Corolla E11 4Е-FE LPG - генераторът не зарежда акумулатора ?

nikolaydnd
Мнения: 1
Регистриран на: 10 Авг 2015 22:31

Corolla E11 4Е-FE LPG - генераторът не зарежда акумулатора ?

Мнение от nikolaydnd » 11 Авг 2015 09:41

Здравейте,
от скоро съм притежател на Corolla E11 4Е-FE LPG с двигател 4ЕFE японска сглобка и съм много впечатлен от шофирането и. Уникална кола! Но имам проблем с ел. инсталацията. Обиколих доста майстори и проблемите стават все повече, вече почти изразходих всичките си надежди, че и пари.

Проблемът се изразява в това, че от време на време тойотата спира да зарежда акумулатора, също така се случва и оборотомера да не работи и забелязах, че когато не работи оборотомера, точно в този момент и не зарежда акумулатора.

До тук са:
  • сменени диоден блок
  • реле регулатор
  • направена профилактика на алтернатора
  • махната е алармата и централното
Но проблемът продължава - след последната намеса на майсторите, когато включа задна и таблото спира да работи (оборотомера и лапичките за масло и т.н.) иначе си има подсветка на таблото и километража работа (предполагам е с жило.)

Има и обикновена газова.
Молбата ми е следната, ако някой се е сблъсквал с подобен проблем или знае майстор, който не вижда за първи път корола, да препоръча и напише, за да мога най - накрая да си карам королата безметежно, тъй като съм впечатлен от возия и въобще удоволствие от шофиране.

Надявам се да съм го написал достатъчно разбираемо и да не съм пропуснал нещо, но ако имате въпроси оставам на среща. Благодаря предварително.
Последно промяна от Akima на 11 Авг 2015 10:59, променено общо 1 път.
Причина: Променено заглавие.Форматиране.Правопис.Моля прочетете правилата и важните теми.Успех.

Аватар
TATI
Мнения: 2751
Регистриран на: 02 Авг 2005 11:54
Местоположение: София
Благодарил/а: 7 пъти
Получена  благодарност: 46 пъти
Обратна връзка:

Re: Corolla E11 4Е-FE LPG - генераторът не зарежда акумулато

Мнение от TATI » 11 Авг 2015 11:49

Познавам един много добър, но за жалост е доста далеч!
Прочетете правилата на форума!
Hi-Ace 1979, 2.2 D, manual
Corolla Sedan 1998, 1.6i, automatic Terra
Avensis Wagon 2005, 2.0, D-4D, manual Sol
Kia Cee'd 2007, 1.6 CVVT EX, automatic

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 127 госта