Неработеща електроника и работещ двигател - Avensis T25 VVTi

MnStef
Мнения: 4
Регистриран на: 04 Дек 2015 17:12
Местоположение: София

Неработеща електроника и работещ двигател - Avensis T25 VVTi

Мнение от MnStef » 04 Дек 2015 17:30

Здравейте,колеги.

Случаят е следният - падна ми акумулатора до нула след забравена крушка и след зареждането му не мога да си позная колата.

След като подам ток светлините на централното табло не се включват освен тази за ABS, удивителен знак в червено над индикатора за АBS светлина, лампичката за проверка на двигателя и за вратите (когато една от тях е отворена).
Освен светлините изобщо не включват индикаторите за гориво, температура, обороти все едно няма ключ в стартера.

Двигателя запалва лесно, но индикаторите не работят.
Не работят- страничните огледала, ел огледала за обратно виждане на вратите, радиото, климатика, мигачите, ел чистачки-предните и задна.
Това, което работи е светлините на фаровете, но и тези за мъгла, аварийните мигачи ( даже и върху таблото), светлинките на сенниците, тавана и вратите. Фаровете работят, но задните стопове не. Хидравликата на волана не се включва.

Това,което направих към момента е да видя за изгорели бушони релето под капака на колата, както и това реле зад жабката.
Тези, които ми се сториха съмнителни и по етикет отговарят за проблемните функции смених, но промяна няма.

Моделът е Авенсис 2003 (2003-2009) 1.8 бензин, 128кон. сили.
Някакви предположения преди да съм я закарал на сервиз от ваша страна?

Благодаря ви предварително. rolleyes.gif smile.gif
Последно промяна от Akima на 04 Дек 2015 17:47, променено общо 1 път.
Причина: Променено заглавие.Моля прочетете правилата и важните теми.Добре дошъл.

Аватар
Akima
Мнения: 7100
Регистриран на: 09 Юни 2009 17:28
Местоположение: Варна
Автомобил: Altezza
Благодарил/а: 29 пъти
Получена  благодарност: 56 пъти

Re: Неработеща електроника и работещ двигател - Avensis T25

Мнение от Akima » 04 Дек 2015 17:48

Нов акумулатор Ви трябва...

Сервизи има навсякъде.

Генератора също да се провери.
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.
Изображение
Непрочетените книги умеят да си отмъщават.
Особено добре това се отдава на "Наказателен кодекс" и "Ръководство за употреба на верижен трион".

MnStef
Мнения: 4
Регистриран на: 04 Дек 2015 17:12
Местоположение: София

Re: Неработеща електроника и работещ двигател - Avensis T25

Мнение от MnStef » 04 Дек 2015 23:20

Благодаря Ви. Акумулатора е на около 3 години, но се използва автомобилът предимно за къси дистанции. Това знам, че скъсява животът му значително, но нямах идея, че когато бъде зареден и запалва двигателя толкова лесно се касае вече за смяна. След диагностиката утре ще пиша за резултатът. Лека вечер.

Аватар
Akima
Мнения: 7100
Регистриран на: 09 Юни 2009 17:28
Местоположение: Варна
Автомобил: Altezza
Благодарил/а: 29 пъти
Получена  благодарност: 56 пъти

Re: Неработеща електроника и работещ двигател - Avensis T25

Мнение от Akima » 04 Дек 2015 23:24

Някоя клетка е окъсена според мен.

Започва се от акумулатора - той сам се е обадил.

Попълнете си местоположението в профила - нарушавате правилата - тогава вече ще дадем и идеи за сервизи.

:thumbsup:
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.
Изображение
Непрочетените книги умеят да си отмъщават.
Особено добре това се отдава на "Наказателен кодекс" и "Ръководство за употреба на верижен трион".

MnStef
Мнения: 4
Регистриран на: 04 Дек 2015 17:12
Местоположение: София

Re: Неработеща електроника и работещ двигател - Avensis T25

Мнение от MnStef » 05 Дек 2015 00:09

Да, надявам се да е от акумулатора. Интересен случай е. Двигателя работи, почти цялата електрониката я няма, само ръчно отключване също. Обикновено хората се оплакват, че не могат да запалят двигателя при работеща електроника. Чиста случайност е, че пробвах двигателя при това положение (''мъртво, централно табло, с изключение на 3 индикатора''), а още по-изненадан бях когато запали с лекота. wink.gif smile.gif

Аватар
Akima
Мнения: 7100
Регистриран на: 09 Юни 2009 17:28
Местоположение: Варна
Автомобил: Altezza
Благодарил/а: 29 пъти
Получена  благодарност: 56 пъти

Re: Неработеща електроника и работещ двигател - Avensis T25

Мнение от Akima » 05 Дек 2015 00:37

Направете и една диагностика все пак - нека видим какви кодове вади. :thumbsup:

Интересен е случаят.

Все пак има някой друг fail-safe,поставен от японски гений... :whistle: laugh.gif
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.
Изображение
Непрочетените книги умеят да си отмъщават.
Особено добре това се отдава на "Наказателен кодекс" и "Ръководство за употреба на верижен трион".

Аватар
mallorca80
Мнения: 24
Регистриран на: 01 Дек 2015 23:25
Местоположение: Kettering,UK

Re: Неработеща електроника и работещ двигател - Avensis T25

Мнение от mallorca80 » 11 Дек 2015 21:49

Развитие някакво по темата има ли че ми стана интересно?
Ако се случи да забравя като пиша по тема - Тойoта Авенсис Т25,2005 година,2.0литра VVT-i петрол

MnStef
Мнения: 4
Регистриран на: 04 Дек 2015 17:12
Местоположение: София

Re: Неработеща електроника и работещ двигател - Avensis T25

Мнение от MnStef » 22 Дек 2015 00:56

Здравейте, колеги.
Закупих си мултицет, с който доказах, че акумулатора не зареждаше. Ориентирах се към кварталните сервизи за ремонт на алтернатори защото при замерване на самият алтернатор нямаше стойност, което ме изненада. Почти автоматично ми предложиха смяна и ремонт без да проверяват алтернатора, а само акумулатора както направих аз. В друг сервиз установиха, че до алтернатора не достига ток. След това от плюса на батерията към корпуса на алтернатора свързаха кабел и по този начин възстановиха ел. захранване на изгубените ел. функции описани по-горе от мен. Оказаха се замърсени клеми. Последва профилактика на кабелите без да се наложи смяна или ремонти на други компоненти. wink.gif smile.gif

EU_BG_akademika
Мнения: 36
Регистриран на: 14 Мар 2010 06:30
Местоположение: София, с. Пчелник, област Варна

Re: Неработеща електроника и работещ двигател - Avensis T25

Мнение от EU_BG_akademika » 18 Фев 2016 09:34

Сега, ще ви разкажа, моята одисея, която от много акъл и малко знания, ме замъкна с 400 кинта назад. Ще го опиша само за да предпазя други колеги, от подобна скъпо струваща грешка, а не да се оплаквам...
Колата е модела 2003-2008 1.8 биндзин 129кс. Значи като купих колата миналия юни, ми направи впечатление, че рядко, след заработване на двигателя двете оранжеви лампички най долу на таблото, оставят да си светят. Те са за някакви проверки май..... както и да е, като ги видя спирам, лост на паркинг, ключа назад и паля пак. Автомобилът е автомат.....лампичките гаснат и си карам. Една вечер забравих лявото плафонче да свети, но сутринта колата си запали без проблеми и си работеше 4-5 дни на къси разтояния и то с нагревател отзад, фарове, чистачки, отопление с климатик, докато загрее и радиото. Първият признак за нещо, което не в ред, беше че като реши да се прехвърли на газ, започна да гасне, но ако съм в колата подавам газ, си обръща горивото.... :whistle: Реших че е нещо от газовата..... Всичко това докато си бях на село с.Пчелник Варненска област. В деня на тръгването ни за София, натоварих ме се, въртя аз, а тя само свири като щурец и таблото гасне, тоест губи напрежение. Ама там ми е лесно, имам още 4 акумулатора и и още толкова зарядни, башка двата големи изправителя.... biggrin.gif Донесох аварийният акумулатор, щипките и запали веднага......Това беше преди 20 дни. Реших и аз като колегата, че е от плафона и че за 500км е заредил и няма проблеми. Като падна снега и температурите, слизах да я припалвам и всичко беше ок.
Вчера както си карам и усещам втвърдяване на волана, пипнах спирачката и всички лампички по таблото светнаха, спрях да видя ремъците, загасих и до там. Викам един приятел, кабелите, запали пак, но волана твърд, карах малко и на един светофар угасна сама..... Вече и с кабели не искаше да пали, само цирика...... Избутахме я криво ляво встрани, намерих в телефона, една фирма дето носи батерии на място и им заръчах немедленно да качват един 65А/ч за модела и да идват. Дойдоха хората, смениха замериха, при включени фарове и парно зарежда 13.8- доволно. Платих им 150лв взех си гаранцията и доволен си тръгнах, паля и............. лампата за зареждане не гасне........Брех направо ми се дорева......Поглеждам в телефона и работата замирисва на алтернатор, звъннах насам натам препоръчаха едно момче, отивам мери, колкото е на акумулатора, толкова е и на изхода на алтернатора при работещ двигател. Разправям аз всичко и той вика, акумулатора ти е почнал да умира, още когато са ти светели чековете. Но тази кола е така направена, че пали и с минимален ток в акумулатора, но за сметка на алтернатора, това е направено да се придвижиш до сервиза, а не да караш 10 000км както направил ти, щом е не изправен акумулатора, алтернатора се товари излишно и живота му се скъсява значително. Та ми смени реле-регулатора с нов БОШ и ми отмъкна 250 кинта общо. Платих за не знанието си, закачих си обеца на ухото и друг път забележа ли необичайно поведение по електрониката ще търча веднага.....
Това ми се случи, съветвам ви и вие да обръщате внимание на тези неща :thumbsup: drunk.gif
Колкото по подготвен и мощен ти е джипа, толкова по далеч ходиш да търсиш трактор.

Anonymous90
Мнения: 5
Регистриран на: 01 Окт 2016 18:39
Местоположение: София

Неработеща електроника и работещ двигател - Avensis T25 VVTi

Мнение от Anonymous90 » 09 Окт 2016 22:16

Автомобила е Тойота Авенсис 2005 г. 2.0 D, 116 к.с. Климатроник двузонов (не духа топло): на загряла кола ,пускам го на функция АУТО духа ледено студено, включвам ас: он, офф, свалям градусите,качвам ги,абе общо взето каквото и да ръчкам, да пускам, да спирам, да увеличавам, намалявам никакъв ефект духа си обледеняващо.Причините какви може да са? Някакви идеи? Благодаря предварително! bash.gif

Аватар
TATI
Мнения: 2742
Регистриран на: 02 Авг 2005 11:54
Местоположение: София
Благодарил/а: 7 пъти
Получена  благодарност: 43 пъти
Обратна връзка:

Неработеща електроника и работещ двигател - Avensis T25 VVTi

Мнение от TATI » 10 Окт 2016 07:07

Anonymous90 написа: Автомобила е Тойота Авенсис 2005 г. 2.0 D, 116 к.с. Климатроник двузонов (не духа топло): на загряла кола ,пускам го на функция АУТО духа ледено студено, включвам ас: он, офф, свалям градусите,качвам ги,абе общо взето каквото и да ръчкам, да пускам, да спирам, да увеличавам, намалявам никакъв ефект духа си обледеняващо.Причините какви може да са? Някакви идеи? Благодаря предварително! bash.gif
Що не четете темите?
Долей си антифриз!
Прочетете правилата на форума!
Hi-Ace 1979, 2.2 D, manual
Corolla Sedan 1998, 1.6i, automatic Terra
Avensis Wagon 2005, 2.0, D-4D, manual Sol
Kia Cee'd 2007, 1.6 CVVT EX, automatic

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Неработеща електроника и работещ двигател - Avensis T25 VVTi

Мнение от slowtraveler » 10 Окт 2016 09:40

Може и да са повредени клапи :)
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Anonymous90
Мнения: 5
Регистриран на: 01 Окт 2016 18:39
Местоположение: София

Неработеща електроника и работещ двигател - Avensis T25 VVTi

Мнение от Anonymous90 » 10 Окт 2016 21:07

Пропуснах да добавя, за което се извинявам, преди месец е зареден и проверен, (климатика) антифриз има.

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Неработеща електроника и работещ двигател - Avensis T25 VVTi

Мнение от slowtraveler » 10 Окт 2016 21:51

При проверка на климатика обикновено проверяват фреона, а не антифриза :whistle: ppp.gif
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Anonymous90
Мнения: 5
Регистриран на: 01 Окт 2016 18:39
Местоположение: София

Неработеща електроника и работещ двигател - Avensis T25 VVTi

Мнение от Anonymous90 » 10 Окт 2016 23:41

Това и съм написал, но явно не е толкова ясно, пак да поясня - фреон има не го губи, така и с антифриза. Като се закачи на машината която е специално за климатици на Мпс-та тя автоматично си проверява дали има загуба (течове) от някъде. Уви няма.... bash.gif

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 35 госта