTV 90HP 2003 SOL - Монтаж на OEM фарове за мъгла ?

Мнение от iakrastev » 22 Юли 2016 23:18

NeverMind написа:
iakrastev написа: Проблемът е че на снимката, която си направил това бяло капаче си го махнал, а при мен голям зор и не мога да го сваля. А като тръгна да снимам реално то ми пречи и не виждам какво се случва под него. За това ще съм ти благодарен, ако кажеш как точно се сваля, откачих единия край, но другия нещо не се получава вече 2-ри ден...
Снимката е от автора на темата, мисля че и той не споменава за никакво капаче, повтарям релето трябва да се сложи под еарбега, бърка се с ръка там. Ако не можеш да се справиш, на 09.08 ще се върна от Англия и ще кацна в София ще дойда да ти го направя по бързо ще стане отколкото да пиша тук!
Привет колега, ако погледнеш 1-вия коментар на astral-projection ще разбереш, че и той говори за бяло капаче, което се премахва.(Ако случайно не го е премахвал или му е липсвало заради друга интервенция или не е описал как се маха). Както и да е в крайна сметка, махнах жабката, с много мъка успях да махна и въпросното бяло капаче, която може да видиш от снимките и вече спокойно и без да опитвам на усет или с напипване мога да поставя въпросното реле, което за съжаление все още нямам. На снимката както колегата е посочил ясно се вижда положението на релето, в конкретния случай предполагам говорим за отдолу->нагоре (червено/зелено), следва бяло/червено. Продължавам да търся въпросното реле по морги и магазини, за сега съм открил единствено оригинално 72 лв. (морги и втора употреба не намирам), халогените + лоста за мигачите съм ги намерил. Колега iovkito - дали успя да изнамериш нещо такова?
Колега NeverMind - мерси за съдействието, но мисля че вече мога да се справя и сам с поставянето, но ти спомена и за замерване което е хубаво да се направи - по картинката може ли да ме ориентираш, кое, как да замеря, за да са готови нещата, докато дойде момента да намеря и поставя въпросното реле и да приключим сагата. Мерси и поздрави на всички!
Прикачени файлове
Снимка на блока с бяла капачка зад жабката
Снимка на блока с бяла капачка зад жабката
IMG_20160722_200057.jpg (1.42 MiB) Преглеждано 3090 пъти
Мястото където трябва да се постави релето
Мястото където трябва да се постави релето
IMG_20160722_203335.jpg (1.59 MiB) Преглеждано 3090 пъти
Toyota Corolla Verso, 1.8 VVti, 2003

Аватар
iakrastev
Мнения: 124
Регистриран на: 29 Апр 2016 14:48
Местоположение: София
Обратна връзка:

Corolla Verso E121 2.0 1CD-FTV 90HP 2003 SOL - Монтаж на OEM фарове за мъгла ?

Мнение от iakrastev » 22 Юли 2016 23:22

P.S - Корекция - коментара за белия капак е от astral_projection » 21 сеп 2014 20:59
Toyota Corolla Verso, 1.8 VVti, 2003

NeverMind
Мнения: 18
Регистриран на: 17 Окт 2015 05:15
Местоположение: Велико Търново

Corolla Verso E121 2.0 1CD-FTV 90HP 2003 SOL - Монтаж на OEM фарове за мъгла ?

Мнение от NeverMind » 23 Юли 2016 08:58

Втората снимка продължение на първата ли само, че без капак, ако е така къде се поставя релето според теб. Аз не съм свалял никакъв капак релето се поставя на този блок отгоре, там има поне още две релета и поне две празни гнезда, затова трябва да се ориентираш по схемата кое гнездо ти трябва на теб. А пък с телефона успях макар и под ъгъл да снимам гнездата и да видя как да насоча релето и в кое гнездо. Отне ми 10тина секунди, по малко от времето да сваля и поставя жабката. А реле ще намериш по следния начин: пишеш модела на автомобила на части в гугъл и даваш изображение може да добавиш и населеното място, оглеждаш по снимките дали купето има халогени, звъниш в автоморгата и питаш дали купето е още при тях, отиваш на място и искаш или ти да го извадиш или да им покажеш къде се намира това реле. В автоморгите работят с много модели автомобили и няма как да познават толкова детайлно всички модели. След това можеш да разшириш търсенето от друг модел това реле го има в Тойота корола 2002-2007 може и след това, но незнам.
А за меренето трябва познания по електротехника, защото като се замисля трудно ще разбереш кой от черния или оранжевия кабел е захранващия и кой отива за задните светлини, незнам дали минава през реле веригата, ако е директно крушките ще затворят веригата и ще те подведат. Според мен черния е захранващия а оранжевия отива за задните светлини. Според мен постъпи по следния начин: отваряш капачките под волана немога да си спомня дали има достъп до буксата на тези кабелчета вадиш я и с едно мосте пробвай допираш пластинката където е празното място последователно с едната и другата, когато ти светне лампата на таблото трябва да замостиш другия кабел с този на празното място, можеш да извадиш ако примерно е оранжевия и да го сложиш там, трябва да са пуснати светлините поне на габарити и да си сложил релето преди това.
С думи прости например по оранжевия имаш плюс по черния затваряш веригата за задните светлини, а по този който липсва примерно зелен се затваря веригата за халогените. Ако ми намериш схема я качи тук или дай линк и ще ти кажа кое какво е и кое трябва да свържеш!

Аватар
iovkito
Мнения: 2831
Регистриран на: 24 Авг 2008 22:05
Местоположение: Добрич
Благодарил/а: 9 пъти
Получена  благодарност: 56 пъти

Corolla Verso E121 2.0 1CD-FTV 90HP 2003 SOL - Монтаж на OEM фарове за мъгла ?

Мнение от iovkito » 23 Юли 2016 14:09

Изображение
Toyota Avensis T25 2.0 D4D 2007
Toyota RAV4 XA40 2.2 D4D 2014

NeverMind
Мнения: 18
Регистриран на: 17 Окт 2015 05:15
Местоположение: Велико Търново

Corolla Verso E121 2.0 1CD-FTV 90HP 2003 SOL - Монтаж на OEM фарове за мъгла ?

Мнение от NeverMind » 23 Юли 2016 14:54

Колегата iovkito, ти е намерил реле остава само да свършиш работата.

Аватар
iakrastev
Мнения: 124
Регистриран на: 29 Апр 2016 14:48
Местоположение: София
Обратна връзка:

Corolla Verso E121 2.0 1CD-FTV 90HP 2003 SOL - Монтаж на OEM фарове за мъгла ?

Мнение от iakrastev » 29 Юли 2016 00:26

Мерси, колега iovkito, то и аз си намерих от един магазин за части втора употреба(но от имане глава не боли).От една седмица много задачи и не ми остана време да вляза да понапиша това онова какви съм ги свършил. Ще ти пратя лично съобщение iovkito, ако имаш възможност да ми ги пратиш за моя сметка на един адрес, а ти ще ми върнеш отговор - "какво пиеш" да почерпя. Благодаря още веднъж.
Toyota Corolla Verso, 1.8 VVti, 2003

Аватар
iakrastev
Мнения: 124
Регистриран на: 29 Апр 2016 14:48
Местоположение: София
Обратна връзка:

Corolla Verso E121 2.0 1CD-FTV 90HP 2003 SOL - Монтаж на OEM фарове за мъгла ?

Мнение от iakrastev » 29 Юли 2016 01:01

NeverMind написа: Втората снимка продължение на първата ли само, че без капак, ако е така къде се поставя релето според теб. Аз не съм свалял никакъв капак релето се поставя на този блок отгоре, там има поне още две релета и поне две празни гнезда, затова трябва да се ориентираш по схемата кое гнездо ти трябва на теб. А пък с телефона успях макар и под ъгъл да снимам гнездата и да видя как да насоча релето и в кое гнездо. Отне ми 10тина секунди, по малко от времето да сваля и поставя жабката. А реле ще намериш по следния начин: пишеш модела на автомобила на части в гугъл и даваш изображение може да добавиш и населеното място, оглеждаш по снимките дали купето има халогени, звъниш в автоморгата и питаш дали купето е още при тях, отиваш на място и искаш или ти да го извадиш или да им покажеш къде се намира това реле. В автоморгите работят с много модели автомобили и няма как да познават толкова детайлно всички модели. След това можеш да разшириш търсенето от друг модел това реле го има в Тойота корола 2002-2007 може и след това, но незнам.
А за меренето трябва познания по електротехника, защото като се замисля трудно ще разбереш кой от черния или оранжевия кабел е захранващия и кой отива за задните светлини, незнам дали минава през реле веригата, ако е директно крушките ще затворят веригата и ще те подведат. Според мен черния е захранващия а оранжевия отива за задните светлини. Според мен постъпи по следния начин: отваряш капачките под волана немога да си спомня дали има достъп до буксата на тези кабелчета вадиш я и с едно мосте пробвай допираш пластинката където е празното място последователно с едната и другата, когато ти светне лампата на таблото трябва да замостиш другия кабел с този на празното място, можеш да извадиш ако примерно е оранжевия и да го сложиш там, трябва да са пуснати светлините поне на габарити и да си сложил релето преди това.
С думи прости например по оранжевия имаш плюс по черния затваряш веригата за задните светлини, а по този който липсва примерно зелен се затваря веригата за халогените. Ако ми намериш схема я качи тук или дай линк и ще ти кажа кое какво е и кое трябва да свържеш!
И не на последно място към колегата NeverMind - 1-вата снимка е ел. блока с капак, а 2 е продължение на блока без капак - не знам, но там релета няма и не миждам, за "по-лесно" , го отворих целия, за да мога да работя спокойно и да огледам нещата. Пускам ти и снимката да се ориентираш къде трябва да бъде релето според схемата на 1-ва страница по темата. Ако погледнеш снимките там и ги сравниш с моите ще се ориентираш че говорим за едно и също място, снимано под различен ъгъл. На мен лично жабката ми се стори по-лесно за сваляне със сравнения на белия капак. Както по-горе написах намерих си реле, но въпреки това iovkito e номер1, имам си халагонни и ключ(той направо като нов), от един пич в OLX - цена за 2бр.халогени+лост - 60лв. Тази седмица съм командировка, но другия уйкенд почвам да творя - тогава ще меря, поставям и така нататък. Мерси за насоките, ще видя какво съм разбрал и ще пиша кво съм направил. Ако има нещо ще пиша...Черен кабел нямам, имам червен, зелен, бял. Лека на всички и до скоро...
Прикачени файлове
IMG_20160722_203335_OK.jpg
IMG_20160722_203335_OK.jpg (1.26 MiB) Преглеждано 3046 пъти
Toyota Corolla Verso, 1.8 VVti, 2003

Аватар
iakrastev
Мнения: 124
Регистриран на: 29 Апр 2016 14:48
Местоположение: София
Обратна връзка:

Corolla Verso E121 2.0 1CD-FTV 90HP 2003 SOL - Монтаж на OEM фарове за мъгла ?

Мнение от iakrastev » 29 Юли 2016 01:17

Между другото забравих да спомена, че извадих капачките на гнездата където се закрепват хал. фарове и поставих с ръка тези който купих(самите халогени), за да проверя дали пасват. И в крайна сметка пасват, но има една пластмасова лайсна, която аз я нямам (тя се описва около самия фар) и реално така има едно разстояние от 1-2 мм. между фара и бронята, което се запълва от тази пластмаса и така ще изглежда естетически по-добре, но уви...
Сега ще търся такова чудо, ако намеря супер, ако не - здраве...
Toyota Corolla Verso, 1.8 VVti, 2003

NeverMind
Мнения: 18
Регистриран на: 17 Окт 2015 05:15
Местоположение: Велико Търново

Corolla Verso E121 2.0 1CD-FTV 90HP 2003 SOL - Монтаж на OEM фарове за мъгла ?

Мнение от NeverMind » 30 Юли 2016 00:55

iakrastev написа: ...
И не на последно място към колегата NeverMind - 1-вата снимка е ел. блока с капак, а 2 е продължение на блока без капак - не знам, но там релета няма и не миждам, за "по-лесно" , го отворих целия, за да мога да работя спокойно и да огледам нещата. Пускам ти и снимката да се ориентираш къде трябва да бъде релето според схемата на 1-ва страница по темата. Ако погледнеш снимките там и ги сравниш с моите ще се ориентираш че говорим за едно и също място, снимано под различен ъгъл. На мен лично жабката ми се стори по-лесно за сваляне със сравнения на белия капак. Както по-горе написах намерих си реле, но въпреки това iovkito e номер1, имам си халагонни и ключ(той направо като нов), от един пич в OLX - цена за 2бр.халогени+лост - 60лв. Тази седмица съм командировка, но другия уйкенд почвам да творя - тогава ще меря, поставям и така нататък. Мерси за насоките, ще видя какво съм разбрал и ще пиша кво съм направил. Ако има нещо ще пиша...Черен кабел нямам, имам червен, зелен, бял. Лека на всички и до скоро...
Нали питаше за съществуващия ключ дали може да стане с него, цял роман изписах тук естествено, че на новия ключ цветовете на кабелите са други виж снимката в началото на темата и сам открии разликата.

Аватар
iakrastev
Мнения: 124
Регистриран на: 29 Апр 2016 14:48
Местоположение: София
Обратна връзка:

Corolla Verso E121 2.0 1CD-FTV 90HP 2003 SOL - Монтаж на OEM фарове за мъгла ?

Мнение от iakrastev » 03 Авг 2016 22:49

В случая остана варианта с друг ключ. Този уйкенд ще действам и ще пиша кво е станало. Мерси NeverMind!!!
Toyota Corolla Verso, 1.8 VVti, 2003

Аватар
Akima
Мнения: 7100
Регистриран на: 09 Юни 2009 17:28
Местоположение: Варна
Автомобил: Altezza
Благодарил/а: 29 пъти
Получена  благодарност: 56 пъти

Corolla Verso E121 2.0 1CD-FTV 90HP 2003 SOL - Монтаж на OEM фарове за мъгла ?

Мнение от Akima » 03 Авг 2016 23:38

Трябва да е същото като при Corolla E12:
Монтаж на OEM фарове за мъгла на Corolla E12
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.
Изображение
Непрочетените книги умеят да си отмъщават.
Особено добре това се отдава на "Наказателен кодекс" и "Ръководство за употреба на верижен трион".

Аватар
iakrastev
Мнения: 124
Регистриран на: 29 Апр 2016 14:48
Местоположение: София
Обратна връзка:

Corolla Verso E121 2.0 1CD-FTV 90HP 2003 SOL - Монтаж на OEM фарове за мъгла ?

Мнение от iakrastev » 04 Авг 2016 10:57

Akima написа: Трябва да е същото като при Corolla E12:
Монтаж на OEM фарове за мъгла на Corolla E12
Да същото е като методология. Тоя уикенд ще действам и ще пиша резултат.
Toyota Corolla Verso, 1.8 VVti, 2003

Аватар
iakrastev
Мнения: 124
Регистриран на: 29 Апр 2016 14:48
Местоположение: София
Обратна връзка:

Corolla Verso E121 2.0 1CD-FTV 90HP 2003 SOL - Монтаж на OEM фарове за мъгла ?

Мнение от iakrastev » 16 Авг 2016 15:07

Привет на всички и се извинявам за забавянето. Сагата и при мен приключи успешно! Накратко не срещнах никакви затруднения. Под ръка имах както по-горе описах - 2броя халогенни фарове, 2броя рингове(вложки за тях), 1бр. лост за мигачи (свален от същата Тоyota само, че с фабрични халогенни) - т.е на вътрешния ринг на лоста има две положения (вкл. предни и задни халогени), 1 бр. реле марка Денсо също свален от тази кола. Както и по-горе коментирахме независимо, че нямат фабрично поставени хал. фарове, кабелите за захранването до тях са пуснати. Относно релетата - освен тези 3 разновидности, които колегите са написали със съответните part.number e напълно възможно да свършат работа релета с други part. number. Важното е размера на релето да е същия и схемата на работа на релето. В нашия случай схемата на работа е следната (виж снимката).
Много лесно и бързо монтирах вече набавените от мен халогени - всеки един от тях се държи на две щипки + 1 болт, с който се прави фиксация на положението на самия фар. след което ги свързах към съответните куплингзи. След като сте монтирали фаровете следва поставянето на съответните пластмасови вложки(рингове), които реално се нанизват върху самите фарове и се щракват с щипки към съответните места към бронята.
Следва премахването на лоста за мигачите - и тук нещата станаха бързо, завърта се волана 1 оборот в ляво или в дясно, след което много ясно се виждат болтовете, които трябва да се развият (има 1, който е под волана до ръчката за фиксация), след като сме развили болтовете, махаме двете пластмаси от горе и отдолу, така се работи по-спокойно. Лоста се прихваща посредством щипка - откача се много лесно. На същия принцип се поставя новия лост и се затварят въпросните пластмасови капаци със съответните болтове.
Следва частта, която реално отнема повече време, тъй като е по-пипкава и неудобна - поставянето на въпросното реле в съответното гнездо.
Както показах на картинката от 29 юли 2016 01:01 това е точното положение на релето. Поставянето му е малко по-трудно тъй като се прави с напипване както споменаха колегите NeverMind и astral projection. Релето се поставя в гнездото от горната страна на този блок(там където съм го очертал в жълто).
Ако случайно сте сложили някой крушка на самите фарове - всичко трябва да работи :)
Всичко тръгна от първия път, при завъртане на вътрешния ринг на лоста ясно, се чува как релето "щраква" и фаровете светват, на следващо положение се включват и задните фарове за мъгла.
Ако нещо съм пропуснал и се сетя ще дописвам, но като цяло ще се радвам същата тази схема някой колега да я реализира и опише тук като използва нормалния ключ с моста, за който говори колегата NeverMind.
Благодаря на всички за съдействието, най-вече (NeverMind, astral, iovkito).
Прикачени файлове
picss.JPG
picss.JPG (10.07 KiB) Преглеждано 2977 пъти
Toyota Corolla Verso, 1.8 VVti, 2003

Аватар
Meradjov
Мнения: 8
Регистриран на: 19 Авг 2018 22:35
Местоположение: Златоград
Автомобил: Corolla verso 2.0 D4D

Corolla Verso E121 2.0 1CD-FTV 90HP 2003 SOL - Монтаж на OEM фарове за мъгла ?

Мнение от Meradjov » 19 Авг 2018 23:13

Здравейте колеги, днес опитахме да сложим халогени на моята Корола версо 2005г. Мислех, че има инсталация но уви нямаше. Търсихме букси сваляме маски, пластмаси и нищо. Пуснахме нова инсталация с външно реле и предпазител. Смених лоста с такъв за предни халогени. Намерихме къде е импулса от ключа и взехме захранване от него. Но при пускане на халогените на таблото не светва лампата! Какво трябва да се направи в този слслчай за да свети и да се вижда че са включени, а и зумера да ги отчита при вадене на ключа?
Corolla Verso 2.0 D4D 116 hp.

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 36 госта