Проблем с навигация Corolla Verso 2005 Nav Gen 3

geo186
Мнения: 10
Регистриран на: 31 Авг 2014 00:12
Местоположение: София, Младост-4

Проблем с навигация Corolla Verso 2005 Nav Gen 3

Мнение от geo186 » 21 Яну 2015 22:28

Здравейте, Колеги,

От скоро съм горд собственик на Corolla Verso 2005 със навигация (generation 03). Взех я без никакъв диск за навигацията. Мерака обаче е голям и си поръчах от ebay последния диск за Източна европа - 86271-60A224.

http://www.ebay.com/itm/281538973760?_t ... EBIDX%3AIT

Слагам го аз в колата, при което започва да мисли (DVD check in progress) и след няколко секунди:

Unable to read data.
Check if map DVD is correct.

Диска по всичко личи е чисто нов и оригинален. Според http://www.toyota-mapupdates.eu е съвместим с моето поколение нагигация (Gen 03). Неразбирам къде е проблема :(

Може ли някой да ми помогне? Възможно ли е проблема да е в моята навигация? Има ли някой със същата навигация (работеща), за да пробваме с моя диск дали ще работи? И обратното - някой има ли работещ (дори да е стар) диск, който да пробваме на моята навигация?

Благодаря предварително! В замяна предлагам копие от диска, ако на някой му трябва.
Последно промяна от Akima на 20 Мар 2015 13:18, променено общо 1 път.
Причина: Променено заглавие.

Аватар
Akima
Мнения: 7100
Регистриран на: 09 Юни 2009 17:28
Местоположение: Варна
Автомобил: Altezza
Благодарил/а: 29 пъти
Получена  благодарност: 56 пъти

Re: Проблем с навигация Corolla Verso 2005 Nav Gen 3

Мнение от Akima » 21 Яну 2015 22:55

Ще трябва да те разочаровам.

Проблемът не е в диска,а в DVD-reader-а на навигационната система.

Неслучайно не е имала ДВД вътре като си я купувал.

Проблемът се среща и при Приус от 2005-2006, ползващ същия нав.компютър.

Пробвай да почистиш лещата - дано да помогне.
Купи си почистващо CD/DVD - има такава тема във форума - не виждам смисъл да повтарям.

Успех и пиши какъв е резултатът.

П.С.Направи ли ресет?
Имаха сервизни менюта тези модули - поне така помня аз.
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.
Изображение
Непрочетените книги умеят да си отмъщават.
Особено добре това се отдава на "Наказателен кодекс" и "Ръководство за употреба на верижен трион".


Аватар
diesel_power
Мнения: 469
Регистриран на: 29 Май 2010 17:45
Местоположение: Бургас
Получена  благодарност: 1 път

Re: Проблем с навигация Corolla Verso 2005 Nav Gen 3

Мнение от diesel_power » 22 Яну 2015 09:00

В никакъв случай не слагай почистващ диск!
Трябва ти сет ъп диск .
Питай в оторизиран сервиз.

geo186
Мнения: 10
Регистриран на: 31 Авг 2014 00:12
Местоположение: София, Младост-4

Re: Проблем с навигация Corolla Verso 2005 Nav Gen 3

Мнение от geo186 » 22 Яну 2015 09:49

Akima написа:Ще трябва да те разочаровам.

Проблемът не е в диска,а в DVD-reader-а на навигационната система.

Неслучайно не е имала ДВД вътре като си я купувал.

Проблемът се среща и при Приус от 2005-2006, ползващ същия нав.компютър.

Пробвай да почистиш лещата - дано да помогне.
Купи си почистващо CD/DVD - има такава тема във форума - не виждам смисъл да повтарям.

Успех и пиши какъв е резултатът.

П.С.Направи ли ресет?
Имаха сервизни менюта тези модули - поне така помня аз.
Мерси за мнението.

1) Почистване на лещата - мислих си го, но се чудя дали такъв диск е безопасен, да не прецакам повече нещата :) Питах във един сервиз за такова почистване и ми казаха, че процедурата е демонтаж, носене в специализирана работилница където чистят лещата и отново монтаж. Очаквам да ми дадат цена за цялата процедура.

2) Сервизно меню - не ме пуска в никое от менютата на навигацията, каквото и да натисна пищи същата грешка. Четох в един чужд форум за някакъв мастър-ресет на навигацията с последователност от бутони (при Приус), но нямаше картинки и не ми стана ясно как става :)
diesel_power написа:В никакъв случай не слагай почистващ диск!
Трябва ти сет ъп диск .
Питай в оторизиран сервиз.
1) Почистващ диск - Какъв конкретно е проблема с почистващия диск? Просто пари на вятъра или може да се прецака устройството? Какво мислиш за почистване на лещата в специализирана работилница?
2) Сет ъп диск - за пръв път чувам за такова животно. По чуждите форуми всички, които са отишли в оторизиран сервиз са им казали подмяна на Navigation ECU, което струва майка си и баща си. Сигурен ли си, че има такова нещо за това поколение навигация.

Аватар
diesel_power
Мнения: 469
Регистриран на: 29 Май 2010 17:45
Местоположение: Бургас
Получена  благодарност: 1 път

Re: Проблем с навигация Corolla Verso 2005 Nav Gen 3

Мнение от diesel_power » 22 Яну 2015 18:56

Този диск се слага само първоначално ,но ако остане няколко минути без акумулатор пак го иска.
Питай в дилърство на тойота .

А радиото работи ли ?
Ако не работи радиото със сигурност иска сет ъп диск .
Ако работи може диска да е за друга версия плеър .Например диск за американските модели като Тундра не работи на европейските модели .

Аватар
Ивалин
Мнения: 53
Регистриран на: 06 Дек 2006 11:25
Местоположение: Козлодуй

Re: Проблем с навигация Corolla Verso 2005 Nav Gen 3

Мнение от Ивалин » 22 Яну 2015 20:35

Здравей. Ако имаш желание моето мнение е това biggrin.gif , но ти си преценяваш! Между другото и след половин час без акумулатор нямах проблеми със старата навигация.
Изображение

geo186
Мнения: 10
Регистриран на: 31 Авг 2014 00:12
Местоположение: София, Младост-4

Re: Проблем с навигация Corolla Verso 2005 Nav Gen 3

Мнение от geo186 » 22 Яну 2015 20:52

diesel_power написа:Този диск се слага само първоначално ,но ако остане няколко минути без акумулатор пак го иска.
Питай в дилърство на тойота .

А радиото работи ли ?
Ако не работи радиото със сигурност иска сет ъп диск .
Ако работи може диска да е за друга версия плеър .Например диск за американските модели като Тундра не работи на европейските модели .
CD player-a, радиото, задни, предни камери всичко работи освен навигацията (за audio CD и map DVD има отделни плеъри един под друг зад touch screen-a).
Диска си е правилната версия, на www.toyota-mapupdates.eu/ като въведа Corolla Verso, Gen 03, 86271-60A224 и си казва "Вие имате последната версия, не ви трябва по-нова". А и в ebay (линка е в първия пост) си пише за кои модели става.
А за акумулатора, Ивалин казва, че не е имал проблем след 30 мин без акумулатор.

Аватар
Ивалин
Мнения: 53
Регистриран на: 06 Дек 2006 11:25
Местоположение: Козлодуй

Re: Проблем с навигация Corolla Verso 2005 Nav Gen 3

Мнение от Ивалин » 22 Яну 2015 21:05

geo186 написа:А за акумулатора, Ивалин казва, че не е имал проблем след 30 мин без акумулатор.
...но съм имал навигационен диск (копие) щатно в DVD-то! Да ти пращам ли DVD-диска?
Изображение

geo186
Мнения: 10
Регистриран на: 31 Авг 2014 00:12
Местоположение: София, Младост-4

Re: Проблем с навигация Corolla Verso 2005 Nav Gen 3

Мнение от geo186 » 22 Яну 2015 21:41

Ивалин написа:...но съм имал навигационен диск (копие) щатно в DVD-то! Да ти пращам ли DVD-диска?
Да разбирам ли, че имаш работещ диск за тази навигация, който можеш да ми изпратиш по куриер/поща, за да пробвам с него? Да ти дам ли адрес на ЛС?

geo186
Мнения: 10
Регистриран на: 31 Авг 2014 00:12
Местоположение: София, Младост-4

Re: Проблем с навигация Corolla Verso 2005 Nav Gen 3

Мнение от geo186 » 24 Яну 2015 17:35

Ивалин ми праща работещи DVD-та, за да ги пробвам. Плана е:
Преди всяко DVD откачам акумулатора за 15 мин., за да се ресет-не системата.
Ако не стане ще купя почистващ диск от Технополис. Дано не прееба нещо с него. И пак ще провам акумулатор -> диск.
Ако не стане я давам да ми я разглобят и почистят ръчно (качествено). И пак акумулатор -> диск.
Ако не стане май ще трябва да си купя нов Android навигационен модул. Според Ивалин ще мога да си ползвам сегашния дисплей и т.н., тъй като камерите са вързани към него.

Някой, ако ще дава още съвети, сега е момента :)

dts000
Мнения: 48
Регистриран на: 09 Авг 2014 18:10
Местоположение: Благоевград

Re: Проблем с навигация Corolla Verso 2005 Nav Gen 3

Мнение от dts000 » 25 Яну 2015 09:57

И аз се включвам в темата. На моята rav-ka, имам диск от Северна Европа /купих си го с колата/ и всичко си е ОК. Купих карта за източна Европа, и ми изписва абсолютно същото съобщение. В никой меню не мога да вляза. Излиза само това съобщение. А диска за Северна Европа си тръгва.
Това с акомулатора не съм го правил, но ще го пробвам. Сега видях темата. Но пък като се замисля, такъв setup disk, и ако ми го поиска, незнам дали ще направя по-голяма беля.
RAV 4 бензин 2,0 - ръчни скорости 2008г, 152 кс

geo186
Мнения: 10
Регистриран на: 31 Авг 2014 00:12
Местоположение: София, Младост-4

Re: Проблем с навигация Corolla Verso 2005 Nav Gen 3

Мнение от geo186 » 26 Яну 2015 20:51

dts000 написа:И аз се включвам в темата. На моята rav-ka, имам диск от Северна Европа /купих си го с колата/ и всичко си е ОК. Купих карта за източна Европа, и ми изписва абсолютно същото съобщение. В никой меню не мога да вляза. Излиза само това съобщение. А диска за Северна Европа си тръгва.
Това с акомулатора не съм го правил, но ще го пробвам. Сега видях темата. Но пък като се замисля, такъв setup disk, и ако ми го поиска, незнам дали ще направя по-голяма беля.
За сега новините са повече от лоши :( НЕ ОТКАЧАЙТЕ АКУМУЛАТОРА НА КОРОЛА ВЕРСО 2005 С НАВИГАЦИЯ

Пробвах и с дисковете на Ивалин (оригинален на западна европа и копие на източна) - нищо по различно.
След това откачих акумулатора за 15 мин, при което получих нова по-страшна грешка - "Please insert correct map disk." + същото на японски отдолу :(.
В резултат на смелата операция сега не ми работи нито радиото, нито камерите, нито навигацията :(
Добрите новини:
Сетих се, че предния собственик е сменял акумулатора и сигурно е имал същия проблем. Така се и оказа. Обадих му се и той ми каза: "Отиваш в Тойота Запад. Там имат setup disk. Става за една минута. Нито чакаш, нито нищо".
Сега искам не искам ще трябва да ходя до ТМ Ауто. Направо ще им поставя ребром целия проблем от-до. Имайки 2 неработещи оригинални диска в мен се надявам да ме вземат насериозно.

Голямо благодарско на Ивалин за дисковете все пак! Веднага щом се върна от ТМ Ауто ще ти ги пратя обратно.

dts000
Мнения: 48
Регистриран на: 09 Авг 2014 18:10
Местоположение: Благоевград

Re: Проблем с навигация Corolla Verso 2005 Nav Gen 3

Мнение от dts000 » 26 Яну 2015 21:28

geo186 написа:
dts000 написа:И аз се включвам в темата. На моята rav-ka, имам диск от Северна Европа /купих си го с колата/ и всичко си е ОК. Купих карта за източна Европа, и ми изписва абсолютно същото съобщение. В никой меню не мога да вляза. Излиза само това съобщение. А диска за Северна Европа си тръгва.
Това с акомулатора не съм го правил, но ще го пробвам. Сега видях темата. Но пък като се замисля, такъв setup disk, и ако ми го поиска, незнам дали ще направя по-голяма беля.
За сега новините са повече от лоши :( НЕ ОТКАЧАЙТЕ АКУМУЛАТОРА НА КОРОЛА ВЕРСО 2005 С НАВИГАЦИЯ

Пробвах и с дисковете на Ивалин (оригинален на западна европа и копие на източна) - нищо по различно.
След това откачих акумулатора за 15 мин, при което получих нова по-страшна грешка - "Please insert correct map disk." + същото на японски отдолу :(.
В резултат на смелата операция сега не ми работи нито радиото, нито камерите, нито навигацията :(
Добрите новини:
Сетих се, че предния собственик е сменял акумулатора и сигурно е имал същия проблем. Така се и оказа. Обадих му се и той ми каза: "Отиваш в Тойота Запад. Там имат setup disk. Става за една минута. Нито чакаш, нито нищо".
Сега искам не искам ще трябва да ходя до ТМ Ауто. Направо ще им поставя ребром целия проблем от-до. Имайки 2 неработещи оригинални диска в мен се надявам да ме вземат насериозно.

Голямо благодарско на Ивалин за дисковете все пак! Веднага щом се върна от ТМ Ауто ще ти ги пратя обратно.
Лоща работа. Нищо не е станало. Като чета поста ти,се отказвам да свалям акомулатора. Но какво ще стане когато някой ден токът му отслабне и някош нощиздаде багажа. Тогава искам не искам, ще се сблъскаме и с този проблем.
Мога ли и аз да ги взема тези дискове и да пробвам на моята Рав-ка и след това аз ще ги върна на Ивалин по куриер.
RAV 4 бензин 2,0 - ръчни скорости 2008г, 152 кс

Аватар
veso_hds
Мнения: 1429
Регистриран на: 13 Май 2012 12:06
Местоположение: Бургас
Благодарил/а: 19 пъти
Получена  благодарност: 26 пъти

Re: Проблем с навигация Corolla Verso 2005 Nav Gen 3

Мнение от veso_hds » 26 Яну 2015 21:39

Ми той diesel_power ти обясни какво трябва да направиш,но ти реши да минеш по-най дългия път-да изпробваш всичко на гърба си.Дано всичко завърши успешно. :thumbsup:
Тойота РАВ 4 D4D-2002г.

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Amazon [Bot] и 30 госта