проблем с авенсис т22

димитър бижев
Мнения: 16
Регистриран на: 19 Май 2010 18:29
Местоположение: АСЕНОВГРАД

проблем с авенсис т22

Мнение от димитър бижев » 18 Авг 2017 20:33

Здравейте колеги.След шестгодишно безпроблемно шофиране на Авенсиса /2,0 тд 1999 г 90 к.с./ тази сутрин ми се появи проблем.Отказаха да работят часовника,оборотомера,километража,показателя на горивото и температура на антифриза на арм. табло.Ходих на майстор, който провери бушоните /всички работиха/и каза че няма причина да не работят и не може нищо да направи.Иначе колата си върви без проблем.Каза да си търся друго табло да пробваме със него.Ще съм благодарен на всеки ,който даде някакъв съвет.

Аватар
Toyota Fan Forever
Мнения: 152
Регистриран на: 19 Яну 2017 10:16
Местоположение: Sofia

проблем с авенсис т22

Мнение от Toyota Fan Forever » 20 Авг 2017 15:42

Здравейте!

Преди да замените таблото проверете захранването както и връзката към маса, а при възможност и проблемни пътечки по матрицата (платката).

Avensis_T22_Comb_M.JPG
Avensis_T22_Comb_M.JPG (238.01 KiB) Преглеждано 854 пъти
Avensis_T22_Comb_M_2.JPG
Avensis_T22_Comb_M_2.JPG (219.23 KiB) Преглеждано 854 пъти
Успех
Преместването на единица товар на единица разстояние е работа. Работата извършена за единица време е мощност. Всяка система обаче след Големия взрив се стреми към покой.

димитър бижев
Мнения: 16
Регистриран на: 19 Май 2010 18:29
Местоположение: АСЕНОВГРАД

проблем с авенсис т22

Мнение от димитър бижев » 21 Авг 2017 13:31

TOYOTA fen forever,благодаря за схемата.Закарах колата на елтехник ,който свали таблото и след като замери каза че е издумкал процесора.Купих друго табло и проблема се реши.Струва ми се обаче че таблото е много слабо осветено.Има ли вариант да се усили осветеноста на таблото.

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 49 госта