Avensis T22 2.0 D4D 110HP - влиза в серв. режим при климатик

Аватар
Akima
Мнения: 7100
Регистриран на: 09 Юни 2009 17:28
Местоположение: Варна
Автомобил: Altezza
Благодарил/а: 29 пъти
Получена  благодарност: 56 пъти

Re: Avensis T22 2.0 D4D 110HP - влиза в серв. режим при клим

Мнение от Akima » 14 Юли 2015 19:08

sabin написа:Не бих казал, че остават скъпите. Знаете цените на дюзите ;-).
С чистене не се получи, а тайно се надявах. Което според вас отива на непредвиден разход от 400+ лв. И ако се окаже, че не са те....
Почивка не се очертава, но ако колегата работи в събота ще се ходи.
Най-добре! :thumbsup:
Просто така от разстояние няма как да стане работата - проблемът е необичаен и сложен.
Чуйте се и направете едно посещение.
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.
Изображение
Непрочетените книги умеят да си отмъщават.
Особено добре това се отдава на "Наказателен кодекс" и "Ръководство за употреба на верижен трион".

memorex

Re: Avensis T22 2.0 D4D 110HP - влиза в серв. режим при клим

Мнение от memorex » 14 Юли 2015 20:15

Според някой чужди форуми проблема не е необичаен ама кой да чете.
Към автора , ако си сигурен че климатика е наред пробвай без да го включваш да натовариш двигателя по друг начин в движение та да видим дали ще угасне отново.Ако не друго поне ще намалиш вероятните причини.Хайде успех.

Аватар
Akima
Мнения: 7100
Регистриран на: 09 Юни 2009 17:28
Местоположение: Варна
Автомобил: Altezza
Благодарил/а: 29 пъти
Получена  благодарност: 56 пъти

Re: Avensis T22 2.0 D4D 110HP - влиза в серв. режим при клим

Мнение от Akima » 14 Юли 2015 20:42

memorex написа:Според някой чужди форуми проблема не е необичаен ама кой да чете.
Даваш линк - просто и лесно - ще се изненадаш колко хора знаят чужди езици. wink.gif
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.
Изображение
Непрочетените книги умеят да си отмъщават.
Особено добре това се отдава на "Наказателен кодекс" и "Ръководство за употреба на верижен трион".

sabin
Мнения: 21
Регистриран на: 02 Авг 2014 11:36
Местоположение: гр.Ямбол

Re: Avensis T22 2.0 D4D 110HP - влиза в серв. режим при клим

Мнение от sabin » 14 Юли 2015 20:44

За съжаление не мога да чета други форуми! Ако имаш жокер ще съм много благодарен ако се сподели.
Не знам какво се разбира под друго натоварване. Доста често пътувам до Варна през Ришкия проход. Често се случва да я "сритам" и проблеми не е имало.
Климатикът е зареден в нормите и работи с нужното налягане според сервиз Тойота Сливен. Въпреки това ще го проверя и при най добрия майстор в региона. На място работи перфектно!

memorex

Re: Avensis T22 2.0 D4D 110HP - влиза в серв. режим при клим

Мнение от memorex » 14 Юли 2015 21:18

sabin написа:За съжаление не мога да чета други форуми! Ако имаш жокер ще съм много благодарен ако се сподели.
Не знам какво се разбира под друго натоварване. Доста често пътувам до Варна през Ришкия проход. Често се случва да я "сритам" и проблеми не е имало.
Климатикът е зареден в нормите и работи с нужното налягане според сервиз Тойота Сливен. Въпреки това ще го проверя и при най добрия майстор в региона. На място работи перфектно!
Имам предвид това че включването на климатик се явява допълнителен товар за двигателя както всеки знае и в зависимост от налягането което компресора прави зависи и допълнителния товар към двигателя.Обаче в случай както казваш ако наляганията са ОК и работи добре на празен ход на двигателя то при увеличение на оборотите на дв и съответно на компресора ако има разбит лагер то този лагер в един определен момент малко може да блокира и се сещаш какво усилие се предава на коляновия вал на двигателя.Възможно е и да е друга част ок компресора но ефекта ще е същия в/у мотора.Самият мотор/ЕКУ/ в случая ще опита да компенсира с подаване на повече гориво и т.н.
Като казвам натоварване по друг начин ами просто натовари колата и я изпържи по някой баир нагоре и това е същото почти.Ако пак премине в авариен или угасне отиваш на вече споменатите не евтини части.Не че компресор климатик е евтин.
Климатика на място с повече газ и обороти също може да се тества.

sabin
Мнения: 21
Регистриран на: 02 Авг 2014 11:36
Местоположение: гр.Ямбол

Re: Avensis T22 2.0 D4D 110HP - влиза в серв. режим при клим

Мнение от sabin » 14 Юли 2015 22:15

Тестът с "изпържването" го правих тази събота както писах. И то не веднъж. Това с високите обороти на място също съм го пробвал. Е може и да не е било достатъчно продължително. Дано успея да се включа в графика на майстора по климатиците, че ми е по близо от Бургас. Ако има други предположения... Аз също ще ви държа в течение.

Аватар
Akima
Мнения: 7100
Регистриран на: 09 Юни 2009 17:28
Местоположение: Варна
Автомобил: Altezza
Благодарил/а: 29 пъти
Получена  благодарност: 56 пъти

Re: Avensis T22 2.0 D4D 110HP - влиза в серв. режим при клим

Мнение от Akima » 16 Юли 2015 13:32

sabin написа:Тестът с "изпържването" го правих тази събота както писах. И то не веднъж. Това с високите обороти на място също съм го пробвал. Е може и да не е било достатъчно продължително. Дано успея да се включа в графика на майстора по климатиците, че ми е по близо от Бургас. Ако има други предположения... Аз също ще ви държа в течение.
Дано да имаш възможност - на мен идеите ми са на свършване.

Чакаме развитие.
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.
Изображение
Непрочетените книги умеят да си отмъщават.
Особено добре това се отдава на "Наказателен кодекс" и "Ръководство за употреба на верижен трион".

sabin
Мнения: 21
Регистриран на: 02 Авг 2014 11:36
Местоположение: гр.Ямбол

Re: Avensis T22 2.0 D4D 110HP - влиза в серв. режим при клим

Мнение от sabin » 28 Авг 2015 20:02

Привет!
Понеже обещах на Акима да "докладвам" за развитието на проблема за това ви досаждам отново.
След много строшени нерви и средства днес проблема е решен. Оказа се слаба връзка на масата към купето. Веднага ще кажете какво общо има! Ами има. При пускане на климатика се пуска и втората перка. Като се насложат двата консуматора и лоша маса се получава голям пад на напрежение и от там "шашкането" на EDU-то. Операцията по откриването отне около 5 часа, но си струваше.
Вече ми се струва,че ще отбягвам всякакви специализирани сервизи! Бил той и ТОЙОТА.

Поздрави!

Toyota93
Мнения: 3
Регистриран на: 02 Мар 2016 19:30
Местоположение: Vraca

Avensis T22 2.0 D4D 110HP - влиза в серв. режим при климатик

Мнение от Toyota93 » 16 Ное 2016 07:46

Колеги,а къде се намира този edu-модул на авенсис т22

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 33 госта