Corolla E15 2009 - "Пукане" на OEM HeadUnit / CD Радио след неоторизирана намеса - РЕШЕН

Аватар
ywy
Мнения: 43
Регистриран на: 17 Окт 2013 22:07
Местоположение: София

Corolla E15 2009 - "Пукане" на OEM HeadUnit / CD Радио след неоторизирана намеса - РЕШЕН

Мнение от ywy » 27 Мар 2016 15:22

Здравейте,
Май направих голяма беля (Corolla E15 седан 2009).

Днес решх да направя профилактика на климатика и закупих спрей за климатици.
Въпросният спрей е в кутия 500 мл (Произведен Полша) и има накрайник с маркуче. Профилактиката става като се впръска във всички отвори на въздухопроводите и след 15-20 минути се пуска парно и духалки на макс.
Така и направих.
НО какво се случи почна пукане от колоните звука на радиото спря само пукане и пищене. Изключех бушона за радиото. Продължих с профилактиката за да изсуши ако е влязла вода. След 30 минути сложих бушона, но пищенето и пукането продължава. guns.gif
Някой слбъсквал ли се е с подобна ситуация и ако не се оправи фабричното радио какво да правя. Ремонт или да търся направо ново.
На въпросния препарат на кутията дори е нарисувано табло точно като на моята Corolla и със стрелки е посочено къде се впръсква препарата.

Благодаря.
Последно промяна от Akima на 30 Мар 2016 15:27, променено общо 2 пъти.
Причина: Променено заглавие.Моля прочетете правилата и важните теми.Правопис.Форматиране.Вежливост.

Аватар
Akima
Мнения: 7120
Регистриран на: 09 Юни 2009 17:28
Местоположение: Варна
Автомобил: Altezza
Благодарил/а: 33 пъти
Получена  благодарност: 61 пъти

Мнение от Akima » 27 Мар 2016 15:25

Откачете Head Unit-а и почистете конекторите.

Профилактика на климатик се прави над 18 градуса...

Ето актуални цени - http://www.toyota-tech.eu/TD2Legacy/Fujitsu%20Ten.pdf
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.
Изображение
Непрочетените книги умеят да си отмъщават.
Особено добре това се отдава на "Наказателен кодекс" и "Ръководство за употреба на верижен трион".

Аватар
ywy
Мнения: 43
Регистриран на: 17 Окт 2013 22:07
Местоположение: София

Corolla E15 2009 - "Пукане" на OEM HeadUnit / CD Радио след неоторизирана намеса ?

Мнение от ywy » 27 Мар 2016 16:13

Akima написа: Откачете Head Unit-а и почистете конекторите.

Профилактика на климатик се прави над 18 градуса...

Ето актуални цени - http://www.toyota-tech.eu/TD2Legacy/Fujitsu%20Ten.pdf
Благодаря за редакцията на темата.
За 18C е така , но след 2 дни имам час за смяна на консумативи. Исках да направя тая профилактика преди смяната. За почистването на конекторите ще изчакам да видя дали няма да исъхне само за няколко дена.
Поздрави

Аватар
veso_hds
Мнения: 1429
Регистриран на: 13 Май 2012 12:06
Местоположение: Бургас
Благодарил/а: 22 пъти
Получена  благодарност: 26 пъти

Corolla E15 2009 - "Пукане" на OEM HeadUnit / CD Радио след неоторизирана намеса ?

Мнение от veso_hds » 27 Мар 2016 17:29

Някой некоректно е превел указанието за ползване на спрея(ако изобщо има).Изрично трябва да пише,че се впръсква във всички отвори с ИЗКЛЮЧЕНИЕ на тези над радиото.За друг път вече ще знаеш.
Тойота РАВ 4 D4D-2002г.

Аватар
ywy
Мнения: 43
Регистриран на: 17 Окт 2013 22:07
Местоположение: София

Corolla E15 2009 - "Пукане" на OEM HeadUnit / CD Радио след неоторизирана намеса ?

Мнение от ywy » 27 Мар 2016 17:51

veso_hds написа:Някой некоректно е превел указанието за ползване на спрея(ако изобщо има).Изрично трябва да пише,че се впръсква във всички отвори с ИЗКЛЮЧЕНИЕ на тези над радиото.За друг път вече ще знаеш.
Явно да. Макар че го четах на 3 езика и информацията беше еднаква. Дори имаше картинка със стрелки къде да се впръсква и там въздухопроводите бяха точно над Радиото.
Течността на химикала е на алкална основа което е много добър проводник трябва да исъхне добре. Ако и след това не тръгне ще търся по сериозно решение.

Поздрави.

Аватар
Akima
Мнения: 7120
Регистриран на: 09 Юни 2009 17:28
Местоположение: Варна
Автомобил: Altezza
Благодарил/а: 33 пъти
Получена  благодарност: 61 пъти

Corolla E15 2009 - "Пукане" на OEM HeadUnit / CD Радио след неоторизирана намеса ?

Мнение от Akima » 27 Мар 2016 18:19

ywy написа: Течността на химикала е на алкална основа което е много добър проводник трябва да иЗсъхне добре. Ако и след това не тръгне ще търся по сериозно решение.
Именно затова аз бих отворил и подсушил/почистил. :thumbsup:

Пише се "изсъхне". stupid.gif
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.
Изображение
Непрочетените книги умеят да си отмъщават.
Особено добре това се отдава на "Наказателен кодекс" и "Ръководство за употреба на верижен трион".

Аватар
ywy
Мнения: 43
Регистриран на: 17 Окт 2013 22:07
Местоположение: София

Corolla E15 2009 - "Пукане" на OEM HeadUnit / CD Радио след неоторизирана намеса ?

Мнение от ywy » 30 Мар 2016 14:39

Всичко се оправи само след 24 h и каране с парно на Max.
От сервиза който посещавам за годишно обслужване казаха, че е можело да стане голяма беля и те практикуват пръскане откъм двигателния отсек, където влиза въздух в купето.

Аватар
max-2
Мнения: 1788
Регистриран на: 08 Дек 2005 19:15
Местоположение: Пловдив
Благодарил/а: 18 пъти
Получена  благодарност: 44 пъти

Corolla E15 2009 - "Пукане" на OEM HeadUnit / CD Радио след неоторизирана намеса - РЕШЕН

Мнение от max-2 » 30 Мар 2016 19:48

На моя звер уникат винаги съм пръскал долу през дренажната тръба и съм нямал ядове. Все пак целта е да се дезинфекцира радиатора. Пръскам един спрей и запушвам дупката с тапа за 4-5 минути. След това източвам и вентилатор половин час.
Carina E 4AFE LB 1992

Аватар
veso_hds
Мнения: 1429
Регистриран на: 13 Май 2012 12:06
Местоположение: Бургас
Благодарил/а: 22 пъти
Получена  благодарност: 26 пъти

Corolla E15 2009 - "Пукане" на OEM HeadUnit / CD Радио след неоторизирана намеса - РЕШЕН

Мнение от veso_hds » 30 Мар 2016 20:41

max-2 написа:..... Все пак целта е да се дезинфекцира радиатора....
И не само.Във въздухопроводите също се намират разни гниди.Затова аз впръсквам навсякъде без двата отвора над радиото.Първо пъхам маркучето докрай и пръскайки леко го изтеглям,за да засегна максимално от въздухопроводите.Така изпръсквам целия спрей и после-познатата процедура.Съвета ми към тези,които сами правят това,е да си купуват спрей,а не пяна(защото веднъж си напълних цялото купе с пяна). :thumbsup:
Тойота РАВ 4 D4D-2002г.

Аватар
ywy
Мнения: 43
Регистриран на: 17 Окт 2013 22:07
Местоположение: София

Corolla E15 2009 - "Пукане" на OEM HeadUnit / CD Радио след неоторизирана намеса - РЕШЕН

Мнение от ywy » 31 Мар 2016 13:40

max-2 написа: На моя звер уникат винаги съм пръскал долу през дренажната тръба и съм нямал ядове. Все пак целта е да се дезинфекцира радиатора. Пръскам един спрей и запушвам дупката с тапа за 4-5 минути. След това източвам и вентилатор половин час.
Точно тази процедура ме посъветваха майсторите от сервиза в който ходя.

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 20 госта