Auris 07' navi + car audio въпроси

Dorian
Мнения: 3
Регистриран на: 27 Ное 2016 11:27
Местоположение: София

Auris 07' navi + car audio въпроси

Мнение от Dorian » 27 Ное 2016 14:15

Здравейте, колеги!

Наскоро закупих Аурис 2007 дизел 2.0 двигател 126 к.с. и съм горд собственик! Първо искам да се извиня, ако вече има такава тема.

Колата дойде с подарък кар аудио, което не работи, та да ви помоля да ми препоръчате сервиз за това!

Също мисля да й сложа навигация и мисля да й взема това - http://www.ebay.com/itm/Andorid-4-4-Car ... SwUfNXRtOs . Въпросът ми е, понеже изглежда китайско, дали ще работи нормално и с кар аудиото и блутут с телефон, ще мога ли да говоря на високоговорител? Също, дали ще може да се управлява от копчетата на волана, които са за радиото? Също, според вас разумна ли е идеята или да търся вариант с оригинално такова? (От новите ауриси нави-то дали ще стане на аурис 2007? (ако случайно намеря ударена?))

Моделът на ауриса е СОЛ с вс екстри (очевидно без нави) и на волана от дясната страна отгоре (над копчето със нарисувам скоростомер) има още две копчета, които ми обясниха, че са за телефон ако се монтира блутут/хендсфри. Та се чудя тази навигация дали ще реши този проблем и тези копчета дали могат да се заменят с функциониращи такива и ако да - в кой сервиз?

Като цяло не бих се разсърдил ако ми препоръчате и добър сервиз!

Доколкото разбрах официалния сервиз не е оферта, а и като звъннах да ми я погледнат бяха заети за следващите 2 седмици напред...

Благодаря много за вниманието и към админа - за старанието, идеята и поддържането на форума! Намирам го за много полезен.

Поздрави,

Добрин

stefando
Мнения: 207
Регистриран на: 31 Яну 2015 04:51
Местоположение: Варна
Благодарил/а: 3 пъти
Получена  благодарност: 8 пъти

Auris 07' navi + car audio въпроси

Мнение от stefando » 28 Ное 2016 11:25

Аз си взех подобно от тук:
Free shipping Quad Core HD android 2 din car dvd forTоyota Auris hatchback car radio gps ttoyota Wifi car stereo 2din dvd
http://www.aliexpress.com/item/32350861 ... 61108.html
(from AliExpress Android),
Всички бутони от волана работят перфектно,блутуут и всякакви други екстри са налице,самото устройство е изработено точно по размери,кабелите с преходниците отговарят точно на оригиналното устройство.Човек с желание може и сам да си го сложи без сервиз. punk.gif
Ето линк с моята навигация:
http://www.toyotabg.eu/viewtopic.php?f=22&t=31089
Toyota Auris Е15 1.4 D4D 2011

Аватар
spiridoncho
Мнения: 335
Регистриран на: 16 Юли 2016 12:07
Местоположение: София

Auris 07' navi + car audio въпроси

Мнение от spiridoncho » 28 Ное 2016 15:14

stefando написа: Аз си взех подобно от тук:
Колега, а като звук как са тези китайски навигацийки? Примерно сравнено с нисък клас плеар JVC или Pioneer.
Celica TS 2001@ Morel sound system!

Изображение Изображение

stefando
Мнения: 207
Регистриран на: 31 Яну 2015 04:51
Местоположение: Варна
Благодарил/а: 3 пъти
Получена  благодарност: 8 пъти

Auris 07' navi + car audio въпроси

Мнение от stefando » 28 Ное 2016 17:48

Не съм аудио-ушко,затова не претендирам за пълна достоверност на отговора ми.Приблизително са еднакви,сякаш китайчето с една идея е малко по-зле....
Toyota Auris Е15 1.4 D4D 2011

Dorian
Мнения: 3
Регистриран на: 27 Ное 2016 11:27
Местоположение: София

Auris 07' navi + car audio въпроси

Мнение от Dorian » 29 Ное 2016 21:39

Колеги,

Благодаря за активността. На този, към който пуснах линк, саунда е тошиба, а тази марка може да се уважава не само за батерии!

Колега, яка ти е навигацията, но би ли описал как я сложи/монтира и след това как е?

Поздрави

stefando
Мнения: 207
Регистриран на: 31 Яну 2015 04:51
Местоположение: Варна
Благодарил/а: 3 пъти
Получена  благодарност: 8 пъти

Auris 07' navi + car audio въпроси

Мнение от stefando » 30 Ное 2016 19:46

Като гледах този клип:
https://youtu.be/tpUxhfjJwtk
реших,че мога да се справя и сам,gps антената е с магнит и я лепнах върху самото нави,сигнала е достатъчно силен за да се хваща през таблото.Към комплекта върви подарък камера,външен микрофон и SD карта 8 GB,камерата и микрофона не съм ги сложил още,но външният микрофон е задъжителен,защото вградения е плачевен!Бутоните от волана се настройват от меню,вградено в Андроида,всички работят,ако имаш блутуут бутони и те ще работят!Всичко, което съм пробвал досега бачка безпроблемно,блутута се връзва светкавично !IGO-то(най-читавата програма за навигация за мен) направо лети!Новата версия IGO Nextgen със TTS(машинно синтезиран говор)работи яко,съобщава улици,пътни знаци,времето по пътя,маршрута...Абе кефът е пълен!
Toyota Auris Е15 1.4 D4D 2011

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 31 госта