Навигация - системи,модули,карти,телефони,POI,SpeedCams...

Публикувай отговор
Аватар
iovkito
Мнения: 2831
Регистриран на: 24 Авг 2008 22:05
Местоположение: Добрич
Благодарил/а: 9 пъти
Получена  благодарност: 56 пъти

Re: Навигация - системи,модули,карти,телефони,POI,SpeedCams.

Мнение от iovkito » 13 Окт 2015 13:11

С оригиналния USB кабел на гсм-а , свързва се към USB-to на аудио системата. S3-ката трябва да е задължително със стария андроид (4.3) , а не с киткат(4,4) . Note-a е ясен , той е с най-новата версия , до която аз все още нямам достъп , защото от samsung не са решили дали ще продължат support-а на note 2 . Засега съм сигурен , че само s3 със стария андроид работи на 100% , за всеки друг модел нямам информация. Само предполагам , че трябва да работи с най-новите.
Toyota Avensis T25 2.0 D4D 2007
Toyota RAV4 XA40 2.2 D4D 2014

Аватар
Рошко
Мнения: 918
Регистриран на: 09 Ное 2008 14:41
Местоположение: Пловдив
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 2 пъти
Обратна връзка:

Re: Навигация - системи,модули,карти,телефони,POI,SpeedCams.

Мнение от Рошко » 13 Окт 2015 14:52

iovkito написа:С оригиналния USB кабел на гсм-а , свързва се към USB-to на аудио системата. S3-ката трябва да е задължително със стария андроид (4.3) , а не с киткат(4,4) . Note-a е ясен , той е с най-новата версия , до която аз все още нямам достъп , защото от samsung не са решили дали ще продължат support-а на note 2 . Засега съм сигурен , че само s3 със стария андроид работи на 100% , за всеки друг модел нямам информация. Само предполагам , че трябва да работи с най-новите.
Не видях, че си ми отговорил и си едитнах предходното мнение.
1.6 VVT-i написа: П.С. Зачетох се в това под видеото, което си споделил и го подкарах... на S3! На Note 3 не работи.
Изображение

Изображение

Изображение
S3-ката е с 4.3, Note III е с 5.0 и НЕ работи!

Аватар
iovkito
Мнения: 2831
Регистриран на: 24 Авг 2008 22:05
Местоположение: Добрич
Благодарил/а: 9 пъти
Получена  благодарност: 56 пъти

Re: Навигация - системи,модули,карти,телефони,POI,SpeedCams.

Мнение от iovkito » 13 Окт 2015 15:21

Много странно. Излиза , че аудио системите не работят с най-новите апарати и трябва downgrade към s3 wacko.gif .Да не говорим , че и повечето s3-ki са с Kitkat. Явно ще продължа да имам просто едно цветно радио в колата с нулева функционалност и по-лош звук от на базов авенсис. Пробва ли дали може да показва картината от гсм-а и едновременно да се слуша радио ?
Toyota Avensis T25 2.0 D4D 2007
Toyota RAV4 XA40 2.2 D4D 2014

Аватар
Рошко
Мнения: 918
Регистриран на: 09 Ное 2008 14:41
Местоположение: Пловдив
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 2 пъти
Обратна връзка:

Re: Навигация - системи,модули,карти,телефони,POI,SpeedCams.

Мнение от Рошко » 13 Окт 2015 15:28

Да, радиото си свиреше, но не съм пробвал като тръгнеш и започнат инструкциите на навигацията, какво се случва.


П.С. Може би има значение и вторият файл от пакета - TMServer.арр, който не успя да се инсталира... Давам му да го инсталира, но Android-ът казва, че инсталацията е неуспешна. Идеи...?

Аватар
iovkito
Мнения: 2831
Регистриран на: 24 Авг 2008 22:05
Местоположение: Добрич
Благодарил/а: 9 пъти
Получена  благодарност: 56 пъти

Re: Навигация - системи,модули,карти,телефони,POI,SpeedCams.

Мнение от iovkito » 13 Окт 2015 15:32

:thumbsup: Благодаря много за информацията , спести ми проби с чужди гсм-и.
Toyota Avensis T25 2.0 D4D 2007
Toyota RAV4 XA40 2.2 D4D 2014

Аватар
Рошко
Мнения: 918
Регистриран на: 09 Ное 2008 14:41
Местоположение: Пловдив
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 2 пъти
Обратна връзка:

Re: Навигация - системи,модули,карти,телефони,POI,SpeedCams.

Мнение от Рошко » 13 Окт 2015 16:02

Хм... Виж какво пише на сайта от клипа...
It work with Stock Rom and it SHOULD work with any TOUCHWIZ Based Rom (like Revolution HD ROM).

If you have non-touchwiz based rom you have to install Touchwiz framework to run Drivelink!

Android version must be at least 4.1.2, but not higher than 4.3.
It doesn't work with Android 4.4 Kikat and 5.0 Lollipop! (currently)
Явно проблемът не е в Touch 2-ката, а в Lolipop-a.

Аватар
iovkito
Мнения: 2831
Регистриран на: 24 Авг 2008 22:05
Местоположение: Добрич
Благодарил/а: 9 пъти
Получена  благодарност: 56 пъти

Re: Навигация - системи,модули,карти,телефони,POI,SpeedCams.

Мнение от iovkito » 13 Окт 2015 16:10

Това currently май ще стане permanently . laugh.gif
Toyota Avensis T25 2.0 D4D 2007
Toyota RAV4 XA40 2.2 D4D 2014

Аватар
Рошко
Мнения: 918
Регистриран на: 09 Ное 2008 14:41
Местоположение: Пловдив
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 2 пъти
Обратна връзка:

Re: Навигация - системи,модули,карти,телефони,POI,SpeedCams.

Мнение от Рошко » 13 Окт 2015 16:51

Както се казва - за без пари - толко'з! tooth.gif

P.S. Когато пуснеш Google Maps, радиото спира да свири и слушаш само гласа на навигаторката. Иначе докато не си на навигация, радиото свири. Освен това, съвсем буквано клонира екрана и каквото показва там, това показва и на Touch 2-ката, т.е. ако дисплеят на телефона угасне, изчезва и картината на тъча.

Аватар
pesheto
Мнения: 73
Регистриран на: 13 Май 2010 14:23
Местоположение: София

Re: Навигация - системи,модули,карти,телефони,POI,SpeedCams.

Мнение от pesheto » 19 Окт 2015 16:05

Здравейте, преди време ми се наложи с навигацията ми да пътувам до Италия, обаче се оказа че нямам карта за цяла Европа ами само за балканския полуостров. Навигацията е Garmin Nuvi 40 след като се върнах разгледах сйта на Garmin и в картата за Европа в модели, които поддържа го няма моя модел. Та питането ми е следното някой дали знае дали ще стане оригиналната карта на мойта навигация или трябва да сменям навигацията? Още едно питане има ли някъде карти за Garmin който не е нужно да плащаш? stupid.gif

Аватар
wscientist
Мнения: 104
Регистриран на: 25 Мар 2013 11:35
Местоположение: София

Re: Навигация - системи,модули,карти,телефони,POI,SpeedCams.

Мнение от wscientist » 19 Окт 2015 17:14

pesheto написа:Здравейте, преди време ми се наложи с навигацията ми да пътувам до Италия, обаче се оказа че нямам карта за цяла Европа ами само за балканския полуостров. Навигацията е Garmin Nuvi 40 след като се върнах разгледах сйта на Garmin и в картата за Европа в модели, които поддържа го няма моя модел. Та питането ми е следното някой дали знае дали ще стане оригиналната карта на мойта навигация или трябва да сменям навигацията? Още едно питане има ли някъде карти за Garmin който не е нужно да плащаш? stupid.gif
По принцип GARMIN nuvi 40 поддържа цялата карта на Европа GARMIN City Navigator Europe NT (може би и NTU-наименования на улици на съответния език, но трябва да се провери). По форумите може да се намери отключен вариант на картата, заедно с допълнителните екстри към нея. Очаква се тези дни да излезе и новата версия 2016.20.
Toyota Yaris 1.33 VVT-i, 99hp, 6-степенна, ръчна, 09.2011.

Аватар
pesheto
Мнения: 73
Регистриран на: 13 Май 2010 14:23
Местоположение: София

Re: Навигация - системи,модули,карти,телефони,POI,SpeedCams.

Мнение от pesheto » 20 Окт 2015 16:08

wscientist написа:
pesheto написа:Здравейте, преди време ми се наложи с навигацията ми да пътувам до Италия, обаче се оказа че нямам карта за цяла Европа ами само за балканския полуостров. Навигацията е Garmin Nuvi 40 след като се върнах разгледах сйта на Garmin и в картата за Европа в модели, които поддържа го няма моя модел. Та питането ми е следното някой дали знае дали ще стане оригиналната карта на мойта навигация или трябва да сменям навигацията? Още едно питане има ли някъде карти за Garmin който не е нужно да плащаш? stupid.gif
По принцип GARMIN nuvi 40 поддържа цялата карта на Европа GARMIN City Navigator Europe NT (може би и NTU-наименования на улици на съответния език, но трябва да се провери). По форумите може да се намери отключен вариант на картата, заедно с допълнителните екстри към нея. Очаква се тези дни да излезе и новата версия 2016.20.
Благодаря колега. Ще потърся дали ще изкочи нещо на аванта, че иначе 180,00лв. ми идват малко много. drunk.gif

Hursa
Мнения: 4898
Регистриран на: 10 Окт 2011 21:22
Местоположение: Козлодуй
Благодарил/а: 6 пъти
Получена  благодарност: 74 пъти

Re: Навигация - системи,модули,карти,телефони,POI,SpeedCams.

Мнение от Hursa » 20 Окт 2015 22:03

Това http://www.garmin.bg/?s=4&c=4&g=161 заслужава ли си парите (докато е в промоция)?
Auris Е15 Hybrid; Corolla E210 HB 2.0 hybrid

Аватар
miso25
Мнения: 468
Регистриран на: 13 Окт 2012 18:35
Местоположение: София

Re: Навигация - системи,модули,карти,телефони,POI,SpeedCams.

Мнение от miso25 » 21 Окт 2015 08:15

pesheto написа:Благодаря колега. Ще потърся дали ще изкочи нещо на аванта, че иначе 180,00лв. ми идват малко много. drunk.gif
Може да се намери по форумите откл. карта rolleyes.gif
Volvo XC60 2.0, 136hp, 2014
ex Toyota Verso 2.0, 126hp, 2011
ex Toyota Corolla Verso 2.2, 136hp, 2006

Аватар
iovkito
Мнения: 2831
Регистриран на: 24 Авг 2008 22:05
Местоположение: Добрич
Благодарил/а: 9 пъти
Получена  благодарност: 56 пъти

Re: Навигация - системи,модули,карти,телефони,POI,SpeedCams.

Мнение от iovkito » 21 Окт 2015 10:29

Отваряш този форум - http://forum.pocketbulgaria.com/ , четеш всичко за твоя модел навигация и действаш. :thumbsup:
Toyota Avensis T25 2.0 D4D 2007
Toyota RAV4 XA40 2.2 D4D 2014

Аватар
Рошко
Мнения: 918
Регистриран на: 09 Ное 2008 14:41
Местоположение: Пловдив
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 2 пъти
Обратна връзка:

Re: Навигация - системи,модули,карти,телефони,POI,SpeedCams.

Мнение от Рошко » 21 Окт 2015 11:16

iovkito написа:Отваряш този форум - http://forum.pocketbulgaria.com/ , четеш всичко за твоя модел навигация и действаш. :thumbsup:
ivkito, колега, ако минаваш през Пловдив, обади се да почерпя по биричка! punk.gif След онова твое включване с DriveLink-a си купих нов SIII с гаранция от Виваком (един от последните налични изобщо) и си реших проблема с навигацията в колата! punk.gif Няма такъв кеф да можеш да си закачиш телефона към Touch 2-ката и да не лепиш китайски вендузи по стъклата... tooth.gif

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 38 госта