Exide Excell 100Ah - май умря акумулатора - RAV4 XA30

Аватар
jim_beam
Мнения: 2479
Регистриран на: 25 Юли 2007 23:01
Местоположение: Австрия
Автомобил: Honda HR-V RU
Благодарил/а: 9 пъти
Получена  благодарност: 5 пъти
Обратна връзка:

Re: Exide Excell 100Ah - май умря акумулатора - RAV4 XA30

Мнение от jim_beam » 11 Окт 2015 15:27

Мерси Aкима,и двете марки не предлагат за дизел,поне като въведа данните няма такава възможност.сигурно са с малък капацитет,а и надали ще открия такива въобще.
Бях в мазата и зарядния ток е паднал на 1А,ще го чакам до утре сутринта и се надявам да завърти.
Ще видим какво ще се намери по магазините.
Между другото сега се сещам,че и в метро имаше някакви акумулатори,а също и в строителните магазини като baumax,bauhaus.
Намерих и една марка BIG в Амазон,пасваща като размери и данни,както и друга WINNER:



Все пак съм зависим от наличност тук - утре ще се разбере... cool.gif
Honda HR-V DTEC 2021
Made In Japan

Изображение

Аватар
jim_beam
Мнения: 2479
Регистриран на: 25 Юли 2007 23:01
Местоположение: Австрия
Автомобил: Honda HR-V RU
Благодарил/а: 9 пъти
Получена  благодарност: 5 пъти
Обратна връзка:

Re: Exide Excell 100Ah - май умря акумулатора - RAV4 XA30

Мнение от jim_beam » 12 Окт 2015 21:25

С последни признаци на живот сутринта успях да запаля worthy.gif tooth.gif и вече съм с ново менте AFA Plus 91Ah 740A,било някакво евтино производство на Varta.Ако 106€ минава за евтино,ще видим резултатите...А Varta,Banner,Exide директно ги подминах,като знам оплакванията от тях.
пс>Както вече знаех Toyota не предлага ориг. акумулатори,пробвах се и при Mazda дори ходих да го взема(180€),обаче нямаше нищо общо с ориг.японски.Та затова избрах ментето.
Мерси на колегата за съвета с дозареждането,ще го прилагам за в бъдеще най-вече заради късите отсечки,които понякога се налага да се правят особено зимата. :thumbsup:
Honda HR-V DTEC 2021
Made In Japan

Изображение

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 42 госта