Auris E18 HSD с навигация Toyota Touch 2 with Go - карти?

spetrov
Мнения: 2
Регистриран на: 08 Юли 2015 18:52

Auris E18 HSD с навигация Toyota Touch 2 with Go - карти?

Мнение от spetrov » 10 Юли 2015 03:48

Здравейте,

Сдобих се с хибриден Аурис и към него си поръчах навигация Toyota Touch 2 with Go,
след като монтираха навигацията и си направих акаунт в my.toyota.eu установявам, че
версията на навигацията ми е 4.3.0L с MAP ID 2014 v2, а последната в портала е 4.4.1L.

Това което недоумявам е, че си закупувам нов автомобил и навигация (юни 2015) и в крайна
сметка се оказва че навигацията е със стар (незнайно откога) софтуер и стара карта, и за да премина
към последната версия на софтуера трябва да закупя допълнително софтуера от портала.

Наясно съм, че предстоящите идните години упдейти на картите ще трябва да си ги закупувам,
но очакванията ми бяха да получа актуалния към момента на поръчката на навигацията софтуер.

Ще добавя, и че преди да поръчам навигацията попитах дали ще дойде с актуална версия,защото ми мина през главата
че навигацията (самото устройство Toyota touch 2 with go) може да е произведено още през 2012,
откогато започва производството на този модел Аурис - отговорът който получих е "разбира се ще е с актуален софтуер".

Та на въпроса някой запознат ли е каква е практиката в подобни случай,
да приема ли че са ми грешни очакванията и да си закупя актуалния софтуер,
или да ходя да се разправям в представителството на Тойота.
Последно промяна от Akima на 10 Юли 2015 11:47, променено общо 1 път.
Причина: Променено заглавие.

Аватар
iovkito
Мнения: 2831
Регистриран на: 24 Авг 2008 22:05
Местоположение: Добрич
Благодарил/а: 9 пъти
Получена  благодарност: 56 пъти

Re: Аурис е180 с навигация Toyota Touch 2 with Go

Мнение от iovkito » 10 Юли 2015 09:52

Системата toyota touch 2 се вгражда в тойота в края на 2013-та , началото на 2014. Преди това е само toyota touch. Не ми се вярва да има карти от 2012 за toyota touch , които да работят на touch 2 , но може и да е така. Със сигурност трябва да се говори с дилъра , за да направят безплатен update . 2000 лв за стари карти , малко е множко. wacko.gif
Toyota Avensis T25 2.0 D4D 2007
Toyota RAV4 XA40 2.2 D4D 2014

Аватар
Akima
Мнения: 7100
Регистриран на: 09 Юни 2009 17:28
Местоположение: Варна
Автомобил: Altezza
Благодарил/а: 29 пъти
Получена  благодарност: 56 пъти

Re: Auris E18 HSD с навигация Toyota Touch 2 with Go - карти

Мнение от Akima » 10 Юли 2015 14:54

Добре дошъл.

Първите години/3 май бяха/ ъпдейтите си ги правите сам - с USB флаш памет.

Изтегля се файл-а от сайта и се качва на USB памет - после се ползва кодът,който ви излиза в акаунта на сайта.

L версиите /Low/Live/ са за - GO - базова.

H версиите /High/ са за - GO+/GO Pro.

Актуалните версии към момента са съответно 4.4.1 L и 4.4.1 H.

Картите са кумулативен ъпдейт - не излизат за всяка държава поотделно,а се обновяват наведнъж т.е. Европа е един цял файл/6-7 GB компресиран/.

Същата е и процедурата с ъпдейтите за навигационния софтуер.

Картите така или иначе идват на почти година/"възрастта" им е ~8 месеца още при публикуването им в сайта/ - ни виждам смисъл от прибързани действия.

Пример:
Изображение

Какво пише в договора с дилъра - описвайте ги тези неща?
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.
Изображение
Непрочетените книги умеят да си отмъщават.
Особено добре това се отдава на "Наказателен кодекс" и "Ръководство за употреба на верижен трион".

Аватар
iovkito
Мнения: 2831
Регистриран на: 24 Авг 2008 22:05
Местоположение: Добрич
Благодарил/а: 9 пъти
Получена  благодарност: 56 пъти

Re: Auris E18 HSD с навигация Toyota Touch 2 with Go - карти

Мнение от iovkito » 10 Юли 2015 14:57

В ценовата листа пише , че безплатното обновяване е за модул toyota touch and go plus. На този , който е само toyota touch and go , безплатно обновяване не е включени в описанието на продукта. Може и да е грешка в ценовата листа.
Toyota Avensis T25 2.0 D4D 2007
Toyota RAV4 XA40 2.2 D4D 2014

Аватар
Akima
Мнения: 7100
Регистриран на: 09 Юни 2009 17:28
Местоположение: Варна
Автомобил: Altezza
Благодарил/а: 29 пъти
Получена  благодарност: 56 пъти

Re: Auris E18 HSD с навигация Toyota Touch 2 with Go - карти

Мнение от Akima » 10 Юли 2015 15:00

iovkito написа:В ценовата листа пише , че безплатното обновяване е за модул toyota touch and go plus. На този , който е само toyota touch and go , безплатно обновяване не е включени в описанието на продукта. Може и да е грешка в ценовата листа.
Прав си.

Аз съм го правил,но не в България.

В такъв случай за 100-200 евро се купува членството - даже се говореше за lifetime опция.
Горе-долу 2 ъпдейта на година.
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.
Изображение
Непрочетените книги умеят да си отмъщават.
Особено добре това се отдава на "Наказателен кодекс" и "Ръководство за употреба на верижен трион".

Аватар
iovkito
Мнения: 2831
Регистриран на: 24 Авг 2008 22:05
Местоположение: Добрич
Благодарил/а: 9 пъти
Получена  благодарност: 56 пъти

Re: Auris E18 HSD с навигация Toyota Touch 2 with Go - карти

Мнение от iovkito » 10 Юли 2015 15:13

Последния път попитах приемчика дали са намалили цените на модулите. Той ми каза , че са си все още толкова скъпи и тези , които са си закупили колите с навигация , въобще не били доволни от картите за България. Колегата трябва да провери достоверността на тази информация с една обиколка из страната и след това да сподели и на нас.
Toyota Avensis T25 2.0 D4D 2007
Toyota RAV4 XA40 2.2 D4D 2014

Аватар
Akima
Мнения: 7100
Регистриран на: 09 Юни 2009 17:28
Местоположение: Варна
Автомобил: Altezza
Благодарил/а: 29 пъти
Получена  благодарност: 56 пъти

Re: Auris E18 HSD с навигация Toyota Touch 2 with Go - карти

Мнение от Akima » 10 Юли 2015 15:15

iovkito написа:Последния път попитах приемчика дали са намалили цените на модулите. Той ми каза , че са си все още толкова скъпи и тези , които са си закупили колите с навигация , въобще не били доволни от картите за България. Колегата трябва да провери достоверността на тази информация с една обиколка из страната и след това да сподели и на нас.
+1 :thumbsup:

А готиното решение на проблема е http://car-solutions.com/en/navigation- ... atform.php.
Navigation system for Toyota cars with Touch & Go and Touch & Go Plus monitors based on CS9200 navigation box. Provides Plug&Play connection without damaging OEM wires.
Navigation Box Functionality Expansion

Internet connection
We recommend purchasing 3G USB modem (this or this) for Internet connection. It is specially prepared for operation with navigation box.
USB devices connection. You can connect 2 USB devices with more than 500 mA current consumption without USB booster.
Additional devices connection:
Radar detector
USB gyroscope
TMC antenna to receive traffic information
USB dongle for Wi-Fi (e.g., via phone connection)
3G modem 1 / 3G modem 2
Bluetooth module
CS9200 navigation box supports software from Navitel, IGo8 and other programs operating under WIN CE 6.0. In case a new version of the navigation program is released, it can be easily updated by rewriting it on SD card.
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.
Изображение
Непрочетените книги умеят да си отмъщават.
Особено добре това се отдава на "Наказателен кодекс" и "Ръководство за употреба на верижен трион".

Аватар
Рошко
Мнения: 918
Регистриран на: 09 Ное 2008 14:41
Местоположение: Пловдив
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 2 пъти
Обратна връзка:

Re: Auris E18 HSD с навигация Toyota Touch 2 with Go - карти

Мнение от Рошко » 12 Юли 2015 11:35

Това означава ли, че ако купя това ще имам навигация (и то истинска - iGO) на дисплея в колата? Къде се поставя този модул...? Багажника...? Под пасажерската седалка...?

Аватар
BOz
Мнения: 4272
Регистриран на: 24 Сеп 2013 18:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 98 пъти

Re: Auris E18 HSD с навигация Toyota Touch 2 with Go - карти

Мнение от BOz » 12 Юли 2015 12:25

offtopic.gif
От този разговор разбирам, че едва ли не оригиналната навигация не е баш оригинална, а присадена.
За това ли изглежда толкова грозно "оригиналната" навигация в Авенсис да кажем:
http://www.mobile.bg/11422273361889858
Това беше една от причината да не си купя Авенсис. Защото вътре като го погледнеш изглежда все едно аз съм си слагал дисплея. Супер неестествено.
Разход на хибрид-> Изображение
Разход на дизелов автоматик -> Изображение

Аватар
Рошко
Мнения: 918
Регистриран на: 09 Ное 2008 14:41
Местоположение: Пловдив
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 2 пъти
Обратна връзка:

Re: Auris E18 HSD с навигация Toyota Touch 2 with Go - карти

Мнение от Рошко » 12 Юли 2015 12:49

Не. Оригиналната навигация си е оригинална навигация. Това, което теб те дразни е дисплеят - същата недомислица беше сложена и на Аурис Е15... Дисплеят си е един вид Double DIN радио/CD, а навигацията се закача като допълнителен модул (както CD changer например). Ето оригинален GPS модул за Toyota.

Аватар
iovkito
Мнения: 2831
Регистриран на: 24 Авг 2008 22:05
Местоположение: Добрич
Благодарил/а: 9 пъти
Получена  благодарност: 56 пъти

Re: Auris E18 HSD с навигация Toyota Touch 2 with Go - карти

Мнение от iovkito » 12 Юли 2015 15:03

BOz написа:offtopic.gif

За това ли изглежда толкова грозно "оригиналната" навигация в Авенсис да кажем:
http://www.mobile.bg/11422273361889858
Това най-вероятно не е оригинална навигация. Оригиналната изглежда така - https://www.google.bg/search?q=avensis+ ... mWp1stM%3A .
1.6 VVT-i написа:Това означава ли, че ако купя това ще имам навигация (и то истинска - iGO) на дисплея в колата? Къде се поставя този модул...? Багажника...? Под пасажерската седалка...?
Модулът се закача за навигацията , хваща се с винтове за нея , има предвидено място. Инсталацията е лесна и почти няма разглобяване. Наистина е по-добре да се купи такъв модул , защото с оригиналния ще стане като с колегата , да даде 2 бона и да няма след това безплатно обновяване на картите.Аз доста се чудих какво да купя и накрая реших , че не ми трябва нищо от гореизброените. Ще изчакам цената да падне на нормалната за такъв модул - не повече от 500лв. След като разбрах , че съм с toyota touch 2 , а не с toyota touch , бързо размислих заради двойно по-високата цена.
Toyota Avensis T25 2.0 D4D 2007
Toyota RAV4 XA40 2.2 D4D 2014

Аватар
Рошко
Мнения: 918
Регистриран на: 09 Ное 2008 14:41
Местоположение: Пловдив
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 2 пъти
Обратна връзка:

Re: Auris E18 HSD с навигация Toyota Touch 2 with Go - карти

Мнение от Рошко » 12 Юли 2015 15:09

iovkito написа: Модулът се закача за навигацията , хваща се с винтове за нея , има предвидено място. Инсталацията е лесна и почти няма разглобяване. Наистина е по-добре да се купи такъв модул , защото с оригиналния ще стане като с колегата , да даде 2 бона и да няма след това безплатно обновяване на картите.
Какво означава "закача се за навигацията"? Трябва ли да съм закупил колата с навигация или имаш предвид, че се закача директно за double DIN-a? Къде точно й е мястото, че почти няма разглобяване? Вътре в таблото ли се поставя?

Аватар
iovkito
Мнения: 2831
Регистриран на: 24 Авг 2008 22:05
Местоположение: Добрич
Благодарил/а: 9 пъти
Получена  благодарност: 56 пъти

Re: Auris E18 HSD с навигация Toyota Touch 2 with Go - карти

Мнение от iovkito » 12 Юли 2015 15:24

Твоята кола ще бъде с цветен double din , на който излиза изображението от задната камера - toyota touch 2. Вади се от таблото и се инсталира модулът.
http://www.toyota-tech.eu/aimuploads/02 ... _401_0.pdf
Toyota Avensis T25 2.0 D4D 2007
Toyota RAV4 XA40 2.2 D4D 2014

Аватар
Рошко
Мнения: 918
Регистриран на: 09 Ное 2008 14:41
Местоположение: Пловдив
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 2 пъти
Обратна връзка:

Re: Auris E18 HSD с навигация Toyota Touch 2 with Go - карти

Мнение от Рошко » 12 Юли 2015 15:29

Ясно, благодаря много! Доколкото виждам от схемата, стои на "шейна" под double DIN-a. От снимките ми изглеждаше по-голямо и затова реших, че може би е в багажника или под пасажерската седалка като CD changer. drunk.gif

Аватар
BOz
Мнения: 4272
Регистриран на: 24 Сеп 2013 18:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 98 пъти

Re: Auris E18 HSD с навигация Toyota Touch 2 with Go - карти

Мнение от BOz » 12 Юли 2015 19:32

BOz написа:
iovkito написа: За това ли изглежда толкова грозно "оригиналната" навигация в Авенсис да кажем:
http://www.mobile.bg/11422273361889858
Това най-вероятно не е оригинална навигация. Оригиналната изглежда така - https://www.google.bg/search?q=avensis+ ... mWp1stM%3A .
Е да де, но точно там е въпроса, че масово Тойотите на пазара са с този дисплей, който показах, а не с твоя. И си е навигация, защото лично съм виждал на този дисплей да излиза навигация.
В този случай каква е разликата между този, който аз съм показал и другия, който ти си показал?
Разход на хибрид-> Изображение
Разход на дизелов автоматик -> Изображение

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 45 госта