Celica T23 1.8 2ZZ-GE VVTLi 2002 - Фарове за мъгла - ел.схема ?

Николай Лозенски
Мнения: 2
Регистриран на: 26 Мар 2016 00:44
Местоположение: София

Celica T23 1.8 2ZZ-GE VVTLi 2002 - Фарове за мъгла - ел.схема ?

Мнение от Николай Лозенски » 26 Мар 2016 01:46

Здравейте,колеги.
Притежавам Celica T23 1.8 2ZZ-GE VVTLi 2002.
Искам някой ако разбира от ел. схемите на фаровете на тоя модел да ми обясни как да си пусна фаровете за мъгла(ГОВОРЯ ЗА ПРЕДНИТЕ САМО-искам да ги правя дневни светлени),без да светят габаритите!!!
Имам идея за копче(оригинално),което ще сложа на таблото-оттам ще ги контролирам(така искам!!!).
Също тъка знам,и ще сложа реле.
Проблема е,някой да ме упъти,кои са кабелите при таблото,или къде да ги търся?Ако имате някакви други идеи може,и ще се радвам да ми ги споделите.Поздрави!!!
p.s:НЕ ИСКАМ С DRL модул ДА СИ СЛАГАМ!!!!
Последно промяна от Akima на 26 Мар 2016 18:54, променено общо 1 път.
Причина: Променено заглавие.Моля прочетете правилата и важните теми.Правопис.

Николай Лозенски
Мнения: 2
Регистриран на: 26 Мар 2016 00:44
Местоположение: София

Celica след 1999 г. фаровете за мъгла стават на дневни светлини

Мнение от Николай Лозенски » 30 Мар 2016 01:59

Здравейте,колеги,притежатели на тоя прекрасен модел Тойота.След като бях пуснал тема в тоя раздел за електроника на колата,относно пускането на фаровете за мъгла без участието на габаритите и никой не ми отговори реших сам да се поровя по инсталацията на моя автомобил(както обясних в другата тема,притежател съм на Celica T23 1.8 2ZZ-GE VVTLi 2002).Дипломиран инженер съм и разбирам от токове и ел.схеми,и открих,че може,тоест аз си ги направих вече,светлините за мъгла да светят без участието на габаритите,без каквито и да е допълнително вграждане на чужди ел.сиситеми към системата за фарове на колата.Аз специално си ги направих да ги контролирам от лостчето на волана,от където по принцип си се пускат,има и индикация на тъблото че са пуснати,но мога да ги направя с даването на контакт от старт ключа.Ако иска някой да му обясня
как става,нека да ми звънне на 0897065034 .Сигурен съм,че и другите модели Тойота,стават по същият начин.Сега съм си поръчал много яки лед крушки,с които консумацията на ток драстично ще намалее,и ще светят като оригинални дневни светлени!!!

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Celica T23 1.8 2ZZ-GE VVTLi 2002 - Фарове за мъгла - ел.схема ?

Мнение от slowtraveler » 30 Мар 2016 07:51

Здравейте колега,
Моля прочетете правилата на форума още веднъж - пускането на дублирана тема не е правилно, затова мнението Ви бе преместено във вече публикуваната от Вас настояща тема...
Относно фаровете за мъгла. За да не получите отговор, явно на никой не му е идвала идеята да си направи дневни светлини от светлините за мъгла.
По-точно му е идвала идеята, но навярно се е отказал заради това, че използването на фаровете за мъгла като дневни светлини изрично е ЗАБРАНЕНО от Закона. (инженерите би трябвало да са свикнали да четат и проверяват всякакви ръководни документи и да преценяват рисковете от дадено техническо решение - поне така ни учеха на времето :whistle: tooth.gif ).
Съответно при използването им ставате лесно видима мишена (и то основателно) на всеки катаджия на пътя...
Въпреки това, ако имате желание е добре да споделите какво е вашето решение. Форума е точно за това - за обмен на такава информация. Тук доста колеги са споделили своите решения, със схеми, снимки от монтажа и т.н. Сам разбирате, че обяснение по телефона не е толкова нагледно и удобно, колкото няколко снимки и схеми, публикувани тук...
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 44 госта