Corolla Verso E121 2.0 1CD-FTV 90HP 2003 TERRA - Монтаж на OEM фарове за мъгла ?

Аватар
iakrastev
Мнения: 124
Регистриран на: 29 Апр 2016 14:48
Местоположение: София
Обратна връзка:

Фарове за мъгла Toyota Corolla Verso 2003

Мнение от iakrastev » 19 Юли 2016 12:24

Мерси много за инфото, смяната я планувам за началото на Август, тогава ще кажа какво е станало! Все пак ако не сработи варианта с мост, от къде мога да си намеря ключ за фабрични халогени - търсих на разни места, но нещо удрям на камък. Ако имаш някакво инфо по въпроса - ще съм ти благодарен. По морги също звънях, навсякъде греда....
Toyota Corolla Verso, 1.8 VVti, 2003

Аватар
iakrastev
Мнения: 124
Регистриран на: 29 Апр 2016 14:48
Местоположение: София
Обратна връзка:

Фарове за мъгла Toyota Corolla Verso 2003

Мнение от iakrastev » 19 Юли 2016 12:26

NeverMind написа: Да може да стане! Трябва да се направи мостче между предполагам оранжевия кабел и празното място до него (снимката на колегата със стария ключ). Това е предположение може да е необходимо да се замости от черния. Хубаво е да се измери. Предполагам, черния е маса(-) и при включване подава за някое реле. Не забравяй обаче да поставиш реле под еарбега, защото без него няма как да докараш напрежение до буксите за халогените. Ако мога да помогна с нещо повече питай, не ми се разглобява отново пластмасата под волана иначе бих измерил и ще ти кажа точно кои да свържеш.
Пиши тук как си се справил може да е полезно и за други!
Мерси много за инфото, смяната я планувам за началото на Август, тогава ще кажа какво е станало! Все пак ако не сработи варианта с мост, от къде мога да си намеря ключ за фабрични халогени - търсих на разни места, но нещо удрям на камък. Ако имаш някакво инфо по въпроса - ще съм ти благодарен. По морги също звънях, навсякъде греда....
Toyota Corolla Verso, 1.8 VVti, 2003

NeverMind
Мнения: 18
Регистриран на: 17 Окт 2015 05:15
Местоположение: Велико Търново

Фарове за мъгла Toyota Corolla Verso 2003

Мнение от NeverMind » 19 Юли 2016 12:31

iakrastev написа: Извинявам се колата е Corolla Verso 2003 1.8 vvti - 135hp
Нищо де какво те притеснява мислиш, че има разлика в схемата ли? Ако смяташ така мери с уред пробна лампа всичко става!
--------------
iakrastev написа: Мерси много за инфото, смяната я планувам за началото на Август, тогава ще кажа какво е станало! Все пак ако не сработи варианта с мост, от къде мога да си намеря ключ за фабрични халогени - търсих на разни места, но нещо удрям на камък. Ако имаш някакво инфо по въпроса - ще съм ти благодарен. По морги също звънях, навсякъде греда....
Ключ ще намериш, надали е толкова трудно важното е да им обясниш, че искаш ключ на който да има три степени за халогени, нулева за предни фарове, за задни светлини. Но поне според мен е безмислено, сегашният ти ключ включва една крушка отзад може би две, ако те дразнят като светят може да ги свалиш в крайна сметка, все пак с тях и без тях няма голяма разлика.
Сещам се за още едно решение за теб просто трябва да се извади клемичката от сегашното гнездо и да се сложи в празното, но както казах по горе трябва сам да установиш кой от двата кабела затваря веригата. Трябва ли да обяснявам как да стане това? Ако имаш макар и малки познания по електротехника ще се справиш!
-------------------
Пропуснах, не забравяй релето през ключа се затваря само оперативната верига, силовата верига е от релето!
Последно промяна от Akima на 22 Юли 2016 16:16, променено общо 1 път.
Причина: Слети мнения - моля ползвай пълните функции на форума.

Аватар
iakrastev
Мнения: 124
Регистриран на: 29 Апр 2016 14:48
Местоположение: София
Обратна връзка:

Фарове за мъгла Toyota Corolla Verso 2003

Мнение от iakrastev » 19 Юли 2016 12:55

Ок ще потърся ключ, ако не излезе нищо, ще играем варианта мост. Сегашния ми ключ има две степени за халогени - 1. Off и 2. включва се халогена отзад в ляво. За да включва на 2, предварително, трябва да съм завъртял или на габарит или на къси. Така на таблото светват две лампи - тази за къси светлини (зелена) - долу в ляво и тази за халоген (оранжева), горе в дясно. За това за мен е без значение дали ако мина на 2 ще светят хологените отпред и отзад. Както казах, ще пробвам вариант с мост и/или смяна на гнездото, пък ще видим... Мерси.
Последно промяна от Akima на 22 Юли 2016 16:17, променено общо 1 път.
Причина: Съкратен цитат на последователни постове.
Toyota Corolla Verso, 1.8 VVti, 2003

NeverMind
Мнения: 18
Регистриран на: 17 Окт 2015 05:15
Местоположение: Велико Търново

Фарове за мъгла Toyota Corolla Verso 2003

Мнение от NeverMind » 19 Юли 2016 13:02

Както решиш имаш няколко варианта, когато реализираш схемата, по който и да е начин на таблото ще ти светне още една мисля, че беше зенена някъде горе в дясно за халогенни светлини. Ако искаш първо установи кой кабел какъв е, по единия имаш постоянно + или - заради черния кабел смятам, че е минус и после ще ти кажа как да постъпиш!

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4896
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 149 пъти
Получена  благодарност: 138 пъти

Фарове за мъгла Toyota Corolla Verso 2003

Мнение от slowtraveler » 19 Юли 2016 13:20

Не забравяйте, че ползването на фаровете за мъгла е позволено само при лоша видимост...
Постоянното им включване може да ви изиграе лоша шега и да отнесете някоя глоба...
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Аватар
iakrastev
Мнения: 124
Регистриран на: 29 Апр 2016 14:48
Местоположение: София
Обратна връзка:

Фарове за мъгла Toyota Corolla Verso 2003

Мнение от iakrastev » 19 Юли 2016 13:27

NeverMind написа: Както решиш имаш няколко варианта, когато реализираш схемата, по който и да е начин на таблото ще ти светне още една мисля, че беше зенена някъде горе в дясно за халогенни светлини. Ако искаш първо установи кой кабел какъв е, по единия имаш постоянно + или - заради черния кабел смятам, че е минус и после ще ти кажа как да постъпиш!
Ok, ще пиша какво е станало
Toyota Corolla Verso, 1.8 VVti, 2003

NeverMind
Мнения: 18
Регистриран на: 17 Окт 2015 05:15
Местоположение: Велико Търново

Фарове за мъгла Toyota Corolla Verso 2003

Мнение от NeverMind » 19 Юли 2016 13:33

slowtraveler написа: Не забравяйте, че ползването на фаровете за мъгла е позволено само при лоша видимост...
Постоянното им включване може да ви изиграе лоша шега и да отнесете някоя глоба...
Да и моят съвет е да се поставят някакви лед светлини вместо халогени и в случая е по-добре да се използва ел. схема, защото има такава възможност, а не да се прекарват допълнително кабели поставяне на ключ някъде по таблото, което е излишно.

Аватар
iakrastev
Мнения: 124
Регистриран на: 29 Апр 2016 14:48
Местоположение: София
Обратна връзка:

Фарове за мъгла Toyota Corolla Verso 2003

Мнение от iakrastev » 19 Юли 2016 15:31

iakrastev написа:
NeverMind написа: Както решиш имаш няколко варианта, когато реализираш схемата, по който и да е начин на таблото ще ти светне още една мисля, че беше зенена някъде горе в дясно за халогенни светлини. Ако искаш първо установи кой кабел какъв е, по единия имаш постоянно + или - заради черния кабел смятам, че е минус и после ще ти кажа как да постъпиш!
Ok, ще пиша какво е станало
Едно, надявам се последно въпросче. Въпросното реле 85916D RELAY, FOG LAMP (90987-02020) имаш ли представа за някакви по-подробни характеристики за него - по парт. номер и модел, вече в няколко магазина ми вдигат ръце, не съм ходил да питам в Тоyota, но там съм сигурен, че ще бъде "брадва" цената. Твоето реле от къде го купи, марка, цена ?!.... Мерси :)
Toyota Corolla Verso, 1.8 VVti, 2003

NeverMind
Мнения: 18
Регистриран на: 17 Окт 2015 05:15
Местоположение: Велико Търново

Фарове за мъгла Toyota Corolla Verso 2003

Мнение от NeverMind » 19 Юли 2016 15:43

Моето реле го свалих от друго купе, от автоморга, виж номерата които съм написал дали неможеш да намериш от тях всичките три номера са за един и същ куплонг и едно и също напрежение разликата предполагам е в допустимия максимален ток който може да издържи! На моето реле пише Бош също така и тойота, предполагам са поръчка за тойота.

Аватар
iakrastev
Мнения: 124
Регистриран на: 29 Апр 2016 14:48
Местоположение: София
Обратна връзка:

Фарове за мъгла Toyota Corolla Verso 2003

Мнение от iakrastev » 19 Юли 2016 19:46

Здр. Готин, в момента правя интервенцията със сваляне на белия капак над жабката, мисля че ще успея без да свалям жабката. Единия болт на белия капак го намерих в ляво, друго има ли и въобще как се маха, че накрая ще взема да го напъна повече и ще се случат нещата...? Мерси
Последно промяна от Akima на 22 Юли 2016 16:15, променено общо 1 път.
Причина: Съкратен цитат на последователни постове.
Toyota Corolla Verso, 1.8 VVti, 2003

Аватар
iovkito
Мнения: 2835
Регистриран на: 24 Авг 2008 22:05
Местоположение: Добрич
Благодарил/а: 9 пъти
Получена  благодарност: 57 пъти

Фарове за мъгла Toyota Corolla Verso 2003

Мнение от iovkito » 19 Юли 2016 21:43

Имам няколко релета в подлакътника на авенсиса , ако имам такова ще ти го подаря , само намери снимка.
Toyota Avensis T25 2.0 D4D 2007
Toyota RAV4 XA40 2.2 D4D 2014

Аватар
iakrastev
Мнения: 124
Регистриран на: 29 Апр 2016 14:48
Местоположение: София
Обратна връзка:

Фарове за мъгла Toyota Corolla Verso 2003

Мнение от iakrastev » 20 Юли 2016 13:05

Ще съм ти много благодарен, ако успееш да съдействаш
Снимката я има на първа страница на темата, но все пак прикачам тук http://img1.cdn.tradevv.com/Y201011M190 ... -02020.jpg
Парт. номерата на релетата, трябва да са:
90987-02020
90987-02012
90080-87019
Мерси предварително.
Последно промяна от Akima на 22 Юли 2016 16:17, променено общо 1 път.
Причина: Съкратен цитат на последователни постове.
Toyota Corolla Verso, 1.8 VVti, 2003

NeverMind
Мнения: 18
Регистриран на: 17 Окт 2015 05:15
Местоположение: Велико Търново

Фарове за мъгла Toyota Corolla Verso 2003

Мнение от NeverMind » 20 Юли 2016 20:10

iakrastev написа:Здр. Готин, в момента правя интервенцията със сваляне на белия капак над жабката, мисля че ще успея без да свалям жабката. Единия болт на белия капак го намерих в ляво, друго има ли и въобще как се маха, че накрая ще взема да го напъна повече и ще се случат нещата...? Мерси
Недей напъва нищо има достатъчно място за да успееш да си пъхнеш пръстите там, но снимай с телефона доколкото може за да се ориентираш точно кое е гнездото, в началото на темата имаш схема, когато е насочено релето в точната посока става за секунди.
Последно промяна от Akima на 22 Юли 2016 16:18, променено общо 1 път.
Причина: Съкратен цитат.

Аватар
iakrastev
Мнения: 124
Регистриран на: 29 Апр 2016 14:48
Местоположение: София
Обратна връзка:

Corolla Verso E121 2.0 1CD-FTV 90HP 2003 SOL - Монтаж на OEM фарове за мъгла ?

Мнение от iakrastev » 22 Юли 2016 12:58

Проблемът е че на снимката, която си направил това бяло капаче си го махнал, а при мен голям зор и не мога да го сваля. А като тръгна да снимам реално то ми пречи и не виждам какво се случва под него. За това ще съм ти благодарен, ако кажеш как точно се сваля, откачих единия край, но другия нещо не се получава вече 2-ри ден...
Последно промяна от Akima на 22 Юли 2016 16:18, променено общо 1 път.
Toyota Corolla Verso, 1.8 VVti, 2003

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 24 госта