Проблем с климатик на Corolla E15 1.4 D4D 2007

zet-10
Мнения: 6
Регистриран на: 03 Авг 2015 18:20

Проблем с климатик на Corolla E15 1.4 D4D 2007

Мнение от zet-10 » 03 Авг 2015 18:40

Здравейте!
Имам проблем с климатика на Corolla E15 1.4 D4D 2007.

Kолата не е на малко километри 390 000км.
Първи собственик съм и до скоро нямаше проблем с климатика.

От едно известно време започна да прави проблем...работи, работи примерно 30 мин (може и по малко)....спре да работи.
После пак включи пак поработи....пак спре...и накрая вече спря тотално.


Свалихме компресора...разглобихме го...почистихме го, закачихме го, заредихме го....поработи някъде около 30-40 мин. и блокира. Както и да е взехме компресор втора ръка в много добро състояние (на уж 60 000км). Закачихме го заредихме инсталацията....и климатика поработи 30-на мин. и пак спря. Ремъка върти...компресора не е блокирал обаче няма нагнетяване. Сега като се завърти с ръка компресора си върти свободно....но след няколко завъртания има едно леко съпротивление и после освобождава.

Въпросът ми е някой да се е сблъсквал с такъв проблем???....или някой да има идея от къде може да е проблема? Няма пробив в системата, лампата за климатика си свети (защото прочетох някъде че ако има проблем лампичката мигала...е тази не мига).
Последно промяна от Akima на 04 Авг 2015 01:22, променено общо 1 път.
Причина: Променено заглавие.Преместена в правилния раздел.Форматиране.

Аватар
jim_beam
Мнения: 2479
Регистриран на: 25 Юли 2007 23:01
Местоположение: Австрия
Автомобил: Honda HR-V RU
Благодарил/а: 9 пъти
Получена  благодарност: 5 пъти
Обратна връзка:

Re: Проблем с климатик за Корола е15 (2007г)

Мнение от jim_beam » 03 Авг 2015 22:08

колега някой датчик да не е?
откъде си сигурен,че няма пробив,най-вече се прецаква радиатора поради солта зимата.намажи го с вода с веро и пусни да поработи.перката включва ли се?
Honda HR-V DTEC 2021
Made In Japan

Изображение

zet-10
Мнения: 6
Регистриран на: 03 Авг 2015 18:20

Re: Проблем с климатик за Корола е15 (2007г)

Мнение от zet-10 » 04 Авг 2015 01:09

Ами, машината която зарежда системата, първоначално прави тест и след това зарежда. Пише че няма пробив в системата (ако може да и се вярва). Перката върти. Но за датчиците....не знам колко и къде са. Видях само електромагнитния клапан на компресора то само там има кабелчета, и ми казаха че е изряден след проверка. Но по останалата част от системата не знам къде са датчиците. Знам само че този тип компресори въртят постоянно (в смисъл шайбата), и при натискане на копчето...се издърпва една пластина вътре в компресора и по този начин се предава движението от шайбата посредством вал на буталцата в компресора. Но това се извършва от електромагнитния клапан. Какви други управляващи датчици има??

Аватар
iovkito
Мнения: 2840
Регистриран на: 24 Авг 2008 22:05
Местоположение: Добрич
Благодарил/а: 10 пъти
Получена  благодарност: 57 пъти

Re: Проблем с климатик на Corolla E15 1.4 D4D 2007

Мнение от iovkito » 04 Авг 2015 11:02

Трябва да има датчици за ниско и високо налягане.
Toyota Avensis T25 2.0 D4D 2007
Toyota RAV4 XA40 2.2 D4D 2014

memorex

Re: Проблем с климатик на Corolla E15 1.4 D4D 2007

Мнение от memorex » 04 Авг 2015 12:12

zet-10 написа:Здравейте!
Имам проблем с климатика на Corolla E15 1.4 D4D 2007.

Kолата не е на малко километри 390 000км.
Първи собственик съм и до скоро нямаше проблем с климатика.

От едно известно време започна да прави проблем...работи, работи примерно 30 мин (може и по малко)....спре да работи.
После пак включи пак поработи....пак спре...и накрая вече спря тотално.


Свалихме компресора...разглобихме го...почистихме го, закачихме го, заредихме го....поработи някъде около 30-40 мин. и блокира. Както и да е взехме компресор втора ръка в много добро състояние (на уж 60 000км). Закачихме го заредихме инсталацията....и климатика поработи 30-на мин. и пак спря. Ремъка върти...компресора не е блокирал обаче няма нагнетяване. Сега като се завърти с ръка компресора си върти свободно....но след няколко завъртания има едно леко съпротивление и после освобождава.

Въпросът ми е някой да се е сблъсквал с такъв проблем???....или някой да има идея от къде може да е проблема? Няма пробив в системата, лампата за климатика си свети (защото прочетох някъде че ако има проблем лампичката мигала...е тази не мига).
Колега здравей,
Гледам сте наблегнали здраво на компресора.Моя въпрос е вакуумирахте ли системата и сменихте ли маслото с подходящо такова и заменихте ли дехидратора след всичките тези интервенции.

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 102 госта