Avensis T27 /2012 - / - топящи се предни фарове - причина DRL - заводски дефект

Публикувай отговор
Аватар
IvoDobrev
Мнения: 136
Регистриран на: 30 Яну 2010 08:11
Местоположение: Костинброд
Благодарил/а: 1 път

Avensis T27 /2012 - / - топящи се предни фарове - причина DRL - заводски дефект

Мнение от IvoDobrev » 10 Окт 2017 06:22

Зачетох се в темата, отидох... погледнах... Ами стопени са и двата мамицата му. 55 000 и 4 години ще станат след 3 дни.
Сега: Toyota C-HR Hybrid 1.8 CVT 2018
Преди:Toyota Avensis 1.8 CVT 2013
Много преди: Toyota Avensis D4D 2.0 2008

MC
Мнения: 43
Регистриран на: 03 Окт 2010 16:44

Avensis T27 /2012 - / - топящи се предни фарове - причина DRL - заводски дефект

Мнение от MC » 11 Окт 2017 10:55

IvoDobrev написа: Зачетох се в темата, отидох... погледнах... Ами стопени са и двата мамицата му. 55 000 и 4 години ще станат след 3 дни.
Няма да е излишно официално запитване към Тойота (въпреки отказите им до момента за автомобили над 3 год.)
Без да бъдат регистрирани оплаквания от клиенти едва ли ще предприемат някакви мерки.

FraDiavollo
Мнения: 60
Регистриран на: 20 Фев 2017 09:36
Местоположение: София

Avensis T27 /2012 - / - топящи се предни фарове - причина DRL - заводски дефект

Мнение от FraDiavollo » 29 Яну 2018 09:47

Моята кола е купена Септември 2014г. Отидох миналата седмица в ТМ АУТО на Цариградско шосе и казаха, че до момента не са имали подобен проблем с разтапящ се рефлектор на фара за дневни светлини. Понеже колата е на повече от 3г. (вече тече удължената гаранция от 5 г.) гаранционно не се покрива смяна на фара поради разтопен рефлектор. Щели да направят запитване до централата и очаквам мейл от тях с предложение как да бъде решен проблемът. Ще пиша, като получа отговор какъв е резултатът.

Молбата ми е повече хора да сигнализират на дилърите на Тойота в България, за да се натрупат негативни мнения. Току виж си преосмислят политиката и направят кампания за подмяна на дефектиралите рефлектори.

Вчера ми изгоря едната от въпросните крушки за дневни светлини. Оказа се, че като изгори крушката не се получават никакви сигнализации за изгоряла крушка. Същевременно при изгоряла крушка изгасва лед лентата на самия фар (явно са вързани последователно и крушката затваря веригата). Ще чакаме да измислят комбинирани ЛЕД крушки за габарит и дневни светлини, за да не се нелага преправяне на ел. инстаналицята.
Toyota Avensis 1.8 Valvematic CVT 2014

MC
Мнения: 43
Регистриран на: 03 Окт 2010 16:44

Avensis T27 /2012 - / - топящи се предни фарове - причина DRL - заводски дефект

Мнение от MC » 29 Яну 2018 10:28

FraDiavollo написа: Моята кола е купена Септември 2014г. Отидох миналата седмица в ТМ АУТО на Цариградско шосе и казаха, че до момента не са имали подобен проблем с разтапящ се рефлектор на фара за дневни светлини. Понеже колата е на повече от 3г. (вече тече удължената гаранция от 5 г.) гаранционно не се покрива смяна на фара поради разтопен рефлектор. Щели да направят запитване до централата и очаквам мейл от тях с предложение как да бъде решен проблемът. Ще пиша, като получа отговор какъв е резултатът.

Молбата ми е повече хора да сигнализират на дилърите на Тойота в България, за да се натрупат негативни мнения. Току виж си преосмислят политиката и направят кампания за подмяна на дефектиралите рефлектори.

Вчера ми изгоря едната от въпросните крушки за дневни светлини. Оказа се, че като изгори крушката не се получават никакви сигнализации за изгоряла крушка. Същевременно при изгоряла крушка изгасва лед лентата на самия фар (явно са вързани последователно и крушката затваря веригата). Ще чакаме да измислят комбинирани ЛЕД крушки за габарит и дневни светлини, за да не се нелага преправяне на ел. инстаналицята.

Колега, странно защо така са ти отговорили, защото именно ТМ АУТО на Цариградско шосе многократно направиха отказ за признаване на дефекта, като конкретно там инспектираха и се увериха, че има проблем с качеството...

Заведи си официално претенцията все пак.

Yancu
Мнения: 3
Регистриран на: 14 Яну 2018 18:26
Местоположение: Пловдив

Avensis T27 /2012 - / - топящи се предни фарове - причина DRL - заводски дефект

Мнение от Yancu » 01 Мар 2018 18:52

Здравейте Колеги, имам Тойота Авенсис Т27 2011г. Имам проблем с ксеноните, когато купих колата ми казаха, че е сменян единия ксенон с китайски, а в последствие изгоря и другия и той се смени с китайски. И сега взе да ми свети AFS, когато си поиска. Бях в сервиз и ми казаха, че трябва да си взема оригинални 1000лв единия... Помагайте, защото съм отчаяна.. ermm.gif Някой добър майстор в Пловдив ще ми препоръчате ли unsure.gif

FraDiavollo
Мнения: 60
Регистриран на: 20 Фев 2017 09:36
Местоположение: София

Avensis T27 /2012 - / - топящи се предни фарове - причина DRL - заводски дефект

Мнение от FraDiavollo » 29 Мар 2018 13:41

cowboetz написа: Здравейте,
от скоро съм собственик на Авенсис 2013 с дневни светлини с жичка, което е пълна малоумщина. Дни наред правихме неуспешни опити да залъжем колата да работи със светодиодни крушки, всякакви товари, всякакви комбинации, включително някакви цели баласти уж специално за тойота анти фликр ала бала с който изгорихме единия фар. В крайна сметка не успяхме. Единственият вариант е да се вържат съществуващите крушки паралелно някъде при двигателя да си светят, а във фара да се сложи LED-a. Прикачил снимка на крушката която ползвам и на резултата. Ако някой е намерил по културен начин може да сподели :)

http://led-bg.com/bg/product/t16-w2-1x9 ... um-led-12v

https://www.dropbox.com/s/e86maay6cjw7k ... 6.jpg?dl=0
Колега, аз също мъчих да намеря лед крушки, които да стават без да се налага преправяне на ел. инсталацията. Уви, ударъх на камък. Пробвах с два различни вида лед крушки, но не искат да светнат и това е. ЛЕД лентата светва като сложа ЛЕД крушката, т.е. затваря веригата, но самата ЛЕД крушка не иска да свети. Можеш ли да дадеш по-подробна информация как точно си вързал старите крушки допълнително, така че едновременно да светят и тези с жичка, и тези с лед. Кои кабели сряза и как ги върза? Допълнителни две фасунги откъде купи. То се е видяло, че явно друг начин няма. Иначе скоро ще имам дупка на рефлектора.
Toyota Avensis 1.8 Valvematic CVT 2014

FraDiavollo
Мнения: 60
Регистриран на: 20 Фев 2017 09:36
Местоположение: София

Avensis T27 /2012 - / - топящи се предни фарове - причина DRL - заводски дефект

Мнение от FraDiavollo » 30 Мар 2018 11:37

Аз с тези крушки пробвах и не светят:
https://www.aliexpress.com/item/Vw-Tour ... autifyAB=0

Не съм правил никакви модификации на ел. системата. Пише, че има canbus, Wattage: 4.5W, Voltage: 12-24V. Само, че не мога да ги подкарарам. Явно трябва да се преправи системата. Ако някой знае моля да сподели подробна информация. Или ако знаете майстор, който може да го направи, също моля да споделите.
eBeautifyAB=0
Toyota Avensis 1.8 Valvematic CVT 2014

Аватар
Airfan
Мнения: 1452
Регистриран на: 28 Сеп 2013 01:31
Местоположение: Пловдив
Автомобил: 2013 Avensis T27 1.8 Vmatic
Обратна връзка:

Avensis T27 /2012 - / - топящи се предни фарове - причина DRL - заводски дефект

Мнение от Airfan » 30 Мар 2018 15:15

Моята е Елеганс и е с ЛЕД крушки и лед лента, т.е. има начин заводски да се направи. Халоген имам само на фаровете за мъгла в бронята, но те се пускат само като пусна задния фар за мъгла, т.е. много много рядко.

Поздрави
Изображение Изображение

cowboetz
Мнения: 7
Регистриран на: 30 Сеп 2017 23:05
Местоположение: Sofia
Автомобил: Avensis T27 D-4D

Avensis T27 /2012 - / - топящи се предни фарове - причина DRL - заводски дефект

Мнение от cowboetz » 03 Апр 2018 13:47

FraDiavollo написа:
cowboetz написа: Здравейте,
от скоро съм собственик на Авенсис 2013 с дневни светлини с жичка, което е пълна малоумщина. Дни наред правихме неуспешни опити да залъжем колата да работи със светодиодни крушки, всякакви товари, всякакви комбинации, включително някакви цели баласти уж специално за тойота анти фликр ала бала с който изгорихме единия фар. В крайна сметка не успяхме. Единственият вариант е да се вържат съществуващите крушки паралелно някъде при двигателя да си светят, а във фара да се сложи LED-a. Прикачил снимка на крушката която ползвам и на резултата. Ако някой е намерил по културен начин може да сподели :)

http://led-bg.com/bg/product/t16-w2-1x9 ... um-led-12v

https://www.dropbox.com/s/e86maay6cjw7k ... 6.jpg?dl=0
Колега, аз също мъчих да намеря лед крушки, които да стават без да се налага преправяне на ел. инсталацията. Уви, ударъх на камък. Пробвах с два различни вида лед крушки, но не искат да светнат и това е. ЛЕД лентата светва като сложа ЛЕД крушката, т.е. затваря веригата, но самата ЛЕД крушка не иска да свети. Можеш ли да дадеш по-подробна информация как точно си вързал старите крушки допълнително, така че едновременно да светят и тези с жичка, и тези с лед. Кои кабели сряза и как ги върза? Допълнителни две фасунги откъде купи. То се е видяло, че явно друг начин няма. Иначе скоро ще имам дупка на рефлектора.
Ще погледна как беше, че съм забравил и ще пиша :thumbsup:

cuiceka
Мнения: 107
Регистриран на: 08 Мар 2015 08:30
Местоположение: Стара Загора

Avensis T27 /2012 - / - топящи се предни фарове - причина DRL - заводски дефект

Мнение от cuiceka » 02 Май 2018 20:12

Колеги днес сложих лед крушки на дневните и само премигнаха по веднъж,сега обаче и с тарите крушки не светят като дам на auto ,намерих един предпазител ,на който пише dlr 7.5 a под арматурното табло но той е здрав ,дали има другаде такъв предпазител или е изгорял модула ?,Колата е Авенсис 2013 с вградени дневни светлини
Avensis T25 D4D 116к.с

cowboetz
Мнения: 7
Регистриран на: 30 Сеп 2017 23:05
Местоположение: Sofia
Автомобил: Avensis T27 D-4D

Avensis T27 /2012 - / - топящи се предни фарове - причина DRL - заводски дефект

Мнение от cowboetz » 15 Май 2018 14:28

С малко забавяне но да отдоворя как съм свързал мойте.
Трябва фасунга с три жички за да изкара оригиналната крушка някъде извън фара. Аз съм я сложил при ботуша. На мястото на оригиналната се слага лед крушка, която е с двойна светлина като тази например: http://led-bg.com/bg/product/t16-w2-1x9 ... um-led-12v След което се връзват паралелно всичките три жички, които излизат от оригиналната фасунга към тази, която сме сложили да си свети някъде при двигателя. И ето го резултата https://www.dropbox.com/s/e86maay6cjw7k ... 6.jpg?dl=0

cuiceka Какви крушки си сложил колега. С някакво трафче към тях ли?

cuiceka
Мнения: 107
Регистриран на: 08 Мар 2015 08:30
Местоположение: Стара Загора

Avensis T27 /2012 - / - топящи се предни фарове - причина DRL - заводски дефект

Мнение от cuiceka » 16 Май 2018 12:47

ето такива крушки
2-pcs-new-car-led-t20-7443-w21-5w-auto-brake.jpg
2-pcs-new-car-led-t20-7443-w21-5w-auto-brake.jpg (54.71 KiB) Преглеждано 4534 пъти
Avensis T25 D4D 116к.с

cowboetz
Мнения: 7
Регистриран на: 30 Сеп 2017 23:05
Местоположение: Sofia
Автомобил: Avensis T27 D-4D

Avensis T27 /2012 - / - топящи се предни фарове - причина DRL - заводски дефект

Мнение от cowboetz » 17 Май 2018 16:59

Принципно дори тези които съм сложил аз Осрам от лед бг, беше голяма драма да ги подкараме. При многото опити изгорихме единия фар. В самите фарове явно има някаква електроника. От тойота ми казаха че не се покрива от гаранцията и стува ако не се лъжа 700 лв или малко повече. За щастие изгорихме само единия и не се наложи да си купувам нов фар. взехме ток от другия за да го захраним. При теб случая не знам дали е с изгорял фар. Дано да не е.

Двигателист
Мнения: 423
Регистриран на: 13 Окт 2008 23:32
Местоположение: София
Автомобил: Avensis 3S-FE,RAV4 XA30 1AZ-FE
Благодарил/а: 7 пъти
Получена  благодарност: 19 пъти

Avensis T27 /2012 - / - топящи се предни фарове - причина DRL - заводски дефект

Мнение от Двигателист » 17 Май 2018 22:15

Airfan написа: 30 Мар 2018 15:15 Моята е Елеганс и е с ЛЕД крушки и лед лента, т.е. има начин заводски да се направи. Халоген имам само на фаровете за мъгла в бронята, но те се пускат само като пусна задния фар за мъгла, т.е. много много рядко.

Поздрави
Сигурен ли си? Досега на всички тойоти, които съм виждал, предните светлини за мъгла могат да светят без задните.

valio08
Мнения: 1
Регистриран на: 21 Ное 2018 11:29
Местоположение: София
Автомобил: Авенсис 2013

Avensis T27 /2012 - / - топящи се предни фарове - причина DRL - заводски дефект

Мнение от valio08 » 21 Ное 2018 12:28

Здравейте Колеги,и аз от скоро съм собственик на Тойота Т27 2013 и имам същите проблеми с топящите се фарове.Както виждам някой като колегата cowboetz вече са решили този проблем.Но мен друго ме притеснява.Посочения модел лед крушки нещо не се връзват.Въпросните крушки T16(w2.1x9.5d)-Osram Premium led -12v излиза че са с една светлина (Osram -9213-cw или 9213-r). Крушките с двойна светлина са T20(w3x16q)-osram standart led -12 модели (osram 7715-cw; 7715-r;7715-ye) това излиза по каталогът на Omega Light.Прав ли съм или греша?

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 31 госта