Крушки на фарове и ключ на чистачки Avensis T25 2.2 D4D 2008

Аватар
sabbath
Мнения: 40
Регистриран на: 23 Мар 2015 22:46

Крушки на фарове и ключ на чистачки Avensis T25 2.2 D4D 2008

Мнение от sabbath » 06 Апр 2015 10:17

Здравейте, колеги,

от скоро съм собственик на Авенсис, 2.2 дизел, 148 к.с, 2008 година, седан.
Все още трупам впечатления, но за момента съм приятно изненадан от този автомобил, при все , че това е първата ми голяма кола (до момента все съм карал малки хечбеци, а и е първата ми японска кола. Вози меко и удобно, ускорява добре. Разход все още не съм засякъл, а и не зная до колко борд компютъра е верен.

Имам няколко въпроса към вас:
- когато включа чистачките на второто положение (междинно), винаги ли датчика за дъжд влияе върху скоростта на пускането им, независимо от това къде е врътката (имам положения мист, оф, ниско и високо)
- с какъв тип крушки са фаровете - те са халогенни, няма ксенон, респективно - трудно ли се сменят , ако изгори някоя?
- антифризът виждам, че е червен, т.е. мога да си купя 1 литър за зор заман пак червен? или има някакъв специален?

Поздрави!
Последно промяна от Akima на 06 Апр 2015 17:40, променено общо 1 път.
Причина: Променено заглавие.Преместена в правилния раздел.ПРОЧЕТИ ПРАВИЛАТА ОТНОВО!
There is no dark side of the moon. As a matter of fact, its all dark!

Аватар
iovkito
Мнения: 2835
Регистриран на: 24 Авг 2008 22:05
Местоположение: Добрич
Благодарил/а: 9 пъти
Получена  благодарност: 57 пъти

Re: Нов колега във форума

Мнение от iovkito » 06 Апр 2015 12:38

От врътката се регулира чувствителността на сензора. Крушките са обикновени , халогенни , отделни на късите и дългите. Сменят се трудно , като за смяната им е необходимо да се демонтират пластмасовите кори над двигателя , а за левия фар се сваля и акумулатора. Антифриз се долива червен , най-добре longlife .
Toyota Avensis T25 2.0 D4D 2007
Toyota RAV4 XA40 2.2 D4D 2014

Аватар
sabbath
Мнения: 40
Регистриран на: 23 Мар 2015 22:46

Re: Нов колега във форума

Мнение от sabbath » 06 Апр 2015 12:48

iovkito написа:От врътката се регулира чувствителността на сензора. Крушките са обикновени , халогенни , отделни на късите и дългите. Сменят се трудно , като за смяната им е необходимо да се демонтират пластмасовите кори над двигателя , а за левия фар се сваля и акумулатора. Антифриз се долива червен , най-добре longlife .
H7 са предполагам? Явно потенциалната им смяна няма да е бърза, но все пак обичам като пътувам някъде, да имам в багажника резервни крушки, течности, и т.н.

Поздрави!
There is no dark side of the moon. As a matter of fact, its all dark!

Аватар
Akima
Мнения: 7123
Регистриран на: 09 Юни 2009 17:28
Местоположение: Варна
Автомобил: Altezza
Благодарил/а: 33 пъти
Получена  благодарност: 63 пъти

Re: Крушки на фарове и ключ на чистачки Avensis T25 2.2 D4D

Мнение от Akima » 06 Апр 2015 18:11

Разход по борд. компютър - http://toyotabg.eu/viewtopic.php?f=1&t=28413.

Чистачки - iovkito.
Крушки - http://am-application.osram.info/en - H7 12V 55W PX26d.
Антифриз - TSLL или еквивалентен.

Изображение

На снимката горе е по-скъпия вариант - уточни дали си сигурен,че е червен -този е розов.

Червен:

Изображение

П.С.По повод ЛС №2 - как се става... - https://www.youtube.com/watch?v=5s7_WbiR79E.
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.
Изображение
Непрочетените книги умеят да си отмъщават.
Особено добре това се отдава на "Наказателен кодекс" и "Ръководство за употреба на верижен трион".

Аватар
sabbath
Мнения: 40
Регистриран на: 23 Мар 2015 22:46

Re: Крушки на фарове и ключ на чистачки Avensis T25 2.2 D4D

Мнение от sabbath » 07 Апр 2015 15:49

Въпросът с това какъв е антифризът в момента ще ме затрудни с отговора - нямам представа, а като отворя казанчето - не мога да направя някаква съществена разлика. Ще се опитам да разбера от предишния собственик евентуално :(

Червен и розов позволяват ли смесване? Ако случайно не се разбере?

Поздрави.
There is no dark side of the moon. As a matter of fact, its all dark!

baba_metca
Мнения: 587
Регистриран на: 28 Апр 2009 07:55
Местоположение: София и Пазарджик

Re: Крушки на фарове и ключ на чистачки Avensis T25 2.2 D4D

Мнение от baba_metca » 20 Май 2015 17:52

Червен или розор или оранжев, това са просто цветове. Обикновенно тези цветове са за антифризи тип Longlife и позволяват смесване ако наистина са такива каквито е по спецификацията за Тойотата. Оригиналния антифриз се сменя на 150 000-160 000км, така че може и да е оригинален, който си е точно този, който колегата ти е дал на снимките.
Отностно крушките, аз имам T25 от преди фейслифта и там не се налага сваляне на акумулатора, но за всеки случай си купи едно ключе 10номер и го мушни някъде, та ако се наложи за нещо да откачаш акумулатора, да имаш с какво.

Аватар
TATI
Мнения: 2747
Регистриран на: 02 Авг 2005 11:54
Местоположение: София
Благодарил/а: 7 пъти
Получена  благодарност: 44 пъти
Обратна връзка:

Re: Крушки на фарове и ключ на чистачки Avensis T25 2.2 D4D

Мнение от TATI » 20 Май 2015 18:10

sabbath написа:Въпросът с това какъв е антифризът в момента ще ме затрудни с отговора - нямам представа, а като отворя казанчето - не мога да направя някаква съществена разлика. Ще се опитам да разбера от предишния собственик евентуално :(

Червен и розов позволяват ли смесване? Ако случайно не се разбере?

Поздрави.
Като вдигнеш капака на двигателя, на самия него трябва да има лепенка, на която пише какъв е антифриза, който е налят в завода.
Прочетете правилата на форума!
Hi-Ace 1979, 2.2 D, manual
Corolla Sedan 1998, 1.6i, automatic Terra
Avensis Wagon 2005, 2.0, D-4D, manual Sol
Kia Cee'd 2007, 1.6 CVVT EX, automatic

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 58 госта