Toyota Avensis T25 проблем с фар

mincc
Мнения: 5
Регистриран на: 17 Сеп 2016 16:23
Местоположение: София

Toyota Avensis T25 проблем с фар

Мнение от mincc » 03 Дек 2016 20:01

Здравейте,
от няколко дни съм ГОРД собственик на тойота авенсис закупена от автокъща и както се досещате имаше няколко изненади (неприятни), които установих няколко дни след като си купих колата:

1. Имам проблем с единият фар - късите са с фабричен ксенон и единия свети много слабо жълто, размених крушките с другия фар и пак така свети (т.е. проблема не е в крушката, а в самия фар). Някакви идеи ?

2. Имате ли идея как се сваля пръскалката за предния прозорец, която е хваната за капака, защото пръска много леко (май е запушена).

3. Колата е с фабрична навигация, мисля че се води TNS 600 (не съм 100% сигурен), дисплея е от тези, които като изключиш колата се затварят (еи такъв Изображение) - той дойде с навигационен диск за Италия. Някой ползва ли такава навигация и можете ли да ми препоръчате от къде да си взема диск с карти с България, естествено не от Тойота (някакви пиратски или някой ако продава или записва на дискове).

Колата също така пали трудно особено на студено и в понеделник съм на майстор и дано да оправим и този проблем.

Освен тези проблеми, които трябва да оправя мнооого се кефя на колата и не съжалих и за момент за направения избор. tongue.gif

Поздрави
Toyota Avensis 2006 D4D 148hp

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4902
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 150 пъти
Получена  благодарност: 140 пъти

Toyota Avensis T25 проблем с фар

Мнение от slowtraveler » 04 Дек 2016 09:23

1. Проверяваш дали му стигат 12-13 волта, или имаш някъде пад на напрежението (например лоша връзка)... И ако под товар си е добро напрежението вариантите са два - изгорял рефлектор, или блок за управление на лампата (на предният ми автомобил бе хваната под фара за самия фар, но не знам как е на авенсиса - по кабела ще се ориентираш)..
2. Би трябвало да е на щипка и да има достъп отдолу на капака..
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

mincc
Мнения: 5
Регистриран на: 17 Сеп 2016 16:23
Местоположение: София

Toyota Avensis T25 проблем с фар

Мнение от mincc » 04 Дек 2016 19:07

Благодаря за бързия отговор. Пръскалката вече е почистена и пръска както трябва. Фара ще го проверя тези дни че не остава време :thumbsup:
Toyota Avensis 2006 D4D 148hp

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 62 госта