[Corolla E12] Проблем с чистачки

nkandev
Мнения: 3
Регистриран на: 07 Мар 2015 17:43
Местоположение: София

[Corolla E12] Проблем с чистачки

Мнение от nkandev » 12 Май 2015 12:16

Реших да пусна тази тема, за да послужи за референция на някой, който се сблъска със същият проблем като мен.

Проблем
Лостчето за чистачките не функционира коректно. Автоматичният режим и врътката за скоросста на чистачките не работят. Чистачките могат да бъдат пуснати само в 'LOW' и 'HIGH' режим. Когато ги изключа, остават на място, т.е. не се връщат в позицията им за покой.

Решение
1 Сваляме корите около волана. Захванати са с три болта - ляво, дясно и отдолу.
2 Демонтираме конектора с кабели в долната част на лостчето.
3 Демонтираме лостчето. То е захванато само с един щифт в предната му част - от пръв поглед се вижда.
4 Отваряме кутииката в основата на лостчето - развиват се 2 болта.
5 Тук виждаме какво представлява механизма и колко омазан е с грес, най-вероятно за да се осигури плавното превключване.
6 Със шкурка внимателно потъркваме клемите, по които се движи контактната плочка на лостчето. Логично е да обърнем повече внимание, на клемите на неработещите позиции.
7 Сглобяваме нещата.

Същата процедура най-вероятно може да се приложи и на лостчето за мигачите, ако има проблем там.
Ето и едно видео от нета по същата тема, макар и за друга кола - https://www.youtube.com/watch?v=IJyu22QruNw

Надявам се темата да е полезна на някого.

П.С. Извинявам се за липсата на снимков материал, прекалено много се бях омазал с греста за коята споменах и не ми се искаше да си омазвам и телефона hmm.gif

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 46 госта