Avensis T25 - автоматични къси светлини - DRL модул ?

Ethereal
Мнения: 6
Регистриран на: 09 Авг 2015 10:41
Местоположение: София

Avensis T25 - автоматични къси светлини - DRL модул ?

Мнение от Ethereal » 09 Авг 2015 12:47

Здравейте :)

От вчера се сдобих с Тойота Avensis 1,8 VVTI (2007) biggrin.gif и както може да се досетите имам един куп въпроси, на които не мога да намеря отговор, но двата, които най-живо ме интересуват в момента са:

1) Мисля, че колата няма функция за автоматично пускане на фаровете (или поне аз не можах да намеря, а не пише нищо по този въпрос в ръководството). Предишните ми коли винаги са имали такава функция и съм отвикнал да ми се налага да ги пускам. Та, има ли вероятност да съм пропуснал да видя някоя скрита опция, или изобщо какви са възможните решения?

2) Забавно е, че автомобил от тази година (век?!) има касетофон... е, има и диск, но то е абсолютно същата отживелица. Забавно е само докато не решиш че искаш да си пускаш музика по собствено желание, защото тогава става досадно (да записваш дискове и да се чудиш къде да ги държиш и тях). Има ли някакъв елегантен начин да изкарам външен вход или още по-добре някакъв модул за Bluetooth. Мисля че на волана имам бутон за приемане на обаждане, но не знам до колко колата е подготвена. Какви са възможностите? Има ли афтърмаркет решения?

Като цяло ще се радвам да получа каквито и да са съвети, които бихте се сетили. Сигурен съм, че има много детайли, които е хубаво да се знаят, а идват само с опита.

Благодаря предварително.

P.S.
Моля, да ме извините ако това вече е дискутирано безброй пъти (както вероятно е), но не можах да намеря и функция за търсене във форума.
Последно промяна от Akima на 17 Авг 2015 19:05, променено общо 1 път.
Причина: Променено заглавие.

Аватар
iovkito
Мнения: 2831
Регистриран на: 24 Авг 2008 22:05
Местоположение: Добрич
Благодарил/а: 9 пъти
Получена  благодарност: 56 пъти

Re: Avensis автоматично пускане на фарове?

Мнение от iovkito » 09 Авг 2015 18:40

Колата няма автоматично пускане на фаровете. Авенсисите със средно и високо ниво на оборудване имат такова , но само при стъмняване , а не при запалване на двигателя. Няма как колата да е 2007-ма и да е с касетофон , такава модификация не съществува. Всички авенсиси от края на 2003 до началото на 2006 имат касетофон , а от средата на 2006 до края на 2008 са само с диск , който поддържа и мп3 формат.Ако колата е фейслиф(има мигачи в огледалата) и радиото е с касета , значи е сменяно. Относно допълнително устройство , да , може да се сложи такова без проблем , най-евтиното е yatour , аз съм си сложил , струваше 45$ и чете мп3-ки от сд карта или флашка и се управлява изцяло от аудио системата.
Toyota Avensis T25 2.0 D4D 2007
Toyota RAV4 XA40 2.2 D4D 2014

Ethereal
Мнения: 6
Регистриран на: 09 Авг 2015 10:41
Местоположение: София

Re: Avensis автоматично пускане на фарове?

Мнение от Ethereal » 09 Авг 2015 20:04

Сега погледнах талона, наистина е от 2006. Kонзолата изглежда като тази от снимката:
Изображение

Да разбирам ли, че няма абсолютно никакъв начин да накарам фаровете да се палят с колата?

Моля и за повече инфо за аудио модула. В идеалния вариант трябва да мога да стриймвам от iPhone-a (през BT) или опция за управление на iPod. В краен случай стерео жак ми върши работа също.

Аватар
gimara
Мнения: 1468
Регистриран на: 27 Фев 2014 18:56
Местоположение: Пловдив
Автомобил: Verso 1.8/CVT, 2016
Благодарил/а: 20 пъти
Получена  благодарност: 31 пъти

Re: Avensis автоматично пускане на фарове?

Мнение от gimara » 10 Авг 2015 18:14

P.S.
Моля, да ме извините ако това вече е дискутирано безброй пъти (както вероятно е), но не можах да намеря и функция за търсене във форума.
Колега, вярно ли не намери търсачката? Най-горе вдясно на страницата?

Аватар
iovkito
Мнения: 2831
Регистриран на: 24 Авг 2008 22:05
Местоположение: Добрич
Благодарил/а: 9 пъти
Получена  благодарност: 56 пъти

Re: Avensis автоматично пускане на фарове?

Мнение от iovkito » 10 Авг 2015 21:08

Вариантът с iphone-a e към yatour-a да си купиш и bluetooth модул и да си стриймваш музиката. От волана ще си сменяш песните и ще го ползваш и за разговори едновременно.
Toyota Avensis T25 2.0 D4D 2007
Toyota RAV4 XA40 2.2 D4D 2014

Аватар
Akima
Мнения: 7100
Регистриран на: 09 Юни 2009 17:28
Местоположение: Варна
Автомобил: Altezza
Благодарил/а: 29 пъти
Получена  благодарност: 56 пъти

Re: Avensis автоматично пускане на фарове?

Мнение от Akima » 17 Авг 2015 19:06

gimara написа:
P.S.
Моля, да ме извините ако това вече е дискутирано безброй пъти (както вероятно е), но не можах да намеря и функция за търсене във форума.
Колега, вярно ли не намери търсачката? Най-горе вдясно на страницата?
stretcher.gif

Колега,Ethereal,
в раздел Сервизи има тема за модули за дневни светлини - работят и на T25. :thumbsup:
Другите неща са вече обяснени май.
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.
Изображение
Непрочетените книги умеят да си отмъщават.
Особено добре това се отдава на "Наказателен кодекс" и "Ръководство за употреба на верижен трион".

baivlado
Мнения: 48
Регистриран на: 22 Яну 2015 14:39
Местоположение: София
Автомобил: Toyota Avensis T25 1.8 VVTI

Re: Avensis автоматично пускане на фарове?

Мнение от baivlado » 24 Авг 2015 10:16

iovkito написа:Колата няма автоматично пускане на фаровете. Авенсисите със средно и високо ниво на оборудване имат такова , но само при стъмняване , а не при запалване на двигателя. Няма как колата да е 2007-ма и да е с касетофон , такава модификация не съществува. Всички авенсиси от края на 2003 до началото на 2006 имат касетофон , а от средата на 2006 до края на 2008 са само с диск , който поддържа и мп3 формат.Ако колата е фейслиф(има мигачи в огледалата) и радиото е с касета , значи е сменяно. Относно допълнително устройство , да , може да се сложи такова без проблем , най-евтиното е yatour , аз съм си сложил , струваше 45$ и чете мп3-ки от сд карта или флашка и се управлява изцяло от аудио системата.
Да знаеш къде се намира датчика, който следи кога е тъмно? Хрумна ми една идея за автоматични светлини - да покрия с нещо този датчик :)
Toyota Avensis 1.8 VVTi 129HP /2007/ 1ZZ-FE

Аватар
Akima
Мнения: 7100
Регистриран на: 09 Юни 2009 17:28
Местоположение: Варна
Автомобил: Altezza
Благодарил/а: 29 пъти
Получена  благодарност: 56 пъти

Re: Avensis T25 - автоматични къси светлини - DRL модул ?

Мнение от Akima » 24 Авг 2015 11:39

Горе в огледалото за задно виждане - автоматичните светлини ползват сензора за дъжд.


Изображение

89941-05010

Изображение
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.
Изображение
Непрочетените книги умеят да си отмъщават.
Особено добре това се отдава на "Наказателен кодекс" и "Ръководство за употреба на верижен трион".

baivlado
Мнения: 48
Регистриран на: 22 Яну 2015 14:39
Местоположение: София
Автомобил: Toyota Avensis T25 1.8 VVTI

Re: Avensis T25 - автоматични къси светлини - DRL модул ?

Мнение от baivlado » 25 Авг 2015 16:30

В такъв случай няма да стане това, което си мислех с автоматичните светлини :)
Toyota Avensis 1.8 VVTi 129HP /2007/ 1ZZ-FE

Аватар
Akima
Мнения: 7100
Регистриран на: 09 Юни 2009 17:28
Местоположение: Варна
Автомобил: Altezza
Благодарил/а: 29 пъти
Получена  благодарност: 56 пъти

Re: Avensis T25 - автоматични къси светлини - DRL модул ?

Мнение от Akima » 25 Авг 2015 16:43

baivlado написа:В такъв случай няма да стане това, което си мислех с автоматичните светлини :)
Няма да имаш автоматични чистачки,ако го разглобиш и затъмниш.

На Auris ставаше с капачка от кола например. biggrin.gif
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.
Изображение
Непрочетените книги умеят да си отмъщават.
Особено добре това се отдава на "Наказателен кодекс" и "Ръководство за употреба на верижен трион".

Аватар
Freedom
Мнения: 387
Регистриран на: 22 Яну 2010 11:04
Местоположение: Бургас
Благодарил/а: 7 пъти
Получена  благодарност: 5 пъти

Re: Avensis T25 - автоматични къси светлини - DRL модул ?

Мнение от Freedom » 26 Авг 2015 08:14

Здравей колега,
Можеш да прегледаш темата Дневни светлини за Toyota - DRL модули,схеми,LED светлини... как съм решил проблема с модул за DRL от 20 лева и 15 минути свободно време. Повече от 2 години карам с него и нямам забележки.
Успех!

Daco
Мнения: 23
Регистриран на: 20 Юли 2016 20:04
Местоположение: София

Avensis T25 - автоматични къси светлини - DRL модул ?

Мнение от Daco » 21 Юли 2016 16:59

Моят Avensis T25 2005 има автоматични чистачки, но няма автоматично пускане на фаровете при смрачаване.
Въпросът ми е дали някой има представа, ако сменя лОстчето за къси с такова което има функция AUTO дали ще тръгнат и при мен късите при смрачаване?
Не вярвам да не са сложили сензор, но ще съм благодарен на по-компетентно или изпитано мнение.
Последно промяна от Akima на 22 Юли 2016 01:07, променено общо 1 път.
Причина: Правопис.

Аватар
Akima
Мнения: 7100
Регистриран на: 09 Юни 2009 17:28
Местоположение: Варна
Автомобил: Altezza
Благодарил/а: 29 пъти
Получена  благодарност: 56 пъти

Avensis T25 - автоматични къси светлини - DRL модул ?

Мнение от Akima » 22 Юли 2016 01:14

Daco написа: Не вярвам да не са сложили сензор
Ползва се сензорът за дъжд.
Трябва да се провери по VIN - няма как са отгатваме.
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.
Изображение
Непрочетените книги умеят да си отмъщават.
Особено добре това се отдава на "Наказателен кодекс" и "Ръководство за употреба на верижен трион".

Daco
Мнения: 23
Регистриран на: 20 Юли 2016 20:04
Местоположение: София

Avensis T25 - автоматични къси светлини - DRL модул ?

Мнение от Daco » 22 Юли 2016 07:24

Благодаря на Akima за бързият отговор, ще намеря къде да я проверя и ще споделя какъв е резултатът.

Аватар
Akima
Мнения: 7100
Регистриран на: 09 Юни 2009 17:28
Местоположение: Варна
Автомобил: Altezza
Благодарил/а: 29 пъти
Получена  благодарност: 56 пъти

Avensis T25 - автоматични къси светлини - DRL модул ?

Мнение от Akima » 22 Юли 2016 13:51

Daco написа: ще намеря къде да я проверя
http://www.toyodiy.com :thumbsup:
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.
Изображение
Непрочетените книги умеят да си отмъщават.
Особено добре това се отдава на "Наказателен кодекс" и "Ръководство за употреба на верижен трион".

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 37 госта