изключване сигнализация колани на Corolla E15

YoKK
Мнения: 184
Регистриран на: 09 Мар 2017 06:50
Местоположение: Plovdiv

изключване сигнализация колани на Corolla E15

Мнение от YoKK » 13 Апр 2017 10:17

Здравейте, колеги. Интересува ме дали може да се изключи звуковата сигнализация при непоставен колан на тойота Корола Е15? Пробвах с последователността от манипулации с ключа и копчето за километража, описана за Авенсис, но не се получава при Корола. Продават се някакви преходници, които се поставят в заключващия механизъм, но мен ме интересува по-скоро дали може чрез някакви последователни действия да се премахне звука?

tora
Мнения: 1011
Регистриран на: 22 Яну 2016 11:37
Местоположение: Ст. Загора
Благодарил/а: 3 пъти
Получена  благодарност: 8 пъти

изключване сигнализация колани на Corolla E15

Мнение от tora » 13 Апр 2017 13:56

Не знам каква идеята на мероприятието, но пискането така или иначе след 90 секунди спира.

YoKK
Мнения: 184
Регистриран на: 09 Мар 2017 06:50
Местоположение: Plovdiv

изключване сигнализация колани на Corolla E15

Мнение от YoKK » 13 Апр 2017 14:47

Идеята е да не ми писка като съм отишъл до кварталния магазин или трябва за кратко да отскоча някъде наблизо. Мисля, че сигнализацията на таблото е достатъчна за подсещане. Генералната идея ,обаче, е да се предложи вариант за деактивиране на звуковия сигнал, а не да обсъждаме дали има полза от нея и колко време ще сигнализира. Просто ако някой го е правил или знае начин, моля да сподели?

Аватар
mfandakov
Мнения: 3325
Регистриран на: 20 Апр 2015 21:00
Местоположение: Кричим
Автомобил: E38
Благодарил/а: 16 пъти
Получена  благодарност: 41 пъти

изключване сигнализация колани на Corolla E15

Мнение от mfandakov » 13 Апр 2017 15:19

Здравейте,
Аз съм решил проблема на работната, като съм разглобил пластмасовата част там където влиза колана и след това съм преместил ,, палеца" на долу.Сега коланите са постояно включени, не препоръчвам понеже са си сигурност коланите, но ние се качваме и слизаме на тази кола стотици пъти на ден и обикновено колата се движи по базата ни.
worthy.gif

Аватар
kickata
Мнения: 346
Регистриран на: 11 Юни 2009 10:50
Местоположение: София

изключване сигнализация колани на Corolla E15

Мнение от kickata » 13 Апр 2017 15:38

Продават и само закопчалки за предпазен колан. Например: цък
Toyota Corolla E12 1.4 VVT-i 2006
Suzuki Samurai SJ413 1.3i 2000

Аватар
gimara
Мнения: 1468
Регистриран на: 27 Фев 2014 18:56
Местоположение: Пловдив
Автомобил: Verso 1.8/CVT, 2016
Благодарил/а: 20 пъти
Получена  благодарност: 31 пъти

изключване сигнализация колани на Corolla E15

Мнение от gimara » 13 Апр 2017 18:31

Пошаговая инструкция:
1. Включаем зажигание выбираем ODO;
2. Выключаем зажигание;
3. Вкл и Выкл зажигание 3 раза подряд;
4. При очередном Вкл зажигания зажимаем кнопку одометра ждём 10 секунд;
5. Не отнимая пальца от кнопки присоединяем ремень в гнездо;
6. Выбираем той же кнопкой B-off;
7. Выкл зажигание.
Всем успехов!

видео

YoKK
Мнения: 184
Регистриран на: 09 Мар 2017 06:50
Местоположение: Plovdiv

изключване сигнализация колани на Corolla E15

Мнение от YoKK » 14 Апр 2017 09:56

Получи се, колеги, НО има едно ГОЛЯМО И ВАЖНО УСЛОВИЕ, за да се получат нещата и то е следното- КОЛАТА ТРЯБВА ДА Е БИЛА В ДВИЖЕНИЕ И ДА СЕ Е ЗАДЕЙСТВАЛА ВЕЧЕ СИГНАЛИЗАЦИЯТА!!! После спираме, слагаме километража на ODO (показващ целия пробег) и гасим мотора. Даваме на контакт да светнат всички лампи и гасим. Даваме пак на контакт като задържаме дясното копче за нулиране за 10 секунди, след което без да пускаме копчето слагаме колана в заключващия механизъм. След секунда на мястото на цифрите на изминатите километри се изписва B-on. Пускаме копчето и после го натискаме веднъж, така че вече да изписва B-Off. Махаме от контакт, отключваме колана и вече всичко със сигнализацията е ОК. Като леко уточнение може да се спомене, че при така извършената манипулация се деактивира и сигнализацията за непоставен предпазен колан на пасажера до шофьора, т.е. с една процедура се деактивира сигнализацията и на двата предни колана. Светлинната сигнализация на таблото за шофьорския колан и светлинната сигнализация на панела под копчетата за климатика за пасажерския колан са активни. Първо извърших цялата процедура на място преди да подкарам колата и не искаше да се покаже режима B-on, затова е важно уточнението, че първо колата изрично трябва да се подкара без колан, за да се задейства сигнализацията и после да се приложи описаната процедура. Благодаря на всички отзовали се колеги и се надявам темата да е полезна за други, желаещи да деактивират звуковата сигнализация за непоставен колан!

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 41 госта