Нов собственик на RAV 4 HYBRID

Публикувай отговор
TOYO 28
Мнения: 24
Регистриран на: 02 Окт 2016 07:07
Местоположение: София

Нов собственик на RAV 4 HIBRID

Мнение от TOYO 28 » 10 Окт 2016 09:15

Този модел i 95 lux руснаците го монтират на най-висок клас коли в сервизите им из цяла Русия "Угон.нет" , самия сервиз дава доживотна гаранция всичко което правят по всяка една кола, така че нямат изгода да монтират калпави системи, лично шефа им Андрей Кондрашов ми препоръча този модел като подходящ за моята Рав-ка, а той е най-добрия специалист за противоугонни системи в Русия.

Производителя Старлайн, дава награда от 5 милиона рубли ( към 140 000 лева), на този който успее да ретранслира диалоговия им код, наградата все още не е взета, вече няколко години чака, мисля че това е добра реклама. :thumbsup:

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Нов собственик на RAV 4 HIBRID

Мнение от slowtraveler » 10 Окт 2016 09:34

Може.... Просто споделих личния си опит със Старлайн (избрания модел също бе топ-топ, само че за мотоциклет)...
Конкретно опита ми с руски системи е, че имат добри попадения, но за съжаление както всяка техника имат и пропуски, част от които са сериозни...
В момента ползвам 'върхов модел' руски видеорегистратор (струваше над 280Евро), конструиран и програмиран от руснаци, и изработен в Тайван (мисля подобна схема ползваха и Старлайн). Асемблирането май пак бе в Русия.
Ами и той вече успя първо да се разстрои (настройвах го сам), след което се повреди на хардуерно ниво bash.gif За щастие видеорегистраторът не е важна за работата на автомобила техника... Затова и имам вродено недоверие към тяхна електроника и потребителска техника за сериозни неща..
А за твоя случай, ако се абстрахираме от допълнителния риск да останеш на пътя, навярно си избрал добро решение, защото е уникално..
В смисъл - ползваш неразпространена в България аларма, в комбинация с уникален/лично твой монтаж...
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Scott
Мнения: 2710
Регистриран на: 25 Ное 2004 18:44
Местоположение: Bristol, UK
Получена  благодарност: 1 път

Нов собственик на RAV 4 HYBRID

Мнение от Scott » 10 Окт 2016 09:46

...добро решение, защото е уникално...
А това уникално 'противо-угонно' решение помага ли в случай на вдигане на колата с паяк на платформа?

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Нов собственик на RAV 4 HYBRID

Мнение от slowtraveler » 10 Окт 2016 11:26

Scott, там вече помага обратната връзка... Съобщението, че нещо става с колата (или липсата на съобщение) може да те подтикне към визуална инспекция :)
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Scott
Мнения: 2710
Регистриран на: 25 Ное 2004 18:44
Местоположение: Bristol, UK
Получена  благодарност: 1 път

Нов собственик на RAV 4 HYBRID

Мнение от Scott » 10 Окт 2016 12:10

slowtraveler написа:Scott, там вече помага обратната връзка... Съобщението, че нещо става с колата (или липсата на съобщение) може да те подтикне към визуална инспекция :)
т.е има датчик дето рапортува че колата се клати? Или просто се разчита на прекъсване на връзката при отдалечаване на колата? Щото ако е второто, малко недомислено ми се струва.

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Нов собственик на RAV 4 HYBRID

Мнение от slowtraveler » 10 Окт 2016 12:30

Има датчици и следи доста събития (клатене, чупене, отваряне, стартиране на двигател, начало на движение и т.н.).. И се рапортува 'по мрежата'...
Което не върши работа ако ти заглушат автомобила, затова периодично се 'разпитва' автомобила, и ако не се получи отговор, отново се вдига тревогата по телефона...
Което е добро като идея, ОБАЧЕ ми прави впечатление в коментарите на руснаците (аз също като колегата TOYO отдавна следя тази фирма), явно лъжливите съобщения и сработвания са доста, и затова често хората ги мързи да реагират на получено съобщение...
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

nowyaris
Мнения: 4515
Регистриран на: 11 Фев 2009 16:17
Местоположение: ЛИНЦ/АТ
Получена  благодарност: 1 път

Нов собственик на RAV 4 HYBRID

Мнение от nowyaris » 10 Окт 2016 13:01

TOYO 28 написа: Този модел i 95 lux руснаците го монтират на най-висок клас коли в сервизите им из цяла Русия "Угон.нет" , самия сервиз дава доживотна гаранция всичко което правят по всяка една кола, така че нямат изгода да монтират калпави системи, лично шефа им Андрей Кондрашов ми препоръча този модел като подходящ за моята Рав-ка, а той е най-добрия специалист за противоугонни системи в Русия.

Производителя Старлайн, дава награда от 5 милиона рубли ( към 140 000 лева), на този който успее да ретранслира диалоговия им код, наградата все още не е взета, вече няколко години чака, мисля че това е добра реклама. :thumbsup:
Сега,Колега,да не те тревожа,ама ако река да ти крадна РАВката,ще я крадна барабар с тебе,ще те разхождам 12 часа в багажника и за тези 12 часа ще ми обясниш всичко за алармите , метките , и за майчиното си мляко даже ще ми обясниш.Така че всичко което пишеш е тотално безмислено.За твое успокоение мога твърдо да заява че твоя модел кола не се ползва с особенна популярност на "вторичния" пазар .Хората търсят ХиксШестици,КюСедмици и ЖееЛКаОсмици.След реализацията на твоята на групата няма да и остане и за едно нормално напиване.Така че карай си най-спокойно новата РАВка и се радвай на живота днес.Щото утре Той може и да не е така радостен.Сърдечно ти желая щастие с новата придобивка :thumbsup:
Живота е като Чевермето - колкото повече те върти,толкова по-пекан ставаш....

TOYO 28
Мнения: 24
Регистриран на: 02 Окт 2016 07:07
Местоположение: София

Нов собственик на RAV 4 HYBRID

Мнение от TOYO 28 » 10 Окт 2016 19:38

Радвам се че РАВката не представлява голям интерес, но за съжаление една такава изчезна преди няколко месеца в съседния ни квартал, явно крадците не са знаели че няма да изкарат много пари и са я взели, беше на приятелско семейство, и хората го изживяха много тежко, наскоро им беше изплатена от застрахователя, и в крайна сметка загубата само 4 - 5000 лева, но нервите определено им се скъсаха.

Тогава все още си чаках колата да ми се произведе, но разбрах че когато имам такава кола, тя ще получи всичко нужно, за да бъде малко по-защитена, и няма да я карам в заводския и вид нито секунда, от магазина влезе директно в сервиза ми за обработка, и в общи линии съм доволен от резултата. :thumbsup:

Понеже изтеглих доста електрически схеми за RAV 4 Hybrid, ми се иска да ги споделя с колкото се може повече хора, защото в нета няма нищо по темата в свободен вариант, а от Тойота отказват помощ дори и само за схема, въпреки че им предложих 100 лева за нея, и със специална благодарност към колегата BOz, който ми помогна да стигна до извора за схеми на Тойота, без него нямаше да се справя със задачата за гасене на Смарт кея.

Ето тук съм ги качил Електрически схеми на RAV 4 Hybrid :thumbsup:
Последно промяна от TOYO 28 на 10 Окт 2016 20:16, променено общо 1 път.

nowyaris
Мнения: 4515
Регистриран на: 11 Фев 2009 16:17
Местоположение: ЛИНЦ/АТ
Получена  благодарност: 1 път

Нов собственик на RAV 4 HYBRID

Мнение от nowyaris » 10 Окт 2016 20:14

То винаги и за всичко си съществува вероятност да се случи.Просто исках да обесня,че ако някой те "поръча от менюто" ако щеш и 100 аларми да и сложиш на колата пак ще я отмъкнат.Понеже на времето общувах с доста такива искам да сте наясно че решат ли нещо,нищо не ги спира.Просто целите са коли за по 170 хиляди лева,че да им се вържат аритметиките после.Щото да патнеш нова и скъпа кола си е скъпо предприятие.То само да я вдигнеш не стига - това е 20% от цялата работа.После що грижи имаш докато си прибереш парите от новия клиент..... Не е истина.Мани,мани.....
Апропо,ако на някого му вдигнат сравнително евтина кола,то е по други причини,които не е място тук да се коментират.
ПП.Идеята да представиш новите си бизнес увлечения по този начин не е лоша,но Форума не е подходящ - тука повечето сме с висок коефициент на интелигентност и изключително богат житейски опит. Дерзай,колега.............
Живота е като Чевермето - колкото повече те върти,толкова по-пекан ставаш....

memorex

Нов собственик на RAV 4 HYBRID

Мнение от memorex » 10 Окт 2016 20:29

nowyaris написа: То винаги и за всичко си съществува вероятност да се случи.Просто исках да обесня,че ако някой те "поръча от менюто" ако щеш и 100 аларми да и сложиш на колата пак ще я отмъкнат.Понеже на времето общувах с доста такива искам да сте наясно че решат ли нещо,нищо не ги спира.Просто целите са коли за по 170 хиляди лева,че да им се вържат аритметиките после.Щото да патнеш нова и скъпа кола си е скъпо предприятие.То само да я вдигнеш не стига - това е 20% от цялата работа.После що грижи имаш докато си прибереш парите от новия клиент..... Не е истина.Мани,мани.....
Апропо,ако на някого му вдигнат сравнително евтина кола,то е по други причини,които не е място тук да се коментират.
ПП.Идеята да представиш новите си бизнес увлечения по този начин не е лоша,но Форума не е подходящ - тука повечето сме с висок коефициент на интелигентност и изключително богат житейски опит. Дерзай,колега.............
:thumbsup:
Въпреки това ако имам парите бих взел нещо рисково втора ръка за тез пари.Шш..т

TOYO 28
Мнения: 24
Регистриран на: 02 Окт 2016 07:07
Местоположение: София

Нов собственик на RAV 4 HYBRID

Мнение от TOYO 28 » 10 Окт 2016 20:31

Искренно се радвам че се крадат предимно по-скъпите коли, това беше най-хубавата новина за мен.

Честно казано нямам никакви бизнес увлечения, аз си имам предостатъчно работа в моя бизнес, пък и си го харесвам, затова постоянно страдам от хронична липса на време, всичкото ми време е посветено на моите клиенти, така че последното нещо което бих си пожелал е още един бизнес, защото сигурно ще полудея.

Да си призная честно, аз се надявах че тази защита в руски вариант, която съм виждал в руските сайтове, ще може да се направи в някой реномиран наш сервиз за аларми, но се оказа че те не предлагат нищо подобно, имат всякакви мяукащи устройства, старомодни примитивни имобилайзери, и нищо повече, липсва им фантазия, креативност, не желаят да се ъпдейтват в крак с времето, искат да си стоят в миналия век.

От там се наложи в много кратки срокове да се организирам, защото колата вече ми пристигаше, и да поръчвам и доставя всичко нужно от Русия, да чета и превеждам цели нощи от руските сайтове, и да откривам сам топлата вода.

Реално погледнато хубавото е че сега знам съвсем точно какво съм направил по колата си, и не се притеснявам че нещо може да дефектира, защото схемата ми е в главата, и ще се справя съвсем сам, което е предимство.

Това което предложих е безплатно съдействие, с информация, схеми и опита който придобих, мога да съм полезен в подобни мероприятия, но само ако някой желае да си защити колата сам, защото в сервиз ще ви откажат да ви реализират подобни непознати за тях идеи, реално има много неща които се правят лесно, и се иска само малко време и малко желание. :thumbsup:

nowyaris
Мнения: 4515
Регистриран на: 11 Фев 2009 16:17
Местоположение: ЛИНЦ/АТ
Получена  благодарност: 1 път

Нов собственик на RAV 4 HYBRID

Мнение от nowyaris » 10 Окт 2016 22:04

До колегата TOYO 28 - Какъв точно сервиз имате,който позволява да вкарате в него чисто нова кола за "дообработка" , както сте се изразили ??? Ако не е тайна,разбира се.....
Живота е като Чевермето - колкото повече те върти,толкова по-пекан ставаш....

Hursa
Мнения: 4898
Регистриран на: 10 Окт 2011 21:22
Местоположение: Козлодуй
Благодарил/а: 6 пъти
Получена  благодарност: 74 пъти

Нов собственик на RAV 4 HYBRID

Мнение от Hursa » 10 Окт 2016 22:08

Интересна е темата, поне за мен, като на теория. Но вероятно, защото не съм от умните. На практика не бих го реализирал, но не защото не искам да ме возят в багажника smile.gif. А защото не мога да си позволя нещо по скъпо, а и то на лизинг.
Auris Е15 Hybrid; Corolla E210 HB 2.0 hybrid

TOYO 28
Мнения: 24
Регистриран на: 02 Окт 2016 07:07
Местоположение: София

Нов собственик на RAV 4 HYBRID

Мнение от TOYO 28 » 10 Окт 2016 22:28

Аз съм написал по-назад в темата с какво се занимава, монтирам газови инжекциони, от 18 години, нашата работа е основно с електроника, практически всеки ден вграждаме газов компютър към бензиновата система на всяка една кола, и го настройваме да работи правилно, затова имам достатъчно опит за да си позволя да модифицирам електронни системи, още повече на моята кола.

А колата определено си имаше нужда от много неща след покупката.

Първото разбира се беше сигурността, питал съм ако добавя допълнителни устройства за сигурност, дали това ще се отрази на гаранцията, и ми отговориха че няма проблем, после питах и банката, тя също нямаше претенции, и затова колата претърпя поне 20 различни операции, и съм планувал още десетина, но не са толкова належащи, важните неща съм ги направил вече, останалото ще довършвам в почивните дни, по тази тема край няма, постоянно си намирам нови предизвикателства.

Второто беше анти корозионната защита, пода на колата не беше защитен добре, най-вече мостовете и носачите, буквално си имаха ръжда по заварките, затова докато всичко е чисто от кал и мръсотия, беше минато с няколко слоя BODY, и след това с няколко слоя течен парафин, заедно с всички кухини и отвори, двигателя също го минах със защитен немски лак за мотори, и планирам да позатворя огромните отвори към гумите, защото от там пръска кал към мотора, вероятно другата Събота ще го направя.

Третото беше монтажа на газовия инжекцион, специално питах дали това ще се отрази на гаранцията, и ми казаха че няма да има никакъв проблем, дори искат да я снимат за реклама, но нямам време да се занимавам с това, доволен съм че колата работи отлично на газ, имаше предизвикателства, но се справихме отлично.

И разни драболийки, които се правят на всеки нов автомобил. :thumbsup:
Последно промяна от TOYO 28 на 11 Окт 2016 08:12, променено общо 1 път.

memorex

Нов собственик на RAV 4 HYBRID

Мнение от memorex » 10 Окт 2016 22:39

Това с газовото и рекламата съм го срещал и в друг форум .Въпроса ми е кое искат да снимат и каква е гаранцията че не отпада гаранцията.Пфу,хич не мога да се изразявам.
П.С.Заради мача съм разстоен и даже заядлив.Извинения.
Последно промяна от memorex на 10 Окт 2016 22:46, променено общо 1 път.

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 35 госта