Тойота Корола Версо

bate_vanio
Мнения: 1
Регистриран на: 18 Сеп 2016 23:45
Местоположение: Благоевград

Тойота Корола Версо

Мнение от bate_vanio » 19 Сеп 2016 00:02

Наскоро си купих Тойота Корола Версо 2004 г. 1,6 110 к.с. газов ижекцион.
Колата е от Италия и от сервизната книжка почти нищо не разбирам. Помогнете ми, като ми кажете от къде да се сдобия,с такава на български. Също така колата е само с един ключ. Пали се с бутон и ключа е с чип. Има ли смисъл да питам за ключ в сервиз на Тойота ? Ако имате познати от София до Петрич, моля кажете къде да отида.

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Тойота Корола Версо

Мнение от slowtraveler » 19 Сеп 2016 08:27

Добре дошъл...
Относно сервизната книжка - за какво ти е нова сервизна книжка? Да не би да имаш предвид не сервизна книжка, а инструкция за експлоатация?
http://www.toyotabg.eu/viewtopic.php?f=29&t=2185

При кола с един чип ВИНАГИ е добре да се препрограмира, изтривайки старите чипове, и запомняйки само тези, които са твоя собственост...
За конкретни специалисти по ключове - навярно колегите ще подскажат...
Дали има смисъл да се обръщаш в Тойота - ами на времето аз се обърнах - да, доста по-скъпо е, но получаваш оригинално изглеждащ ключ, програмиран правилно за колата (в смисъл - като оставиш колата при тях) :)
Не друг няма да ти свърши работа де...
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Аватар
Рошко
Мнения: 918
Регистриран на: 09 Ное 2008 14:41
Местоположение: Пловдив
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 2 пъти
Обратна връзка:

Тойота Корола Версо

Мнение от Рошко » 19 Сеп 2016 11:20

Цък! - четиво за домашно... Естествно при теб го няма проблема с използването на дистанционно втора употреба, както при мен, но цена за ново от Тойота няма да струва по-малко. Това първо. Второ, както каза и Slow, трябва да се изтрият всички дистанционни, които не са ти в джоба. И трето - купи си дистанционно и иди в Тойота да ти го обучат за твоята кола (тогава ще изтриете и другите), тъй като при загубването на единствения останал ключ, нещата стават грозни! 3000+ за смяна на компютър, имобилайзер и т.н. Повярвай ми, не искаш да стигаш до там, защото току виж си решил, че колата не си струва разхода и е по-добре да я продадеш на части.

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 24 госта