Проблем с вентилатора за парното

FRM
Мнения: 2
Регистриран на: 02 Сеп 2014 20:57

Проблем с вентилатора за парното

Мнение от FRM » 18 Апр 2017 20:22

Здравейте,

чета форума от известно време, но до момента не съм писал. Разгледах доста от темите и не успях да намеря отговор на въпроса си. Става дума за Toyota Rav4 (2008, 2AD-FTV) - появи се странен проблем, вентилаторът на парното (blower motor) се пуска и спира, когато си реши. Ситуацията е налична от около година, но например от миналата есен до преди две седмици всичко си работеше напълно нормално. Това е и най-странното - вентилаторът може да работи месеци без прекъсване, после да спре за седмица, после да работи нормално две седмици и т.н. Не намирам някаква зависимост при спирането му, например вчера си работеше нормално, пътувахме, загазих двигателя и когато запалих след 3-4 часа, беше спрял. За тези няколко часа не се е променило нищо - автомобилът не е местен, не е имало промяна в атмосферните условия или нещо такова.
Автомобилът е в семейството ни откакто е излязъл от завода някъде в Япония, запознат съм с историята му, но това е странен проблем, който до момента не съм срещал в друга кола. Не знам дали някой от вас се е сблъсквал с подобно нещо. Ще съм благодарен на съдействие и предложения за решаване на проблема. Благодаря!

Аватар
Toyota Fan Forever
Мнения: 152
Регистриран на: 19 Яну 2017 10:16
Местоположение: Sofia

Проблем с вентилатора за парното

Мнение от Toyota Fan Forever » 21 Апр 2017 10:05

Здравейте!

Изглежда електрически, непостоянен проблем. Добре е да проверите как работи самия мотор с външно захранване и ако всичко е наред да търсите проблем в управлението. При ръчно управление на климатизацията, схемата е проста - предпазител, реле, ключ с позиции, резистор със степени, мотор. Обаче ако сте с автоматично управление, то и самото управление на мотора е тера инкогнита, сиреч влиза в "черна кутия" наречена AC Amplifier, която е с десетки входно-изходни сигнала и така, който и да не е с добра връзка да води до проявата на дефекта. Проверете куплунзите, извадете ги и ги закачете отново до чуването на онзи отчетлив звук при заключването им!

Успех
Преместването на единица товар на единица разстояние е работа. Работата извършена за единица време е мощност. Всяка система обаче след Големия взрив се стреми към покой.

FRM
Мнения: 2
Регистриран на: 02 Сеп 2014 20:57

Проблем с вентилатора за парното

Мнение от FRM » 30 Апр 2017 11:37

Благодаря за съветите! Колата е с автоматичното управление на климатиазацията.

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 35 госта