Въпроси от нов собственик за Corolla 2002

xaxaredbul
Мнения: 1
Регистриран на: 09 Ное 2014 11:21

Въпроси от нов собственик за Corolla 2002

Мнение от xaxaredbul » 09 Ное 2014 11:37

Здравейте , от скоро съм собственик на Corolla d4d 2002
И имам няколко въпроса относно контролите.
1.Като включа фаровете и светлините на таблото се затъмняват сякаш караш пред нощта .Ако включа само на габарит пак същото.Има ли начин през деня на фарове да се направи таблото да свети както свети когато фаровете не са пуснати.
2.Като оставя колата отключена и ключа е извън колата след няколко минути колата се заключва,ако ключа е вътре и е на ключалката ще се заключи ли ? Понеже имам само един ключ не искам да се получават глупави ситуации.

Благодаря!

Аватар
Akima
Мнения: 7100
Регистриран на: 09 Юни 2009 17:28
Местоположение: Варна
Автомобил: Altezza
Благодарил/а: 29 пъти
Получена  благодарност: 56 пъти

Re: Въпроси от нов собственик за Corolla 2002

Мнение от Akima » 09 Ное 2014 14:35

Добре дошъл.

1.При включени фарове натисни няколко пъти бутона на километража - ODO-Trip A-Trip B-Меню за регулиране на осветеността.
Със задържане на бутона ще минеш през нивата на осветеност-прилича на пирамида от чертички.

2.Не съм успял да репликирам такъв резултат - при положение,че има обемни датчици в купето.

Извод - четете си книжките и ползвайте търсачката.

Много безаварийни километри! :thumbsup:

cool.gif
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.
Изображение
Непрочетените книги умеят да си отмъщават.
Особено добре това се отдава на "Наказателен кодекс" и "Ръководство за употреба на верижен трион".

Аватар
begleca
Мнения: 19
Регистриран на: 03 Ное 2014 11:02

Re: Въпроси от нов собственик за Corolla 2002

Мнение от begleca » 09 Ное 2014 16:43

Добре дошъл и много безаварийни километри :)

ripcho2002
Мнения: 2
Регистриран на: 13 Яну 2015 22:17

Re: Въпроси от нов собственик за Corolla 2002

Мнение от ripcho2002 » 16 Яну 2015 11:54

Здравейте,

И аз като нов собственик на corolla 2002 д4д 90к.с. има няколко въпроси :) Много бих се радвал ако някой е открил техническо ръководство за модела би ми спестило много от глупавите въпроси, но за съжАление аз не можах да открия. Единият от проблемите с осветеноста на тАблото го реших вече :) , остават другите.
1. По време на покупката и тестдрайва колата се държа много добре, но след 200км при натискане на спирачката започна да се свири доста силно дясна предна гума, след няколко натискания спира и като покарам пак малко по дълго без да я натискам пак започва. Ако е от накладки трябва ли да ги сменям и на 4-те гуми или само на предни?
2. Нормално ли е скорОстите да влизат малко по трудно и съединителя да отлепя много ниско ( при смяна на скорости трябва да го натиска по край , че дори и малко поВече за да влизат норМално скоростите) и може ли да се регУлира?
3. Трябва ли да сменям и водната помпа с ролките и ремъка?
4. На врътките за климатика мисля че са ми изгоряли две лампички, та как се сваля панела?
5. Как мога да си нУлирам разхода на гориво и средна скорост на дисплея на радиото?

MODEDIT Akima
Прочети правилата!

doenitz
Мнения: 26
Регистриран на: 07 Дек 2014 11:31
Местоположение: Силистра

Re: Въпроси от нов собственик за Corolla 2002

Мнение от doenitz » 16 Яну 2015 14:23

Редбул, по втория въпрос - при мен не се заключва, когато ключът е вкаран. Лятото си направих такъв експеримент с отворени прозорци и не се заключи biggrin.gif освен ако има значение дали са пуснати прозорците, ама не ми се вярва ...

Аватар
Akima
Мнения: 7100
Регистриран на: 09 Юни 2009 17:28
Местоположение: Варна
Автомобил: Altezza
Благодарил/а: 29 пъти
Получена  благодарност: 56 пъти

Re: Въпроси от нов собственик за Corolla 2002

Мнение от Akima » 16 Яну 2015 17:50

ripcho2002 написа:Здравейте,

И аз като нов собственик на corolla 2002 д4д 90к.с. има няколко въпроси :) Много бих се радвал ако някой е открил техническо ръководство за модела би ми спестило много от глупавите въпроси, но за съжАление аз не можах да открия. Единият от проблемите с осветеноста на тАблото го реших вече :) , остават другите.
1. По време на покупката и тестдрайва колата се държа много добре, но след 200км при натискане на спирачката започна да се свири доста силно дясна предна гума, след няколко натискания спира и като покарам пак малко по дълго без да я натискам пак започва. Ако е от накладки трябва ли да ги сменям и на 4-те гуми или само на предни?
2. Нормално ли е скорОстите да влизат малко по трудно и съединителя да отлепя много ниско ( при смяна на скорости трябва да го натиска по край , че дори и малко поВече за да влизат норМално скоростите) и може ли да се регУлира?
3. Трябва ли да сменям и водната помпа с ролките и ремъка?
4. На врътките за климатика мисля че са ми изгоряли две лампички, та как се сваля панела?
5. Как мога да си нУлирам разхода на гориво и средна скорост на дисплея на радиото?

MODEDIT Akima
Прочети правилата!
1.Може 2 по 2.
2.Не.Виж си стелката първо.
3.Въпрос на избор и преценка на състоянието й.
4.Дърпаш и сменяш - има тема - ТЪРСАЧКАТА!
5.Пише го в книжката - ТЪРСАЧКАТА!

Ако пишеш правилно може и някой да ти отговори - замисли се ти с какви хора искаш да общуваш.
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.
Изображение
Непрочетените книги умеят да си отмъщават.
Особено добре това се отдава на "Наказателен кодекс" и "Ръководство за употреба на верижен трион".

ripcho2002
Мнения: 2
Регистриран на: 13 Яну 2015 22:17

Re: Въпроси от нов собственик за Corolla 2002

Мнение от ripcho2002 » 16 Яну 2015 18:38

Съжалявам за правописа, вземам си веднага бележка и се извинявам на всички! Akima благодаря ти за отговора и за критиката.

t k d4d
Мнения: 172
Регистриран на: 19 Окт 2011 08:51

Re: Въпроси от нов собственик за Corolla 2002

Мнение от t k d4d » 17 Яну 2015 09:19

xaxaredbul написа:Здравейте , от скоро съм собственик на Corolla d4d 2002
И имам няколко въпроса относно контролите.
1.Като включа фаровете и светлините на таблото се затъмняват сякаш караш пред нощта .Ако включа само на габарит пак същото.Има ли начин през деня на фарове да се направи таблото да свети както свети когато фаровете не са пуснати.
2.Като оставя колата отключена и ключа е извън колата след няколко минути колата се заключва,ако ключа е вътре и е на ключалката ще се заключи ли ? Понеже имам само един ключ не искам да се получават глупави ситуации.

Благодаря!
Ключа, вътре вънка ,не трябва да се заключва.Заключва се ако колата е заключена и я отключиш но не отвориш врата до 40-50 секунди,се затваря автоматично.Може би е направено с цел,като я заключиш и докато пребираш ключа в джоба я отключиш без да искаш както си в гръб ,да се затвори сама ,и да се надяваш в близката 1минута някой да не дръпне дръжката.

Аватар
TATI
Мнения: 2742
Регистриран на: 02 Авг 2005 11:54
Местоположение: София
Благодарил/а: 7 пъти
Получена  благодарност: 43 пъти
Обратна връзка:

Re: Въпроси от нов собственик за Corolla 2002

Мнение от TATI » 17 Яну 2015 09:23

xaxaredbul написа: 2.Като оставя колата отключена и ключа е извън колата след няколко минути колата се заключва,ако ключа е вътре и е на ключалката ще се заключи ли ? Понеже имам само един ключ не искам да се получават глупави ситуации.

Благодаря!
Отиди при някой алармаджия да ти изключи автозаключването. Много дразни, а си слязъл за една цигара и край.
Прочетете правилата на форума!
Hi-Ace 1979, 2.2 D, manual
Corolla Sedan 1998, 1.6i, automatic Terra
Avensis Wagon 2005, 2.0, D-4D, manual Sol
Kia Cee'd 2007, 1.6 CVVT EX, automatic

draior
Мнения: 29
Регистриран на: 13 Дек 2013 10:38
Местоположение: Перник-София-Перник

Re: Въпроси от нов собственик за Corolla 2002

Мнение от draior » 17 Яну 2015 10:51

Заключването е както каза по-горе колегата - ако отключиш и не отвориш врата до 20-30 секунди След като отвориш врата не се заключва повече сама.
Toyota Corolla Verso 2.2 D4D 2006

t k d4d
Мнения: 172
Регистриран на: 19 Окт 2011 08:51

Re: Въпроси от нов собственик за Corolla 2002

Мнение от t k d4d » 17 Яну 2015 13:12

draior написа:Заключването е както каза по-горе колегата - ако отключиш и не отвориш врата до 20-30 секунди След като отвориш врата не се заключва повече сама.
Всичко е ок.Извади ключа и излез,ако се заключи сама не е ок.

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 28 госта