Видеорегистратор - свързване към огледало - Avensis T25 ?

Аватар
mallorca80
Мнения: 24
Регистриран на: 01 Дек 2015 23:25
Местоположение: Kettering,UK

Видеорегистратор - свързване към огледало - Avensis T25 ?

Мнение от mallorca80 » 16 Яну 2016 18:38

Здравейте отново.
Питам за Avensis T25 - 2005 година

Ново предизвикателство се загнезди в съзнанието ми - поразрових и не видях конкретна тема и затова отварям нова тука.Ако е вече споменавано и съм пропуснал - извинете,но ако не е - може да е полезно и за други.Така - искам да си сложа даш камерка,но не искам никакви кабелаци под/над кори и заети пауър сокети.както всички знаем огледалото за задно виждане е самозатъмняващо когато блеснат фарове зад нас вечерно време.Предполагам захранването е 5волта .Някой връзвал ли си е директно камера към кабелите за огледалото. Камерите гледам че имат 1А бушон т.е не виждам проблем да се оголят кабелчета за огледалото и да се свържат тези за камерата.Не съм сигурен обаче какъв е бушона за огледалото - да не е някой 500мА или нещо подобно под ампер и да го изпуша.Нямам проблем да си режа ,снаждам и запоявам но не искам да прибързвам преди да чуя мнения.Също и препоръки за камерка.В ebay.co.uk е пълно с такива за по около 15 паунда ама не съм много убеден колко ги бива.Всякакви впечетления и препоръки ще бъдат оценени по достойнство.Благодаря предварително bow.gif
Последно промяна от Akima на 17 Яну 2016 15:35, променено общо 2 пъти.
Причина: Променено заглавие.Моля прочетете правилата и важните теми.Правопис.
Ако се случи да забравя като пиша по тема - Тойoта Авенсис Т25,2005 година,2.0литра VVT-i петрол

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4917
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 151 пъти
Получена  благодарност: 140 пъти

Re: Даш камера свързване към огледалото за задно виждане

Мнение от slowtraveler » 17 Яну 2016 00:15

Връзвал съм на друг автомобил и то радар-детектор....
Захранването е 12В през ключ...
Става номера, но ако успееш да разглобиш USB адаптера и да го навреш в кутията на огледалото (обикновено става с малките модели)....

От друга страна мога да ти направя снимки на захранване в него район изкарано от под таблото - едва ли би видял разлика - всичко е доста скрито...
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Аватар
mallorca80
Мнения: 24
Регистриран на: 01 Дек 2015 23:25
Местоположение: Kettering,UK

Re: Даш камера свързване към огледалото за задно виждане

Мнение от mallorca80 » 17 Яну 2016 01:47

Всяка показна снимка е добре дошла и ще съм благодарен.От твоите думи разбирам че с 2 думи - няма проблем да си изкарам 12в от захранването на огледалото
Ако се случи да забравя като пиша по тема - Тойoта Авенсис Т25,2005 година,2.0литра VVT-i петрол

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4917
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 151 пъти
Получена  благодарност: 140 пъти

Re: Даш камера свързване към огледалото за задно виждане

Мнение от slowtraveler » 17 Яну 2016 09:09

Да, но 12В, а не 5В (повечето камерки са с 5В или USB захранване...

Снимка на изваждането на захранването от огледалото нямам - продадох вече колата, но там действах така:
1. Определяне на захранването 12В (защото при мен имаше и доста други датчици в него район) в куплунга към огледалото
2. Изкарване маса от болтче (имаше такова при мен, иначе трябваше да го търся пак в куплунга)...
3. свързване на плюса в куплунга (напъхано тънко кабелче заедно с куплунга) или с леко заголване на плюсовия кабел и доброто му изолиране

Но и другия вариант не е за пренебрегване:
https://www.youtube.com/watch?v=aJ2SZjFkN8k
При мен кабелчето отива към огледалото, където съм го хванал с черни клипсове и излглежда купешко.... А след слизането под жабката вкарах кабела в централния тунел, и захранването ми излезе вътре в подлакътника, а не както на видеото - с къс външем участък от пода до подлакътника...
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

baba_metca
Мнения: 587
Регистриран на: 28 Апр 2009 07:55
Местоположение: София и Пазарджик

Re: Видеорегистратор - свързване към огледало - Avensis T25

Мнение от baba_metca » 19 Яну 2016 11:55

Аз имам такъв регистратор, но не съм го връзвал към огледалото а към запалката в централната конзола. Кабелите минават точно както е показано на клипчето и не се виждат. Самото захранване е вързано за това на запалката, но през жици, а не в самата запалка. След като кабела мине под жабката, минава между корите и отива зад запалката. От там си оголваж и връзваш, а остатъкак от кабела съм вързал за една шина под радио блока. По този начин кабелите на самия регистратор са си оригиналните и мога по всяко време да го махна и сложа на друга кола, освен това кабела му става за почти всички навигации и мога на неговото място да си сложа и навигация, защото USB конектора си е запазен. Така както ти си го замислил също може да запазиш USB-то

Около огледалото стъклото е боядисано на точки и там не може да се хване вакумчето. Аз използвах специална лепенка, която да залепя и после върху нея захващам вакумчето. По този начин самия регистратор е почти скрит зад огледалото и не пречи на полезрението.

Отностно модел регистратор, има колкото си искаш, въпроса е ти точно какво очакваш да получиш. Има такива с вграден GPS, добри за нощно виждане, с батерия, с възможност за снимки и какви ли не други опции. Ако гледаш нещо за 15-20$ там нещата са на късмет.

Аватар
mallorca80
Мнения: 24
Регистриран на: 01 Дек 2015 23:25
Местоположение: Kettering,UK

Re: Видеорегистратор - свързване към огледало - Avensis T25

Мнение от mallorca80 » 22 Яну 2016 14:25

Полезни съвети.Благодаря.прегледах видеото и наистина да подпъхна кабела под корите изглежда умно и скрито но очевидно не иска да си заема сокета на запалката и предпочитам да ми е свободен за навигацията.Аз също си мислих за оголване на кабели и връзване някъде на скрито място и най - вероятно така ще направя.Мисля все пак първо да проверя кабелчетата на сенниците тъй като огледалцата в тях също имат лампички т.е захранване.Определено не искам кабели да висят навсякъде и в първия възможен момент когато ми остане време ще се заема със тая задача.А самите камерки (видеорегистратори) - конкретни препоръчки за нещо изпитано???Също така - тея видеорегистратори работят при завъртян ключ на стартера и подадено напрежение към тях - но има ли такива със добра батерия които при паркирана кола нощтно време ще се включат и запишат движение пред колата??
Ако се случи да забравя като пиша по тема - Тойoта Авенсис Т25,2005 година,2.0литра VVT-i петрол

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4917
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 151 пъти
Получена  благодарност: 140 пъти

Re: Видеорегистратор - свързване към огледало - Avensis T25

Мнение от slowtraveler » 22 Яну 2016 15:38

Не бих пипал сенниците... Там има подвижни кабели и можеш да направиш беля... На сегашния ми модел имаше сервизна акция с подмяна на сенниците, защото е било възможно при монтажа да прищипят кабела, и съответно да се запали...
Бих гледал огледалото (и така съм го правил неколкократно на няколко автомобила)...
Относно големите батерии - камерата ми е със сравнително голяма батерия, и въпреки това пише навярно не повече от 0.5-0.6 часа...
Което не ми пречеше цяло лято да не я изключвам - просто я бях захранил в 'запалка', която има постоянен плюс, а не през ключа.
При мен има такава опция - премества се бушон в централния панел с бушоните, и така може да избираш дали даденото гнездо да има постоянен плюс, или плюс през 'ключа' (при безключово палене е трудно да кажеш кое му е ключа tooth.gif )...

В такъв режим камерата ми 'заспиваше', като автоматично се събужда при движение, удар и т.н....
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Аватар
kaloian311
Мнения: 268
Регистриран на: 04 Мар 2010 19:23
Местоположение: Пловдив

Re: Видеорегистратор - свързване към огледало - Avensis T25

Мнение от kaloian311 » 22 Яну 2016 20:08

По-принцип на моята кола съм свързал фотохроматично огледало към единият сенник.Подвижните кабели са на самият сенник.Сенника се демонтира,проводниците са на букса която е завряна в една дупка точно под стойката която е до гредата,разкачаш буксичката ,свързваш и после по обратен ред.
Изображение

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 41 госта