Corolla E12 1.6 VVTi 2006 - Цялостна подмяна на OEM аудио системата - примерна конфигурация и въпроси

Аватар
LxD
Мнения: 8
Регистриран на: 13 Дек 2011 12:49
Местоположение: София-град

Corolla E12 1.6 VVTi 2006 - Цялостна подмяна на OEM аудио системата - примерна конфигурация и въпроси

Мнение от LxD » 20 Фев 2016 00:35

Здравейте,колеги,
Първо ще сложа снимките после ще се опитам да споделя идеята си.

1. Колата ми е Corolla E12 1.6 VVTi 2006 декември и изглежда по следния начин:
Изображение

2. Това е оригиналното CD което си е с колата, мисля че е модел 58816:
Изображение

3. Не съм сигурен дали това му е схемата, но ще я сложа понеже не намерих друга.
Изображение

Искам да сменя музиката която е в момента с доста по-добра и искам да кажете какво мислите.
Нещата които искам да сложа са следните:

1. Четох някъде, че бордовия компютър се намира в плеъра и това ако е така каква ми е алтернативата и вярно ли е изобщо защото схемата гласи друго?
Плеър още не съм решил 100% дали да е двоен дин с навигация или един дин, защото не знам точно как ще стане свързването тъй като те са с евро-букси а плеъра според схемата е с някакви други. Също на оригиналния липсва RCA гнезда за свързването с усилвателя.
Ако е един дин съм се насочил към JVC KD-R961 с преходник от двоен дин към единичен или аналог на него на Alpine с опция за управление от волана.
Ако ще е двоен дин - никаква идея и тук бих искал вашата намеса за някой добър среден клас.

2. Предни врати - Hertz DSK 165.3 двукомпонентни по една във всяка врата.
3. Задни врати - Hertz ECX 165.3 по една във всяка врата.
4. Усилвател - Alpine BBX-T600 или GroundZero но не съм решил кой точно модел.
5. Бас каса - Alpine Alpine SBG-1244BP която е с говорител Alpine SWG-1244.
6. Кабели ACV WK-20 Power Kit които са 10 квадрата с 40 амп бушон.
7. Има ли смисъл за този сетъп да взимам и кондензатор F1?

Възможен ли е според вас този сетъп да се направи?

ПС. Забравих да кажа, че съм с акумулатор 60Аh.
Последно промяна от Akima на 20 Фев 2016 12:29, променено общо 2 пъти.
Причина: Променено заглавие.Моля прочетете правилата и важните теми.Добре дошъл.
Toyota Corolla 1.6 VVTi (E12) 110 к.с. - 2006г.

Аватар
Akima
Мнения: 7128
Регистриран на: 09 Юни 2009 17:28
Местоположение: Варна
Автомобил: Altezza
Благодарил/а: 33 пъти
Получена  благодарност: 63 пъти

Re: Corolla E12 1.6 VVTi 2006 - Цялостна подмяна на OEM аудио системата - примерна конфигурация и въпроси

Мнение от Akima » 20 Фев 2016 12:45

LxD написа:Възможен ли е според вас този сетъп да се направи?
Добре дошъл,LxD.
Поздравления за добре описаната и оформена тема - рядко някой нов потребител се старае да обясни подробно,ясно и нагледно проблема си/идеята си/.
  • В OEM Headunit-а е калкулацията за пробег,разход и прочие под името бордови компютър - с премахването му ще я загубиш.
    В модел на Pioneer май бях видял опция за калкулиране - така или иначе имате извадени сигналите от ECU за скорост и дросел.
  • Бих се насочил към 2DIN receiver с навигация и хубав голям екран.
    Вече дори и китайците хванаха цаката на управлението от волана - какво остава за реномираните производители.
  • Не знам какво ги правите тези бас каси,но поне багажника е голям.
  • Кабелите са ми ги хвалили познати в Авител - склонен съм да повярвам на думите им.
  • За конкретния Hertz не мога да се изкажа.
  • Не виждам смисъл от аудио кондензатор.
Не споделяте бюджет?
Не сте мислили и за изолация на вратите май...
Кой ще направи инсталацията?


В заключение:
Не бързайте с действията си по аудио системата.
Може би е добре да се посъветвате и с аудиофили - има няколко добри форума на български език.


Поздрави и успех. cool.gif :thumbsup:
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.
Изображение
Непрочетените книги умеят да си отмъщават.
Особено добре това се отдава на "Наказателен кодекс" и "Ръководство за употреба на верижен трион".

Аватар
LxD
Мнения: 8
Регистриран на: 13 Дек 2011 12:49
Местоположение: София-град

Re: Corolla E12 1.6 VVTi 2006 - Цялостна подмяна на OEM аудио системата - примерна конфигурация и въпроси

Мнение от LxD » 20 Фев 2016 14:07

Благодаря за топлото посрещане, като цяло работя в кар аудиото на технополис и да познавам доста аудиофили. Изолация за вратите не съм замислял но добре че ме подсети и за нея. Точно определен бюджет нямам но мисля да е около 800-1000лв. всичко. При положение че сменя плеъра и загубя калкулацията на гориво, смесен разход и т.н това ще попречи ли на нормалното функциониране на автомобила? Инсталацията мисля да ми я прави не без известния аудиофил Влади (Audio Vandal) в сервиза му в надежда има няколко първи места с неговите проекти по кар аудио състезанията. Целя качествен и силен звук без изкривявания. Отворен съм към още предложения за колони и усилватели.
Toyota Corolla 1.6 VVTi (E12) 110 к.с. - 2006г.

Аватар
Akima
Мнения: 7128
Регистриран на: 09 Юни 2009 17:28
Местоположение: Варна
Автомобил: Altezza
Благодарил/а: 33 пъти
Получена  благодарност: 63 пъти

Re: Corolla E12 1.6 VVTi 2006 - Цялостна подмяна на OEM аудио системата - примерна конфигурация и въпроси

Мнение от Akima » 20 Фев 2016 14:46

LxD написа:При положение че сменя плеъра и загубя калкулацията на гориво, смесен разход и т.н това ще попречи ли на нормалното функциониране на автомобила?
Не,няма да нарушите нищо.Ще загубите само статистическите данни - просто някой хора им е много важен разхода на гориво и съм длъжен да го кажа. :thumbsup:

С работата на Audio Vandal съм запознат макар и задочно и мога да кажа,че от това,което чух в колата на познат съм предоволен - особено като съотношение цена/качество.

Вижте и моделите receiver-и на Pioneer - идват малко по-скъпи,но според мен си струват.

Изолирайте вратите дори и с нещо бюджетно като Silent Coat Starter Set.
Главното е да се преборите с резонанса във вратите,който дори заводското аудио на Panasonic може да причини.

Ако решите да е 1DIN можете да купите адаптер с точен цвят като интериора от eBay.

Поздрави. :thumbsup:
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.
Изображение
Непрочетените книги умеят да си отмъщават.
Особено добре това се отдава на "Наказателен кодекс" и "Ръководство за употреба на верижен трион".

Аватар
LxD
Мнения: 8
Регистриран на: 13 Дек 2011 12:49
Местоположение: София-град

Re: Corolla E12 1.6 VVTi 2006 - Цялостна подмяна на OEM аудио системата - примерна конфигурация и въпроси

Мнение от LxD » 21 Фев 2016 16:26

Имам още един въпрос някой знае ли какъв е размера на говорителите на предната линия и на задната?
Toyota Corolla 1.6 VVTi (E12) 110 к.с. - 2006г.

Аватар
Akima
Мнения: 7128
Регистриран на: 09 Юни 2009 17:28
Местоположение: Варна
Автомобил: Altezza
Благодарил/а: 33 пъти
Получена  благодарност: 63 пъти

Re: Corolla E12 1.6 VVTi 2006 - Цялостна подмяна на OEM аудио системата - примерна конфигурация и въпроси

Мнение от Akima » 21 Фев 2016 23:46

LxD написа:Имам още един въпрос някой знае ли какъв е размера на говорителите на предната линия и на задната?
Front door: 6-1/2" Rear deck: 6" x 9"
http://www.crutchfield.com/S-fNrm5TtcKX ... rolla.html - чети тук например. :thumbsup:
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.
Изображение
Непрочетените книги умеят да си отмъщават.
Особено добре това се отдава на "Наказателен кодекс" и "Ръководство за употреба на верижен трион".

Аватар
LxD
Мнения: 8
Регистриран на: 13 Дек 2011 12:49
Местоположение: София-град

Re: Corolla E12 1.6 VVTi 2006 - Цялостна подмяна на OEM аудио системата - примерна конфигурация и въпроси

Мнение от LxD » 22 Фев 2016 14:38

Добре а преходник от двойния дин за единичен от къде мога да си поръчам защото нещо не намирам почти никъде?
Toyota Corolla 1.6 VVTi (E12) 110 к.с. - 2006г.

Аватар
Akima
Мнения: 7128
Регистриран на: 09 Юни 2009 17:28
Местоположение: Варна
Автомобил: Altezza
Благодарил/а: 33 пъти
Получена  благодарност: 63 пъти

Re: Corolla E12 1.6 VVTi 2006 - Цялостна подмяна на OEM аудио системата - примерна конфигурация и въпроси

Мнение от Akima » 22 Фев 2016 14:46

LxD написа:Добре а преходник от двойния дин за единичен
http://www.ebay.com/itm/CARAV-11-037-Au ... SwDwtUq71w
http://www.ebay.com/itm/TOYOTA-COROLLA- ... gM&vxp=mtr
http://www.ebay.com/itm/Xtrons-1-Din-Ra ... w2&vxp=mtr
http://www.ebay.com/itm/SOPORTE-AUTORAD ... SwrklVQ-ke
http://www.ebay.com/itm/Radioblende-SET ... SwuMFUj-R2

Моля да четете във форума - писано е и преди и то доста пъти. :thumbsup:
Може да си даваме само положителни оценки/репутация/ засега - ако се даваха отрицателни... bash.gif
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.
Изображение
Непрочетените книги умеят да си отмъщават.
Особено добре това се отдава на "Наказателен кодекс" и "Ръководство за употреба на верижен трион".

Аватар
LxD
Мнения: 8
Регистриран на: 13 Дек 2011 12:49
Местоположение: София-град

Re: Corolla E12 1.6 VVTi 2006 - Цялостна подмяна на OEM аудио системата - примерна конфигурация и въпроси

Мнение от LxD » 22 Фев 2016 15:29

Благодаря мисля че го намерих и в български сайтове предполагам е същия:

1. http://car-electronic.com/product_info. ... _id=119141
2. http://www.cable.bg/kabel.php?cPath=110 ... _id=119141
Toyota Corolla 1.6 VVTi (E12) 110 к.с. - 2006г.

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Ahrefs [Bot], Google [Bot] и 46 госта