Проблем с подсветка на табло Celica T20

MiroslavDimitrov
Мнения: 2
Регистриран на: 22 Окт 2014 16:49

Проблем с подсветка на табло Celica T20

Мнение от MiroslavDimitrov » 20 Фев 2015 20:53

Привет Колеги,
Колата е Celica 6-та генерация. От време на време подсветката на таблото спира да работи. Силата на осветлението се коригира от малък модул от лявата страна на волана. Свалих модула в който има куплунг с 3 кабела. На два от кабелите има 14 волта 3-тия е масата. Не знам дали това е нормално, тъй като в кутийката на модула определено не стой само потенциометър mellow.gif Свалях и таблото но не можах да намеря нагоряло. Със закачен модул за контролирането на подсветката няма никакви разлики в напреженията на двата пина. Всички останали светлини по таблото работят. Ако някой има идея ще съм много благодарен, не успях да намеря нищо в интернет.

Поздрави,
Мирослав
Последно промяна от Akima на 21 Фев 2015 13:04, променено общо 1 път.
Причина: Променено заглавие.

Аватар
Akima
Мнения: 7100
Регистриран на: 09 Юни 2009 17:28
Местоположение: Варна
Автомобил: Altezza
Благодарил/а: 29 пъти
Получена  благодарност: 56 пъти

Re: Проблем с подсветка на табло Celica T20

Мнение от Akima » 21 Фев 2015 13:08

Миро,
преди да разглобиш "кутийката" провери всички бушони в колата - на друга марка съм има подобен проблем и се оказа дефектен бушон./стопен наполовина/

Ако проблема е в регулатора най-добре търси "нов" от някоя кола за части:
http://www.cars.bg/?go=cars&search=1&ad ... rOrderBy=1

Даже и тук имаше една в раздел Продава.

:thumbsup:
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.
Изображение
Непрочетените книги умеят да си отмъщават.
Особено добре това се отдава на "Наказателен кодекс" и "Ръководство за употреба на верижен трион".

MiroslavDimitrov
Мнения: 2
Регистриран на: 22 Окт 2014 16:49

Re: Проблем с подсветка на табло Celica T20

Мнение от MiroslavDimitrov » 25 Фев 2015 16:32

Привет Акима,

Много ти благодаря за бързия отговор. Преглеждал съм бушоните многократно. Все пак ще намеря бушона за осветлението в купето и ще го сменя.
Има още нещо което не съм сподел в първия пост. Има случай в който таблото свети доста по слабо от нормалното и въпреки това се регулира от модула.
От колегата който продава Селиката на части съм пазарувал. Просто искам да съм сигурен какво е преди да сменям нещо.

Благодаря отново. Ще споделя в темата ако си разреша проблема.

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 39 госта