Corolla Verso E121 2.0 1CD-FTV 90HP 2003 TERRA - Монтаж на OEM фарове за мъгла ?

astral_projection
Мнения: 23
Регистриран на: 31 Мар 2013 13:46
Местоположение: гр. Русе

Corolla Verso E121 2.0 1CD-FTV 90HP 2003 TERRA - Монтаж на OEM фарове за мъгла ?

Мнение от astral_projection » 18 Сеп 2014 19:38

Здравейте, ще може ли съдействие с подкарването на фарове за мъгла. Колата е Тойота корола версо 2003 година. Няма монтирани предни фарове за мъгла, но има кабели пуснати фабрично. Понеже задният фар за мъгла се пуска от ключа за мигачите, виждал съм на друга като моята кола, че същият ключ е с още едно положение да включва и тези отпред. Та намерих си халогени и въпросният ключ. Ключът пасна идеално на мястото на стария, но като врътна и не стига ток до предните халогени. Предполам някое реле трябва да сложа някъде. Търсих отпред, там имам една кутийка с бушони и релета, но няма място за такова и също и не е написано да има. Пробвах и под волана който е блока - там са предимно бушони, като сред тях има един, който го дават FOG, но си е поставен и е здрав.
Някой има ли идея къде да го търся въпросното реле или пък какво пропускам
Последно промяна от Akima на 20 Мар 2019 12:29, променено общо 2 пъти.
Причина: Коригирано заглавие по молба на автора.
2003 Toyota Corolla Verso LHD 2.0 D-4D 90HP

philipp
Мнения: 265
Регистриран на: 24 Авг 2014 09:17

Re: Фарове за мъгла Toyota Corolla Verso 2003

Мнение от philipp » 18 Сеп 2014 20:16

Един "изстрел в тъмното" - да не би да е направено така, че с оригиналния ключ ще дава ток едновременно напред и назад? Това би свършило работа.

Аватар
veso_hds
Мнения: 1429
Регистриран на: 13 Май 2012 12:06
Местоположение: Бургас
Благодарил/а: 22 пъти
Получена  благодарност: 26 пъти

Re: Фарове за мъгла Toyota Corolla Verso 2003

Мнение от veso_hds » 18 Сеп 2014 21:29

astral_projection написа: Някой има ли идея къде да го търся въпросното реле или пък какво пропускам
На първо място си пропуснал да си попълниш профила.Ако си близо до Бургас ще те пратя при човек,който ще ти реши проблема професионално,без гадаене и чудене,без търсене на релета и т.н.
Тойота РАВ 4 D4D-2002г.

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4899
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 150 пъти
Получена  благодарност: 140 пъти

Re: Фарове за мъгла Toyota Corolla Verso 2003

Мнение от slowtraveler » 18 Сеп 2014 21:50

Може да има нужда от допълнителен бушон...
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

astral_projection
Мнения: 23
Регистриран на: 31 Мар 2013 13:46
Местоположение: гр. Русе

Re: Фарове за мъгла Toyota Corolla Verso 2003

Мнение от astral_projection » 19 Сеп 2014 07:13

philipp написа:Един "изстрел в тъмното" - да не би да е направено така, че с оригиналния ключ ще дава ток едновременно напред и назад? Това би свършило работа.
Не, иначе и с новия и със стария ключ все щяха да светнат, а сега само отзад си свети и това е.
veso_hds написа:
astral_projection написа: Някой има ли идея къде да го търся въпросното реле или пък какво пропускам
На първо място си пропуснал да си попълниш профила.Ако си близо до Бургас ще те пратя при човек,който ще ти реши проблема професионално,без гадаене и чудене,без търсене на релета и т.н.
Далече съм от Бургас - от Русе съм...
slowtraveler написа:Може да има нужда от допълнителен бушон...
Пробвах, долу под волана блока с предпазители имам 3 празни, които съответно ги няма в описанието за какво са, пробвах и на 3те и пак нищо.
Предполагам, че реле трябва да е, защото на прикачената снимка съм отбелязал малкия куплунг, който е за фаровете за мъгла и са тънки кабелите, за предните крушки просто няма да издържат.
Прикачени файлове
Отбелязания куплунг е за фаровете за мъгла - това е на стария ключ, на новия са 3 кабелчета
Отбелязания куплунг е за фаровете за мъгла - това е на стария ключ, на новия са 3 кабелчета
IMG_20140919_0656261.jpg (833.91 KiB) Преглеждано 3999 пъти
2003 Toyota Corolla Verso LHD 2.0 D-4D 90HP

Аватар
gimara
Мнения: 1471
Регистриран на: 27 Фев 2014 18:56
Местоположение: Пловдив
Автомобил: Verso 1.8/CVT, 2016
Благодарил/а: 20 пъти
Получена  благодарност: 31 пъти

Re: Фарове за мъгла Toyota Corolla Verso 2003

Мнение от gimara » 19 Сеп 2014 11:45

Колега, потърси ел. схема за тази кола. Само за ориентир, при Corolla Verso 2004-2009 двете релета за предни и задни светлини за мъгла, се намират в централната конзола зад управлението на климатика.

Stuky
Мнения: 27
Регистриран на: 21 Сеп 2009 19:07
Местоположение: София/ Варна

Re: Фарове за мъгла Toyota Corolla Verso 2003

Мнение от Stuky » 19 Сеп 2014 20:37

Здравей колега,

Преди година сам си монтирах халогени на Тойота Корола е 11, хечбек от 1999г - удоволствие е човек да си направи нещо сам.
Имам и Корола Версо от 2003г. ниво на оборудване Луна и е с фабрично монтирани халогени. Както правилно отбелязваш лостчето за мигачите при моделите с халогени има допълнителен пръстен за включването им (така е и при двата модела които имам). Очевидно вече си минал през процедурата на сваляне на ербег, волан, старо лостче за мигачите и монтиране на ново. Наистина и всички Короли си имат подготовка за халогени (окабеляване), но нямат поставено реле. За съжаление не знам какво е релето за халогени на Корола Версо, нито пък къде се намира. При старата корола, релето за халогените е същото като релето на ел. стъклата - може би и тук е така.
Все пак ще се опитам да помогна - дано не навредя :)
Справката в ToyoDIY показва че релето което ти трябва е с парт номер 90987-02020, а номерът му е 85916D и изглежда така http://img1.cdn.tradevv.com/Y201011M190 ... -02020.jpg
Според прикрепената схема (виж прикрепената снимка) релето под номер 11 на схемата, което реле е с номер 85916D би трябвало да е над жабката, пред седалката на пасажера. Не съм сигурен как се разглобяват пластмасите за да стигнеш до реле блока (или пък може би се достижа през самата жабка), но вярвам че с това ще се справиш сам лесно (щом си се преборил с волана и ербега :). Що се отнася до бушона, на е11 няма отделен бушон за халогени - утре ще проверя как е при Версото и ще ти пиша.
Пожелавам ти успех в начинанието и не забравяй да споделиш опит и снимки след като монтираш халогените ;) за да е полезно и на други колеги.

Поздрави,
С.
Прикачени файлове
Схема реле блокове е12 Версо
Схема реле блокове е12 Версо
844478A.png (77.94 KiB) Преглеждано 3954 пъти
Corolla e11 4e-fe, 1999
Corolla Verso 3zz-fe, 2003

astral_projection
Мнения: 23
Регистриран на: 31 Мар 2013 13:46
Местоположение: гр. Русе

Re: Фарове за мъгла Toyota Corolla Verso 2003

Мнение от astral_projection » 19 Сеп 2014 21:51

Stuky написа:Здравей колега,

Преди година сам си монтирах халогени на Тойота Корола е 11, хечбек от 1999г - удоволствие е човек да си направи нещо сам.
Имам и Корола Версо от 2003г. ниво на оборудване Луна и е с фабрично монтирани халогени. Както правилно отбелязваш лостчето за мигачите при моделите с халогени има допълнителен пръстен за включването им (така е и при двата модела които имам). Очевидно вече си минал през процедурата на сваляне на ербег, волан, старо лостче за мигачите и монтиране на ново.....
Всъщност въобще не съм разглобявал еърбега, а само долната пластмасова кора и ключа се издърпва настрани само едно зъбче се натиска. А тези релета до колкото можах да видя са от задната страна на блока с предпазители.
На снимката до колкото виждам първите две изображения са на блока с предпазители отпред и отзад, а третото явно е това, което ми трябва, а над жабката ли се намира, че търсих къде има друг блок с предпазители/релета, но без резултат
2003 Toyota Corolla Verso LHD 2.0 D-4D 90HP

Stuky
Мнения: 27
Регистриран на: 21 Сеп 2009 19:07
Местоположение: София/ Варна

Re: Фарове за мъгла Toyota Corolla Verso 2003

Мнение от Stuky » 19 Сеп 2014 22:02

Супер - радвам се за теб колега.
Corolla e11 4e-fe, 1999
Corolla Verso 3zz-fe, 2003

Аватар
iovkito
Мнения: 2835
Регистриран на: 24 Авг 2008 22:05
Местоположение: Добрич
Благодарил/а: 9 пъти
Получена  благодарност: 57 пъти

Re: Фарове за мъгла Toyota Corolla Verso 2003

Мнение от iovkito » 19 Сеп 2014 22:19

Когато си монтирах халогени на авенсиса , в комплекта имаше включени кабелен сноп , реле и бутон. В момента гледам ръководството за монтиране на твоята корола и в оригиналния комплект също ги има тези неща. Вариантите са 2. Или релето да се намира точно до това за задния фар за мъгла или въобще да нямаш гнездо за реле , защото в ръководството е посочено , че се включва в букса , която идва с кабелен сноп от комплекта. Включвай задния за мъгла докато чуеш точно откъде идва звука и се огледай дали там има свободно място за още едно.
Toyota Avensis T25 2.0 D4D 2007
Toyota RAV4 XA40 2.2 D4D 2014

astral_projection
Мнения: 23
Регистриран на: 31 Мар 2013 13:46
Местоположение: гр. Русе

Re: Фарове за мъгла Toyota Corolla Verso 2003

Мнение от astral_projection » 21 Сеп 2014 20:59

Здравейте, да споделя че сагата завърши успешно, оказа се че наистина няма реле и трябва да се монтира такова - точно каквото колегата Stuky прати като линк, и точно където го показа че трябва да е на прикачената картинка, там трябва да се сложи. Само че самото слагане е невероятно трудно, трябва да се направи с напипване или на усет. Въпросният блок, на който трябва да се сложи релето се намира над жабката, сваля се жабката, след това се смъква долната част (бял пластмасов капак) на този блок и вече има достъп до кабелите. След това се намира кое трябва да е мястото на релето (ограденото на втората снимка) и се слага релето - пада се от горната страна точно под еърбега за пътника, трябва на усет да се направи - няма смъкване този блок без да се махне таблото или еърбега не знам точно. Това е общо взето. След слагане на това реле, след монтиране на новия ключ, намират се кабелите в дупките и се монтират халогените. На таблото си свети индикацията че са включени предни халогени, точно като заводско си става. Ако не съм обяснил както трябва задавайте въпроси - с радост ще отговоря.
Искам и да благодаря на всички отзовали се с насоки и идеи и както вече казах най-вече на колегата Stuky. Извинявам се за не толкова доброто качество, но набързо снимах нещата с телефона
Прикачени файлове
Ето къде се намира блока, с демонтирана пластмасова капачка е вече
Ето къде се намира блока, с демонтирана пластмасова капачка е вече
IMG_20140921_1640351.jpg (696.18 KiB) Преглеждано 3908 пъти
С жълтото е отбелязан кой е куплунга, а релето се слага отгоре, само да се види точното положение
С жълтото е отбелязан кой е куплунга, а релето се слага отгоре, само да се види точното положение
IMG_20140921_1641431.jpg (1.11 MiB) Преглеждано 3908 пъти
2003 Toyota Corolla Verso LHD 2.0 D-4D 90HP

NeverMind
Мнения: 18
Регистриран на: 17 Окт 2015 05:15
Местоположение: Велико Търново

Фарове за мъгла Toyota Corolla Verso 2003

Мнение от NeverMind » 23 Юни 2016 10:53

Здравейте искам да споделя и моят опит за при монтажа на фарове за мъгла на Тойота Корола 2003 D4D. В инсталацията на всички модели е предвидено да бъдат монтирани такива фрове, но по различни съображения производителят ги е спестил. Има букси закачени на рамата зад бронята в близост до капачките за халогени, при сваляне на капачките се забелязват на 10 тина см нагоре. Букстата е HB4. Необходимо е да се смени ключът за светлини с такъв на койтое налично положение за халогенни светлини. Смяната става много лесно трябва да се развият три винтчета на долната капачка и две на лостчето за регулиране на волана. Самият ключ е закачен на щипка. Следващото необходимо е реле за халогеннияте светлини, което трябва да бъде поставено над жабката както е обяснил колегата по-горе, на схемата е под номер 11. Също става много лесно и за секунди, но преди това успях да снимам с телефона разположението на гнездата и след като насочих в нужното положение с напипване го поставих до другото реле което на схемата е номер 10. Номера на релето е 90987-02012 или 90080-87019, аз намерих второто свалих ги от друго купе от автоморга както и ключа за светлините. За двете неща цената бе 40 лв. След това направих тестове, при включване на положение за фарове за мъгла на таблото светна лампата за тези светлини, релето ясно се чува като се включва и с пробна лампа проверих за наличие на напрежение на двете букси.
Идеята ми е да поставя там малки LED светлини, които поръчах от Ebay заедно със мъжки букси HB4, общо за около 15лв.
Предполагам, че оригинални халогени дори да открия от автоморга ще бъдат на доста по висока цена. А имам и още едно съображение, че през дупката на капачката за левия халоген преминава въздух за охлаждане на интеркулера.
Надявам се да съм бил полезен, ако някой иска да реализира идеята да си постави фарове за мъгла!

Аватар
iakrastev
Мнения: 124
Регистриран на: 29 Апр 2016 14:48
Местоположение: София
Обратна връзка:

Фарове за мъгла Toyota Corolla Verso 2003

Мнение от iakrastev » 19 Юли 2016 10:48

Здравейте, тъй като и на мен ми предстои поставяне на халогени, бих искал да попитам дали цялата тази реализация на astral_projection , може да се извърши при ключ, на който има само 1 степен напред (т.е с едно завъртане да се включват задни и предни). Идеята е да се избегне смяна на ключа, ако е възможно.
Благодаря предварително за инфото.
Toyota Corolla Verso, 1.8 VVti, 2003

NeverMind
Мнения: 18
Регистриран на: 17 Окт 2015 05:15
Местоположение: Велико Търново

Фарове за мъгла Toyota Corolla Verso 2003

Мнение от NeverMind » 19 Юли 2016 12:09

Да може да стане! Трябва да се направи мостче между предполагам оранжевия кабел и празното място до него (снимката на колегата със стария ключ). Това е предположение може да е необходимо да се замости от черния. Хубаво е да се измери. Предполагам, черния е маса(-) и при включване подава за някое реле. Не забравяй обаче да поставиш реле под еарбега, защото без него няма как да докараш напрежение до буксите за халогените. Ако мога да помогна с нещо повече питай, не ми се разглобява отново пластмасата под волана иначе бих измерил и ще ти кажа точно кои да свържеш.
Пиши тук как си се справил може да е полезно и за други!

Аватар
iakrastev
Мнения: 124
Регистриран на: 29 Апр 2016 14:48
Местоположение: София
Обратна връзка:

Фарове за мъгла Toyota Corolla Verso 2003

Мнение от iakrastev » 19 Юли 2016 12:18

Извинявам се колата е Corolla Verso 2003 1.8 vvti - 135hp
Toyota Corolla Verso, 1.8 VVti, 2003

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 34 госта