Нов собственик на RAV 4 HYBRID

Публикувай отговор
TOYO 28
Мнения: 24
Регистриран на: 02 Окт 2016 07:07
Местоположение: София

Нов собственик на RAV 4 HYBRID

Мнение от TOYO 28 » 06 Ное 2016 04:19

Dalt написа:
nowyaris написа:
Имам нов Рав 4 от април тази година. Бензин, ниво на оборудване като хибрид (с безключов достъп).

До тук го разбиха веднъж (колкото да си докажат, че могат да го откраднат) и го крадоха веднъж. Факт е, че застрахователя го намери още същия ден, но разкарването отиде над месец - писане на фермани, разправии с абсолютно некомпетентни ченгета (с едно-две изключения), разправии със застраховател, освобождаване от РПУ, сервизи и прочие.

Всички: полицаи, застрахователи и Тойота потвърдиха, че тази година има бум в кражбите на Рав 4. Нямам идея що ги крадат (откуп или поръчка), но е факт че разправията е голяма.

И аз се замислих за допълнителни защити. За сега само мисля, щото не съм сигурен до колко ще помогнат, ако някой реши да я краде пак...

Колега Dalt, аз напоследък имам сериозни съмнения, за съучастие на някой техник от Тойота в тези кражби, руснаците имат много такива случаи, в които служители в представителството на техния дилър на Тойота, продава информация на крадците, вероятно и тук при подобен бум на кражбите на РАВ 4, имаме изтичане на информация от вътре.

Миналата седмица моята жена ходи до Тойота с колата, с проблем в парктроника, оказало се че в офиса им Запад не се занимават с такива неща, и я препращат към цариградско шосе, но изведнъж техника я питал дали сме монтирали нещо против кражба по колата ни, е какво го интересува него след като няма да работи по нея, и той го знае още след като му е казала за какво е дошла, не е ли странно ?

Продажбата на подобна информация става много лесно, техниците имат всичко в ръцете си за всяка една Тойота която е продадена от ТМ Ауто, те могат предварително да подготвят допълнителен ключ, да го запишат в паметта на колата ти, без ти да знаеш за това, и след това да го дадат на крадците, заедно с пълна информация как да я откраднат, ако имаш някаква специална защита по нея, както е при мен, защото отивайки на обслужване, ти им я предаваш, нямаш друг избор, и те са на ясно за всичко по колата.

Дори могат да подготвят ключ без колата да е при тях, само по номера на рамата, стига да искат могат всичко, и ние сме им в ръцете, това е самата истина.

Затова те моля да ни опишеш стъпка по стъпка как точно е атакувана твоята кола, защото това че има поражения, не означава че крадците не са имали предварително подготвен ключ, или ретранслатор, възможно е да са замаскирали лесната кражба чрез счупвания, инсценирайки стандартен взлом.

Също и дали си я водил на обслужване между покупката и кражбата, колко време след покупката се случи кражбата, на какво място се случи кражбата, също и опита за кражба, по кое време на денонощието са двата инцидента, в гараж ли ти нощува колата, на платен паркинг, или е уличница, разкажи ни всички тези подробности, те носят много важна за всички ни информация, така ще знаем от какво точно да се защитаваме ? :thumbsup:
Последно промяна от TOYO 28 на 06 Ное 2016 17:56, променено общо 1 път.

TOYO 28
Мнения: 24
Регистриран на: 02 Окт 2016 07:07
Местоположение: София

Нов собственик на RAV 4 HYBRID

Мнение от TOYO 28 » 06 Ное 2016 05:03

jim_beam написа: Много интересна тема,честито за колата колега!
:thumbsup:
Иначе в ЮАР имало интересни решения като електрошок на вратите,вижда ми се добра изненада.
А генерално май само някои арабски страни са решили проблема с кражбите и др. отклонения.
За руснаците само като изгледа човек няколко клипа с катастрофи по техните пътища,може да ги определи като една деградирала нация от алкохолици,блядове и дураци.
Но за щастие има и изключения.
Да, електрошока е добра идея, но ще трябва да помисля как да я реализирам, вече имам идея, и подходящо устройство за опити, един китайски електрошок, само трябва да измисля къде да подам електродите в дръжката, и как да го управлявам, вероятно ще трябва да има прекъсвач, който да стартира електрошока, при издърпване на дръжката.

Като ще трябва и да се изключва захранването, когато приближа колата, което е лесно за мен, понеже имам устройство което инициализира достъпа ми до колата, за да не ме тресне като издърпам аз дръжката, иначе разтрисането е безвредно, но определено стряска, и може да респектира крадеца.

За руснаците съм съгласен че масата са калпави, и си пийват повечко, клиповете с катастрофи наистина са отчайващи.

Но имат и много читави хора, техничари са, имат традиции в това, заравят се в даден технически проблем, и докато не го решат не се спират, в техни форуми съм намирал много полезни неща, които са ме спасявали много пъти, и затова си ги уважавам братушките, даже ги намирам за пичове, когато не са пили водка.

По темата за защита от кражби на коли, няма кой да им излезе, най-добри са в света, имат уникални решения, които действат много добре, имат огромно производство на защитни електронни и механични устройства, направили са много умни неща, взаимствани от военната индустрия, разработени от инженери от военния комплекс.

И затова, на това поле им свалям шапка, ползвам опита им с удоволствие и благодарност, с тяхна помощ всяка Тойота може да се превърне в крепост, да са живи и здрави, и да продължават да измислят нови неща. :thumbsup:

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Нов собственик на RAV 4 HYBRID

Мнение от slowtraveler » 06 Ное 2016 09:47

Скрито съдържание
Изисква се да бъдете регистрирани за да видите това съдържание.
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

TOYO 28
Мнения: 24
Регистриран на: 02 Окт 2016 07:07
Местоположение: София

Нов собственик на RAV 4 HYBRID

Мнение от TOYO 28 » 06 Ное 2016 18:00

Има всякакви варианти след самата кражба, нямам идея как действат нашите крадци, при всички положения са добре подготвени, убеден съм и че ползват заглушител, защото един заглушител вече не струва никакви пари, и се продават свободно на пазара.

Факта е че в Русия с този маяк са си върнали много откраднати коли, най-вече когато защитния комплекс е бил слаб, с малко компоненти, икономисани са пари от защита, крадците успяват да откраднат колата, и в такава ситуация само маяка може да я спаси.

Самия маяк не е скъп, една предплатена карта струва 6-7 лева, има много сайтове за безплатно проследяване, в които си регистрираш устройството, и ти го позиционира на картата.

Затова според мен си заслужава да се инвестира в такова устройство, и тук проблема е че у нас не се предлагат, тук имаме само трекери, които са за постоянно проследяване, и излъчват постоянно, което е проблем, защото със скенер такова устройство се открива много бързо. :thumbsup:

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Нов собственик на RAV 4 HYBRID

Мнение от slowtraveler » 06 Ное 2016 19:15

Според мен не вземаш под внимание и един друг фактор, влияещ върху самата ситуация и внасящ разлика в начина на работа в Русия и България - в Русия Каското е малко като миража - както бе на времето тук...
Тук понякога е по-добре да не я намерят въобще, отколкото да я намерят опоскана...
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

TOYO 28
Мнения: 24
Регистриран на: 02 Окт 2016 07:07
Местоположение: София

Нов собственик на RAV 4 HYBRID

Мнение от TOYO 28 » 06 Ное 2016 20:11

Да, тук съм съгласен, в Русия каското наистина е мираж, у нас нещата са малко по-добре, но и тук си имаме в някаква степен неизвестна компонента.

Напоследък много хора се оплакват, че застрахователя им реже от дължимата сума, по най-фантагористични причини, или дори без причина, та най-добре е да не ни се случва да стигаме до там.

Като говорим за Русия, там имат много сериозни фирми за мониторинг, например освен визуализация на местоположението което го има в целия свят, предлагат и изпращане на патрул към колата, нещо като нашите СОТ-аджии, в случай на тревога от алармената система, такава опция не съм чул да се предлага в друга държава.

Плюс опция за алармиране, в случай че сигнала с колата им изчезне безпричинно, като се смята че най-вероятно е включен заглушител, и се подготвя евентуална кражба, в такава ситуация изпращат SMS на собственика, и изпращат екип на място. :thumbsup:

Аватар
jim_beam
Мнения: 2479
Регистриран на: 25 Юли 2007 23:01
Местоположение: Австрия
Автомобил: Honda HR-V RU
Благодарил/а: 9 пъти
Получена  благодарност: 5 пъти
Обратна връзка:

Нов собственик на RAV 4 HYBRID

Мнение от jim_beam » 06 Ное 2016 20:35

Застрахователите винаги се пробват да изпържат клиента,когато имат да му дават.Това важи навсякъде,поради тая причина е добре,особено при големи суми,да се сключи допълнителна правозащитна застраховка и то с друга компания.Но и там са едни фермани с малки буквички,където много неща се изключват и т.н.
Най-добрия вариант е човек да има адвокат,който се е специализирал в тази област.В Австрия например такива застраховки се предлагат от автомобилните клубове ÖAMTC и ARBÖ.Те си имат свои адвокати,а в случай на нужда може да се ползват и други специалисти.
Моите наблюдения показват,че този бранш е доста тъмен,но хубавото е,че държавата чрез законодателството ги запира от безчинства.Такива въпреки това се случват,както сме гледали по телевизията в германия,австрия и др.

пс>Hursa това е само мое субективно мнение,нищо повече,по повод поведението им зад волана.Но се дължи определено на много други пропуски,не искам да се впускам...
Honda HR-V DTEC 2021
Made In Japan

Изображение

Аватар
Dalt
Мнения: 28
Регистриран на: 19 Окт 2016 08:38
Местоположение: София
Обратна връзка:

Нов собственик на RAV 4 HYBRID

Мнение от Dalt » 17 Дек 2016 22:07

TOYO 28 написа:Колега Dalt, аз напоследък имам сериозни съмнения, за съучастие на някой техник от Тойота в тези кражби, руснаците имат много такива случаи, в които служители в представителството на техния дилър на Тойота, продава информация на крадците, вероятно и тук при подобен бум на кражбите на РАВ 4, имаме изтичане на информация от вътре.

Миналата седмица моята жена ходи до Тойота с колата, с проблем в парктроника, оказало се че в офиса им Запад не се занимават с такива неща, и я препращат към цариградско шосе, но изведнъж техника я питал дали сме монтирали нещо против кражба по колата ни, е какво го интересува него след като няма да работи по нея, и той го знае още след като му е казала за какво е дошла, не е ли странно ?

Продажбата на подобна информация става много лесно, техниците имат всичко в ръцете си за всяка една Тойота която е продадена от ТМ Ауто, те могат предварително да подготвят допълнителен ключ, да го запишат в паметта на колата ти, без ти да знаеш за това, и след това да го дадат на крадците, заедно с пълна информация как да я откраднат, ако имаш някаква специална защита по нея, както е при мен, защото отивайки на обслужване, ти им я предаваш, нямаш друг избор, и те са на ясно за всичко по колата.

Дори могат да подготвят ключ без колата да е при тях, само по номера на рамата, стига да искат могат всичко, и ние сме им в ръцете, това е самата истина.

Затова те моля да ни опишеш стъпка по стъпка как точно е атакувана твоята кола, защото това че има поражения, не означава че крадците не са имали предварително подготвен ключ, или ретранслатор, възможно е да са замаскирали лесната кражба чрез счупвания, инсценирайки стандартен взлом.

Също и дали си я водил на обслужване между покупката и кражбата, колко време след покупката се случи кражбата, на какво място се случи кражбата, също и опита за кражба, по кое време на денонощието са двата инцидента, в гараж ли ти нощува колата, на платен паркинг, или е уличница, разкажи ни всички тези подробности, те носят много важна за всички ни информация, така ще знаем от какво точно да се защитаваме ? :thumbsup:
Извинявам се за късния отговор, известно време не влизах тук, че имах други неща за правене.

Напълно е възможно да има някаква вътрешна схема работници-крадци. Като си купувах колата на няколко пъти служители на Тойота се оплакваха от ниски заплати...

Първия път колата я разбиха пред блока в който живеят, на добре осветен самостоятелен паркинг (не просто на улицата). Бяха срязали жилата на алармата и преден капак (имали са информация какво и къде минава), след което са разпробили ключалката на шофьорската врата и така са влезли. Колата беше загубила доста заряд в акумулатора, защото се зарежда бая време.

Втория път разбиха шофьорското стъкло (щото още не бяха монтирали ключалката) и после са си я взели по начин подобен на долното видео.

https://www.youtube.com/watch?v=dUTIw8B9JW8

Колата са я намерили същия ден застрахователите сложена в един гараж. Извикаха ме за да присъствам на отварянето. В колата имаше заглушител с цена в Интернет от 600 лева. Заглушител за всякакви мобилни сигнали - 6 или 8 различни честоти. По изискване на застрахователя в моята кола има GPS от по-висок клас. Нямам идея как са я намерили.

Полицията бави колата 2 седмици, след това още 2 седмици в Тойота за оправяне на всички щети, тоест реално си взех колата месец след втората случка. Колата ми я върнаха оправена, но си личеше колко претоварени са в Тойота. Паркинга за клиенти беше препълнен, а колата не беше почистена читаво.

Не мисля да слагам допълнителни защити, защото си плащам каско.

Весели Празници!
Analog Man...

http://www.iplbg.com

Аватар
Рошко
Мнения: 918
Регистриран на: 09 Ное 2008 14:41
Местоположение: Пловдив
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 2 пъти
Обратна връзка:

Нов собственик на RAV 4 HYBRID

Мнение от Рошко » 13 Юли 2017 10:11

Gone in 3 минути... stretcher.gif

dar
Мнения: 2
Регистриран на: 05 Фев 2018 09:31
Местоположение: sifia

Нов собственик на RAV 4 HYBRID

Мнение от dar » 05 Фев 2018 10:45

slowtraveler написа:
Скрито съдържание
Изисква се да бъдете регистрирани за да видите това съдържание.

dar
Мнения: 2
Регистриран на: 05 Фев 2018 09:31
Местоположение: sifia

Нов собственик на RAV 4 HYBRID

Мнение от dar » 05 Фев 2018 10:47

дайте координати на сервиз ,който допълнително ,,укрепва ,, срещу кражби.Вече втори път се случва при мен.

Sartor
Мнения: 3
Регистриран на: 05 Фев 2018 15:50
Местоположение: София

Нов собственик на RAV 4 HYBRID

Мнение от Sartor » 05 Фев 2018 15:58

dar написа: дайте координати на сервиз ,който допълнително ,,укрепва ,, срещу кражби.Вече втори път се случва при мен.
Това и мен ме интересува - очаквам скоро да сменя с по-ново, ще искам да си е укрепя, за да не се налага да спя в нея. wacko.gif

memorex

Нов собственик на RAV 4 HYBRID

Мнение от memorex » 05 Фев 2018 20:07

А защо не питате застрахователя си, той трябва да ви упъти.

Sartor
Мнения: 3
Регистриран на: 05 Фев 2018 15:50
Местоположение: София

Нов собственик на RAV 4 HYBRID

Мнение от Sartor » 07 Фев 2018 10:38

Към днешна дата проучих следната информация:

Така, свързах се директно със StarLine и те ми казаха, че имат представител в България, който даже работи с Тойота (може да е даже фирмата на колегата Toyo 28) - http://itrade-bg.com/i_trade/index.php/ ... a-kontakti

I Trade работят предимно с БулИнс като застраховател. Слагането траело около час и половина.

Понеже съм към ДЗИ за момента, говорих и с тях - те работят с Мак 06 ООД (за вторите не открих много инфо, освен по разни бизнес справочници и Фейсбуук страницата им). От ДЗИ казаха, че получаваме отстъпка на услугата за инсталиране на имобилайзер / GPS тракер при Мак 06 ООД. Също при инсталиране на имобилайзер / GPS тракер (НО САМО при техния партньор) се получава и отстъпка от премията на каското (ако ви е по-висок клас автомобил, примерно Hilux, Landcruiser, те са със завишена премия като по-рискови автомобили).

Надявам се да съм бил полезен и да не звучи цитирането на фирмите като реклама.
Последно промяна от Sartor на 07 Фев 2018 12:01, променено общо 2 пъти.

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Нов собственик на RAV 4 HYBRID

Мнение от slowtraveler » 07 Фев 2018 11:31

На времето бях вземал StarLine - не бях впечатлен... Отговаряше си на заводските параметри, ама както 'заводския разход' :) Ако му създадеш идеални условия - работи си :) Ако не са идеални - работи посредствено... Подарих я на приятел, който така и не се реши да я монтира...
Между другото точно докато я носих към приятеля ми направи номер с отключването на автомобила - бях сложил кутията в жабката, и това ми блокира дистанционното на колата :) ) ..

Добре е да уточните и с Тойота - наскоро на приятел изрично отказаха монтаж на допълнително устройство на свръх-съвременен нов автомобил заради риск от отпадане на гаранцията...
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 26 госта