Celica 2001 - не показва правилно ниво на гориво;свети Check

ccdesigns
Мнения: 3
Регистриран на: 16 Ное 2015 01:40

Celica 2001 - не показва правилно ниво на гориво;свети Check

Мнение от ccdesigns » 16 Ное 2015 01:59

Здравейте!

Наскоро взехме Toyota Celica 2001г. 1.8 143к.с. ръчка.

Още с докарването от автокъщата нещо губеше мощност по пътя. Закарахме я на майстор, той каза, че при миенето на двигателя е влязла вода при свещите и от това е проблема, но все пак ги сменихме с нови NGK. Въпреки това старите бяха доста бели и чисти, така че не би трябвало да е бил проблемът в тях и в началото. След смяната на свещите колата вече вървеше на пушка, няма да губи мощност, няма проблеми.

Междувременно забелязахме, че не показва правилно нивото на горивото в резервоара. В рамките на 200км не е мръднала една чертичка на таблото, като по средата на пътя сипахме 14-15 литра А100. Пак никаква промяна в индикацията. За сметка на това, след смяната на свещите, в рамките на 100км нивото падна от средата, до резерва. Което ще рече, че е изгорила около 25-30 литра, ако му вярваме. В крайна сметка напълнихме отново А100 до горе и разбрахме, че е имало 12-13 литра в резервоара при светването на резервата. На връщане за същите тези 100тина километра не мръдна нито чертичка на таблото, а заредихме на друга бензиностанция 3.5 литра. Дори да сметнем, че пистолетите на различните бензиностанции изключват при различно ниво в резервоара, то можем да говорим за нормален разход от може би 5-6-7 на 100 при каране 80-90-100 и в двете посоки. Следователно, по моята логика - не показва правилно. Прав ли съм? И, ако да, как може да се оправи този проблем?

Междувременно на отиване горе долу на 90-тия километър светна Check-a. Останалата част от пътя го минах със светещ чек + връщането и не съм забелязал абсолютно никаква промяна в поведението на автомобила. Не мога да кажа със сигурност дали върви нормално за тези 143к.с., но не ми се струва мудна. Някакви идеи?

И двата пъти, в които сипвахме бензин, беше на Газпром Враца. Имаше някакво гориво в резервоара като я взехме, но не мога да кажа с точност колко литра. Само последните 3.5 литра ги сипахме на друга бензиностанция.

Поздрави!

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 48 госта